Květná /ROZHOVOR/ - Punkeři dokáží pomáhat. Dokazuje to skupina lidí okolo JAKUBA MAŠKA. Ta z beneficí na podporu záchranné stanice Zelené Vendolí udělala tradici, která ke všemu vynáší pro útulek pro raněná a opuštěná zvířata celkem slušné peníze.
Berlín, Ústí nad Labem /VIDEO, ROZHOVOR/ - Na etnický festival Barevná planeta se těší Yuriy Gurzhy, lídr skupiny RotFront. Míří do Ústí v sobotu 6. září, hraje tu od 20.30…
Hodonín - Desetiletá Nela Korelová musí týden co týden dojíždět z Hodonína do Strážnice, jen aby mohla hrát folklor. „Je škoda, že místní základní umělecká škola nenabízí žákům cimbálovou muziku," povzdechla si matka Nely Vlaďka Korelová. Mezi rodiči není sama, kdo poukazuje na problém, že Hodonín tuhle možnost nenabízí, přestože je tradičním centrem folklorního regionu.
Jihlava - Po dvouměsíčních prázdninách jihlavský hudební klub Soul opět připravil program na novou sezonu. Znovu jsou připraveny pravidelné víkendové akce.
Pardubice – V těchto dnech dokončuje Komorní filharmonie Pardubice (KFP) společně s Českým chlapeckým sborem Boni pueri natáčení nového kompaktního disku pro vydavatelství ArcoDiva.
Velké Meziříčí – Císař František Josef I., jeho německý protějšek Vilém II. i František Ferdinand d´Este znovu přijedou na zámek ve Velkém Meziříčí. O víkendu se tak jeho návštěvníci přenesou zpět do roku 1909, kdy se ve městě konaly císařské manévry.
Blansko - Už třináctý ročník happeningu Street Jam se uskuteční tuto sobotu v prostorách blanenského skateparku. Svoje aktivity tam představí především mladí lidé, kteří vyrostli v prostorách Nízkoprahového PVC klubu v Blansku.
Brno /ROZHOVOR/ - Intenzívní čtyři roky života strávil Petr Horký přípravami i natáčením dokumentu o Miroslavu Zikmundovi, který společně s Jiřím Hanzelkou navštívili přes osmdesát zemí světa. Celovečerní snímek nazvaný Století Miroslava Zikmunda přibližuje pětadevadesátiletého cestovatele především na základě jeho osobních deníků, které si denně píše už od svých šesti let. "Dalo mi to moc, profesně i lidsky. Žádná otázka nebyla tabu, spoustu jsem se toho dozvěděl," přiznává jednačtyřicetiletý brněnský rodák.
Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj připravil pro podzim letošního roku, který je Rokem české hudby, projekt komorních koncertů v prostředí moravských a slezských zámeckých sálů.
Brno /ROZHOVOR/ - Intenzívní čtyři roky života strávil Petr Horký přípravami i natáčením dokumentu o Miroslavu Zikmundovi, který společně s Jiřím Hanzelkou navštívili přes osmdesát zemí světa. Celovečerní snímek nazvaný Století Miroslava Zikmunda přibližuje pětadevadesátiletého cestovatele především na základě jeho osobních deníků, které si denně píše už od svých šesti let. "Dalo mi to moc, profesně i lidsky. Žádná otázka nebyla tabu, spoustu jsem se toho dozvěděl," přiznává jednačtyřicetiletý brněnský rodák.
Květná – /ROZHOVOR/ Punkeři dokáží pomáhat. Dokazuje to skupina lidí okolo JAKUBA MAŠKA. Ta z beneficí na podporu záchranné stanice Zelené Vendolí udělala tradici, která ke všemu vynáší pro útulek pro raněná a opuštěná zvířata celkem slušné peníze.
Jižní Morava /LETNÍ RETRO/ - Skupina mladých lidí posedává v parku na lavičce a z mobilního telefonu jim vyhrává hudba. Před lety se jejich vrstevníci také scházeli a pouštěli si muziku. Přenosný gramofon nebo magnetofon však do kapsy neschovali. V dalším díle seriálu Letní retro Deník Rovnost přibližuje přístroje, na nichž lidé poslouchali hudbu.
