Nautica v sobotu pokřtí debutovou desku
Jablonec nad Nisou – /POZVÁNKA, RECENZE/ Hosté křtu budou vítěz letošní Porty Jan Ombre Blahynka a kapely Eridu a Mandragora.
Jablonec nad Nisou – /POZVÁNKA, RECENZE/ Hosté křtu budou vítěz letošní Porty Jan Ombre Blahynka a kapely Eridu a Mandragora.
Praha - Neopakovatelným koncertem oslaví třicet let od založení kultovní skupina osmdesátých let Stromboli. Stane se tak 4. prosince v pražské O2 areně.
/FOTOGALERIE/ Ostravská ČEZ Aréna zažila tento týden úžasný koncert a velkou podívanou. Legenda světové populární hudby Peter Gabriel, někdejší frontman skupiny Genesis, ale také velký hudební experimentátor, připravil se svým početným doprovodným tvůrčím týmem úžasný umělecký zážitek pro sedmitisícovku návštěvníků.
Lakomec Harpagon ještě nepřestal počítat své peníze na scéně ostravského Divadla Petra Bezruče a tento soubor připravil už další Moliérovu komedii pod názvem Scapinova šibalství, která má premiéru už tento pátek od 19 hodin. Jejím hlavním hrdinou je mazaný šibeničník Scapin.
Plzeň – Kdysi ho kvůli big bea-tu vyhodili ze střední školy, teď bude o vývoji populární hudby přednášet na univerzitě.
Tachovsko – Zatím šest kostelů z tachovského okresu je přihlášeno do celostátní akce Noc kostelů, která se uskuteční v pátek 23. května.
Ostrava /VIDEO/ - Celkem patnáct kapel a hudebníků přibývá do letošního programu festivalu Colours of Ostrava na Full Moon stage, která je, stejně jako loni, věnována nezávislým jménům současné hudební scény.
Tři Dvory - Tradiční oslavu Dne matek uspořádal v neděli pro všechny místní ženy obecní úřad. K odpolední kávičce a zákusku se podávalo i několik kulturních lahůdek starší děti z místní mateřské školy zatančily na hudbu Petra Skoumala i Jaroslava Uhlíře, ty úplně nejmenší pak zdramatizovaly dětské písničky.
Praha /FOTOGALERIE/ - Předávání hudebních Cen Anděl, které se dostaly k oceněným již potřiadvacáté, skončilo. Celý přímý přenos jsme sledovali on-line.
Uherské Hradiště - Malá scéna Slováckého divadla pamatuje mnohé. Divadelníci na jejich prknech nastudovali inscenace o několika reprízách, ale také se zde narodily Rychlé šípy, jež se hrály už téměř čtyřsetkrát a dodnes jsou vyprodány.
Ústí nad Labem - IV. Ústecký pivní jarmark malých a rodinných pivovarů hostí Ústí v sobotu 17. května
Litoměřice – Za dva týdny se pro veřejnost otevřou stovky kostelů, kaplí a modliteben po celé České republice. Přístupné budou v pátek 23. května 2014 od večerních hodin do půlnoci.
Praha - Neopakovatelným koncertem oslaví třicet let od založení kultovní skupina osmdesátých let Stromboli. Stane se tak 4. prosince v pražské O2 areně.
Libáň – Zahajovací koncert letošního 14. ročníku hudebního festivalu Foerstrovy dny v Libáni měl jasného vítěze. Byla jím anglická sopranistka Christina Johnston.
Ctiboř, Žirovnice – Ačkoli jeho profesní kariéra se odehrává v Praze, na svůj rodný kraj trombónista Hudby hradní stráže a Policie České republiky (HHS a PČR) a pedagog Základní umělecké školy Prahy 1 Milan Tolkner nezapomíná.
Perknov – Již druhé desetiletí se v Perknově po znovuobjevení tradice mohou lidé účastnit lidových radovánek spojených v Perknovskou pouť s tradičním kácením máje a mší svatou.
Valeč - Letošní Slavnosti květů ve Valči si opravdu nenechte ujít. Konají se od pátku 16. do neděle 18. května a budou výjimečné, protože v letošním roce slaví Valeč 500. výročí povýšení na tržní městečko.
Celkem patnáct kapel a hudebníků přibývá do letošního programu festivalu Colours of Ostrava na Full Moon stage, která je, stejně jako loni, věnována nezávislým jménům současné hudební scény.
