Nemysli, vzkazují Chemical Brothers
Písek - Koncertní film britské kapely nabídne jako jediné jihočeské kino písecká Portyč. Promítne ho 17. března.
Písek - Koncertní film britské kapely nabídne jako jediné jihočeské kino písecká Portyč. Promítne ho 17. března.
Ostrava -Předpremiéra se uskuteční přímo v heřmanické věznici.
Liberec /KONCERT, FOTOGALERIE/ -Originální pětice Toxique v čele s frontmankou ve střelených kostýmech vystoupí na svém jarním turné i ve vratislavické Desítce.
Jičín -S kosou v rukou a zkoumavým pohledem tiše procházím Jičínem. Pozvolna pozoruji děj, sleduji rozbíhající se veselí, masopustní rej …
Polná – Hlupák váhá, Někdy příště, Všechno nebo nic, Král pasáže, Až… Tyto a mnohé další hity pochází z dílny známé kapely Katapult, která už zítra od 19 hodin vystoupí na zámku v Polné.
Jablonec n. N. – T Rogers Blues Band z Maďarska hraje ve čtvrtek 23. února od 20 hodin v jabloneckém Klubu Na Rampě.
Strakonice – Co se týče kytary, jsem vlastně samouk, říká rodák z nedalekých Katovic.
Plzeň – Představení inspirované slavným filmem Jeana Effela Stvoření světa uvidí zájemci v sobotu v plzeňském Divadle Alfa. Vystoupí tu totiž Západočeské divadlo v Chebu, které má inscenaci na svém repertoáru.
Krnov /POZVÁNKA/ - Studentské divadlo Červiven uvede premiéru nové inscenace. Zloděje času představí publiku ve středu 22. února od 18 hodin v klubu Kofola v Krnově. Hra chce divákovi ukázat, co znamená skutečné žití.
Příbram – Ve čtvrtek se na Svaté Hoře v Příbrami od 18 hodin koná 1. koncert z cyklu koncertů Hudba v nezvyklých souvislostech. Pořadatelem je Matice Svatohorská ve spolupráci s Městem Příbram.
Hronov /FOTOGALERIE/ - V sobotu po obědě patřila ledová plocha Wikov arény tradičnímu „Karnevalu na ledě“.
Třinec – Třinecký fotbal, to není jenom sport, ale je to i zábava. Důkazem toho byl v sobotu 18. února oficiální první ples fotbalového klubu, který se uskutečnil v třineckém kulturním domě.
Hroznětín - Ples města Hroznětín se konal v Sadově
Prachatice – Každý týden se na této straně setkáte se zajímavými lidmi z Prachaticka, kteří hledají odpovědi na otázky a vybrali si, kdo jim na ně odpoví.
Skalsko /FOTO/ - Obec v lesích a ve skalách za Mladou Boleslavi zažila maximálně odvázaný ples.
Stašov - Koblihy, slivovice, saze pro štěstí nebo tanec s medvědem.
Jičín /REPORTÁŽ/ - S kosou v rukou a zkoumavým pohledem tiše procházím Jičínem. Pozvolna pozoruji děj, sleduji rozbíhající se veselí, masopustní rej… Úderem 14. hodiny Masopust se svou družinou, početnou skupinou muzikantů v maskách v čele s medvědem hrajícím na harmoniku, slavnostně přijíždí na arkádové nádvoří. Nato vše mlčky utichá a muzikolog Michael Pospíšil všechny přítomné vyzývá: "Kdo máš uši – slyš: na zámek do města Jitčína právě zavítal vládce Masopust a jeho družina. Kdo máš nač hrát – hrej: neb začíná náš kratochvílný rej!“ Kratičké strnulé ticho vzápětí svižně prořízne dunivé víření bubnu jičínských Literáků, přidává se medvěd a vlk a zámecké prostory jíčínského zámku ožívají impozantní fanfárou "Masopust držíme".
Nový Jičín – Děti i dospělí navštěvující evangelickou faru v Novém Jičíně zhlédli minulou neděli zajímavé představení.
Příbram /ROZHOVOR DENÍKU/ – Dalo by se říci, že Huntík se stal jednou z příbramských tradic.
Jablonec n. N. – Agnostic Front, Death by Stereo a Naysayer. Jediná zastávka tří amerických skupin v české kotlině v rámci společného evropského turné ke 30. výročí hudební scény zvané „New York hardcore“ je ve středu 22. února v jabloneckém Eurocentru od 20 hodin.
Sedlec -Nadšenci z občanského sdružení mají v plánu opravit dveře nebo osadit vitrážní okna
Hradec Králové - V krajské metropoli studenti natáčeli sci-fi film Jiný prostor. Přinášíme rozhovor s hlavními představiteli.
Opava /POZVÁNKA/ - Další ze série koncertů experimentální hudby se uskuteční ve výstavní a minikulturní scéně v Gottfrei, který se nachází na Krnovské ulici. Představí se Franz Hautzinger a Matija Schellander.
Rychnovsko - Třiaosmdesátiletý skladatel pocházející z Opočna vloni získal cenu Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka. Složil pro něj i skladbu.
Cheb –Ani letos nechybělo vyhlášení nejkrásnější masky – vyhrála pirátská rodina.
Krušné hory- Úžasnétriky sledovaly desítky diváků.
