Den matek oslavili v nemocnici písní a hudbou
Bílovec /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Děti z Mateřské školy na ulici Wolkerova v Bílovci zahrály na flétny a zazpívaly pacientkám v bílovecké nemocnici ke Dni matek. Vystoupení sklidilo velký úspěch.
Bílovec /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Děti z Mateřské školy na ulici Wolkerova v Bílovci zahrály na flétny a zazpívaly pacientkám v bílovecké nemocnici ke Dni matek. Vystoupení sklidilo velký úspěch.
Ústí nad Labem -/AKTUALIZOVÁNO/ Unavené a deštěm otrávení – ale přesto šťastné – publikum jsme našli na Lidickém náměstí při druhém příchodu na Majáles 2009 ve středu 6. května po 19. hodině.
Vimperk /FOTOGALERIE/ - Dechový orchestr ZUŠ Vimperk pokračuje ve vítězném tažení a po nedávném úspěchu v celorepublikové soutěže přivezl i mezinárodní cenu.
Prostějovsko -Cyklisté si zazávodí„O pohár Drahanské vrchoviny“. V Pěnčíně odstartuje „Hanácké cestovatel 2009“a s ním honba za razítky. Hudební kousky vážné hudby od Mozarta a Vivaldiho se rozeznína zámku v Dobromilicích.
Znojmo /INFOGRAFIKA/ - Ve Znojmě v pátek začíná první ročník Festivalu VOC Znojmo. Oslava certifikovaných vín se chce stát jarní protiváhou podzimního vinobraní.
Písecko - Na náměstí v Mirovicích bude v pátek tradiční jarmark.
Opava - Opavský majáles se možná uskuteční letos naposled. Toto smutné konstatování zní od pořadatelské Asociace studentů a přátel Slezské univerzity (ASPSU). Důvod je jeden – ASPSU se potýká s nedostatkem aktivních členů.
Bystřice nad Pernštejnem - Lodičky nebo třeba jenom v omezené míře povolený rybolov v přehradě Vír? Pravděpodobně jen hudba budoucnosti, a to i přesto, že by obce v okolí nebyly proti. Momentálně je problém i umístění laviček a odpadkových košů na pravobřežní komunikaci, tedy v pásmu nejvyšší hygienické ochrany, v rámci projektu Bystřická zastavení.
Mariánské Lázně - Město vstupuje už do své 201. lázeňské sezóny
Bukvice - V sobotu zahajuje letošní sezonu soukromá galerie Na špejcharu výtvarníka Jiřího Qido Valtera.
Jablonec n. N. - Pátek 8. května: Klub Na Rampě Jablonec: 21.00 Vypsaná fixa. Energie ze San Piega. Punk - pop - crossover kapela na jarním turné po klubech. Afterpárty: PECH - RnR z Liberce na turné k novému CD Šance na změnu Tuňáka.
Nové Město - Lenka Dusilová, Beata Hlavenková a Clarinet Factory, kteří společně tvoří uskupení Eternal Seekers, vystoupí v neděli 10. května v Divadle Archa.
Ostrava - Světovou premiéru inscenace Bezruč?! uvede tento pátek ostravské Divadlo Petra Bezruče, pod níž jsou autorsky podepsání prozaik Jan Balabán a publicista a básník Ivan Motýl.
Kolín/ V páteční sváteční odpoledne se sejdou rozhodčí OFS Kutná Hora se svými kolegy z Kolína na tupadelském hřišti, aby poměřili své sportovní umění v činnosti, kterou sami většinou jen řídí.
Uherské Hradiště - Žáci Slovácké základní umělecké školy (ZUŠ) slaví v poslední době na soutěžích velké úspěchy. Naposled bodovali v ústředním kole národní soutěže ZUŠ v sólové a komorní hře na cimbál, která se konala o víkendu v Kyjově.
Tupadly - V páteční sváteční odpoledne se sejdou rozhodčí OFS Kutná Hora se svými kolegy z Kolína na tupadelském hřišti, aby poměřili své sportovní umění v činnosti, kterou sami většinou jen řídí.
Svatobořice-Mistřín - Moarch Miško Eveno se představuje v kulturním domě ve Svatobořicích–Mistříně
Ostrava - Také Ostrava je jedním z měst v České republice, kde Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a Knihovnou města Ostravy (KMO) pořádá festival Dny umění nevidomých na Moravě 2009. Vernisáží výstavy pokračují i ve středu.
Krajková - Lidé si konečně oddechli po technopárty
Doksy - Máj, Racek, Jarmila a Hynek. Čtyři lodě čekající na svou první okružní plavbu po Máchově jezeře.
Nový Jičín - Olomoucké Moravské divadlo přiveze do Nového Jičína tento čtvrtek opět operní lahůdku Král tuláků. Dílo Rudolfa Frimla uvede v Beskydském divadle. Po dvaceti letech příběh o Francoisovi Villonovi se souborem nacvičil opět režisér Martin Dubovic.
Bechlín - Velkolepě pojaté oslavy přivítání května si v Bechlíně vysloužily přivolání policie a stížnost několika obyvatel. Nelíbil se jim nadměrný hluk vycházející z místa třídenních nahlášených oslav, které se konaly do brzkých ranních hodin.
