Na zámek se sjedou učitelé hudby
Kunínský zámek bude o posledním prázdninovém víkendu hostit seminář pro učitele hry na zobcovou flétnu.
Kunínský zámek bude o posledním prázdninovém víkendu hostit seminář pro učitele hry na zobcovou flétnu.
Příbram - Hudba, zpěv a dobré jídlo patří ke každé správné oslavě, zvlášť, když jde o 25. narozeniny. Tak dlouho už totiž v Příbrami funguje Farní charita.
Annín – Na koncerty sboru Touch of Gospel nebo Filipa Gondolána i na prohlídky běžně nepřístupné sklářské hrobky zve o víkendu Annín.
Divišovsko – Romantiku i rockovou hudbu v přírodě uprostřed noci můžete zažít už dnes. Jedinečný pohled do setmělé krajiny plné kopců, lesů a údolí se světly vesnic nabídne návštěvníkům dnešní půlnoční výstup na rozhlednu Špulka.
Druhý ročník hudebního festivalu spojeného s ukázkami tradičních i netradičních lidových a uměleckých řemesel proběhne v místní části Vrbna pod Pradědem v Mnichově.
Poslední srpnový víkend bude v Kopřivnici pořádně veselo. Centrum města ožije v sobotu starodávným jarmarkem i Bartolomějským večerem, neděli pak bude patřit tradiční pouťová zábava.
Hradec Králové - Přibližně 160 milionů korun bude město stát rekonstrukce Základní umělecké školy Střezina.
Olomoucko - Pokud ještě nemáte program na tento týden, podívejte se na naše tipy.
Pecka – Velký řemeslný jarmark, originální atrakce i občerstvení, pestrý program a zajímavé osobnosti – taková má být letos tradiční bartolomějská pouť.
Litoměřice - „Vše připraveno!" hlásí pořadatelé čtvrtých „Litoměřických svátků hudby". Už tento pátek rozezní jezuitský kostel tóny prvního koncertu, ve kterém se představí violoncellista Petr Nouzovský, houslový virtuos Václav Hudeček a violistka Kristina Fialová.
Den plný sportu, zábavy a nejrůznějších atrakcí čeká v sobotu 27. srpna na návštěvníky, kteří zavítají do areálu Heipark v Tošovicích, místní části Oder.
Vyškovsko – Ochranný svaz autorský už ode mě nedostane ani korunu. Od příštího roku zruším televizi a možná i rádio. Taková je reakce majitele vyškovské restaurace Kojál Marka Gottwalda na zvýšení poplatků, které svaz v uplynulých dnech oznámil.
Jižní Morava – Přinést si vlastní perkuse, djembe a třeba i chrastítko či cokoliv jiného, čím se lze připojit k profesionálním bubeníkům. A zahrát si s nimi i s dalšími diváky v mikulovském amfiteátru. Na speciální Slet bubeníků láká osmnáctý ročník festivalu Eurotrialog, který začne v pátek a potrvá do soboty.
Benátky nad Jizerou - Když přišla na svět, úřady zdobila rakousko-uherská orlice a benátecké náměstí ještě nebylo vydlážděné. Ludmila Červená se narodila v domě jen pár kroků pod ním v roce 1916
Tvrdonice – Padesát let na hudební scéně. To je pořádné číslo, které nabádá k tomu, aby u nás Ivan Mládek vystoupil a kulatiny oslavil. Takový nápad probleskl hlavou Petru Sulovskému, který je spolupořadatelem koncertu připravovaného v amfiteátru ve Tvrdonicích na Břeclavsku.
Lipec – Tradičně U Tří smrků se konal čtvrtý ročník neckyády. Kapitán Josef Havrda přivítal návštěvníky a bytosti z vodní říše, například vodníka se synkem, paní vodníkovou a Rusalku, přítomen byl však i kovboj a šerif z divokého Západu.
Robousy – Téměř padesát účastníků se v sobotu sešlo na startovní čáře druhého ročníku robouské brusliády, která podle hlavního organizátora Martin Juráška není jen o sportování, ale především o setkávání místních.
Rakovník - S pořádně protaženým tělem a hlavně s dobrým pocitem odcházely ze sokolovny v Rakovníku účastnice dalšího dne plného pohybu.
