Plzeň - Zvuk nových zvonů na katedrále sv. Bartoloměje dnes ohlásil Plzeň jako Evropské hlavní město kultury 2015. Asi hodinovou show sledovaly na centrálním náměstí Republiky tisíce lidí, kteří přišli ve čtyřech průvodech symbolizujících čtyři plzeňské řeky. Další lidé stáli před pěti velkoplošnými obrazovkami v přilehlém sadovém okruhu.
Plzeň – Plzeňské náměstí Republiky již zažilo mnoho přenosů fotbalových či hokejových zápasů na velkoplošné obrazovky. Teď však lidé v centru Plzně budou moci sledovat a poslouchat varhanní koncert Adama Viktory.
Praha - Praha si pronajme od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) budovu kliniky v Jeseniově ulici v Praze 3. Budovu následně podpronajme občanské iniciativě Klinika, která tu chce vybudovat komunitní centrum.
Šumperk – Doživotně odsouzený Jiří Kajínek chce opustit věznici v Mírově. Jeho žádost o přemístění do jiného nápravného zařízení bude projednávat šumperský soud. „Mohu potvrdit, že si odsouzený podal žádost o přeřazení do věznice s mírnějším režimem, konkrétně se jedná o přeřazení z věznice s ostrahou do věznice s dozorem," uvedl mluvčí šumperského okresního soudu Jan Lipenský. Dodal, že termín zasedání ještě nebyl stanoven, ale lze to očekávat v řádu týdnů.
Olomoucký kraj – Doživotně odsouzený Jiří Kajínek chce opustit věznici v Mírově. Jeho žádost o přemístění do jiného nápravného zařízení bude projednávat šumperský soud.
Praha – To byla jízda. Ostrovský FK ovládl během uplynulého víkendu futsalový Praga Cup 2015, tedy prestižní mezinárodní turnaj ve futsalu, který byl na pořadu v Praze. Věhlasného turnaje se zúčastnilo dvacet týmů, které byly rozděleny do čtyř pětičlenných skupin, ve kterých se střetly systémem každý s každým.
Praha /FOTOGALERIE/ - Symbolickou pietou u památníku Jana Palacha na Václavském náměstí, v místě, kde se před 46 lety upálil, začaly v pátek v Praze vzpomínkové akce. Dopoledne se tam sešli zástupci občanských iniciativ, odpoledne tu položil kytici ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
Plzeň/Praha – Ti, kdo nechtějí nebo se nemohou zúčastnit zítřejšího slavnostního zahájení projektu Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury přímo v centru Plzně, si budou moci atmosféru tohoto okamžiku vychutnat u televizních obrazovek.
Plzeň – Plzeňské náměstí Republiky již zažilo mnoho přenosů fotbalových či hokejových zápasů na velkoplošné obrazovky. Teď však lidé v centru Plzně budou moci sledovat a poslouchat varhanní koncert Adama Viktory.
Šumperk – Doživotně odsouzený Jiří Kajínek chce opustit věznici v Mírově. Jeho žádost o přemístění do jiného nápravného zařízení bude projednávat šumperský soud. „Mohu potvrdit, že si odsouzený podal žádost o přeřazení do věznice s mírnějším režimem, konkrétně se jedná o přeřazení z věznice s ostrahou do věznice s dozorem," uvedl mluvčí šumperského okresního soudu Jan Lipenský. Dodal, že termín zasedání ještě nebyl stanoven, ale lze to očekávat v řádu týdnů.
Praha /FOTOGALERIE/ - Symbolickou pietou u památníku Jana Palacha na Václavském náměstí v Praze, v místě, kde se před 46 lety upálil, v pátek lidé uctili památku studenta, který chtěl 16. ledna 1969 svým činem vyburcovat společnost, aby se nesmířila s vývojem po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
Slaný – Vnímavý obyvatel Slaného si nemůže nevšimnout mladého vytáhlého sportovce, který brázdí okolí města na kole či v běžeckém úboru. Vězte, že oním borcem ze slánských Skalek je Nejúspěšnější sportovec Slaného 2014 Tomáš Řenč.
Praha /FOTOGALERIE/ - Pracovníci Arcidiecézní charity Praha měli ve čtvrtek už od rána napilno. Potřebovali spočítat 800 plných kasiček z právě skončené Tříkrálové sbírky. A podle prvních odhadů půjde v hlavním městě o rekordní výsledek.