Třebíč - Kruh přátel hudby připravuje na tento čtvrtek další ze série svých koncertů, v rámci kterého se tentokrát návštěvníkům představí trojice mladých a talentovaných umělců ve složení Jiří Šesták (hoboj), Libor Soukal (fagot) a Magdaléna Šestáková (klavír).
Klatovy – O významnou osobnost z oblasti hudby přišlo v uplynulých dnech Klatovsko.
Litomyšl - Přípravy vrcholí. Do zahájení festivalu Smetanova Litomyšl, který letos vstoupí do svého padesátého šestého ročníku, zbývá už jen pár týdnů.
Litomyšl – Přípravy vrcholí. Do zahájení festivalu Smetanova Litomyšl, který letos vstoupí do svého padesátého šestého ročníku, zbývá už jen pár týdnů.
Mikulov - Pochází z Mikulova, pomyslnou díru do světa však třiadvacetiletý Roman Foltán udělal zcela někde jinde. Jakmile odmaturoval, vydal se do Anglie. Měl sen: stát se profesionálním barmanem. Uspěl. Pracuje v luxusním londýnském baru Artesian. Nastoupil nejprve jako pomocník. Brzy se ale vypracoval na barmana.
Novosedly - Pochází z Novosedel, pomyslnou díru do světa však třiadvacetiletý Roman Foltán udělal zcela někde jinde. Jakmile odmaturoval, vydal se do Anglie. Měl sen: stát se profesionálním barmanem. Uspěl. Pracuje v luxusním londýnském baru Artesian. Nastoupil nejprve jako pomocník. Brzy se ale vypracoval na barmana.
V příborském kulturním domě přivítají dalšího hvězdného hudebního hosta. Své hity jako Mám jednu ruku dlouhou, Tramtárie nebo František tam zahraje ostravská formace Buty.
Brno /ROZHOVOR/ - Slovenský zpěvák a skladatel Peter Lipa ve středu vystoupí v brněnském Sonocentru. Představí písně z nového alba a mezi nimi i skladbu Rozum, která s humorem poukazuje na bezradnost mužů v blízkosti krásných žen.
Kroměříž, Morkovice – Máte rádi hudbu a chcete si užít zajímavou akci? Jedinečnou příležitost vám nabízí Kroměřížský deník, můžete s námi totiž vyhrát pětkrát dvě vstupenky na dvoudenní multižánrový festival s názvem Máj A Les.
Jirkov - V pořadí už devatenáctý sraz rodáků zaniklých podkrušnohorských obcí, které musely ustoupit těžbě uhlí, přilákal v sobotu do areálu zámku Červený hrádek na 300 pamětníků. Kromě obyvatel již neexistujících obcí se přišli podívat i lidé z jiných lokalit, tradičně nechyběli ani cizinci včetně sudetských Němců.
Prostějov – Čtyři spolky a organizace a dvě osobnosti si v úterý dopoledne odnesli z obřadní síně prostějovské radnice křišťálovou Cenu města za rok 2013. Ceny se rozdávaly za celoživotní zásluhy v turistice, pedagogice či vědě, za podporu mateřství či šíření hudby a prezentaci Prostějova.
Prostějov – Čtyři spolky a organizace a dvě osobnosti si v úterý dopoledne odnesli z obřadní síně prostějovské radnice křišťálovou Cenu města za rok 2013. Ceny se rozdávaly za celoživotní zásluhy v turistice, pedagogice či vědě, za podporu mateřství či šíření hudby a prezentaci Prostějova.
Pustověty – Alena Klobásová, starostka Pustovět, má aktuálně největší radost z toho, že se obec konečně dočká kvalitnějšího spojení se světem prostřednictvím internetu.
Plzeň – Alice Cooper. To je jméno, které před letošním Metafelstem skloňují fanoušci metalové hudby.
Peter Gabriel, jeden z velikánů současné světové populární hudby, se představí v rámci svého evropského turné dnes večer v ostravské ČEZ Aréně.
Brno /ROZHOVOR/ - Slovenský zpěvák a skladatel Peter Lipa ve středu vystoupí v brněnském Sonocentru. Představí písně z nového alba a mezi nimi i skladbu Rozum, která s humorem poukazuje na bezradnost mužů v blízkosti krásných žen.
Vamberk - Postavte nové hřiště – ozývá se z úst místních. Ačkoli někteří obyvatelé volají po novém hřišti pro děti, město tvrdí, že míst, kam se mohou rodiny s dětmi vypravit, je dost.
