Žáci se loučili s pedagogy
DĚČÍN - Sál děčínské Střelnice se zaplnil rodinami žáků Základní školy Na Stráni.
DĚČÍN - Sál děčínské Střelnice se zaplnil rodinami žáků Základní školy Na Stráni.
VLAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Hudebníci ze třinácti zemí a pěti kontinentů se od čtvrtka 21. června začnou sjíždět do Valašského Meziříčí. Budou účinkovat v programech festivalu Valašský špalíček 2007. Meziříčí se díky festivalu stalo poutním místem hudebních fanoušků už před pětadvaceti lety.
KARLOVY VARY - „Vodnářský zvon má pro mě hodnotu radosti lidí, kterou jim dokáže rozdat,“ říká Tomáš Pfeiffer.
PARDUBICE - V dubnu vyrazil Deník na turné po českých městech. V středu 20. června zavítá Den s Deníkem do Pardubic na Duklu.
PODBOŘANY - Vedení Podbořan dalo jasně najevo, za jakých podmínek bude stát ve městě obchod společnosti Penny Market.
HRÁDEK NAD NISOU - Energií nabyté vystoupení formace Sunshine se stalo tím nejlepším, co nabídnul pátý ročník Hrádeckého rockového léta. Výraznou měrou k tomu přispěl výtečným výkonem především živelný frontman Kay.
Kromě kapel těšila návštěvníky také výstava fotografií či taneční workshop
SNĚŽNÉ - Slavnostní povýšení obce na městys se v neděli uskutečnilo ve Sněžném. Je tak v pořadí již osmým místem na Žďársku, které se tímto titulem pyšní.
LIPOVÁ - Dobrá nálada zpříjemnila odpoledne
SLATIŇANY - Městem duněla hudba, v ulicích kolem domova sociálních služeb (DSS) zářily desítky zaparkovaných aut všemožných barev a značek. Tak se zvenčí jevil letošní Den otevřených dveří DSS ve Slatiňanech.
HAVLOVICE, RATIBOŘICE - Všichni, kteří mají rádi vodu a reseci, si v sobotu 16. června v pravé poledne dali dostaveníčko u Šiškovenského mostu v Havlovicích, aby se vydali se svými vlastnoručně vyrobenými plavidly na pouť po řece při jubilejním 25. ročníku Úpění na Úpě s cílem na Viktorčině splavu v Ratibořicích.
OPAVA - Policejní vozy, sanitka, davy lidí včetně policistů na kolečkových bruslích. Řeč je samozřejmě o proslulých nočních jízdách Opavou, které se zde staly už téměř fenoménem.
JIČÍN - Podle naší poslední informace se jazzový koncert opravdu uskutečnil v areálu zámku. Kvůli proměnlivému počasí se nakonec nehrálo na nádvoří, ale v Porotním sále.
NYMBURK - Jazzový festival Nymburský Jazzyk, za kterým stojí muzikant Vítek Beneš, už nebude na jednom místě a v jeden den.
FRANCIE - Když se objevila zpráva, že se autorka filmů Ztracena v překladu a Smrti panen pouští do převyprávění osudu Marie Antoinetty, že hlavní roli si zahraje Kirsten Dunst a že ve filmu bude znít hudba od The Strokes nebo Air, vypadalo to, že se schyluje k velké události. Nestalo se.
PRAHA - Neobvyklou taneční kreací s rypadlem 17. června 2007na náměstí Republiky zaujala pražské publikum francouzská skupina Beau Geste. Představení Něžný bagr uvedl na mezinárodní soutěžní přehlídce scénografie a divadelní architektury Pražské quadriennale sólista, autor koncepce a režisér Dominique Boivin.
TÁBOR - Táborský závod se 180 pracovníky utržil za duben 60 milionů korun.
Kladno -Kdo má rád romantiku, nevšednost a poezii divadla pod širým nebem, určitě si přišel na své v sobotu v zahradě kladenského zámku. Středočeské divadlo zde uvedlo romantickou komedii D´Artagnan A(neb) Tři mušketýři, kterou dle známé Dumasovy předlohy napsali Jean–Loup Dabadie a Jerome Savary.
HAVLÍČKŮV BROD - Na první pohled z něho prýští energie. Úsměv, zářivě oranžové oblečení, dynamika v jeho projevu – snad byste ani neřekli, že diriguje pěvecký sbor. Pětadvacetiletý Michal Hájek je vůdčí osobností Jasoně a na pódiu působí jako neřízená střela.
KLATOVY - Město Klatovy žilo o uplynulém víkendu slavnostmi hudby a piva. Milovníci pěnivého moku se sem sjeli z různých míst Klatovska, aby ochutnali několik značek piva, ale i různých grilovaných specialit. Vedle klobás, kuřat, špízů či pizzy se tu točilo na grilu také sele.
DĚČÍN - Unikátní vzdělávací kurz pro pracovníky v sociálních službách z různých organizací v Děčínském regionu se konal od čtvrtka do pátku v děčínské Slunečnici.
HRADEC NAD MORAVICÍ - Na zámku v Hradci nad Moravicí zažijí diváci v neděli 24. června představení muzikálu Romeo a Julie.
KADAŇ - Město Kadaň, Kulturní dům Střelnice a františkánský klášter připravily na poslední červnový den (30. června) hudební festival world music a příbuzných žánrů. Etnofest Kadaň začne v 18.00 hodin. Vstupné je 100 Kč v předprodeji, 150 korun na místě.
PRAHA - Pořad Panorama, který vysílá každé ráno živě ČT2, je pohoda sama. Však má také podpořit hlavně turistický ruch. Nekomentovaný sled aktuálních záběrů krajinných a městských scenérií ze sedmadvaceti míst republiky se automaticky přepíná zhruba ve čtyřicetivteřinových intervalech.