Rokycany - Byli vybraní, aby podpořili oslavy v krajské metropoli, která se stala Evropským hlavním městem kultury. Vystoupí například v Západočeském muzeu
Veselí nad Moravou – Do nejvyšší ženské házenkářské soutěže nakoukl před léty jako trenér Ostravy a později i Zlína, se kterým se v 2005 jako asistent trenéra Střelce radoval ze zisku titulu, na epizodní roli ve Veselí nad Moravou ovšem zřejmě nikdy nezapomene.
Praha - Odpadová společnost AVE CZ, která patří do skupiny firem Daniela Křetínského, nabídla Praze skoro 3,2 miliardy korun za většinový podíl v Pražských službách. Zároveň navrhuje vytvoření společného podniku, jehož prostřednictvím by AVE CZ a Praha provozovaly spalovnu v Malešicích.
Tachovsko – Projekt Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015 odstartuje oficiálně v sobotu v Plzni. Oficiální program ovšem není pouze plzeňskou záležitostí, některé jeho části se odehrají i v okresech Plzeňského kraje. Tachovsko nevyjímaje.
Litvínov - Litvínovská hokejová parta, která se veze na vlně pěti výher, nastoupí v pátek na ledě pražské Sparty. A v Holešovicích půjde o hodně. Jinak řečeno – třetí přivítá druhého!
Břeclav – Program nabitý zvučnými jmény lidí, kteří svůj život zasvětili lovu a ochraně kapra. K tomu pestrá nabídka rybářských potřeb, náčiní, návnad a nástrah domácích i světových výrobců. To vše slibuje v pořadí již deváté Carp Show Moravia.
Praha - Další krok k přípravě desetiletého tendru na svoz odpadu za 12,8 miliardy bez DPH udělala Praha. Rada ve čtvrtek na mimořádném jednání schválila odůvodnění zakázky. Poslední slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.
Plzeň – Náměstí Republiky, kde se v sobotu odehraje velkolepé zahájení projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 (EHMK), se proměnilo ve velké mraveniště plné příprav.
Z přístavu v tasmánském hlavním městě Hobart dnes nad ránem SEČ vyrazila na plachetnici Selma česko-polská expedice ke břehům Antarktidy. Vytvořit chce nový námořní rekord: doplout až do Velrybí zátoky v Rossově moři u Antarktidy. Tak daleko na jih ještě žádná z jachet nedorazila, řekl Jaroslav Žák z Českého antarktického polárního fondu. ČR v expedici zastupuje jeho spoluzakladatel Dušan Jamný. Cílem fondu je získávat peníze a podporovat český výzkum v Antarktidě.
Bangui – Téměř 100 lidí je pohřešováno ve Středoafrické republice poté, co se s nimi potopila loď na řece Ubangi. Informovaly o tom dnes místní oficiální zdroje, které citovala agentura AFP.
Hobart (Austrálie)/Brno – Z přístavu v tasmánském hlavním městě Hobart dnes nad ránem SEČ vyrazila na plachetnici Selma česko-polská expedice ke břehům Antarktidy. Vytvořit chce nový námořní rekord: doplout až do Velrybí zátoky v Rossově moři u Antarktidy. Tak daleko na jih ještě žádná z jachet nedorazila, řekl Jaroslav Žák z Českého antarktického polárního fondu. ČR v expedici zastupuje jeho spoluzakladatel Dušan Jamný. Cílem fondu je získávat peníze a podporovat český výzkum v Antarktidě.
Praha - Sněmovní výbor pro veřejnou správu ve středu doporučil plénu zamítnout návrh skupiny poslanců na změnu systému voleb do pražského zastupitelstva. Uvádí to jeho usnesení. Pražané by podle předlohy volili jako do zastupitelského sboru kraje, nikoli obce.
Plzeň – Plzeň jako Evropské hlavní město kultury nezapomnělo ani na hendikepované. Organizátoři na ně mysleli jak při slavnostním zahájení, tak při přípravě nedělního programu, který se uskuteční v kavárně Nebe.
Developerská společnost Finep chce v pražských Štěrboholech postavit dalších 69 rodinných domů a 360 bytů v pěti domech. Naváže tím na předchozí etapy výstavby v této části hlavního města. Vyplývá to z dokumentace pro posuzování vlivů na životní prostředí, které za developera poslala společnost Euro Park Praha.
