
FOTO: Hráčky Lokomotivy si užívaly proti Spartě parádní exhibici
Karlovy Vary - Pražanky jen těžko odolávaly nájezdům karlovarských basketbalistek
Karlovy Vary - Pražanky jen těžko odolávaly nájezdům karlovarských basketbalistek
Peking - Nový gigantický projekt má zajistit zásobování vodou hlavního města a severu země.
Chrudim - Pátým kolem pokračovala II. liga staršího dorostů v házené. Místní BASF hostil soupeře z hlavního města, který je v horní polovině tabulky.
Blansko /FOTOGALERIE/ - Phanuel Osweto. Doktor teologie a magistr sociální práce a veřejného zdravotnictví je čistokrevný Keňan. Přijel k nám do Blanska, aby uvedl svůj projekt Afrika Africe.
Dobruška - Házenkářky dobrušského Sokola zůstavají v I. lize neporažené. Muži vyhráli a jsou pátí.
Opava - Opavští hokejbalisté se zatím bijí v extralize o vysněné play off. O víkendu ze dvou zápasů vydolovali tři body.
České Budějovice - Na dva dny se České Budějovice staly hlavním městem českých pivovarníků a sladařů. V DK Metropol se sešlo na tři sta odborníků z praxe, výzkumných ústavů a škol. Tři z celkem 42 přednášek přednesli zástupci spolupořádajícího Budějovického Budvaru, n. p.
V poháru potrápily favorita z hlavního města, v mistrovském duelu vysoko přehrály hostitelský Tachov. To je bilance posledních dvou utkání druholigových basketbalistek BaKu Plzeň.
Manila – Už třetí tropická bouře za necelý měsíc se blíží k Filipínám. Poslední dvě bouře si vyžádaly nejméně 773 obětí.
Praha - Futsalisté celku Bombarďáci Větřní startovali v rámci přípravy na novou prvoligovou sezonu v hlavním městě při 17. ročníku velkého mezinárodního turnaje a přivezli cenný úspěch, když v konkurenci šestadvaceti zúčastněných týmů vybojovali turnajové prvenství.
Praha - Zima silnice v metropoli neohrozí, u chodníků bude hůř. Technická správa bude mít připraveno přes 120 sypačů. Třetina všech chodníků ale zřejmě zůstane bez údržby.
Moravský Krumlov, Praha - Pražský magistrát zahájil s Johnem Muchou jednání o tom, kde v Praze postavit nový pavilon pro Slovanskou epopej. Podle krumlovského starosty je to dobrá zpráva.
Kišiněv – Nejméně 26 osob bylo zraněno v moldavském hlavním městě Kišiněvu ve středu večer, během koncertu pod širým nebem u Vítězného oblouku.
Dillí - Indie odmítla žádost albánské vlády o navrácení ostatků Matky Terezy do jejího rodiště. Informovala o tom stanice BBC.
Březiněves -Místní hasičská stanice je strategicky postavena v samém středu obce s možností rychlého výjezdu. Svědčí to o významu místních dobrovolných hasičů pro chod obce. Zdejší sbor má 23 členů a významně se stará i o místní mládež.
Praha -Městopřerušila projednávání dvanácti projektů, mezi nimi rušení Masarykova nádraží. Plány se odsouvají na neurčito.
Praha -Metropole prohrává v boji proti hazardu. Počet videoloterijních terminálů strmě roste. Pomoci má změna zákona.
Praha - Metropole prohrává v boji proti hazardu. Počet videoloterijních terminálů strmě roste. Pomoci má změna zákona.
Plzeň - Ještě nedávno kuriozita, dnes již známá umělecká disciplína a také trochu sportovní klání. Slam poetry.
Kladno - Pouze se dvěma pražskými týmy - střížkovskou Bohemkou a Slavií, hráli nebo budou hrát fotbalisté SK Kladno na stadionu Františka Kloze. Vzhledem k absenci vyhrívaného trávníku obě zbývající mužstva z hlavního města - Spartu a Bohemians 1905, přivítají v Praze na Strahově.
Praha - Hlavní město a jeho okolí, to je bašta Českých drah (ČD), kde regionálními a příměstskými vlaky jezdí nejvíce cestujících. I proto právě do této oblasti míří největší počet nových či modernizovaných bezbariérových vozů.
Praha - Rozsáhlý podvod, při které skupina podvodníků pozměnila faktury, šetří opět Městský soud. Obžalovaným hrozí až dvanáct let za mřížemi.
Vlašim, Praha – Opava si o víkendu do tabulky hokejbalové extraligy připsala tři body. Do vítězného konce dotáhla nervy drásající drama ve Vlašimi a o den později nestačila na pražský Kert.
Praha - Magistrát chce v některých ulicích snížit povolenou rychlost na 50 kilometrů za hodinu. V budoucnu by mohla platit padesátka v celé Praze.
