Liberecký kraj – Razantní škrty, které postihnou policisty, hasiče a záchranáře kvůli vládním úsporám, se snaží alespoň zmírnit Liberecký kraj. Nabídl příslušníkům těchto složek přepravu na linkách veřejné dopravy v rámci kraje zdarma. Ušetří tak alespoň na pohonných hmotách do služebních vozidel.
Liberecký kraj – Razantní škrty, které postihnou policisty, hasiče a záchranáře kvůli vládním úsporám, se snaží alespoň zmírnit Liberecký kraj. Nabídl příslušníkům těchto složek přepravu na linkách veřejné dopravy v rámci kraje zdarma. Ušetří tak alespoň na pohonných hmotách do služebních vozidel.
Třebíčsko – K nejdražším regionům, co se týče ceny pohonných hmot, patří kraj Vysočina a potažmo i Třebíčsko. Vyplývá to z průzkumu firmy CCS. Navíc cena benzinu i nafty začaly po devíti týdnech klesání či stagnování opět růst.
Liberecký kraj – Razantní škrty, které postihnou policisty, hasiče a záchranáře kvůli vládním úsporám, se snaží alespoň zmírnit Liberecký kraj. Nabídl příslušníkům těchto složek přepravu na linkách veřejné dopravy v rámci kraje zdarma. Ušetří tak alespoň na pohonných hmotách do služebních vozidel.
Českolipsko – Každý, kdo pečlivě hlídá ceny benzínu a nafty, může ušetřit i více než tisícovku ročně. Ve chvíli, kdy se očekává zdražení pohonných hmot, je každá koruna k dobru v peněžence vítána.
Zlínský kraj – V minulém týdnu stále pokračoval pokles cen pohonných hmot. Podle společnosti Petrolmedia k němu dochází díky snižování ceny ropy na světových trzích a benzín a nafta by tak měly v příštích dnech zlevnit ještě více.
Blanensko – Natankovat plnou nádrž, pak naplno sešlápnout plynový pedál a ujet bez placení. Případů, kdy řidiči natankují pohonné hmoty a neobtěžují se s placením, řeší policisté na Blanensku za rok několik desítek.
Příbram – Měsíc dlouhé období snižování cen pohonných hmot je u konce. Cena ropy překonala hranici 80 dolarů za barel a zřejmě končí i posilování koruny k dolaru, které bylo v posledních týdnech hlavním faktorem, jenž pohonné hmoty zlevňoval.
Praha- Klesající ceny pohonných hmot u stojanů na čerpacích stanicích budou podle ekonomů brzy minulostí. Na konci roku by měl litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stát 33 korun.
Praha – Klesající ceny pohonných hmot u stojanů na čerpacích stanicích budou podle ekonomů brzy minulostí. Na konci roku by měl litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stát 33 korun.
Přerov – Dopadnout zloděje, který kradl naftu speciálně upraveným zařízením, se zřejmě podařilo přerovským policistům. Pachatel má podle všeho na svědomí minimálně dvě krádeže, kromě Přerova odčerpával pohonné hmoty i na Kroměřížsku.
Atény - Situace v řeckém zásobování se po skončení stávky řidičů nákladních automobilů a cisteren téměř zcela normalizovala. Informovala o tom agentura DPA. Téměř 90 procent čerpacích stanic již má podle svazu čerpadlářů pohonné hmoty a řecké supermarkety jsou podle rozhlasové stanice NET běžným způsobem zásobovány potravinářským zbožím.
Praha – Počet čerpacích stanic v České republice v prvním pololetí letošního roku mírně vzrostl. Ke konci června evidovalo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) celkem 6551 čerpacích stanic v provozu, což je o 88 více než o rok dříve. Vyplývá to ze statistik MPO.
Příbram /MONITOR KVALITY PALIV/ - Kvalita pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic se v červnu oproti květnu mírně zlepšila. Vyplývá to z nově zveřejněných výsledků České obchodní inspekce (ČOI). Ke zlepšení jakosti došlo hlavně u motorové nafty.
