Nymburk - Také 2. ročník PivoTestu dal příležitost menším českým pivovarům poměřit kvalitu jejich piva a návštěvníkům možnost vychutnat si je spolu s dobrou hudbou. Do budoucna by nemělo však zůstat u jednodenní akce.
Uherský Brod – Hned ze tří pódií s různými hudebními žánry si mohli vybrat návštěvníci Slavností pivovaru Uherský Brod. V sobotu dvě hodiny po poledni se otevřela brána pivovaru a akce lákala návštěvníky nejen na pivo a hudbu, ale také třeba na prohlídku pivovaru zdarma.
Kovářov – Divadelní spolek Kovářovská OPONA (Organizovaná Parta Ochotnicky Nadšených Amatérů) pro vás nastudoval divadelní hru Jiřího Brdečky Limonádový Joe aneb Koňská opera. Hudbu složili Jan Rychlík a Vlastimil Hála.
Praha - Je mladší verzí Mariah Careyové nebo Beyoncé Knowlesové, které sama pokládá za své vzory. Rihanna, držitelka osmi cen Grammy, vpadla na hudební scénu před deseti lety a od té doby úspěšně zdolává hudební žebříčky. Nyní se již potřetí vrací do Prahy, kde 26. července představí své nejnovější, osmé hudební album Anti z letošního roku.
Plumlov – Runy, druidové, kilty, medovina a výborná hudba. To vše si mohli návštěvníci užít v pátek a v sobotu při patnáctém ročníku Keltské noci v autokempu Žralok.
Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se psalo v minulosti.
Svojšice – Letité zkušenosti s kulturními akcemi mají obyvatelé Svojšic u Přelouče. Ve zdejším kulturním areálu se pořádají vyhlášené hudební festivaly již od sedmdesátých let.
Letovice – Setkání zástupců neziskového sektoru, samosprávy a podnikatelů v neformální festivalové atmosféře. Vystoupení hudebních skupin, workshopy, divadlo a program pro děti. To je v kostce Festival 3+1, který od čtvrtka do neděle ovládne Letovice. Už posedmnácté.
Bučovice – Loutny, cembala a další historické nástroje rozezní zanedlouho bučovickou památku. Ve středu tam odstartuje vzdělávací akce Zámecká hudební škola. Do města se sjedou lektoři i studenti ze zemí celého světa. „Dorazí asi čtyřicet lidí, kteří mají ambici zdokonalit se v tomto hudebním odvětví. Budou se učit, jak interpretovat skladby na historické repliky dobových nástrojů," popsal organizátor Jan Čižmář.
Kyjov - Bývalý vedoucí vojenské kapely v Chebu a současný předseda kyjovského oblastního sdružení Českého svazu bojovníků za svobodu spojil svoji lásku k dechové hudbě a obdiv ke svému učiteli Josefu Frýbortovi s úctou k padlým v boji proti fašismu. Miroslav Běťák stojí za organizací galakoncertu Děkujeme písničkou.
Pelhřimov - Tři rockové kapely obstaraly produkci u příležitosti Malého letního rockového festivalu, který se stejně jako v předešlých letech konal v sobotu na prostranství před pelhřimovským kulturním domem Máj.
Nové Město na Moravě – Hudební festival Váza fest se uskuteční v pátek v Novém Městě na Moravě. Milovníci hudby různých žánrů se sejdou 29. července na místním Koupališti. Program začne v 15 hodin. Posluchači se mohou těšit na kapely Midi lidi, Rabies, Mague, Animal Escape a další.
Teplice - Od předposlední květnové neděle až do poslední neděle záříjové, vždy od 15.00 hod., probíhají v Altánu u Zahradního domu v teplické Zámecké zahradě pravidelné koncerty multižánrového charakteru. Tyto akce v příjemném venkovním prostředí si za za svou sedmiletou existenci získaly celou řadu příznivců mezi teplickými obyvateli i lázeňskými hosty.
/ROZHOVOR/ „Jsem něco mezi vydavatelem a interpretem," tvrdí mezinárodně známý opavský varhaník a vydavatel staré varhanní hudby Tomáš Thon. V jeho rodině sice nebyl žádný profesionální hudebník, ale otec hrál amatérsky na varhany, což se na synovi zřejmě podepsalo.
Praha - Jeden z nejuznávanějších autorů současné filmové hudby James Newton Howard se v těchto dnech připravuje v Praze na své světové turné. Autor hudby k snímkům Já legenda, Hunger Games, Temný rytíř, Šestý smysl, Pretty Woman, Vodní svět, King Kong, Collateral, Znamení nebo Peter Pan se chystá na vystoupení s Českým národním symfonickým orchestrem (ČNSO). Skladatel na podzim v příštím roce vystoupí také v Praze. V pátek o tom za organizátory informoval Martin Zvoníček.
