Královéhradecko – Píše se rok 1959. V hlavním městě Tibetu Lhase bylo právě potlačeno protičínské povstání a nejvyšší představitel Tibetu, čtrnáctý dalajláma odchází do exilu. Tibet je tak už více než šedesát let jednou z oblastí Čínské lidové republiky.
Praha – Té kočce někdo ublížil. Takové je zjištění pracovníků odchytové služby pražských strážníků, kteří byli přivoláni ke zvířeti nalezenému v Hostivaři, na okraji lesoparku u Řepčické ulice. Svědkovi, který našel kočku apaticky ležící stále na stejném místě vedle krabice, v níž zřejmě byla přinesena, se zdála nejen dezorientovaná, ale i nemocná – skutečnost je ale zřejmě podstatně smutnější, než že někdo zbavil mazlíčka potřebujícího péči i peníze na léčení a prostě ho vyhodil.
Tripolis – V Libyi od soboty zemřelo po požití pančovaného alkoholu přes 50 lidí. Informoval o tom dnes ministr zdravotnictví Núrí Daghman, podle kterého se také více než 300 lidí přiotrávilo. Podle laboratorních testů požitý alkohol obsahoval jedovatý metanol.
Praha – Praha v návrhu zákona o regulaci prostituce navrhuje, aby se poskytování sexuálních služeb stalo „řádným podnikáním". Prostitutky by tak musely žádat o povolení a platily by daně i zdravotní a sociální pojištění, řekl dnes novinářům radní Lukáš Manhart (TOP 09). Města a obce by zároveň dostaly pravomoc rozhodovat o tom, zda na jejich území nevěstince budou či nikoli. Navíc by provoz veřejných domů mohly kontrolovat.
Chrudim /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Tento týden odlétá 34 českých vojáků do afrického Mali, kde tamní armáda bojuje s islámskými radikály. Čeští zástupci budou chránit velitelství francouzské armády v hlavním městě Bamako a zároveň cvičit maliské vojáky.
Kodaň /VIDEO/ - Počítačová hra Assassin's Creed napomohla dánské televizi k ilustraci probíhajících nepokojů v Sýrii. Celá situace však vznikla omylem, kdy jeden z televizních zaměstnanců nalezl snímek na internetu a domníval se, že jde o skutečný záběr z Damašku.
Chrudim - /FOTO, VIDEO/ Tento týden odlétá 34 českých vojáků do afrického Mali, kde tamní armáda bojuje s islámskými radikály. Čeští zástupci budou chránit velitelství francouzské armády v hlavním městě Bamako a zároveň cvičit maliské vojáky.
Praha – Desítky let uzavřená vyhlídková cesta Zakázanka se opět otevírá veřejnosti. Návštěvníci se mohou těšit na mimořádné výhledy, nové expozice i závod dvojic v běhu do vrchu. Slavnostní otevření proběhne v sobotu 16. března 2013.
Praha – Té kočce někdo ublížil. Takové je zjištění pracovníků odchytové služby pražských strážníků, kteří byli přivoláni ke zvířeti nalezenému v Hostivaři, na okraji lesoparku u Řepčické ulice. Svědkovi, který našel kočku apaticky ležící stále na stejném místě vedle krabice, v níž zřejmě byla přinesena, se zdála nejen dezorientovaná, ale i nemocná – skutečnost je ale zřejmě podstatně smutnější, než že někdo zbavil mazlíčka potřebujícího péči i peníze na léčení a prostě ho vyhodil.
Opava - Vydrží v Opavě něco déle než pár dní? Nedávno zde kdosi během výtvarného happeningu zničil obří banán. Teď pro změnu ukradli balkánský symbol Martenicu, slavnostně vyvěšený uplynulý pátek.
Jaroměřice – Tak jako jsou korunovační klenoty slavnostně a zřídka vystaveny v hlavním městě republiky, s takovou úctou a opatrností byly v Jaroměřicích v podvečer 22. února vystaveny kroniky obce ve výstavní síni Centra života a podnikání.