Mariánské Lázně - Park u Ferdinandova pramene zažil první ročník studentského majálesu
Brtnice - Jihlavští policisté v pondělí odevzdali starostovi Brtnice klíče od své služebny. Dlouhá léta v dvoutisícovém městě muži zákona drželi základnu.
Svitavy - V multifunkčním centru Fabrika vystupovala 24. dubna zpěvačka Lucie Bílá.
Kutná Hora - Měsíc plný příprav a úsilí, trénování a zkoušení, dohadování i vlastnoruční výroby rekvizit předcházel akademii kutnohorské Základní školy T. G. Masaryka v zaplněném Tylově divadle.
Prostějov - Majáles je tady. Na nádvoří prostějovského zámku budou studenti ve čtvrtek 7.5. volit svého krále. Jako každý rok majáles odstartuje přehlídku studentských talentů divadla, filmu, hudby a výtvarného umění letos nazvanou Zámek Pointu 2009.
Brno - Brněnský okresní soud pro Brno-venkov dnes si zajistil výpověď hluchoněmého P.M. Ten měl ve sklepě domu pohlavně zneužívat svou sedmiletou dceru.
Brno - Brněnský okresní soud pro Brno-venkov v úterý vyslechl pomocí tlumočníka výpověď hluchoněmého P.M. Ten měl do léta loňského roku pohlavně zneužívat svou sedmiletoudceru.
Zlín - Pocta Josephu Haydnovi. Pod tímto názvem se skrývá čtvrteční hudební večer ve zlínském Domě umění.
Plzeň - Mladý skladatel Petr Wajsar, který je autorem hudby k tanečnímu dramatu Maryša, vystoupí v úterý v Plzni se svou skupinou Hi–fi.
Plzeň - Po krátké nemoci zemřel 2. května ve věku 82 let významný západočeský hudební skladatel Jaromír Bažant. Potvrdila to včera Konzervatoř v Plzni, kde vyučoval od roku 1962.
Čeladná - Římskokatolická farnost Čeladná a Obecní úřad Čeladná zvou všechny příznivce kvalitní hudby na koncert známé křesťanské skupiny Oboroh, který se uskuteční v neděli 10. května v 18 hodin ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého v Čeladné. Vstupné je dobrovolné.
Znojmo /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Břišní tanečnice, námořníci, exotická i indiánská hudba a originální kostýmy naplnily v pondělí odpoledne znojemské divadlo. Dům dětí a mládeže pořádal Akademii.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Hudba, seznámení se zvyky, ale i pochutinami typickými pro země Evropské unie, to je program, který od úterý 5. května do středy 6. května v Uherském Hradišti nabízí tamní Informační centrum pro mládež společně s informační kanceláří Europe Direct.
Krajková - Sotva jedna technoparty skončila, pořadatelé už chystají další taneční akci. Prý bude ještě masivnější.
Rýzmberk - Rýzmberský večírek přilákal spoustu lidí
Mariánské Lázně - Park u Ferdinandova pramene ožije
Jičín - Farskou zahradu si zvolil pro vystoupení souborů Ritornello a Literácy muzikant Michal Pospíšil.
Olomouc - Nejvýznamnější osobnost bývalého československého jazzu, slovenský trumpetista Laco Deczi, zahraje v úterý večer v Jazz Tibet Clubu.
Staré Město- Třetí koncert cyklu „Rebelující dámy české hudby“ představí Ester Kočičkovou, Sylvii Krobovou a Katerynu Kolcovou.
/FOTO UVNITŘ/ Na krku má už třiadevadesát křížků a ten čtyřiadevadesátý se jí už rychle blíží. Záda se jí ohýbají stále více k zemi, ztrácí zrak a stará se o těžce nemocného manžela.
Praha - Třetí koncert cyklu „Rebelující dámy české hudby“ představí Ester Kočičkovou, Sylvii Krobovou a Katerynu Kolcovou.
Jaroměř - Celkem 48 souborů a 119 sóloformací o víkendu soutěžilo o postup do semifinále v mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu na jaroměřském zimním stadionu. V téměř všech soutěžních kategoriích postupují domácí mažoretky Carmen.
Studnice u Hlinska – Sdružení místních motocyklových nadšenců Motorrota pořádalo sraz motorkářů. Akce se konala v sobotu na místním parketě. Do Studnic se tak sjelo na dvě stě „příznivců jízdy s větrem ve vlasech“.
Krajková - Pořadatelé technoparty už chystají další taneční akci. Prý bude ještě masivnější
Hranice /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Celkem třicet chlapců a dívek ve věku od šesti do patnácti let se zúčastnilo nedělního konkurzu do finále soutěže Pop nota. Tato pěvecká soutěž, kterou každoročně pořádá Základní a mateřská škola Drahotuše má již dvanáctiletou tradici.
Sokolov - Čtenáři píší …
Vrchlabí - Takovou tlačenici náměstí T. G. Masaryka již dlouho nezažilo. Vsobotu dopoledne se na něm mačkalo přes sedm stovek motocyklů.
Opava - Čtyři dny plné filmu, divadla, literatury a hudby. Právě ty dnes začínají. Opava se na chvíli stane zcela studentským městem. Začíná čtrnáctý ročník Opavského majálesu.