Filharmonie chystá pestrou sezonu
Pardubice – Komorní filharmonie Pardubice pojme novou sezonu pestře.
Pardubice – Komorní filharmonie Pardubice pojme novou sezonu pestře.
Grabštejn – Jedna z největších regionálních akcí u příležitosti svátku čarodějnic se zítra během dne uskuteční na hradě Grabštejn. Spíše než na demonstrační zuhelňování hříšnic je však svým konceptem zaměřena o poznání velkoryseji než ty ostatní.
Litoměřice – Město Litoměřice finančně podpoří nejen tradiční kulturní akce, ale i nové zajímavé projekty.
/FOTOGALERIE/ - Káthmandské údolí, které výhledem z kopců připomíná spíše vyhaslý kráter sopky, je ohraničeno vysokými vrcholky hor, které se jako strážci tyčí do výšin.
Uherské Hradiště – Nové členy do svých řad přijme uherskohradišťský dětský pěvecký sbor z místní základní umělecké školy. Pěvecké těleso s více než třicetiletou tradicí má široký repertoár.
Vernéřovice – Letošní účastníci tradičního třídenního Pochodu královny Juliany, na nějž vyrazilyve čtvrtek28. dubnai desítky turistů zejména z Holandska, se dobře bavili v sále kulturního domu při koncertu country skupiny Slaveňáci.
Jablonec n. N. – Už od deseti dopoledne bude v sobotu uzavřena hráz první jablonecké přehrady. Večer v 21.25 odtud totiž odpálí ohňostroj a k vidění bude ohňová show s hudbou.
Beroun – Muzeum Českého krasu zve v sobotu 30. dubna na další zajímavou výstavu.
Vyškov /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ - Malířství láká a fascinuje Magdalénu Ševčíkovou už od útlého dětství. K malování jí přivedl její děda, vyškovský keramik Karel Ševčík.
Benešov - Zhudebněné villonské balady Michala Horáčka i své vlastní přednesla benešovskému publiku v divadelním sále Hotelu Pošta drobná slovenská zpěvačka se sametovým hlasem Lucia Šoralová.
Grabštejn /ROZHOVOR/ – Jedna z největších regionálních akcí u příležitosti svátku čarodějnic se zítra během dne uskuteční na hradě Grabštejn. Spíše než na demonstrační zuhelňování hříšnic je však svým konceptem zaměřena o poznání velkoryseji než ty ostatní.
Šumice – Střídmá strava, minimum alkoholu a láska k Bohu – tak by se dal ve stručnosti popsat recept, který paní Marii Hřibové ze Šumic pomohl dožít se úctyhodného věku. V kruhu rodinném oslaví v sobotu 30. dubna sté narozeniny.
Krnov – Jižané se dočkali, kapela Žlutý pes v čele s Ondřejem Hejmou poprvé vystoupí v krnovském hudebním klubu Kofola.
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce můžete v regionu vyrazit.
Příbram /ROZHOVOR/– Jaromír Vyhnal a jeho syn Lukáš Vyhnal jsou rodáci z Březnice a kromě společného příjmení je spojuje také to, že jsou oba dva skvělí hudebníci.Otec Jaromír Vyhnal je všestranný muzikant a nyní učitel. Lukáš je frontman kapely Clou, která si drží svoji tvář. Deník se ptal obou dvou muzikantů na otázky z hudebního světa, ale také na vztah k Březnici, cestování, společné hraní a dnešní mládež.
Olomoucko – Zapálené vatry, všudypřítomné masky malých i větších čarodějů nebo jen posezení s přáteli a kytarou u ohně. I tak může vypadat pálení čarodějnic, které také obce na Olomoucku chystají na páteční nebo sobotní podvečer. Někde pak čarodějnický slet spojují i se stavěním máje.
Jihlava – Nejlepší show ruských kozáků již dnes ovládne jeviště v jihlavském domě kultury.
