Mothers Angels: Sen se může stát skutečností
Žamberk /ROZHOVOR/ – Hrát před britskými Reef je snem mnoha kapel. Skupina Mothers Angels ukázala, že sny je nejlépe proměnit ve skutečnost.
Žamberk /ROZHOVOR/ – Hrát před britskými Reef je snem mnoha kapel. Skupina Mothers Angels ukázala, že sny je nejlépe proměnit ve skutečnost.
Opočno – Se žhavou novinkou přichází Základní umělecká škola Opočno.
Olomouc – Začínající olomoucká kapela Bunny Klub, která umí vystupovat vtipně a s nadhledem, měla svůj první koncert koncem dubna letošního roku. Původně samostatný projekt Martina Zajíčka se rozrostl a na podzim by se měl představit první deskou.
Hodonín /NA VÝSTAVU DO MUZEA/ - Nová výstava v Masarykově muzeu Hudební nástroje: historie – výroba – současnost představuje nejen samotné nástroje, ale zabývá se i historií výroby hudebních nástrojů u nás.
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce můžete v regionu vyrazit.
Brno – Seznámit se s aktuálními módními trendy od nezávislých tvůrců, poznat netradiční designérské doplňky, užít si divoké taneční party i ochutnat sladkosti ze zdravé výživy mohou návštěvníci Factory Fashion Marketu. Čtvrtý díl nezávislé alternativní přehlídky začne už ve čtvrtek v brněnském multikulturním sále Stadion.
Jindřichův Hradec – Sladkých osmnáct je Martině Vomastkové z Jindřichova Hradce a již třetím rokem poměrně pravidelně navštěvuje zdejší Gymnázium Vítězslava Nováka.
Hořice - Téměř dva tisíce lidí o víkendu zcela zaplnily lom U sv. Josefa.
Chrudimsko - Představujeme soutěžní hospůdku č. 10.
Olomouc - Rozhovor s hudebním dramaturgem olomouckého Jazz Tibet Clubu Vladimírem Foretem o rekonstrukci populárního klubu, chystaném programu i ohrožení existence.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Letošní již sedmý ročník hudebního festivalu Všudybud přilákal do klášterní zahrady v České Lípě téměř tisíc návštěvníků.
Ronov n. D. - Po pěti týdnech opět zaútočily ronovské mažoretky na medailové pozice, tentokrát na zemském kole klasické mažoretky ve Strakonicích. Ve dnech 5. - 6. června 2011 se již tradičně ve Strakonicích konalo zemské kolo klasické mažoretky.
Nová Paka -V rámci soutěže Hospůdka roku 2011, kterou pro čtenáře připravil Jičínský deník, představujeme další hospůdku, a to restauraci Na Sídlišti.
Opava - Vivat - Crescat - Floreat, 14. červen 2011, 18 hodin, Sněmovní sál minoritského kláštera v Opavě. To jsou základní údaje koncertu Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity, který se uskuteční při příležitosti nového cédéčka sboru.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Pátý ročník krnovského veletrhu sociálních služeb se letos poprvé přesunul z paláce Silesia a ze střediska Méďa do areálu lehkoatletického stadionu.
Žamberk /ROZHOVOR/ – Pátek, čtyři hodiny odpoledne, hlavní scéna a tisíce fanoušků před ní. Nic víc si snad ryze domácí Hashberry ani přát nemohou. Ohromná pohoda, která je cítit z jejich hodinového vystoupení, provází i povídání se zpěvákem skupiny Petrem Nýdlem krátce po skončení koncertu.
Litomyšl – Tak konečně Litomyšl slyšela Beethovenovu symfonii č. 9 celou.
Jídlo a pití nemusí být jen zážitkem pro chuťové buňky. Už i v Brně vzniká stále více restaurací, které nabízí zážitky všem lidským smyslům. Řadí se mezi ně i Rytířská krčma, která v Lidické ulici funguje už více než rok. Jak napovídá název, dýchne na návštěvníky náladu středověku a dob rytířů. V jídlech sice pokulhává, ale nahrazuje to vstřícností obsluhujících.
Šluknov - Příjemné nedělní odpoledne prožili všichni, kteří zavítali na akci konanou v rámci "Projektu pětiměstí".
Plzeň – Historický rej ovládl o víkendu Plzeň. Do jejího centra, kde se letos akce konala, zavítal opět i sám císař Rudolf II. se svojí družinou, protože v Plzni se vždycky dobře baví.
Jablonec nad Nisou - Na koncertě v jabloneckém klubu Na Rampě se představí gladiátorský kytarista probouzející silné emoce.
Poděbrady -Kreslit začala asi ve 14 letech ve škole ještě v Moskvě. Malbu ale nikdy nestudovala, ani se jí nechce živit. Maluje, protože ji to baví, maluje vždy, když ze sebe potřebuje něco uvolnit.
Liberec - Trval jen jeden den a nabídl mnohem chudší program, než na jaký byli návštěvníci zvyklí v minulých letech. Na Libereckém jarmarku nakonec lidem zbylo hlavně dobré jídlo.
