
Praha plánuje zrušení některých městských částí
Praha – Pražská radnice plánuje zrušení některých městských částí. Magistrát tak chce zjednodušit a zefektivnit veřejnou správu města.
Praha – Pražská radnice plánuje zrušení některých městských částí. Magistrát tak chce zjednodušit a zefektivnit veřejnou správu města.
Praha - Druhý nejnižší počet vražd od roku 1990, spáchaných na území hlavního města, zaznamenali v uplynulém roce pražští kriminalisté.
New York - Nejhrubšími Američany jsou Newyorčané. V anketě čtenářů časopisu Travel & Leisure letos předstihli loňské vítěze z Los Angeles.
Praha – Praha nezíská miliardovou evropskou dotaci na přestavbu čistírny odpadních vod. Na dnešním jednání radnice se zástupci Evropské komise a ministerstva životního prostředí se ukázalo, že hlavní město nemá na dotaci naději. Řekl to radní Radek Lohynský.
Praha – Praha souhlasí s tím, aby si pražský dopravní podnik půjčil na nákup nových tramvají formou směnky maximálně čtyři miliardy korun. Rozhodlo o tom dnes zastupitelstvo hlavního města.
Praha - Druhý nejnižší počet vražd od roku 1990, spáchaných na území hlavního města, zaznamenali v uplynulém roce pražští kriminalisté.
Praha - Boj o lídra občanských demokratů v hlavním městě vrcholí. Kandidaturu do souboje ohlásil Jiří Janeček, bývalý radní pro sociální oblast. Na tuto informaci získala redakci i ohlasy.
Praha - Primátora Bohuslava Svobodu si v čele pražské ODS přejí občanští demokraté z již devíti městských částí. Na post předsedy ODS v Praze jej dnes večer nominovaly další dva oblastní sněmy, a to ve třetím a osmém pražském obvodu.
Teherán - Mnozí lidé na Západě by rádi viděli Írán potrestaný za jeho jaderné ambice. Obyvatelé íránského hlavního města Teheránu by byli naopak rádi, kdyby tihle lidé mohli nahlédnout do jejich životů, napsal zpravodajský server CNN.
Pardubice - Návštěvníci pardubického zámku mohou nahlédnout do hlavního města Lotyšska Rigy, jehož historické centrum patří mezi kulturní dědictví UNESCO.
Praha - Česko-slovenská skupina Penta zahajuje v Praze na Florenci výstavbu největší kancelářské budovy v hlavním městě. Stavba za 200 milionů eur, tedy asi 5,1 miliardy korun, má být hotová na konci roku 2013. Penta dnes projekt představila na tiskové konferenci. Stavba vyroste na místě bývalého komplexu České typografie, později Rudého práva.
Bangkok/Pardubice - „Očekávání jsem měla veliká, Thajsko byl můj velký cestovatelský sen. Tato rozmanitá země mne ani v nejmenším nezklamala,“ uvedla
Karlovarský kraj –Nejvíc cizinců žije v Karlových Varech, kde jich je téměř osm tisíc.
Praha - Pražský primátor Bohuslav Svoboda získal v úterý večer další dvě nominace na post předsedy ODS v Praze. Podpořili ho jednomyslně občanští demokraté v Praze 5 a 12.
Praha - Pražský primátor Bohuslav Svoboda získal dnes večer další dvě nominace na post předsedy ODS v Praze. Podpořili ho jednomyslně občanští demokraté v Praze 5 a 12.
Praha - Třináctá mzda byla loni sjednána ve 43 procentech kolektivních smluv, čtrnáctá potom ve 14 procentech. Nejčastěji byly mezi zástupci zaměstnanců a zaměstnavateli dohodnuty v Jihočeském kraji.
Praha - Úřednice, která způsobila vyhlášení exekuce na majetek hlavního města Prahy, k úternímu dni přišla o místo. Nyní již bývalou zaměstnankyni z odboru správy, evidence a využití majetku tak magistrát potrestal za to, že zapomněla uhradit jeho dluh bytovému družstvu v Praze 6.
Praha - Úřednice, která způsobila vyhlášení exekuce na majetek hlavního města Prahy, k dnešnímu dni přišla o místo. Nyní již bývalou zaměstnankyni z odboru správy, evidence a využití majetku tak magistrát potrestal za to, že zapomněla uhradit jeho dluh bytovému družstvu v Praze 6.
Tachov – Město Tachov by se s mírnou nadsázkou dalo nazvat hlavním městem amatérských filmů i filmařů. Pokud ne v rámci celé republiky, pak v kraji určitě.
