Volary - Klarinetový kvartet pozvali do Volar jako svou první akci Ladislav Beran a Věra Pálková z odboru kultury a cestovního ruchu. Komorní klarinetový kvartet přivezl k svému recitálu dvě posily, Petru Sovovou a Marcelu Haspeklovou. Petra Sovová zaujala výborným zpěvem operetní starr a Marcela Haspeklová recitací Šumavy domovem, knihy Ivo Stehlíka, známého volarského nakladatele a spisovatele.
Cítov - Masopustní veselí připravila obec Cítov ve spolupráci s místními spolky. Masopust se v Cítově uskutečnil již po čtvrté a tradičně začal průvodem za doprovodu hudby. Průvod procházel celou vesnicí a postupně se cestou přidávali další zájemci.
Žďár nad Sázavou – Přes sto lidí se v sobotu přišlo podívat na znovuobnovený masopust ve Žďáře nad Sázavou. Některým se průvod maškar líbil, jiní z něj byli na rozpacích.
Rokytnice nad Rokytnou – Je sobotní ráno, trochu mrzne. Pláckem za sokolovnou voní douzovaná klobása a duní démonická hudba z Návštěvníků. Hlas z ampliónu promlouvá o centrálním mozku lidstva, legendárním CML. Přijíždí Lada Niva, z ní vystupuje návštěvník. Budoucnost je tu. Stroj času Rokytnice nad Rokytnou to dokázal.
Brno /ANKETA/ - Leoš Janáček propojil život s Brnem. A Brno si skladatele dodnes připomíná. Jeho jméno nese vysoká škola, divadlo či hudební festival. Využít Janáčka na propagaci města léta slibuje brněnské turistické informační centrum. Letos slib výrazněji plní. Začátkem roku spustilo nový web o Janáčkovi, vydalo průvodce po jeho stopách v Brně, představilo dvě kolekce janáčkovských suvenýrů.
Bruntálská folková kapela Večery v jednom zve své fanoušky na křest svého druhého alba s názvem Maják. Křest proběhne v sobotu 10. února v 19 hodin v bruntálském Africa Pubu.
Pardubice – Ideální svět neexistuje. Ale proč se k němu nepřiblížit. Přesně to se podařilo organizátorům 4. ročníku Hrajeme spolu za Pardubice. Jeho velitel PAVEL STARA si mohl odškrtnout v úkolníčku: ideální koncert, ideální zápas, ideální návštěva… A pak, že ideální svět neexistuje…
Benešov – Taneční sport je sportovní disciplína, která vychází ze společenského tance. Taneční páry, tedy muž a žena či chlapec a dívka, tancují zvolené figury podle předepsaných pravidel na náhodnou tanci odpovídající hudbu a snaží se, co nejlépe vyjádřit charakteristické rysy tance i rytmus, melodii a strukturu hudby.
Liberecký kraj – Už za týden se do regionu sjedou tisíce lyžařů. Chystá se další ročník Jizerské 50. Už dávno není událost jen o sportu. Hudba nechybí.
Jihlava – Legendární kapela Olympic vystoupí 22.února se svým koncertním turné také v jihlavském Domě Kultury (DKO). Diváci z krajského města Vysočiny stihli již sál vyprodat.
České Budějovice – Kdo by v Českých Budějovicích neznal Láďu Kajbara, místní figurku s rádiem na uchu, o níž se tradují historky. Ačkoliv Láďa žije už přes 15 let v pečovatelském domě na Šumavě, inspiroval partu umělců k založení kabaretu.
Lužná – Ve čtvrtek 8. února se konal v Lužné už tradiční masopust. Ten pořádala Základní a mateřská škola v Lužné ve spolupráci s kulturní komisí obce a s Automotoklubem Lužná.
Slavný příběh okouzlujícího mladíka a jeho portrétu, který odrážel všechny jeho hříchy, zatímco půvabný model zůstával stále mladý, žádoucí a bez poskvrnky. Dychtění být ozdobou společnosti a udávat trendy. A také hlad po stále nových zážitcích. To vše už koncem 19. století brilantně popsal Oscar Wilde v románu Obraz Doriana Graye. Ten nyní inspiroval stejnojmennou inscenaci připravovanou ve Švandově divadle, která má premiéru tuto sobotu.
/ROZHOVOR/ Buon giorno. Když vás takto osloví v hale, tak se nelekejte. Opakuje si totiž roli. Pardubický basketbalista Jiří Welsch (38 let) už toho ve své kariéře zažil dost, ovšem díky svému osudovému sportu si zahraje ve filmu kapitána italské reprezentace. Jeho příznivci se už teď těší na to, až dorazí do kin snímek Zlatý podraz.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Už devět let dojíždí pracovat na Slovensko Lukáš Prajka z Lanžhota na Břeclavsku. Z neustále klesajícího kurzu eura, které za svoji práci učitele hudby dostává, nemá vůbec radost. „Pokles je samozřejmě znát. Když jsem začínal, bylo euro za třicet korun. Pokud by se naskytla možnost pracovat doma, určitě bych hodně zvažoval, zda má smysl vydělávat v zahraničí,“ uvedl Prajka.
Mimořádný zájem diváků provází v pražském Divadle Viola nový hudebně-literární cyklus Slovo a hudba. Propojuje skvělé interprety literárních textů a poezie s hudebníky, a to nad textem někdy přímo o hudbě, někdy po hudbě volajícím.
Třebíč – Převážně koncertní program připravují na únor v Třebíči. Během měsíce se zde uskuteční soutěž amatérských kapel Z garáže ke hvězdám a za svými fanoušky přijede i Halina Pawlowská.
Úpice - Obrovský ohlas sklidilo na Úpicku představení Prodaná nevěsta. V sobotní premiéře a v neděli o první repríze představil úpický ochotnický soubor v Divadle A. Jiráska komickou operu Karla Sabiny, k níž před 150 lety složil hudbu slovutný Bedřich Smetana.
Pardubice – Zlato v hrdle.. V České republice a možná na celém světě unikátní projekt Hrajeme spolu za Pardubice psal čtvrtý ročník. Tradiční sestavu Komorní filharmonie Pardubice a basketbalového klubu BK JIP Pardubice doplnila charismatická zpěvačka Dasha se svojí skupinou Pajky Pajk.
(AUDIO, VIDEO) Mysleli jste si, že Oscara za nejlepší filmovou píseň získávají vždy slavná jména jako Eminem, Phil Collins nebo Bruce Springsteen? Tak jste na omylu. Mnohem častěji putují do rukou neznámých hollywoodských skladatelů. Letos ovšem může opět získat Oscara za filmovou píseň známý interpret. Za rok 2017 je nominovaný americký zpěvák a multiinstrumentalista Sufjan Stevens.
Litoměřice - Studenti konzervatoří, ale i lékař, vývojář softwaru či filmová kaskadérka se postavili před publikum v Máchově divadle, aby ukázali schopnosti muzikantské. Šlo totiž o bývalé žáky Základní umělecké školy v Litoměřicích.
Okres Louny - Jedna z prvních akcí v okrese Louny proběhla v Brodech u Podbořan. Lidé se mohou těšit na zábavu v řadě obcí, ale i v Lounech, Žatci a Podbořanech.