Skuteč - Předposledním bodem programu festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč je originální projekt, se kterým se nejen v rámci Pardubického kraje velice úspěšně prezentuje Filharmonie Hradec Králové. Jde o koncertní pořad Hudba stříbrného plátna, který posluchačům v nádherném aranžmá symfonického orchestru představuje nejznámější filmové melodie.
Držovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Slunečné počasí provázelo v sobotu odpoledne jezdce na historických kolech i maminky se starodávnými kočárky v Držovicích. V rámci letošních hodů zde totiž uspořádali akci Histopedál.
České Budějovice - V pátek a sobotu (4. a 5. května) v Českých Budějovicích vyvrcholil Majáles. Sokolský ostrov se zaplnil lidmi, kteří si zde užívali kvalitní hudby až do pozdních nočních hodin, když vystoupili například britští The Feud, či hlavní hvězdy sobotního programu – kapela Tata Bojs.
Vyškovsko – Stoupající rtuť teploměru vyžene už brzy lidi z regionu nejen k venkovním koupalištím, ale také za kvalitní hudbou pod širým nebem. Období velkých hudebních festivalů se blíží. Jenže zatímco jinde lákají tisíce lidí, na Vyškovsku se dají návštěvníci počítat maximálně tak po stovkách.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/- Písničkář Jaroslav Uhlíř, autor hitu Holubí dům i řady dalších a spolupracovník Zdeňka Svěráka, míří na sever. Na něj i Olympic, No Name, Gipsy.cz či Mig 21 zve 18. a 19. května festival Miladafest. Kdo by neznal Jaroslava Uhlíře, autora tolika hitovek ze spolupráce se Zdeňkem Svěrákem či Karlem Šípem?! Je jistotou zábavy pro děti i dospělé, na festivalu Miladafest 2012 to jistě rozbalí jako na svých deskách. A jak umí fajn vyprávět! Posuďte sami…
Dvůr Králové – Na sobotu 28. dubna připravili sokolové ze Dvora Králové pro své příznivce velkou událost. Na zimním stadionu se konal Okrskový sokolský slet, kde se čtyřem stovkám diváků představilo pět set cvičenců ze 14 sokolských jednot. Nejvíce, téměř sto cvičenců, bylo z domácí jednoty.
Skuteč - Předposledním bodem programu festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč je originální projekt, se kterým se nejen v rámci Pardubického kraje velice úspěšně prezentuje Filharmonie Hradec Králové.
Plzeň - Slečna Linda Ambrožová přejde přes ulici s kolejemi a pak vyzve svého psa Cilku, aby se posadil. Z kapsy vytáhne malou černou krabičku a na ní zmáčkne tlačítko s jedničkou. V tu chvíli se ozve hlas oznamující, že stojí před Poštou 1 v Solní ulici.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Všechny scény třetího pokračování filmu Bastardi, jehož scénáristou a režisérem je náchodský rodák Tomáš Magnusek, jsou již natočeny.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - V obývacím pokoji u Pavliců stojí nepřehlédnutelný černý klavír. Snad právě on měl tu čest jako první nástroj na světě vyloudit dnes už přeznámou melodii – Voda má, voda má rozpuštěné vlasy… Schválně, co bude hrát příště? Těžko říct, ale prachem asi hned tak nezapadá. „Mou povinností na tomto světě je dennodenně pracovat. Chtěl bych toho udělat ještě hodně," tvrdí osmapadesátiletý Jiří Pavlica, který byl ve čtvrtek 3. května vyhlášen Osobností roku 2011 ve Zlínském kraji.
Ostrava - Rytíři na hradě, den otevřených dveří v trolejbusové vozovně, šampionát mažoretek… I to jsou akce, které se o tomto víkendu chystají na Ostravsku.
Opava /PROFIL, ROZHOVOR/ - Když se chce v dnešní době ve světě muziky prosadit nová kapela, musí mít štěstí, hodně pevné nervy, nesmí jí chybět odhodlání, vytrvalost a láska k hudbě. A to i v případě, že se nejedná hned o svět, ale jen o republiku, potažmo o Opavu.
Krnov – Rovných padesát let koncertuje Dechový orchestr mladých (DOM) Krnov. Je stále mladý, přestože ho umělecký vedoucí a dirigent Karel Dospiva založil už v roce 1961. Oslavy půlstoletí proběhnou v sobotu 5. května od 15. hodin v krnovském divadle. Jubileum orchestr samozřejmě oslaví koncertem.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/- Písničkář Jaroslav Uhlíř, autor hitu Holubí dům i řady dalších a spolupracovník Zdeňka Svěráka, míří na sever. Na něj i Olympic, No Name, Gipsy.cz či Mig 21 zve 18. a 19. května festival Miladafest.
Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Kapela E!E v pátek koncertuje v Příbrami. Skupina předskakovala legendárním Sex Pistols na pražském koncertě, jedou koncertní turné s Třemi sestrami a slaví 25 let působení na scéně. Deník si povídal se zpěvákem kapely Bořkem Řehořem.
Petrovice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Unikátní došková chalupa a pestrý společenský ruch charakterizují Petrovice na Moravskokrumlovsku. Milovníky vesnické kultury zde baví čistě mužský ochotnický soubor, věnující se odkazu Járy Cimrmana, dechová kapela Petrovanka a taneční soubor. Jako by se sem soustředili kumštýři nejrůznějších oborů a neúnavně vymýšleli, čím zase ostatní překvapí.
Ostružno - Střed obce byl na 1. máje slavnostně ozdoben májkou. Zemědělské stroje do průvodu zapůjčili místní Miloslav Janda, Jiří Richter a Miloslav Enge.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Všechny scény třetího pokračování filmu Bastardi, jehož scénáristou a režisérem je náchodský rodák Tomáš Magnusek, jsou již natočeny.
Vršovka - Metalový Máj, festival pro příznivce tvrdé muziky, se bude konat již zítra v areálu Vršovka u Nového Města nad Metují. Ještě předtím, než kapely začnou hrát, se uskuteční Otevírání náchodských silnic, které již tradičně pořádá motoklub Metuje. Sraz účastníků motorkářů bude ve 13 hodin u novoměstské restaurace U Truněčků, výjezd na spanilou jízdu odstartuje o půl hodiny později. Jízda po okolí skončí ve Vršovce, kde přijde na řadu muzika festival Metalový Máj.
Hodonín – Uznávaná pěvecká soutěž Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého oslaví o víkendu jubileum. Uskuteční se potřicáté, a přestože je tradičně soutěžní, letos nebude. „V letošním jubilejním ročníku soutěže mladých zpěváků lidových písní budou účinkovat vybraní finalisté předchozího, devětadvacátého ročníku," uvádí vedení hodonínského kulturního domu na svém webu.
Krnov - Italská kapela Belladonna, která vystoupí v klubu Kofola Krnov v pátek 4. května, je považována za tvůrce nového hudebního stylu zvaného rock noir. Jako hosté ji doprovodí tuzemská hardrocková formace Black Tiger, za bicími s Picardem Koníkem.
Příbram /FOTOGALERIE/ – Kapela E!E v pátek koncertuje v Příbrami. Skupina předskakovala legendárním Sex Pistols na pražském koncertě, jedou koncertní turné s Třemi sestrami a slaví 25 let působení na scéně. Deník si povídal se zpěvákem kapely Bořkem Řehořem.
Madrid - Fotbalisté Realu Madrid se necelých 24 hodin po ukončení barcelonského kralování a zisku ligového titulu oddali oslavám na tradičním místě, náměstí Cibeles. Podělit se o radost s nimi přišlo na 25 tisíc fanoušků.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V obývacím pokoji u Pavliců stojí nepřehlédnutelný černý klavír. Snad právě on měl tu čest jako první nástroj na světě vyloudit dnes už přeznámou melodii – Voda má, voda má rozpuštěné vlasy… Schválně, co bude hrát příště? Těžko říct, ale prachem asi hned tak nezajde.
Znojmo - Třídenní Slavnosti Harmonie chystá na poslední červnový víkend Jitka Mikulášková se svými přáteli. Pro směs pohybu, hudby, besed, divadla a dalších aktivit se inspirovala na podobných festivalech v zahraničí. Konat se bude v centru Stará vodárna pod znojemskou přehradou.
Bílovec – Město čeká špičkový jazzorckový koncert. Pozvání přijala mezinárodní kapela Rus Nerwich Quartet. Jihoafrický jazzman Nerwich si k sobě přizval partičku skvělých tuzemských muzikantů, jejich hudební kouzla uvidíme v Domě kultury v Bílovci už tento pátek.
Břeclav – Doba slastného lenošení skončila. Kabina v útrobách zimního stadionu v Břeclavi znovu po devíti týdnech ožila. Nelinula se z ní hlasitá hudba jako obvykle. Ta přijde na řadu časem. Tentokrát převládalo vzrušené mluvení a očekávání prvních instrukcí. Břeclavští hokejisté se totiž ve středu 2. května znovu sešli, aby zahájili nejméně oblíbenou část sezony – letní přípravu.