STARÉ MĚSTO - Na večer v pátek 15. června je na nádvoří hradišťské Reduty připraven slavnostní koncert k dvacátému výročí UH Senior Bandu. Jeho kapelníkem je devětasedmdesátiletý Jan Bednář, který se na tomto koncertu s kapelou rozloučí s hudební kariérou.
BEROUN - Návštěvníci si na náměstí vybírali z bohaté nabídky středověkého zboží.
VYŠKOV - Známý houslista Jaroslav Svěcený hovoří o tom, jak se dostal k svému povolání.
ROKYCANY -Dva velké dechové orchestry – Základní umělecké školy Rokycany a Domu kultury v Hrádku – si zahrají společně. Už v úterý 19. června, a tak zkouška stíhá zkoušku.
BLANSKO - Do baru vtrhnou muži v uniformách, zajistí vchody a únikové cesty, hlasitá hudba utichne. Takhle to nedávno vypadalo při zátahu městské policie do jednoho z blanenských barů. Zjištění strážníků bylo hrozivé: třicet opilých lidí pod osmnáct let.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Další premiéru s názvem Čestné mušketýrské aneb Páni kluci po třiceti letech připravuje na sobotu 16. června Hoffmannovo divadlo. Principál Karel Hoffmann tentokrát sáhl po osvědčeném titulu.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Další premiéru s názvem Čestné mušketýrské aneb Páni kluci po třiceti letech připravuje na sobotu 16. června Hoffmannovo divadlo. Principál Karel Hoffmann tentokrát sáhl po osvědčeném titulu.
TÁBOR - Po jedenáctileté pauze se Jan Nedvěd raduje z práce s Františkem.
STŘÍBRNÍKY - Vinárna Cézar ve Sříbrnické ulici asi skončí. Radnice na Severní Terase dala provozovateli Petru Herzinovi výpověď z nájmu. Obvod už vyhlásil záměr nového pronájmu městských prostor, v nichž Cézar působí. Výběrové řízení radnice právě chystá.
KOPŘIVNICE - Velká přehlídka všech dovedností, ať už ze světa tance, hudby, divadla, videa a mnohých dalších bude opět kvidění vKopřivnici. Chystá se totiž už čtvrtý ročník akce snázvem Schody 2007.
KOLÍN - Především pro propagační účely natočila Městská hudba Františka Kmocha CD pojmenované po nejslavnější a nejoblíbenější Kmochově skladbě Kolíne, Kolíne.
JIŽNÍ MORAVA - Staleté tradice poutí na svatá místa nezanikly. I ve druhém tisíciletí nacházejí křesťané čas a vůli vyjít z každodenní všednosti a vydat se za obnovou víry
RAKOVNÍK - Posluchači čtvrtečního koncertu členů České filharmonie si opět ověřili známou pravda, že s průvodním slovem je prožitek z poslechu vážné hudby pocitově mnohem bohatší.
JINDŘICHOV - Domov s dopomocí v Jindřichově pořádá již dnes v sobotu 16. června od 9 hodin v areálu zámku Zahradní slavnost. Návštěvníci mohou shlédnout v rámci sportovního odpoledne fotbalový turnaj.
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - 0d čtvrtka 21. června se do Valašského Meziříčí začnou sjíždět hudebníci ze třinácti zemí a pěti kontinentů, kteří budou účinkovat v programech festivalu Valašský špalíček 2007.
OSTRAVA - Jak se vaří jejich oblíbené pivo, se mohou zájemci dozvědět již tuto sobotu na devátém ročníku tradičních Slavností pivovaru Ostravar.
HRÁDEK NAD NISOU - Kapely Sunshine, Krucipüsk a Hudba Praha budou hlavním tahákem dalšího ročníku Hrádeckého rockového léta.
PROBOŠTOV - Nevidí svět, ale slyší a cítí hudbu. Nevidomá čtrnáctiletá Katka Svobodová ze Základní školy v Proboštově se dokázala prosadit mezi celosvětovou konkurencí.
Jiří Lapáček pracoval deset let jako programátor. Jeho publikace vynikají živým stylem a srozumitelností pro začínajícího uživatele.
HRANICE - Hranice se v pátek 15. červnazapsaly s obří mandalou do Guinessovy knihy rekordů České republiky.
HRANICE - Hranice se v pátek 15. červnazapsaly s obří mandalou do Guinessovy knihy rekordů České republiky.
PRAHA - Celkem pětačtyřicet objektů– muzea, galerie, kulturní památky a jiné lokality–budou moci zájemci navštívit během v pořadí čtvrté Pražské muzejní noci, která odstartuje v sobotu 14. června 2007 v 19 hodin a skončí hodinu po půlnoci.
SVATÝ ANTONÍNEK - Přístavba k sociálnímu zařízení, zázemí pro zdravotní službu, ale hlavně budování stálého liturgického prostoru na louce mezi kaplí svatého Antonína a křížovou cestou. To jsou hlavní změny, kterými v těchto dnech, v čase hlavního poutního období, prochází duchovní areál na Blatnické hoře.
MLADÁ BOLESLAV - Festival hudby, workshopů a performance začíná dnes v 16 hodin
SVATÝ ANTONÍNEK - Přístavba k sociálnímu zařízení, zázemí pro zdravotní službu, ale hlavně budování stálého liturgického prostoru na louce mezi kaplí svatého Antonína a křížovou cestou. To jsou hlavní změny, kterými v těchto dnech, v čase hlavního poutního období, prochází duchovní areál na Blatnické hoře.
OSTRAVA - Operní soubor Národního divadla moravskoslezského nastudoval v originále pozoruhodné dílo.