Praha /FOTOGALERIE/ - Opakované žádosti policie o pomoc se zatím nesetkaly s ohlasem. Fotky pachatele z kamer jsou přitom skoro jak z ateliéru!
Zlín – /ROZHOVOR/ Přestože do hlavního města jely zlínské házenkářky plné odhodlání, naplnit se jim jej nepodařilo. Také druhý duel se Slavií totiž nezvládly (25:28), když ve vyrovnaném souboji nezvládly dramatickou koncovku.
Karlovarský kraj - Nejvíc cizinců žije v Karlových Varech, kde jich je téměř osm tisíc
Kyrgyzstán – Kyrgyzskými věznicemi otřásá masová vzpoura doprovázená hladovkou a sebepoškozováním. Oznámila to dnes v Biškeku místní agentura AKIpress s odvoláním na kyrgyzského ombudsmana Tursunbeka Akuna.
Exekuce, tohle slovo v neděli poplašilo pražský magistrát. Jasně, věc prý nebyla tak horká, jak se zprvu zdálo. Zaplatit 163 tisíc pro magistrát hlavního města není taková rána jako pro drobného živnostníka.
Žďár nad Sázavou - Basketbalisté Žďáru jsou po 15. a 16. kole zpátky ve hře o přední příčky II. ligy. Po dvou zpackaných domácích zápasech se hráči okolo kouče Jaroslava Sedláka vzchopili a z hlavního města vezou plný bodový zisk.
Praha - Nevěřil jsem vlastním očím. Před okny mi stál autobus plný knížek! V době, která, jak se mi zdá, knížkám příliš nepřeje a čtenářů ubývá, o penězích hanba hovořit, stále ještě za svými čtenáři jezdí bibliobusy.
Praha - Nevěřil jsem vlastním očím. Před okny mi stál autobus plný knížek! V době, která, jak se mi zdá, knížkám příliš nepřeje a čtenářů ubývá, o penězích hanba hovořit, stále ještě za svými čtenáři jezdí bibliobusy.
Vídeň - Rakouské hlavní město Vídeň loni navzdory krizi v eurozóně navštívil rekordní počet turistů. K růstu přispěly turisté z Ruska a dalších zemí s relativně zdravou ekonomikou.
Praha – V hlavním městě žije víc než půl milionu svobodných. Jejich počet se za posledních deset let zvedl skoro o 17 procent. Dalších 146.500 lidí je rozvedených. Přibylo jich téměř o pětinu. Naopak výrazně ubývá v metropoli těch, kteří žijí v manželství.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Primátor Bohuslav Svoboda bude mít v boji o funkci předsedy pražské ODS protikandidáta. Nominaci na předsedu dnes od své domovské Prahy 11 získal bývalý radní hlavního města Jiří Janeček.
Praha - Praha chce poskytovat lepší péči těm bezdomovcům, kteří budou v určité evidenci. Mohli by být zařazeni do tréninkových programů nebo by jim město mohlo nabídnout bydlení.
Praha – V hlavním městě žije víc než půl milionu svobodných. Jejich počet se za posledních deset let zvedl skoro o 17 procent. Dalších 146.500 lidí je rozvedených. Přibylo jich téměř o pětinu. Naopak výrazně ubývá v metropoli těch, kteří žijí v manželství.
Praha - Pražští kriminalisté pátrají po čtrnáctiletém mladíkovi, který v pátek ráno odešel z domova do školy, ale nedorazil tam. Na policejním webu o tom informovala mluvčí Jana Rösslerová. Podle ní je chlapec pravděpodobně v hlavním městě ve společnosti starších kamarádů. Má nedostupný mobilní telefon.
Praha – Hlavní město má podle předběžných výsledků loňského sčítání vůbec nejvíc obyvatel ve své historii. Žije v něm 1,272.690 lidí, tedy o 104.000 víc než před deseti lety. Za přírůstkem jsou hlavně cizinci, kteří tvoří už 14 procent obyvatel. Praha má také nejstarší populaci ze všech krajů. Výsledky dnes na tiskové konferenci představila vedoucí pražské části sčítání Eva Vojtová.
Praha – Hlavní město má podle předběžných výsledků loňského sčítání vůbec nejvíc obyvatel ve své historii. Žije v něm 1,272.690 lidí, tedy o 104.000 víc než před deseti lety. Za přírůstkem jsou hlavně cizinci, kteří tvoří už 14 procent obyvatel.