Valtice, Londýn – Mladá rocková kapela Irnis z Valtic stále roste. Kromě singlové nahrávky, koncertů a přibývajících fanoušků žije i novým videoklipem, z něhož dýchá svět. Natáčel se totiž napůl v Londýně.
Meclov – Hlavním městem holštýnského skotu v Evropě se stal minulý víkend švýcarský Fribourg, ve kterém se sešla konkurence 50 červených a 100 černých nejlepších zvířat ze šestnácti evropských zemí. V této těžké konkurenci měli svého zástupce i chovatelé z Domažlicka – náš region zde reprezentovala kráva Fanatička 31 z Meclovské zemědělské společnosti, dcera populární Fanatičky.
Praha – Nezaměstnanost v Praze v únoru stoupla na 4,6 procenta z lednových 4,4 procenta. Podle pracovních úřadů bylo v metropoli bez práce 38.762 lidí, kteří mohli ihned nastoupit do zaměstnání. Meziměsíčně se jejich počet zvýšil o více než tisícovku, naopak volných míst ubylo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí.
Litoměřicko – Další smutné výročí krvavého potlačení povstání tibetského lidu proti okupaci jejich země čínskou komunistickou armádou se opět přiblížilo.
Břeclav /TIP NA VÍKEND/ - Odsvěcená a zrekonstruovaná synagoga v Břeclavi vyniká nejen krásným interiérem, ale i svou akustikou. V posledních letech tak slouží muzeu, které židovskou památku spravuje, i ke koncertům různých žánrů. Kromě jazzu a vážné hudby i bigbítu v akustickém hávu.
Hradec Králové, Praha - Ostrý a kvalitní alkohol se příznivcům nastupujícího prezidenta Miloše Zemana nepodařilo sehnat. A tak nechali uvázat kytici a vezou také jiné dary.
Caracas – Za účasti hlav států většiny jihoamerických zemí se dnes odpoledne SEČ ve venezuelském hlavním městě Caracasu uskuteční pohřeb prezidenta Huga Cháveze, který v úterý v 58 letech podlehl rakovině. Úmrtí kontroverzního socialistického prezidenta řadu obyvatel ropné země šokovalo, i když média o Chávezově špatném zdravotním stavu začala spekulovat nedlouho po jeho prosincové operaci na Kubě.
Hradec Králové, Praha - Ostrý a kvalitní alkohol se příznivcům nastupujícího prezidenta Miloše Zemana nepodařilo sehnat. A tak nechali uvázat kytici a vezou také jiné dary.
Praha – Metropole nechá zpracovat pravidla pro využívání náplavek a břehů. Rozhodla o tom rada hlavního města. Podle primátorského náměstka Tomáše Hudečka (TOP 09) Praha potenciál náplavek dostatečně nevyužívá. Studie by měla být hotova do poloviny roku.
Praha, Ostrava - Populární písničkář Jaromír Nohavica se chystá na podzim opět dobýt naše hlavní město. Slezský bard zazpívá s Janáčkovou filharmonií v největší tuzemské sportovní hale.
Opava - Vydrží v Opavě něco déle než pár dní? Nedávno zde kdosi během výtvarného happeningu zničil obří banán. Teď pro změnu ukradli balkánský symbol Martenicu, slavnostně vyvěšený uplynulý pátek.
Beroun – O víkendu se v Berlíně konala mezinárodní plavecká soutěž International Swim Meeting 2013. V posledních letech se podařilo pořadatelům vybudovat opravdový festival plaveckých sportů s neoficiální nálepkou malé juniorské mistrovství Evropy. Závody probíhaly v moderním středisku plaveckých sportů, dějišti budoucího Mistrovství Evropy 2014 v plavání. V hlavním městě Německa nechyběla ani vlajka Lokomotivy Beroun, kterou pod vedením trenérky a předsedkyně oddílu Simony Pokorné hájilo deset plavců ve složení Kristýna Holanová, Tereza Nováková, Jakub Bláha, David Cozl, Tomáš Ludvík, Dušan Miko, Marek Štulík, Jozef Onderka, Vojtěch Tomášek a Štěpán Zahradník.