Trutnovsko, Pojizeří - Čarodějnice se blíží. Přinášíme přehled zajímavých čarodějnických akcí v našem regionu.
Tábor- Spolkový život.
Tábor –Festival, svého druhu největší ve střední Evropě, vstoupí letos do sedmého ročníku.
Kostelec nad Orlicí - Uskutečnil se první ústřední nácvičný sraz skladby Chlapáci III. na patnáctý Všesokolský slet.
Břeclavsko - Téměř v každé vesnici či městě na Břeclavsku mají hned několik čarodějnic, které je v pátek a sobotu třeba upálit. Vyplývá to alespoň z množství čarodějnických rejů, sešlostí a sabbatů, které se v okolí uskuteční.
Klokočov - Už od čtvrtka rozložil své zvukové soupravy v kempu Hadinka u Klokočova technovíkend nazvaný CZarotekk 2011.
Nová Paka – V rámci projektu Celonárodní čtení Bible se uskutečnil v Městské knihovně v Nové Pace komponovaný pořad „Láska je píseň“.
„Týden před vydáním se 3CD jmenovalo Křižovatky, na titulu bylo jiné foto. Nakonec jsme jméno i fotku změnili, všem se název Život i snímek zdály příhodnější a výstižnější vzhledem k mojí životní situací.“ Václav Neckář
Novojičínsko – První máj, kdysi vnímaný hlavně jako oslava Svátku práce, se nezadržitelně blíží. Okázalosti vesměs vymizely, přesto se někde aspoň náznak starých časů objeví.
Třebíč – O osudech dvou třebíčských kin rozhodli tento týden místní radní. Kino Pasáž by měla posunout vpřed digitalizace, zatímco chátrající budovu nevyužívaného kina Moravia hodlají radní nabídnout k prodeji.
Ústí nad Labem – Prodejci jarních proutků se skromně tísnili u nádraží, na náměstí hráli a zpívali sympatičtí indiáni. Mladičká Karolína Mikšová z Libouchce doprovází už několik dní dva udatné indiánské bojovníky, kteří svou romantickou hudbou ozvučili ústecké náměstí.
Nový Jičín – Novojičínský hudební klub Galerka bude tento pátek patřit slezskému funky. V rámci Jazzového klubu zde vystoupí bílovická formace Crash Family, která v současnosti přechází ze swingu na modernější a ještě více bezstarostné funky.
Ústí nad Labem – „Co je dneska?“ hecuje megafonem mladík vpředu průvod studentů. „Majáles,“ odpovídá jednohlasně průvod a vydává se na cestu z Lidického náměstí do areálu Kampusu.
Náměšť nad Oslavou - Oslavou houževnatosti, píle a výdrže v hudbě by se měl stát letošní 26. ročník mezinárodního hudebního festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou.
Náchodsko - Čarodějnice se blíží. Přinášíme přehled zajímavých čarodějnických akcí na Náchodsku.
Praha /FOTOGALERIE/ - „Filmová pohádka Čertova nevěsta vznikla na motivy pohádek Boženy Němcové, především příběhu o statečném Bohumilovi. Ten je ve svém originálu temný, hororový, což jsme nechtěli, a proto jsme se snažili příběh prosvětlit pohodou a humorem, českým pohádkám tak vlastním,“ řekl o svém novém filmu režisér Troška.
Ostrava -Richard Kroczek, manažer a bubeník skupiny, se už moc těší na turné.
Ústí nad Labem – „Co je dneska?“ hecuje megafonem mladík vpředu průvod studentů. „Majáles,“ odpovídá jednohlasně průvod a vydává se na cestu z Lidického náměstí do areálu Kampusu.
Pardubice - 33. ročník festivalu zahájí právě dnes Pražská komorní filharmonie
Postoloprty, Kryry - V Kryrech mají zábavné oslavy již tradici, v Postoloprtech se vrátí do minulosti poprvé.