Kolín – Největší atrakcí historických slavností, které už počtvrté uspořádala na Kmochově ostrově skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína, byl víc než čtyři metry vysoký Golem.
Nový Hrad - Na akci zahraje a zazpívá řada hudebníků z regionu, Festival swingové a dixielandové hudby se v Jimlíně koná už popáté.
Přerov – Rytmy balkánské a židovské hudby prosytily prostor přerovských hradeb na pravidelném úterním koncertu v rámci festivalu Hudební léto na hradbách. Pozvání tentokrát přijala kapela Circus Problem, která dokázala svými rytmickými tóny roztančit publikum.
Poslední prázdninová sobota bude patřit další Hradozámecké noci. I tentokrát se do ní zapojí také zámek v Kuníně, který pro návštěvníky připravil bohatý program.
Koncem srpna se do budovy Slezského divadla v Opavě znovu vrátí život. Kromě „oprašovaček" už uváděných titulů začíná příprava nových.
Hořovice - Hradozámeckou noc můžete navštívit v noci ze soboty 27. na neděli 28. srpna. Tradiční akce představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet.
Velké Pavlovice – Na známá hudební jména láká festival, který se koná v sobotu v areálu velkopavlovického Vinia. Vinohraní tentokrát nabídne hvězdy současné scény i minulých desetiletí. „Letošní line-up zaručuje velkolepé rozloučení s létem v jedinečném prostředí na jižní Moravě," zvou pořadatelé z Vinia.
Praha, Pelhřimov – Zpěvák Karel Gott vstoupil do Rekordmanské síně slávy.
Nejen bezděčínští hasiči si nenechali ujít sedmý ročník festivalu Lopsided, který se konal již tradičně na pomezí Čech a Moravy v areálu pod vysílačem.
Orlík nad Humpolcem – Tento víkend bude na zřícenině hradu Orlík nad Humpolcem doslova nabitý. Nečekaně se totiž sešly dvě zajímavé akce.
Příbram – Kapela CKB přestrojila klasický kamion na pojízdné pódium. S tímto truckem jezdí po republice a v rámci Proměny Života Truck Tour zastavuje v různých městech. V pátek zakotví v Příbrami na Flusárně, kde od 18 do 22 hodin vystoupí tři skupiny. Důležité je, že tento projekt dává šanci nejen zkušeným, ale i mladým a začínajícím kapelám.
Heřmanův Městec – Tradiční konec letních prázdnin v Heřmanově Městci se nezadržitelně blíží. Už od pondělí začali provozovatelé atrakcí do parku Bažantnice na kraji města přivážet a stavět atrakce na velkou Bartolomějskou pouť, která zde začne už v pátek 26. srpna a zakončí ji pondělní posvícení.
Jičín – Zatímco jičínská radnice už má připravený návrh nové vyhlášky o nočním klidu, packá věří, že novinka nemá šanci na přežití!
Slovácko - Letní jízda s Haraficou a herci Slováckého divadla se blíží. Už za necelých šest dní, v neděli 28. srpna, se nejen tóny houslí a cimbálu rozlehnou po zámeckém amfiteátru v Buchlovicích. Celou akci nám přiblížil autor programu Petr Gablas.
Lázně Bělohrad – V pátek 26. srpna se koná v zámeckém parku koncert skupiny Slza, začátek je ve 20 hodin, pokapelou je skupina Last Minute.
Mikulov – Až bude po všem, vyšlape na Svatý kopeček, sedne si do ústraní a bude mlčet. Pod sebou, ve všech uličkách Mikulova, nechá plynout čas. Pořadatel hudebního festivalu Eurotrialog Romek Hanzlík tam v sobě nechá doznít událost, kterou připravuje přibližně rok. „Pokaždé se tam zklidňuji," říká Hanzlík o chvilce strávené „nad vším".
Liberec - Rozhovor se zpěvačkou Petrou Královou a kytaristou Davidem Židem z libereckých D'Branx. Něžnější polovička ze zpovídané dvojice prozradila například to, že retro styl ji v začátcích dodal sebevědomí.