Praha - První bibliobus, jak mne poučila Vanda Fritschová, vedoucí Oddělení mobilních služeb Městské knihovny v Praze, vyjel do ulic hlavního města 7. dubna 1939. 150 tisíc korun na jeho nákup tehdy věnovala Pražská městská pojišťovna. Zajížděl do 14 stanic v okrajových částech města. Ale už v květnu 1940 jej rekvírovala německá armáda a bibliobus pak dosloužil jako pojízdný lazaret na frontě… Nevěřil jsem vlastním očím. Před okny mi stál autobus plný knížek! V době, která, jak se mi zdá, knížkám příliš nepřeje a čtenářů ubývá, o penězích hanba hovořit, stále ještě za svými čtenáři jezdí bibliobusy. Zákazníci pojizdných knihoven se většinou rekrutují ze čtenářů starší generace, ale i na opačném pólu je plno. Lze tam zastihnout i mladé maminky s dětmi.
Praha – Exekuční řízení s hlavním městem nařídil soud kvůli dluhu vůči bytovému družstvu v hodnotě 163.000 Kč. Informovala o tom televize Nova s odvoláním na usnesení obvodního soudu pro Prahu 1.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Nad majetkem hlavního města se vznáší vážná hrozba exekuce.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Na majetek hlavního města Prahy je podle zápisů v katastru nemovitostí uvalena exekuce, týká se například i radnice na Mariánském náměstí nebo Staroměstské radnice.
Praha 3 - Požehnaného věku, osmdesáti let, se dožilo strašnické krematorium, které je zároveň nejrozhlehlejším v Evropě.
Praha - Jako většina věcí, i toto začalo zcela nevinně. Architekti spolu se zadavatelem zakázky představili architektonický projekt, který si klade za cíl vylepšit panoramatický výhled z Letné a zacelit koncepci jednoho z vltavských nábřeží.
Praha - Spokojenost s fungováním městské hromadné dopravy a nejlevnější jízdné z hlavních měst zemí Evropské unie, na druhou stranu vysoká míra znečištění ovzduší, problém s nepořádkem a kriminalitou. Tak si vedla Praha ve výzkumu kvality života v evropských metropolích, který provedlo občanské sdružení Za lepší život v Praze.
Kladno – Třetí díl seriálu turnajů starší přípravky SK Kladno vypukne v neděli v hale Centrum. Tentokrát jím bude Primátor Cup. Hlavním sponzorem je tudíž město Kladno.
Praha - Spokojenost s fungováním městské hromadné dopravy a nejlevnější jízdné z hlavních měst zemí Evropské unie, na druhou stranu vysoká míra znečištění ovzduší, problém s nepořádkem a kriminalitou. Tak si vedla Praha ve výzkumu kvality života v evropských metropolích, který provedlo občanské sdružení Za lepší život v Praze.
Praha - V sálech Clam-Gallasova paláce v Husově ulici měla o tomto víkendu, konkrétně v neděli, slavnostní derniérou končit výstava nazvaná Pražské rokoko. Kulturní a společenský život v Praze 1740-1791. Nakonec byla pro velký zájem o týden prodloužena. I proto můžeme doporučit vyrazit se podívat, jak žili naši prapředci v hlavním městě.
Staré Město - V sálech Clam-Gallasova paláce (Praha 1, Husova 20) měla o tomto víkendu, konkrétně v neděli, slavnostní derniérou končit výstava nazvaná Pražské rokoko. Kulturní a společenský život v Praze 1740-1791. Nakonec byla pro velký zájem o týden prodloužena. I proto můžeme doporučit vyrazit se podívat, jak žili naši prapředci v hlavním městě.
Praha - Jako většina věcí, i toto začalo zcela nevinně. Architekti spolu se zadavatelem zakázky představili architektonický projekt, který si klade za cíl vylepšit panoramatický výhled z Letné a zacelit koncepci jednoho z vltavských nábřeží.
Karlovarský kraj - Po dvou zbloudilých seniorech pátrala dvacítka policistů skoro celou noc
Rokycany – Dvě porážky – obě v poměru 1:6 s dorostem i muži Viktorie Plzeň – si zatím v přípravě zapsali divizní fotbalisté Rokycan.
Praha - Energetická společnost ČEZ za poslední měsíc otevřela deset dobíjecích stanic pro elektromobily. Všechny jsou v Praze nebo v jejím blízkém okolí. Během prvního čtvrtletí letošního roku plánuje ČEZ zprovoznit dalších 15 dobíjecích stanic, některé i mimo území hlavního města.