Kutná Hora – Čím dál více mladých lidí na Kutnohorsku podléhá drogám. Takové je zjištění kutnohorských kriminalistů. Ačkoliv Kutnohorsko není v drogové problematice na vrcholu žebříčku rizikových regionů, policisté mají s potíráním drogové kriminality nemálo práce.
Tchaj-pej – Zemětřesení o síle šesti stupňů Richterovy škály zasáhlo dnes severní část Tchaj-wanu, oznámila americká geologická služba USGS. Žádné oběti ani škody nebyly zatím hlášeny.
Caracas /ANIMACE, VIDEO/ - Vojenskou nemocnici ve venezuelském hlavním městě Caracasu dnes opustil smuteční průvod s ostatky prezidenta Huga Cháveze, který v úterý podlehl rakovině. Vůz s rakví zamířil do vojenské akademie. Tam budou ostatky socialistického vůdce Venezuely, jenž zemřel ve věku 58 let, vystaveny do pátku, kdy se uskuteční státní pohřeb.
Praha – Městští strážníci vrátí Praze terénní vozidla hummer, vznášedlo, terénní motorky, zbraně a další vybavení, jejichž nákup byl v minulosti kritizován. Ředitel městské policie Eduard Šuster dnes novinářům řekl, že strážníci tato speciální vozidla a zbraně nepotřebují. Jde o vybavení za miliony korun. Praha je podle ředitele zřejmě věnuje policii nebo hasičům.
Praha - Patřil k největším osobnostem amatérského fotbalu v hlavním městě. I proto měl Pražský fotbalový svaz po prosincové tragické smrti Václava Drobného jasno, že výrazněji uctí památku bývalého reprezentačního stopera, který poslední roky věnoval hraní a trénování v přeborových Třeboradicích. Výsledkem je nová cena Fair play, která ponese právě Drobného jméno.
Praha – Městští strážníci vrátí Praze terénní vozidla hummer, vznášedlo, terénní motorky, zbraně a další vybavení, jejichž nákup byl v minulosti kritizován. Ředitel městské policie Eduard Šuster novinářům řekl, že strážníci tato speciální vozidla a zbraně nepotřebují. Jde o vybavení za miliony korun. Praha je podle ředitele zřejmě věnuje policii nebo hasičům.
Praha – Metropole nechá zpracovat pravidla pro využívání náplavek a břehů. Rozhodla o tom rada hlavního města. Podle primátorského náměstka Tomáše Hudečka (TOP 09) Praha potenciál náplavek dostatečně nevyužívá. Studie by měla být hotova do poloviny roku.
Praha - Na páteční inauguraci nastupujícího prezidenta Miloše Zemana přijede speciálními autobusy z regionů do Prahy zhruba 800 až 900 členů Strany práv občanů – zemanovců (SPOZ) a sympatizantů, řekl předseda strany Vratislav Mynář. Do hlavního města zamíří přibližně 20 autobusů, které vypraví přímo strana. Další členové se do Prahy dostanou vlastní dopravou.
Počet lidí, kteří trpí vzácným onemocněním, se v Praze pohybuje v řádu stovek. Do hlavního města ale kvůli diagnóze i následné léčbě přijíždí pacientů o několik set více. Tři čtvrtiny těch, kterým byla sdělena vzácná diagnóza, jsou ještě pacienty dětských oddělení. Existují ale i případy, kdy se onemocnění zjistí až v pokročilém věku.
Praha – Počet lidí, kteří trpí vzácným onemocněním, se v Praze pohybuje v řádu stovek. Do hlavního města ale kvůli diagnóze i následné léčbě přijíždí pacientů o několik set více. Tři čtvrtiny těch, kterým byla sdělena vzácná diagnóza, jsou ještě pacienty dětských oddělení. Existují ale i případy, kdy se onemocnění zjistí až v pokročilém věku.
Praha – Smetanovo nábřeží v Praze by mohlo být alespoň pár dní v roce bez aut. Projekt, který v úterý projedná rada hlavního města, navrhuje uzavřít nábřeží pro automobilovou dopravu každou sobotu od půlky května do konce června. Provoz tramvají by nebyl omezen, stojí v materiálu, který mají média k dispozici.
