Skupina Arakain vyprodala Starou tiskárnu v Pelhřimově
Pelhřimov – Pět členů kapely Arakain, která minulý rok oslavila třicáté výročí na hudební scéně, míří do Pelhřimova.
Pelhřimov – Pět členů kapely Arakain, která minulý rok oslavila třicáté výročí na hudební scéně, míří do Pelhřimova.
Praha /REPORTÁŽ/ - Zážitek! Podruhé Česku hráli Black Sabbath. Ozzy Osbourne na nás kukal, většinu hitů zpíval skoro jako kdysi. Skvěle odehraná hudba byla intenzivní, show umocnily projekce i světla. Chcete to také zažít? Kupte si Blu-ray nebo DVD „Live… Gathered In Their Masses" z Melbourne. Velká radost.
Praha – Přímo na místě činu zadrželi pražští policisté násilnického narkomana, který si peníze na další dávku drog chtěl obstarat loupeží. Jeho obětí se ve středu krátce po poledni stala 21letá žena, která v Jeseniově ulici na Žižkově se sluchátky v uších poslouchala hudbu z mobilního telefonu. „Dej mi ten mobil a nečum na mě jako na opici," houkl na ni mladík.
Vystoupí spolu se Sensational Space Shifters příští rok na Colours of Ostrava 2014
Olomouc - Rozbouřenou atmosféru v ukrajinském Kyjevě okusí na vlastní kůži olomoucká post-country kapela Nylon Jail, která ve čtvrtek večer spolu s formacemi Visací zámek a Dva zahraje na jednom z kyjevských náměstí.
Ze dřeva, kukuřičného šustí, z perníků, uhlí, papíru, sena i keramiky. Z toho všeho lze zhotovit figurky postav i zvířat a sestavit betlém. Malý, větší i v životní velikosti… Tradiční výstava betlémů začala v sobotu v areálu Slezskoostravského hradu a potrvá až do 5. ledna příštího roku. Vedle sebe se představí jak profesionální, tak amatérští umělci.
Kraslice – „Máme za sebou pohodový rok a pro fanoušky chystáme nové CD. Ještě před-tím zahrajeme při adventním koncertě před domácím publikem," říká Alena Boháčová, frontmenka kraslické skupiny Alison, hrající irský folk.
Strakonice – Nestor strakonických dudáků Josef Režný se narodil 2. února 1924 a zemřel ve věku 88 let vloni 10. prosince.
Svitavy – Město se připravuje v pořadí na třetí přehlídku neprofesionálních filmů.
Jablonec n. N. - „Vánoce jsou každoročně velkou výzvou. Je to pohnutý čas, kdy se usilovně snažíme alespoň na chvíli nemyslet na všední starosti a více se obracíme jeden k druhému," tak charakterizoval vánoční čas Vít Rakušan, ředitel Základní umělecké školy v Jablonci.
Nová Paka /VIDEO/ - Jedním ze dvou míst, kde se o středečním večeru zpívaly koledy, bylo novopacké náměstí u Střední školy gastronomie a služeb. Koledy zpívali také v truhlárně Jiřího Jandy na Veliši.
Radim - Je krátce po poledni a v prostory restaurace připomínají spíše divadelní spolek. Tu je na židli kabát, tamhle jsou připravené boty, jinde visí šaty anděla.
Nová Paka - Jedním ze dvou míst, kde se o středečním večeru zpívaly koledy, bylo novopacké náměstí u Střední školy gastronomie a služeb. Koledy zpívali také v truhlárně Jiřího Jandy na Veliši.
Jemniště – Jemniště svým příjemně nasvíceným nádvořím a zámkem, svátečně laděnými tóny hudby dotvářejícími slavnostní atmosféru a v neposlední řadě cukrárnou plnou nevšedních dobrot jen vybízí k příjemnému trávení času adventního.
Zlín - Více než 400 diváků mohlo sledovat 130 dětí, které se postupně vystřídaly v pětatřiceti hudebních číslech. Tak vypadalo úspěšné vystoupení žáčků hudební školy Yamaha ve zlínském Velkém kině.
Praha - Zážitek! Podruhé Česku hráli Black Sabbath. Ozzy Osbourne na nás kukal, většinu hitů zpíval skoro jako kdysi. Skvěle odehraná hudba byla intenzivní, show umocnily projekce i světla. Chcete to také zažít? Kupte si Blu-ray nebo DVD „Live… Gathered In Their Masses", (Universal 2013) z Melbourne. Velká radost.