Hulín – Zadarmo se zachtělo jezdit neznámému zloději, který během noci na středu 21. července odsál pohonné hmoty z nákladních aut zaparkovaných na staveništi dálnice poblíž Hulína.
Havlíčkobrodsko – Pro řidiče to není příznivá zpráva, a to hlavně s ohledem na dovolené, na které jezdí turisté z Havlíčkobrodska často po vlastní ose.
Žďársko – O pěkných pár stovek korun se nyní motoristům prodraží dovolená v zahraničí. Ceny pohonných hmot začátkem prázdnin vylétly vzhůru. To se sice víceméně děje každým rokem, avšak oproti loňsku, kdy se cena za litr Naturalu 95 na Žďársku pohybovala pod třiceti korunami, se nyní čerpá za téměř třiatřicet.
Rokycansko – Avizované zdražovaní pohonných hmot před letními prázdninami už dorazilo na Rokycansko. Motoristé si stěžují na ceny, ale nic víc dělat nemohou.
Vyškovsko /CENY POHONNÝCH HMOT UVNITŘ/ - Ceny pohonných hmot na Vyškovsku se liší o téměř dvě koruny. Ve Vyškově je mají prodejci téměř stejné. Cena má jít nahoru.
Kroměřížsko – Nejčastěji se v posledních měsících kradou na Kroměřížsku pohonné hmoty. A co hůře. Zloději si je odčerpávají z nádrží odstavených stavebních strojů, které přes den pracují na silnicích.
Kutná Hora - Vzteklí a zoufalí řidiči, bezradná policie. Kutnohorsko trpí nájezdy zlodějů pohonných hmot. Díru v nádrži a louži pod autem nalézá ráno na parkovištích čím dál více motoristů. Bránit se nemají jak, ani čím.
V Praze dne 12. května 2010 Vážená paní předsedkyně,
využívám své pravomoci dané čl. 50 Ústavy České republiky a vracím Poslanecké sněmovně zákon, kterým se mění zákon č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší a o změně některých dalších zákonů (zákon o ochraně ovzduší), ve znění pozdějších předpisů, přijatý dne 28. dubna 2010.
Táborsko – Členové okresní Agrární komory se ve čtvrtek před parlamentem připojí k protestu proti prezidentskému vetu novely zákona, který řeší navýšení obsahu biopaliv v pohonných hmotách.
Zlínský kraj – Ceny pohonných hmot ve Zlínském kraji se v uplynulém týdnu zvýšily, zatímco celorepublikově zaznamenaly mírný pokles. Vyplývá to ze statistiky společnosti CCS.
Slaný - Díky všímavosti obyvatelky, kamerovému systému a včasnému zásahu slánských strážníků se podařilo odchytit dvojici povedených zlodějů, kteří se obohacovali pohonnými hmotami na cizí účet.
ČR- Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu opět výrazně stouply. Nejprodávanější benzin Natural 95 se prodával v průměru za 32,60 koruny za litr, byl tak o 27 haléřů dražší než o týden dříve.
Praha - Průměrný český motorista v současné době utratí za pohonné hmoty 1683 korun měsíčně. Při výběru, kde natankují benzin nebo naftu, zůstává pro řidiče rozhodující cena a blízkost čerpací stanice. Vyplývá to z průzkumu Citibank a agentury STEM/MARK, který se společností Shell představily na tiskové konferenci.
Žďár nad Sázavou – Ceny benzinu a nafty u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu opět rostly. Podle společnosti CCS, která vývoj na trhu s pohonnými hmotami pravidelně sleduje, podražil benzin v průměru o 19 a nafta o 25 halérů na litru.
Vysočina –Zvyšující se ceny pohonných hmot, a v souvislosti s tím i vidina snadného nezákonného zisku, jsou příčinou stále se vyskytujícího druhu kriminality – krádeže paliva z motorových vozidel.