Vyškov – Hned první vážná soutěž v nové sezoně přinesla moderním gymnastkám SK Trasko stříbrné medaile. Přesněji juniorkám, které v domácí hale pořádaly mistrovství České republiky v estetické skupinové gymnastice.
Česká Lípa - Ale to je špatně, kluci… Florbalové áčko mužů ve svých dvou víkendových domácích zápasech série čtvrtfinále play off 1. ligy totálně padlo.
Praha, Ostrava - Populární písničkář Jaromír Nohavica se chystá na podzim opět dobýt naše hlavní město. Slezský bard zazpívá s Janáčkovou filharmonií v největší tuzemské sportovní hale.
Rokycansko - Sociální demokraté přišli opět s další změnou. Navrhují, aby začaly děti chodit do školy od devíti hodin a první stupeň byl bez známek. Většina rodičů si však tuto změnu nepřeje. Nesouhlasně se vyjadřují také představitelé škol.
Praha – Počet lidí, kteří trpí vzácným onemocněním, se v Praze pohybuje v řádu stovek. Do hlavního města ale kvůli diagnóze i následné léčbě přijíždí pacientů o několik set více. Tři čtvrtiny těch, kterým byla sdělena vzácná diagnóza, jsou ještě pacienty dětských oddělení. Existují ale i případy, kdy se onemocnění zjistí až v pokročilém věku.
Rakovník – Pokud se chystáte a nebo pravidelně dojíždíte do hlavního města Prahy, či nedalekého Kladna vlakem, pak máme pro vás jedno důležité upozornění. Od pondělí 4. března totiž začíná platit výluka, a to na zmíněné trati Rakovník – Praha. Ta by měla skončit až v pátek 8. března a normální provoz by měl být obnoven od soboty.
Caracas - Stovky studentů podporujících venezuelskou opozici a kritici nemocného venezuelského prezidenta Huga Chávaze se dnes zúčastnily protestního pochodu ve venezuelském hlavním městě Caracasu. Od úřadů požadovaly důkaz, že Chávez, který se loni na Kubě podrobil čtvrté operaci rakoviny, je vůbec naživu a vládne.
Praha – Pražané loni vyprodukovali 264.000 tun odpadu, což je asi o 8000 tun méně než v roce 2011. Podle Juliana Záhorovského, mluvčího společnosti Pražské služby, jež odpad z celé Prahy sváží, by se takovým množstvím odpadu dalo zasypat celé Václavské náměstí do výše Petřínské rozhledny. Denně je v pražských ulicích asi stovka popelářských aut.
Praha - Pražané loni vyprodukovali 264.000 tun odpadu, což je asi o 8000 tun méně než v roce 2011. Podle Juliana Záhorovského, mluvčího společnosti Pražské služby, jež odpad z celé Prahy sváží, by se takovým množstvím odpadu dalo zasypat celé Václavské náměstí do výše Petřínské rozhledny. Denně je v pražských ulicích asi stovka popelářských aut.
Vepříkov, Praha - V čele nové společnosti, kterou si založilo hlavní město Praha, stojí mladá absolventka Vysoké školy ekonomické, Jitka Kárníková. V Chotěboři vystudovala gymnázium.
Damašek - Syrští povstalci v táboře pro palestinské uprchlíky v oblasti syrského hlavního města Damašku pověsili dva Palestince, které podezírali z kolaborace s režimem syrského prezidenta Bašára Asada. V sobotu to oznámila opoziční Syrská organizace pro lidská práva (OSDH), která vývoj skoro dva roky trvajících bojů mezi protivládní opozicí a provládními jednotkami v Sýrii sleduje.
Jihlava - Lokalita Reindlerův Dvůr v jihlavské části Bedřichov byla v minulosti vytipována jako místo, které se mělo po všech stránkách rozvíjet. Zájem investovat zde mělo i město. Realita je ovšem jiná, Reindlerův Dvůr chátrá.