Chlum – Nevšední sobotní odpoledne prožijí obyvatelé a návštěvníci Chlumu.
Klatovy -Hudbu, velký výběr piva, dobré jídlo, tohle vše ocenily stovky návštěvníků, kteří přišli o víkendu na klatovské pivní slavnosti.
Sokoleč /FOTO/ -Mýtina je klidná přehlídka folkové, coutry a trampské hudby. V sobotu zazářil Wabi Daněk, KTO a Nezmaři.
Louny - Zajímavý program pro veřejnost zpestří celé léto.
Pardubice - Bouřlivé ovace vestoje, z nichž se mohla těšit nejen skvělá ruská houslistka Marianna Vasiljeva, ale spolu s ní i všichni hráči orchestru s šéfdirigentem Marko Ivanovićem, uzavřely v tomto týdnu dvaačtyřicátou koncertní sezonu Komorní filharmonie.
Okrouhlička - Obec Okrouhlička na Havlíčkobrodsku prožívala od rána do pozdních nočních hodin příjmnou pohodu, na které měli podíl hudebníci, řemeslníci, divatelníci a četní návštěvníci ze širokého okolí.
Havlíčkův Brod – Rodiče si užijí bubnování spolu se svými dětmi díky hudebnímu oddělení Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě.
Vsetín – Vyšla z promítacího sálu se slzami v očích. Milostné drama stárnoucího, sobeckého hudebního skladatele a citlivé dívky ji dojalo. „Krásné. Nádherná hudba, pěkný příběh. Moc se mi to líbilo,“ líčí pohnutým hlasem své dojmy Božena Fialová.
Měčín -Historický program zavedl návštěvníky do středověké Evropy mezi krále a rytíře.
Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – „Mně se ještě nechce spát,“ pokusil se malý Dominik hodinu před půlnocí přesvědčit svou maminku.
Kolín – Druhým dnem pokračoval v sobotu mezinárodní hudební festival Kmochův Kolín, v němž si každý milovník hudby přišel na své.
Brno - V Brně se letos poprvé uskuteční hudební a divadelní přehlídka zaměřená výhradně na rodiče s dětmi.
Jaroměř - Mirko Křičenský (* 29. březen 1912 Jaroměř čp. 233 – † 12. červen 1966 Jaroměř), učitel, hudební skladatel, dirigent, sbormistr, ředitel Okresního domu osvěty v Jaroměři (1954 – 1960).
Fryšták /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Hravé tóny hudby, přátelská atmosféra a návštěvníci, kteří už jsou za ty dlouhé roky takřka rodinou. Tak to vypadalo ve fryštáckém Domě Ignáce Stuchlého (DIS), jenž patřil v sobotu již poosmé multižánrovému festivalu Disfest.
Fryšták – Hravé tóny hudby, přátelská atmosféra a návštěvníci, kteří jsou dlouhé roky takřka rodinou. Již poosmé prostory fryštáckého Domu Ignáce Stuchlého (DIS) patřily multižánrovému festivalu. Disfest 2011 opět připravil všem nevšední zážitek.
Kolín – V pátek 3. června dopoledne byla slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná vila v kolínské Heverově ulici číslo 249.
Dolní Studénky/Šumperk /FOTOGALERIE/ – Hudbu několika žánrů nabídl šestý ročník dolnostudénského mezinárodního festivalu Hudba bez hranic, který navazuje na tradici přehlídek dechových hudeb a mažoretek.
Viborg - Trenér fotbalové jednadvacítky burcoval svěřence motivačními písněmi, mladíky nažhavil legendární Rocky.
Karlovy Vary - Pozvánka na festival
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - Jídla nejsou pro krčmu v Lidické ulici to hlavní, hodí se spíše jako doplněk k pití. Podnik se zaměřuje na iluzi středověku, i s živou hudbou.
Písek - Písek žije hudbou i divadlem. Koná se městská slavnost.
Mikulov /TIP NA VÍKEND/ – Festival klasické hudby Concentus Moraviae zamíří v sobotu do Mikulova. V zámeckém sále slibují silný zážitek Clarinet Factory.
Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Z poloviny zaplněné Masarykovo náměstí v Uherském Brodě se v pátek 10. června odpoledne a večer stalo důstojnou kulisou rockového minifestivalu s názvem Noc patriotů.
Brno - Ohňostroj české skupiny Flash Barrandov SFX na hradě Špilberk včera zakončil tradiční přehlídku Ignis Brunensis. Při ní se letos lidem představili ohňostrůjci z Itálie, Francie a Lucemburska. Na všechny tři akce se na Brněnskou přehradu přišlo podívat celkem 450 tisíc lidí.
Příznivci rockové hudby na Žďársku mají datum 11. června v kalendáři zakroužkované červenou barvou. Vypraví se totiž do Pohledce u Nového Města na Moravě. Na tamním hřišti se koná Pohledec Music festival – open air.
Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Ostroměř – Třetí Ostroměřské slavnosti se konají dnes 11. a zítra 12. června.