Pardubice - „Česko zpívá koledy je dobrý nápad, protože lidi přitáhne k hudbě a zpěvu," uvedl sbormistr pěveckého sboru Orfeus Josef Línek
Karlovy Vary - Pro Karlovarský symfonický orchestr bude příští rok velmi náročný. Ani ne tak kvůli pracovnímu vytížení, ale kvůli nižšímu finančnímu příspěvku od města. „Místo 25,2 milionu korun, které měl k dispozici letos, zchudne jeho příjem o 1,4 milionu korun. A to už bude pořádně znát," řekl Deníku ředitel symfoniků Šimon Kaňka. Současně ale dodal, že na kvalitu produkce tělesa s vysokým mezinárodním renomé to dopad mít nesmí a nebude.
České Budějovice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Ruský armádní soubor Alexandrovci, který letos oslavili 85 let, koncertoval 8. prosince v českobudějovické Budvar aréně, kam přilákali asi 3000 lidí… Je neděle, tři čtvrtě na sedm večer. Před českobudějovickou Budvar arénou se srocují davy lidí, převážně starší ročníky ve viditelně natěšené náladě. Tentokrát se nehraje hokej, schyluje se k vystoupení legendárního Alexandrovova souboru písní a tanců.
Kouřim - Kouřim má spoustu historických budov. Jednou z nich je také Střelnice, kde se nachází restaurace, společenský sál a kinosál.
Kroměříž – Kapela Hannibal Lecter z Kroměřížska působí na hudební scéně už od roku 1997. V nynější sestavě funguje asi sedm let a evidentně jí to svědčí: na podzim pak vyšlo této hudební partě i nové CD.
Kroměříž - Sbormistr Jakub Macek působí v pěveckém sboru AVE už od roku 2012. Dnes má sbor asi padesát členů a má za sebou řadu úspěchů. Společně s Deníkem se zúčastní celorepublikové akce Česko zpívá koledy, která se koná dnes v 18 hodin v domově pro seniory na Zámoraví.
Brno - Houslový virtuoz Pavel Šporcl představí ve středu na koncertě v brněnském Besedním domě skladby z nové desky My Violin Legends.
Kouzelná atmosféra Vánoc a také krásné prostředí působilo na smysly návštěvníků zámku v Potštejně. Konaly se tu totiž netradiční prohlídky. Na nich se příchozí vydali na dalekou cestu – do Betléma. Zámecké komnaty se proměnily v cizí kraje a postavy oděné do kostýmů vyprávěly o vánočních tradicích, nadčasových hodnotách i o narození Ježíška. Přilétl dokonce anděl Ariel.
Jablonec n. N. - O koncert kapely HUDBA PRAHA byl takový zájem, že byl jablonecký Klub na Rampě vyprodaný do posledního místa. Tímto koncertem tak pokračuje úspěšná série kulturních pořadů cyklu „25 ro(c)ků bez opony", který připravilo Jablonecké kulturní a informační centrum.
Praha /ROZHOVOR, VIDEO, PROGRAM TURNÉ/ – „Jednou jsem si ji pustila a už mi nejde z hlavy…" To je jeden z mnoha kladných ohlasů na titulní píseň nového alba kapely Mandrage Siluety. Jak onoho „ukotvení se v hlavě" muzikanti ve složení Pepa Bolan (kytara), František Bořík (klávesy), Víťa Starý (zpěv, kytara), Matyáš Vorda (bicí) a Michal Faitl (basa) docílili? Kapela Mandrage hovoří o své novince, bondovské estetice i připravovaném turné…
Dobruška – Den D je tu. Právě dnes v podvečer vypukne okamžik, kdy se celou Českou republikou ponesou vánoční koledy. Ani v rychnovské okrese tomu nebude jinak. Akce Česko zpívá koledy se letos poprvé uskuteční v Dobrušce za podpory města a pod záštitou starosty Petra Tojnara.
Dobruška – Den D je tu. Právě dnes v podvečer vypukne okamžik, kdy se celou Českou republikou ponesou vánoční koledy. Ani v rychnovské okrese tomu nebude jinak. Akce Česko zpívá koledy se letos poprvé uskuteční v Dobrušce za podpory města a pod záštitou starosty Petra Tojnara.
Kdyně – Adventní koncert Scholy U redemptoristů v kostele sv. Mikuláše ve Kdyni, který odstartoval finanční sbírku na opravu vzácných varhan, jimiž se tento svatostánek může pyšnit, navštívilo 150 lidí.
Jihlava - Vánoční koncerty na Vysočině odehraje i dechová hudba Vysočanka z Brtnice.