Jihlava – Už dnes ovládne jihlavské Divadlo Na Kopečku Epy de Mye.
Opočno - Příchozí si poslechli krásnou hudbu pod klenbou starého kostela.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – V každém z nás je kousek blázna, ať už do čokolády či dobré hudby. A že lidé šílí opravdu ze všeho ukazuje Zeď bláznovství, kterou na brněnském náměstí Svobody postavilo občanské sdružení Práh.
Boskovice – Hudba a zpěv ve školní lavici, to si před více jak pětadvaceti lety gymnazisté nedokázali představit.
Zábřeh /FOTOGLERIE/ - Šest okrasných stromů přátelství roste od středy 27. dubna v zahradě školky Pohádka v Zábřehu. Zasadili je zástupci šesti evropských zemí, které se účastní mezinárodního projektu Friends.
Liberecký kraj - Na mnoha návrších se už tuto sobotu rozhoří ohně. Nejde o „vatry míru“ jak je roztomile přezdil bývalý režim, ale o pradávný zvyk
Štramberk – Po koncertu v Kopřivnici se Vlasta Redl přesune ve svém druhém letošním koncertu na Novojičínsku do Štramberku. Legenda nejen valašského folku tam vystoupí už tento čtvrtek.
Teplice, Most /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Vernisáž výstavy dekorací a loutek z nového animovaného filmu Autopohádky byla v úterý 26. dubna v jízdárně teplického zámku. Vše – tedy i vernisáž k výstavě britské umělkyně Joanny Quinno – se zde odehrála v rámci 10. ročníku Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest 2011. Autopohádkovou expozici připravil festival ve spolupráci s teplickým muzeem. Autopohádky úzce souvisí s pražskou pop rockovou skupinou Chinaski. Ta k nim točila hudbu včetně hitu a videoklipu „Duše z gumy“ (viz foto), Autopohádky dle příběhů Jiřího Marka si ovšem Michal Malátný a spol. vzali za své už před lety. Vydali CD, po čase 2CD (a nedávno nové CD) a pořádali divadelní turné. Shodou okolností začalo v Ústí. Nyní jedou Chinaski jarní turné. „Viděly je Litoměřice i Děčín, v pátek 13. května hrají v Mostě na koupališti Ressl,“ uvedla Johana Turnerová, spolupracovnice skupiny. „Nové DVD vyjde 30. dubna. Najdete zde unikátní záznam z koncertu t-music Chinaski tour 2010 z Prahy. Průlomové uspořádání pódia díky stage designerovi Simonovi Sidi, který spolupracuje s Depeche Mode, Pink, Rogerem Watersem, American Idol a dalšími, fanoušci v naprosté blízkosti kapely, jedinečné projekce, pohled do zákulisí i nové klipy. To vše přinese DVD Chinaski „Není na co čekat“…26 největších hříchů, které vydá Universal Music,“ dodala Turnerová. Na otázky Deníku odpovídal Michal Malátný, zpěvák, šéf a autor některých písní Chinaski.
Hluk /FOTOGALERIE/ – Tohle je ráj, Zafúkané nebo Šeptání do ticha znělo v neděli večer místní sportovní halou. Trojkoncertu skupin Argema, Fleretu a Reache se podle odhadu pořadatelů zúčastnily asi tři stovky milovníků této hudby.
Jablonec n. N. - Čtvrtek 28. dubna: Eurocentrum Jablonec: od 20.00 Laco Deczi & Celula New York.
Roudnice nad Labem – Roudničtí zvou příznivce zábavy na 7. ročník pálení čarodějnic, který se bude konat v zámeckém parku 30. dubna.
Polička - Do města přijede 2. května jedna z největších hvězd českého hudebního nebe. Lucie Bílá vystoupí v komorním koncertu za doprovodu klavíristy Petra Maláska.
Kutnohorsko - K přijímacím zkouškám usedli v pondělí žáci jen na dvou gymnáziích v Kutné Hoře.