Zlínský kraj - Čtrnáct představitelů regionů České republiky, Slovenské republiky, Polska, Itálie a Rakouska se dohodli na trase Baltsko – jaderského železničního koridoru.
Želiv - Vodní nádrž Želiv je hlavním zdrojem pitné vody pro Prahu. Zastupitelé hlavního města chtějí do konce tohoto roku schválit návrhy konkrétních opatření, která by měla zlepšit kvalitu povrchové vody v povodí Želivky.
Peking/Urumči – Šest trestů smrti a jedno doživotní vězení dnes vynesl čínský soud za letošní nepokoje v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, při nichž bylo v létě zabito na 200 lidí.
Želiv - Vodní nádrž Želiv je hlavním zdrojem pitné vody pro Prahu. Zastupitelé hlavního města chtějí do konce tohoto roku schválit návrhy konkrétních opatření, která by měla zlepšit kvalitu povrchové vody v povodí Želivky.
Sokolov - Znovu si budou muset v neděli přivstat fotbalisté sokolovské juniorky. Důvod? Čeká je totiž další dopolední zápas na hřišti soupeře.
Trutnov, Hradec Králové - Basketbalistky Trutnova hrají doma, Hradec míří do hlavního města.
Rychnov nad Kněžnou - Získejte vstupenky na pořad o podmanivém kouzlu Jižní Afriky.
Praha - Metropoli předstihla jenom Barcelona a Řím. A nejhorší místo? Karlův most.
Plzeň - Plzeň, Ostrava nebo Hradec Králové? Právě tato tři města dokončují nyní práce na přihlášce do soutěže Evropské hlavní město kultury 2015.
Plzeň - Plzeň, Ostrava nebo Hradec Králové? Právě tato tři města dokončují nyní práce na přihlášce do soutěže Evropské hlavní město kultury 2015.
Počenice - Los se tentokrát s florbalisty z Počenic vůbec nemazlil. Ve třech dnech museli sehrát jedno pohárové utkání v Třebíči, aby se poté vydali ke dvěma utkáním první ligy mužů do hlavního města Prahy.
Nová Paka -Prvoligové basketbalistky čekají o víkendu další dva zápasy. I tentokrát cestují za soupeřkami do hlavního města, kde je zítra čeká Aritma a v neděli Nusle.
Dobruška - Házenkářky dobrušského Sokola po dvou vítězstvích a zaváhání Přeštic vedou I. ligu.
Svitavy - /FOTO/ Zdejší Modelklub pořádal na stadionu Cihelna mistrovství České republiky ve všech soutěžích upoutaných modelů s mezinárodní účastí.
Praha - Metropoli předstihla jenom Barcelona a Řím. A nejhorší místo? Karlův most.
Mělník - Mělník je mezi prvními městy v Česku, které si lidé mohou prohlédnout virtuálně na webu.
Praha 1 – Pražskou čtvrtí se projedou nové minibusy. Dočasně ale nepůjde oelektrické vozy, ale dieselové.
Třinec -Pokud chtějí fotbalisté Třince v jedenáctém kole druhé ligy zabodovat, musí se vypořádat s pražskou Duklou. Zápas se odehraje v pátek od 17 hodin na Julisce.
Libchavy - Firma Veolia Transport východní Čechy v úterý v sídle společnosti SOR v Libchavách převzala již druhý meziměstský nízkopodlažní kloubový autobus SOR NB 18
Praha - České hlavní město se ve středu opět stalo centrem klimatologů a vyjednavačů nové smlouvy o snižování emisí skleníkových plynů, která nahradí takzvaný Kjótský protokol.
Jablonec n. N. - To nejlepší z letošního mezinárodního festivalu studentských filmů a debutů. Středa 7. října Klub Na Rampě Jablonec: od 20.00 Fresh Extreme - nejprogresivnější filmy.
Strakonice - „Pokud udržíme koncentraci, měli bychom uspět,“ tvrdí manažer Eduard Gaisler před utkáním.
Praha -Pondělní poslední závod finálové částio titul českého plochodrážního šampiona družstev byl v Praze na Markétědramatický až do poslední jízdy. Po ní mohla vypuknout velká mšenská radost. Slaný odjelo smolný závod. V hlavním městě skončilo třetí stejně jako celkově.
Praha - Krásné dívky se mohou hlásit do 23. října.
Havířov – Nováček extraligy Slavia Havířov odehrál v úvodu sezony dvě dramatická pětisetová utkání, ve kterých však ani jednou neuspěl. O víkendu prohrál tie-break také v hlavním městě.
Praha - Před čtrnácti dny přineslo vítězství ve druhém kole poháru florbalistům Lovosic historický postup do kola třetího. Zde na Lovosice čekal soupeř z hlavního města FBC Panthers.