Plzeň - Plzeňské restaurace na sobotu, kdy bude slavnostně zahájen projekt Evropské hlaví město kultury, chystají speciální jídelní lístek a posílí personál.
Plzeň - Velkým jevištěm se v sobotu stane katedrála a domy na plzeňském náměstí Republiky, které během slavnostního zahájení projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 rozsvítí doposud největší videomapping v Česku, jehož projekční plocha pokryje 5000 m2.
Praha - Koncert, jehož výtěžek bude věnován na záchranu vzácných varhan kostela Navštívení Panny Marie v Bozkově, se uskuteční ve čtvrtek 15. ledna od 19.30 hodin v evangelickém kostele U Salvátora v Praze.
Plzeň /ROZHOVOR/ - Při slavnostním zahájení projektu Evropské hlavní město kultury 2015 se představí provazochodec David Dimitri. Na ocelovém laně urazí celkem 240 metrů.
Hradec Králové - Teprve před třemi týdny se chlapci z hradeckého sboru Boni pueri vrátili z koncertního turné po Jižní Koreji, kam se vydali již pošesté v řadě, a už zase míří za hranice Česka. Tentokrát do hlavního města Ruska na Moskevský vánoční festival duchovní hudby.
Praha - Hlavní město přidá z rozpočtu peníze městským částem. Dotace města se letos zvedne z 2400 na 2500 korun na jednoho obyvatele. Na navýšení se domluvili radní hlavního města na pondělním výjezdním zasedání, kde projednávali rozpočet na letošní rok.
Plzeň - Při slavnostním zahájení projektu Evropské hlavní město kultury 2015 se představí provazochodec David Dimitri. Na ocelovém laně urazí celkem 240 metrů.
Praha - Koncert, jehož výtěžek bude věnován na záchranu vzácných varhan kostela Navštívení Panny Marie v Bozkově, se uskuteční ve čtvrtek 15. ledna od 19.30 hodin v evangelickém kostele U Salvátora v Praze.
Bratislava, Písek – Po dlouhé zimní přestávce vyrazily házenkářky Sokola Písek k dalšímu souboji o interligové body do hlavního města Slovenska. Jejich soupeřem byl tým ŠKP Bratislava, který zatím nezískal žádný bod.
Washington - Jeden člověk zahynul a dva další jsou v kritickém stavu poté, co byla kvůli kouři evakuována stanice metra v centru hlavního města Spojených států Washingtonu. Informoval o tom na internetu list The Washington Post s odvoláním na vedení metra.
Praha - Developeři loni v Praze prodali 5950 nových bytů, což je meziroční nárůst o 18,6 procenta. Vyplývá to ze společné statistiky firem Ekospol, Skanska Reality a Trigema. Je to nejvíce za posledních osm let. Prodeje tak překonaly i předkrizový rok 2007, kdy se v hlavním městě prodalo 5356 nových bytů.
Rokycansko - V pátek pozdě večer se vrátil předseda okresního fotbalového svazu Václav Havránek z porady v hlavním městě. Hovořilo se zde o výchově mládeže, úspěšném tažení reprezentace evropskou kvalifikací i o blížícím se šampionátu do 21 let.
Developeři loni v Praze prodali 5950 nových bytů, což je meziroční nárůst o 18,6 procenta. Vyplývá to ze společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema. Je to nejvíce za posledních osm let. Prodeje tak překonaly i předkrizový rok 2007, kdy se v hlavním městě prodalo 5356 nových bytů.
Praha /VIDEO/ - Šestadvacetiletý Martin Ondrouch v pondělí u pražského městského soudu přiznal, že loni v únoru ujížděl za plného provozu hlavním městem před policisty a že na Karlově náměstí narazil do zátarasu z policejního auta.
Veselí nad Moravou – Byl to její zápas i den. Házenkářka Jana Šustková v sobotu slavila sedmnácté narozeniny. Jako dárek si nadělila výborný výkon, pět přesných zásahů a dva proměněné sedmimetrové hody. Ani sedm gólů mladé oslavenkyně ovšem Veselí nad Moravou k výhře nad favorizovaným Mostem nestačilo, slovácký celek doma prohrál s Černými anděly rozdílem šesti branek.