Svitavy – /SOUTĚŽ/ S představením o třech dějstvích, nazvaném Alenka v říši cirkusu část druhá, zavítal do města První český Národní cirkus Jo-Joo. Jeho šapitó vyrostlo, tak jako při každé návštěvě Svitav, na Cihelně na ulici Hálkova. A už dnes se chystá první představení.
Jičín - Šabat šalom byl název pořadu, který zorganizovalo v jičínské synagoze občanské sdružení Baševi. Na akordeon i kytaru zahrál Pavel Koren z Izraele, zpěvem ho doprovodila manželka.
Praha - Chlapecký sbor Boni Pueri se zapojí do charitativního festivalu Film Music Prague, který se v Praze uskuteční 24. a 26. září. Vystoupí při zahajovacím koncertu v Rudolfinu, kde zazpívají úryvky z populárního filmu Interview s upírem.
Kutná Hora - Rodinné centrum Špalíček se přestěhovalo do nového sídla v České ulici v Kutné Hoře. Na úterním dnu otevřených dveří si tak návštěvníci mohli prohlédnout nové prostory nebo si vyzkoušet i pravidelné kurzy, včetně Hudební školy Yamaha.
Plzeň - „Jsme tu proti uživatelům drog, kteří se nabourávají do volných bytů a neoprávněně přespávají v půdních prostorách a zanechávají za sebou nepořádek a injekční stříkačky. Toto chceme změnit," popsaly v úterý odpoledne Monika Kotlárová a Renata Tišerová svůj program.
Klášterec - Obvykle to bývá jinak. Na většině akcí měst vystupují umělci a skupiny ze širokého okolí a místní lidé nezřídka hrají jen „druhé housle“. V pátek v Klášterci to ale bylo přesně opačně - konal se zde první ročník akce s názvem Klášterečtí Kláštereckým, který byl věnován výhradně místním umělcům, živnostníkům, řemeslníkům a spolkům. A samozřejmě všem příchozím lidem.
Praha - Chlapecký sbor Boni Pueri se zapojí do charitativního festivalu Film Music Prague, který se v Praze uskuteční 24. a 26. září. Vystoupí při zahajovacím koncertu v Rudolfinu, kde zazpívají úryvky z populárního filmu Interview s upírem.
Příbram – V neděli 7. září se uskuteční další ročník příbramského Klasik duatlonu. Svou základnu bude mít opět v areálu Nového rybníku a zazávodit si budou moct přijít všechny věkové kategorie.
Opava - Jeden kruhový objezd se v Opavě začne během příštích měsíců stavět a na další tři jsou vypracovány studie. Na to, kde by mohly vyrůst, odpovídá Rudolf Klein z odboru dopravy opavského magistrátu.
Vésky – Když se řekne hody, asi každý si představí víkend plný hudby, zpěvu, tance, ale také rozjuchanou a zpěvnou krojovanou chasu se svými vládci, a to stárky s nazdobeným hodovým právem.
/FOTOGALERIE/ Světla baterek protínající potemnělé chodby a sály, klapot bot a ztišené hlasy. Ačkoliv to tak může na první pohled vypadat, kunínský zámek neobsadili zloději, ale milovníci netradičních nočních prohlídek.
Opava - Jeden kruhový objezd se v Opavě začne během příštích měsíců stavět a na další tři jsou vypracovány studie. Na to, kde by mohly vyrůst, odpovídá Rudolf Klein z odboru dopravy opavského magistrátu.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Herci většiny českých a moravských divadel se teprve rozhlížejí po návratech z dovolených, ale ve Slováckém divadle už mají napilno. V pondělí totiž na Malé scéně představí novinku, jež navazuje na slavné kabarety známé z osmdesátých let v provedení Přemysla Ruta.
Rychnov n. Kn. – Uplynulý víkend byl v Rychnově ve znamení již tradičního jarmarku. Ten odstartoval už v pátek odpoledne a pokračoval i po celý den v sobotu.