Uherský Brod – Zajímavý kulturní zážitek přichystal pro uherskobrodské publikum na pondělní večer tamní Dům kultury. Vystoupil zde světovými pódii ošlehaný sbor Bolschoi Don Kosaken.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Dirigent, sbormistr, pedagog na konzervatoři. Tím vším býval Václav Urban, ústecký varhaník, který nás všechny tuto středu od šesti hodin večer doprovodí hrou na varhany při akci Ústeckého deníku Česko zpívá koledy.
Hořice – Další koncerty, které pro posluchače připravila základní umělecká škola, se blíží. Jedním z nejhezčích koncertů je vždy vánoční koncert školy; 12.prosince od 18 hodin rozezní divadelní sál radnice adventní písně, koledy a skladby starých i současných autorů.
Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Kdokoliv projde zadními dveřmi do budovy Bombastic klubu ve vyškovských Smetanových sadech, uvítá ho místnost s kytarami rozvěšenými po zdech, velkým mixážním pultem, nejrůznější audiotechnikou i malým stolkem s dvěma barovými židličkami a popelníkem. Za tím svoje ranní kávy pije už patnáct let zakladatel vyškovského nahrávacího studia Davos Records a zkušený kytarista Bořivoj Monath, který se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Osobnost Vyškovska.
V pátek 22. listopadu zemřel muzikant, dirigent, hudební skladatel a pedagog FRANTIŠEK UHLÍŘ. Dožil se 93 let.
Opava – Opavský a Hlučínský deník se ve středu od 18 hodin na Horním náměstí v Opavě podruhé za sebou zapojí do akce s názvem Česko zpívá koledy.
Modlíkov – Sál staré vesnické školy byl v neděli odpoledne plný posluchačů prvního koncertu tohoto druhu v obci.
Severní Čechy – Letošními vánočními hity jsou podle obchodníků dětské tablety a mobily. Elektronické hračky chce k Vánocům čím dál víc dětí, současně klesá zájem o plyšové hračky, Medvídka Pú, Hello Kitty nebo Littlest Pet Shop.
Trutnov - Uffo načalo čtvrtou sezónu. Provoz společenského centra odstartoval koncem září 2010, ředitel Libor Kasík do funkce nastoupil tři čtvrtě roku předtím. Přistěhoval se, nikdo ho neznal a leckdo pochyboval. Teď je známou osobou a pochybuje málokdo.
České Budějovice - Ruský armádní soubor Alexandrovci, který letos oslavili 85 let, koncertoval 8. prosince v českobudějovické Budvar aréně, kam přilákali asi 3000 lidí.
Klatovy, Bezděkov – Teplý svařák, voňavý punč, trdelník, drobné dárky, svícny a mnoho dalšího již tradičně patří k adventním trhům, které se konají každoročně na mnoha místech na Klatovsku.
Východní Čechy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Každý týden zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Potštejn – Kouzelná atmosféra Vánoc a také krásné prostředí působilo na smysly návštěvníků místního zámku. Konaly se tu totiž netradiční prohlídky.Na nich se příchozí vydali na dalekou cestu – do Betléma. Zámecké komnaty se proměnily v cizí kraje a postavy oděné do kostýmů vyprávěly o vánočních tradicích, nadčasových hodnotách i o narození Ježíška. Přilétl dokonce anděl Ariel.
Morašice – V neděli ráno jsem se probudila a uvědomila si, že je advent.
Moravský Krumlov /REPORTÁŽ/ - V sobotu zaplnily krumlovské náměstí stovky lidí. Tradiční setkání v adventním čase bylo plné hudby i laskomin.
Praha /RECENZE/ – Po více než čtyřiceti letech od vydání první desky Black Sabbath je stále více zřejmé, že tato čtveřice mladíků z Birminghamu zasáhla do hudebního světa více, než by se mohlo zdát.
Praha /ROZHOVOR/ -Tisíce koncertů a sedmnáct desek má na svém kontě vizovická folkrocková kapela Fleret, která si letos připomíná třicet let své existence. V oslavách, jež započaly už v létě, pokračuje do teď. Uzavře je mimo jiné i vystoupením v pražské Malostranské besedě, které se uskuteční už v úterý.
Morašice – V křesle zabalená do deky se oddávám ději v knize, kterou mám na klíně a upíjím čaj s příchutí Vánoc.
Potštejn – Kouzelná atmosféra Vánoc a také krásné prostředí působilo na smysly návštěvníků místního zámku. Konaly se tu totiž netradiční prohlídky.Na nich se příchozí vydali na dalekou cestu – do Betléma. Zámecké komnaty se proměnily v cizí kraje a postavy oděné do kostýmů vyprávěly o vánočních tradicích, nadčasových hodnotách i o narození Ježíška. Přilétl dokonce anděl Ariel.
Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce můžete v regionu vyrazit v pondělí 9. a v úterý 10. prosince.