Teplice - Rockový nářez vypukne v sobotu v 19.00 v Městských sálech v Trnovanech. Těšit se mohou fanoušci kapel Blue Rocket, Motorband a Fate Magazine.
Posledně jmenovaná právě ve studiu v Hannoveru dokončila své první album The Better Way. Nad natáčením desky bděl producent kapely Guano Apes, Fabio Trentini.
Nový Jičín – Novojičínský Biograf Artefakt promítne tento pátek další ze zajímavých kousků světové kinematografie. Vrámci Projektu 100 uvede Svatou horu režiséra Alejandra Jodorowského. Film, o němž se tvrdí, že jej produkovali samotní Beatles.
Odry – Oderský hudební klub Village Sound otevírá svou letošní produkci nástupem nové jazzové generace. Koncertovat sem přijede už této pátek kapela Missing Base Rudyho Horvata, známého například zprojektu Facing West Trio.
Litomyšl - Padesátý ročník festivalu Smetanova Litomyšl bude ve znamení hvězd. Pořadatelé se v dramaturgii zaměřili na dílo Bedřicha Smetany. Dvacet tisíc vstupenek dají do prodeje už ve středu pátého března.
Prostějovsko - Ve středu těsně po poledni hrozilo na komunikaci vedoucí z Prostějova do Němčic nad Hanou výrazné zvýšení počtu dopravních nehod. Kritickým bodem se stalo křížení se silnicí vedoucí z Pivína do Dobromilic, kde pozornost projíždějících strhávali hudbou a rejem pestrobarevné masky.
Hradec Králové- V Hradci Králové vystoupí ve středu 6. února večer výjimečné trio hudebníků. Přiveze neoposlouchanou muziku s kořeny
ve starých legendách a francouzské hospodské poetice.
PLZEŇ - Pravou undergroundovou atmosféru mohli v pondělí večer okusit návštěvníci plzeňského společenského domu Peklo. Koncert s názvem Magorova summa a Dg. 307 remix, který se uskutečnil v rámci Smetanovských dnů, totiž nabídl vystoupení dvou legend české alternativní kultury.
Kladno - Zimní fáze Kladenského poháru hokejbalistů o uplynulém víkendu skončila. O finalistech už bylo rozhodnuto, staly se jimi týmy KEB Kladno A a Jungle Fever, teď šlo o vítěze spodní části pavouka, vněmž se utkala mužstva sjednou porážkou.
Pelhřimov - Jeden z nejzajímavějších koncertů poslední doby si můžete přijít vychutnat do pelhřimovského kulturního domu již tento pátek od devíti hodin večer.
Jihlava - Hádající se sousedé nebo hlasitě puštěná hudba, která je slyšet na celý dům. To jsou podle Deníkem oslovených obyvatel paneláků největší problémy soužití na jihlavském sídlišti Březinky. Další Achillovou patou je problém s místy k parkování.
Opava - Říká skupina Missing base, která vystoupí na dalším opavském koncertě již tuto sobotu 9. února v opavském Café Evžen. Začátek je naplánován na dvacet hodin.
Ostrava - Dramatizaci kultovního filmu režiséra Larse von Triera Prolomit vlny uvedlo koncem minulého týdne v české premiéře Divadlo Petra Bezruče v Ostravě.
Kadaň - Kadaňské kulturní zařízení Orfeum přivítá v pátek 8. února od osmé hodiny večerní slovenskou kapelu Horkýže Slíže.
Skupina Horkýže Slíže pochází s Nitry a existuje již od roku 1992.
Olomouc - Dvojí premiéru měla v Olomouci hra Milana Uhdeho Zázrak v černém domě. Návrat inscenace na do velkých prostor a režisérství samotného autora. Výsledek na prknech Moravského divadla je rozporuplný, nicméně ne marný. I když se tentokrát zázrak nekoná.
PLZEŇ - Collegium Gabriely Demeterové připravilo pro festivalový večer ukázky z Vivaldiho koncertantního díla pro sólové housle, smyčce a basso continuo.
Suchý Důl - Machovská Lhota/ Několik suchodolských občanů převlečených za vodníka, Lišku Bystroušku, medvěda, kašpárka a za další pestré maškary vyrazilo v sobotu krátce po 13. hodině od obecního úřadu na obchůzku své vesnice, aby všem lidem připomnělo právě probíhající tradiční lidový svátek tak zvaný Masopust.
Pardubice - Vsrpnu minulého roku jsem se zúčastnila studentského terénního výzkumu na Slovensku vokolí městečka Detvy. Výzkum byl realizován filozofickou fakultou Univerzity Pardubice pod vedením Mgr. Zbyňka Andrše. Předmětem zkoumání byla místní romská společnost a jako studenty sociální antropologie nás zajímala především romská kultura, hudba a umění, tradice a současný způsob života zdejších Romů.
Jihlava - Mekka fanoušků poctivé hudby padla. Z prodejny Song bude nově „sekáč“. Spolumajitel obchodu Jiří Chmela se musel po sedmnácti letech přidat k těm, kteří obchod s hudbou pověsili na hřebík. „Poslední dva roky byl obchod v minusu, už se to nedalo utáhnout,“ přiznal.
Bučovice - Myšlenka popustit otěže fantazii a začít se věnovat tomu, co ve městě chybí, je napadla při jednom z večerů tráveném v bývalém bučovickém klubu Koňas. Jejich zásadou je především bavit sami sebe. Takový je bučovický sound system Svěženka dr. Nuta a divadlo Klíče v zámku.
Pardubice - Milovala ho náctiletá děvčata a fandily mu snad celé Pardubice. Julián Záhorovský se v první řadě populární televizní soutěže Česko hledá SuperStar dostal z několika tisíc účastníků až do finálové desítky.
Zlínsko - Průvod masek včele smedvědem, hudba a zpěv, koblihy idomácí slivovice. To vše patří koslavám nadcházejícícho čtyřicetidenního půstu. Lidé si tuti starobylou tradici připomněli například vRackové, ve Vlčkové, ale ipřímo veZlíně.
Klatovy - Zabijačka přímo na klatovském náměstí. Na pohled netradiční spojení v sobotu vyvolalo velký zájem veřejnosti, vepřové pochoutky přilákaly stovky malých i velkých.
Frýdek-Místek - Galerie Pod Svícnem zahájila v sobotu výstavu umělecké skupiny Přítelkyně. Obrazy s arabsko–africkým leitmotivem jsou ve Frýdku–Místku k vidění až do 7. března.
Praha - Již příští sobotu (9. února) proběhne v pražském Veletržním paláci druhý český ročník putovního festivalu „elektronické“ taneční hudby Electronic Beats. Akce se původně měla konat již v říjnu loňského roku, byla však posunuta kvůli onemocnění jednoho z členů dua Underworld.
Teherán - Dlouhé minuty nepředstavitelné bolesti, kdy na tělo odsouzence prudce dopadají kameny velké jako pěst a čekaní na poslední ránu, která ukončí utrpení.
Rychnovsko - Na práci původního klubu KAM chce navázat CENTRUM 5K, které bude provozovat sdružení Od pěti k deseti. Program budou vytvářet pro stejnou cílovou skupinu mládeže, také pro děti z romských rodin, ale i pro dospělé.