Vamberk - Postavte nové hřiště – ozývá se z úst místních. Ačkoli někteří obyvatelé volají po novém hřišti pro děti, město tvrdí, že míst, kam se mohou rodiny s dětmi vypravit, je dost.
Jihlava - Na jihlavských budovách se promítalo dirigování Mahlerovy hudby, festival je tu.
Lysice - Zamilované páry znovu obsadí zahradu lysického zámku. V neděli pětadvacátého května se tam totiž uskuteční už třetí ročník Svatební show. Obohacený o neobvyklou událost. Své ano si zde takzvaně v přímém přenosu řekne vybraný pár novomanželů.
Hodonín - Přesně sto dva obyvatel Rohatce a uživatelů zahrádek v osadě Vodárna se v petici vyjádřilo proti pořádání nočních akcí po dvaadvacáté hodině v hodonínském areálu bývalého vojenského vodního cvičiště. Nyní se dočkali odezvy z města. Spolu se dvěma dovětky ji schválili zastupitelé. O podpisové akci informoval Hodonínský deník Rovnost počátkem dubna.
Krásná Lípa – Sobota 10. května roku 2014 se zapsala do historie Sboru dobrovolných hasičů v Krásné Lípě – oslavili za přítomnosti mnoha hostů i okolních jednotek 150 let od vzniku a z rukou starosty převzali klíčky od repasované Tatry 815.
Litomyšl – Přípravy vrcholí. Do zahájení festivalu Smetanova Litomyšl, který letos vstoupí do svého padesátého šestého ročníku, zbývá už jen pár týdnů.
Praha - Česká filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem v pondělí večer s velkým úspěchem zahájila 69. mezinárodní hudební festival Pražské jaro. Ve zcela zaplněné Smetanově síni Obecního domu tradičně zazněl cyklus symfonických básní Má vlast od Bedřicha Smetany.
Praha, Litoměřice, Semily, Jablonec nad Nisou - Netradiční prostředí pražského Masarykova nádraží, a tedy veřejný prostor, využila známá zpěvačka Lenka Filipová k natočení koncertu. Vyšel jako komplet 2CD + DVD.
Svitavy – Majáles je oslavou studentského života. Ten letošní bude dvoudenní. Nebude chybět ani průvod masek.
Hranice - Projekt, který mezi tradičními hudebními událostmi v Hranicích už zakotvil napevno. To je festival Hranická scéna, jenž bude v sobotu 24. května od 15 hodin hostit areál Letního kina. Publiku zahrají Radim Černý, Passion of hate, Plan B, Silent stream of godless elegy, Gentlemen's Club, Traktor a Midi Lidi. Žánrová pestrost byla jedním z kritérií při výběru kapel, což v rozhovoru potvrdil také dramaturg Městského kulturního zařízení (MKZ) v Hranicích Martin Kapek.
Mlázovice – Ani v našem domově pro seniory se nezapomíná na tradice, a proto jsme vše připravili na příchod jara. Už velikonoční výzdoba, na které se podíleli obyvatelé domova, byla krásným zpestřením vnitřních i venkovních prostor.
Znojmo /REPORTÁŽ/– Brána jindy pustého bývalého pivovaru ve Znojmě je dokořán otevřená. Parkoviště uvnitř areálu je plné aut. Otevřená jsou i vrata do garáží pivovaru z ulice Přemyslovců. Do nich velmi klidně vstupují desítky lidí. Zní nekomerční reprodukovaná hudba. Lidé, rozehřátí silným květnovým sluncem se noří do interiérů pivovaru. Oči si chvilku zvykají na přítmí a pak už se jen toulají po desítkách stánků s nejrůznějšími autorskými výrobky.
Louny /FOTOGALERIE/ - Téměř třicítka kapel burácela na cyklistickém stadionu. Posluchače pod podiem nezahnal ani večerní déšť.
Olomouc – Netradiční rozloučení se školou i spolužáky z nižších ročníků si zvolili letošní maturanti Slovanského gymnázia v Olomouci.
Praha, Litoměřice, Semily, Jablonec nad Nisou - Netradiční prostředí pražského Masarykova nádraží, a tedy veřejný prostor, využila známá zpěvačka Lenka Filipová k natočení koncertu. Vyšel jako komplet 2CD + DVD.