Plumlov – Dendrofon, skákací hrad, vědomostní soutěže, hudba i divadlo. Prázdniny nashle neboli Goodbye Holiday je název akce, která se uskuteční v neděli 28. srpna v autokempu Žralok na plumlovské přehradě.
Brno /VIDEO/ – Každé ráno vyráží Naďa Poláková se svým psem do parku na Kraví hoře. Běžnou procházku v úterý narušil neobvyklý úkaz. Mezi stromy se objevil ztroskotaný létající talíř. „Bylo mi hned jasné, že to není opravdové UFO. Na můj vkus je to až moc moderní, ale hezky doplňuje vědeckou stezku, která je nedaleko," poznamenala žena. Není to však jediná nová atrakce, kterými chce hvězdárna přilákat další návštěvníky.
Králův Dvůr – Městské slavnosti v Králově Dvoře se blíží. Konají se už tuto sobotu 27. srpna a stejně jako v uplynulých letech v areálu zámku v Králově Dvoře.
Moravská Třebová – O víkendu to ve městě žilo. V pátek a v sobotu se konal oblíbený festival Kejkle a kratochvíle, který návštěvníky lákal na bohatý program.
Orlickoústecko – Majitelé veřejných podniků, kde zní hudba z rádia či televize, by si měli od nového roku připlatit. Ochranný svaz autorský (OSA) vydal nový sazebník cen na rok 2017 a zdražení je v mnoha případech razantní: až o 50 procent! Upozornilo na to Sdružení místních samospráv (SMS).
Vsetín - Netradiční literárně-hudební zážitek připravují na středeční odpoledne pro zájemce pracovníci Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně.
Vsetín - Sedmý ročník Templářských slavností uspořádali v neděli ve Vsetíně. Konaly se na vsetínském zámku a v přilehlém zámeckém parku, také v Centru pro rodinu Spolu a prostorách římskokatolické farnosti. Přes nepřízeň počasí si slavnosti nenechalo ujít téměř pět set návštěvníků.
Akce Dobré srdce Krnova přilákala v sobotu 13. srpna na Hlavní náměstí v Krnově tisíce lidí. Všichni si užili hudbu, sport, pobavili se a navíc přispěli na dobrou věc: Anetka už jezdí na nové tříkolce.
Kolín – Největší atrakcí historických slavností, které už počtvrté uspořádala na Kmochově ostrově skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína, byl víc než čtyři metry vysoký Golem. Fotily se s ním stovky dětí i dospělých. Není také divu, protože hned tak brzy zase k vidění zcela jistě nebude.
Jáchymov - Město Jáchymov, nesoucí jméno svatého Jáchyma, vzniklo na počátku 16. století jako středisko těžby stříbra. I když se tu už těžba neprovozuje a město je známo díky lázeňství, na svou minulost místní nezapomínají. Třídenních oslav se zúčastnili také členové různých hornických spolků z ČR i Německa a pozvání přijal také potomek slavného rodu Margareta Schliková Pospíchalová. Program oslav nabídl bohaté pohoštění a dobovou i rockovou hudbu.
Žamberk – V neděli byl zahájen benefiční hudební festival Harriet Parish, jehož cílem je shromáždit finance na opravu střechy kostela sv. Václava. Dnes program pokračuje recitálem violoncellisty Jiřího Bárty.
Stará Paka – Když Pavlína Gardianová instalovala ke konci července své obrazy do chodby budovy Senátu, netušila, že budou mít takový úspěch a že se jich Praha hned tak nevzdá.
Kutnohorsko - Začal poslední kompletní týden prázdnin a města i obce chytají mnoho zábavných akcí pro ty, kteří si poslední dny volna chtějí naplno užít. I když jde většinou o akce pro děti, které se již příští týden vrátí do školních lavic, v seznamu kulturních akcí na tento týden je i zábava dospělé, která přinese divadlo, hudbu i tanec
Karviná - V Karviné se v září bude konat 12. ročník festivalu Karvinské varhany. Koncerty budou pro příznivce vážné hudby připraveny každou neděli od 16:00 v kostele Povýšení sv. Kříže, řekla ředitelka Městského domu kultury Karviná Olga Humplíková. Podle ní jde o významný festival, jehož jedinečnost spočívá mimo jiné v samotných kostelních varhanech.