Kravaře /FOTOGALERIE/ - V rámci masopustu v Kravařích měli diváci možnost zhlédnout také divadelní hru Dívčí válka v podání NOPOĎ
Liberecko - Svérázné průvody masek, vůně zabijačkových dobrot, kořalka, hudba a tanec. To jsou nezbytné propriety masopustu, období vymezeného svátkem Tří králů a Popeleční středou.
Praha - Tuzemská největší síť obchodů s hudbou, filmy a počítačovými hrami Bontonland vstoupí na začátku dubna na český trh s digitální hudbou.
České Budějovice -V premiéře muzikálu, který uvedla opera Jihočeského divadla, si zpěváci v čele s Miroslavou Veselou vedli dobře.
Ústí nad Labem – To tu ještě nebylo. V sobotu přesně v 15.00 hod. stál před hlavním vchodem muzea dav nadšených diváků toužících po svatební mládežnické show.
Tišnov – K oslavě sto padesáti let od založení České obce sokolské se připojili také cvičenci z Tišnova na Brněnsku. Uspořádali tělocvičnou akademii. Přes tři sta cvičících se tak v neděli převleklo do úborů a rozproudilo náladu v zaplněném sále.
Kutná Hora – Tradice a duchovno se prolnou s poklidnou a majestátní atmosférou chrámu svaté Barbory i prostředím Tylova divadla, kde se po dva březnové dny budou konat Pašijové hry 2012.
Sobota v Kadani patřila C.K. Masopustu
Mělník – Kapela Qwil není čistě mělnickou záležitostí. Její členové bydlí převážně v Lysé nad Labem. Ovšem jeden z nich je Mělničák. Je jím Tomáš Krejčí, který nahrál první cédéčko s kapelou The Tap Tap. Ta hrála na podzim loňského roku v Neratovicích. Tomáš Krejčí je vozíčkář, jako většina kapely The Tap Tap, přesto umí dobře hrát na kytaru a hudbu si velice užívá. Její rozmanitost mu dává sílu a nachází v ní perfektní odreagování. V pátek se svou současnou kapelou Qwil zahrál v Mělníku v Disco Baru Koruna.
Praha - Americký rockový provokatér Marilyn Manson a jeho stejnojmenná skupina v rámci turné k novému albu Born Villain vystoupí 15. července ve velkém sále pražské Lucerny. Deska se stejným titulem jako kniha, kterou vydal Marilyn Manson loni, by měla vyjít pravděpodobně v květnu.Za pořadatele o tom informoval Michal Rejzek.
Krásná Lípa/FOTO/ - Průvod masek s lidovou muzikou o víkendu oživil i Krásnou Lípu.
Novojičínsko - Masopustní veselí vládlo o víkendu na několika místech v novojičínském okrese.
Pardubice – Třiačtyřicátá sezona Komorní filharmonie Pardubice pokračuje v příštím týdnu další sérií abonentních koncertů.
Peking - Čínská policie zadržela tibetského spisovatele na západě země, kde se nedávno odehrála řada protestů proti politice centrální Číny.
Chebsko Doba masopustních průvodů a maškarních plesů nastala také v menších obcích na Chebsku. Masopustní průvody chystají například v Milíkově, Tuřanech nebo Trstěnicích
Východní Čechy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Každý týden zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Východní Čechy - Každý pátek zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Tučín – Na pětadvacet masek se letos zúčastnilo průvodu tradiční akce vodění medvěda v Tučíně v sobotu 18. února. V ulicích se tančilo, jedlo, zpívalo a byla slyšet hudba doprovázená bubnováním či lesním rohem. Do průvodu se zapojilo i speciální vozidlo Tučolíno.
Úštěk /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - „Podávám žalobu na zde přítomného. Je to s prominutím prase,“ tak zněla slova žalobce obviňující čuníka zavěšeného na háku před úštěckou radnicí.
Brno – Ochutnat víno a poslechnout si cimbálovou hudbu mohli v sobotu návštěvníci brněnského kulturního centra Stadion. Uskutečnil se tam totiž pětatřicátý ročník jihomoravské regionální výstavy vín. Vybírat mohli zájemci z téměř devíti set vzorků z České Republiky, Slovenska a Rakouska.
Slatinky – Hudba, zpěv, kořalka, štrůdl zasypaný cukrem, koblihy s marmeládou. A především veselé masky. Třeba medvěd, vodník, Karkulka či postavy známé z Krkonošských pohádek. Slatinky si v sobotu ráno užívaly ostatkové veselí.
V dešti konfet a za zvuku slavnostní hudby v pátek převzal Král Momo symbolický klíč od města Ria de Janeiro od starosty Eduarda Paese.
Praha /RECENZE/ - Do našich kin vplul tiše Umělec. A to doslova. Ačkoli by mohl odrazovat černobílým formátem a absencí mluveného slova, vězte, že jde o působivý zážitek. Nejspíš i proto, že je ve společnosti hýřivých a akčních podívaných, z nichž občas zaléhají uši, nebývalým osvěžením. Snímek Michela Hazanaviciuse ověnčený glóby i cenami Bafta zdobí herecké výkony a nápady.
Lovosice – V sále Kulturního střediska Lovoš vystoupí ve středu 22. února v 18 hodin českobudějovická folková skupina NEZMAŘI.