Nymburk - Rozhovor s lektorkou úspěšné taneční školy Easy Dance Monikou Holakovskou z Nymburka, která se svými svěřenci uspěla na Mistrovství České republiky
Kostelec nad Orlicí – Místní zámek patří mezi jeden z nejkrásnějších architektonických skvostů regionu. Postaven byl v empírovém stylu v první polovině 19. století.
Pivonice - Festival historického šermu, hudby a tance se i v letošním roce uskuteční v areálu zříceniny hradu Zubštejn, která se rozkládá nad vesničkou Pivonice, místní částí Bystřice nad Pernštejnem. Akce je naplánována od pátečního večera do neděle.
Horšovský Týn – Blíží se svátek sv. Anny a to pro Horšovský Týn znamená jediné – každoroční velkolepé oslavy, které se naplno rozjely už dnes a potrvají do konce víkendu.
Pátý ročník festivalu North-eastern open air se uskuteční v sobotu 23. července v zahradním areálu střediska Méďa. Jen v případě velmi nepříznivého počasí mají organizátoři záložní plán, takže je možné počítat i s náhradní variantou v krnovském klubu Kofola. Festival je pořádán ve spolupráci s městem Krnov.
Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají o víkendu 23. a 24. července.
Plumlov – Všichni příznivci dobré muziky i zábavy zbystřete. Oblíbená Keltská noc, 15. ročník prestižního mezinárodního hudebního festivalu, už tento pátek a sobotu obsadí kemp Žralok u Podhradského rybníka v Plumlově. A těší se i velký fanoušek Keltů farář Petr Košák.
Písek – Ve dnech 17. až 21. srpna bude Písek opět hlavním městem folkloru. Domácí soubor Písečan zde již podvaadvacáté pořádá Mezinárodní folklorní festival, na který přijedou české a moravské soubory i hosté ze zahraničí.
Český Krumlov /FOTOGALERIE/ -Jihočeské divadlo uvádí před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově operu Příhody lišky Bystroušky. Řada scén diváky rozesměje.
Kolín - TPCA Beat festival se odehraje již brzy. Na Kmochově ostrově se rozezní tóny hudby již 23. července. Festival začne ve 12 hodin, končit bude o půlnoci. Mezi hlavními hvězdami bude i zpěvačka Bára Poláková.
Praha - Pražané ve středu pod Negrelliho viaduktem hodovali, debatovali o možné budoucnosti místa a poslouchali kvalitní muziku. Akci odstartoval piknik, na který si labužníci mohli donést vlastní pokrmy, nebo si pochutnat na nakládaných specialitách z dílny Dobrot s příběhem a na občerstvení z kavárny Divoké matky.
Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají o víkendu 23. a 24. července.
Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají o víkendu 23. a 24. července.
Praha - Pod pseudonymem Aid Kid patří k nejznámějším představitelům elektronické hudby u nás. I díky němu je tento typ muziky stále populárnější. Ondřej Mikula udělal své první hudební kroky už v období puberty. Vše odstartovalo tím, že začal hrát na kytaru. Interpretace cizích písniček ho ale brzy přestala bavit, a tak se pustil do skládání vlastních.
Blansko - Tradiční letní festival Muzika pro Karolínku se pomalu blíží do své poloviny. Na nádvoří blanenského zámku se ve středu odehrál v pořadí už čtvrtý koncert z desetidílné série. Tentokrát vystoupila brněnská formace Kupodivu.
Přibližně ve dvacítce měst v Česku se dnes uskuteční tuzemská premiéra filmu Bůh ti žehnej Ozzy Osbourne. Zpěvák Osbourne známý ze sólové kariéry i působení ve skupině Black Sabbath je v Česku oblíbený.
Níhov, Březí - Už po sedmé se v sobotu do Níhova sjedou příznivci folkové hudby na charitativní festival Prameny. Na pódiu v parku za místní hospodou se za večer vystřídá čtveřice hudebních skupin. Představí se Bezobratři, Žalozpěv, 4zdi a Isara.
Holešov – V Holešově začíná Festival židovské kultury, letošní šestnáctý ročník se koná od 26. do 30. července. Nabídne přednášky, komentované prohlídky, výstavy, gastronomické speciality, tanec, hudbu, divadlo a dokonce kurzy hebrejštiny.