Vesele i vážně s Františkem Nepilem
Havířov – Milovníci beletrie a poezie si ve středu dali sraz v oddělení hudby a umění havířovské Městské knihovny.
Havířov – Milovníci beletrie a poezie si ve středu dali sraz v oddělení hudby a umění havířovské Městské knihovny.
Jablonec n. N. - Dnes odpovídá Miroslav Holubec, režisér muzikálu Filmový Fanda, ZUŠ Jablonec nad Nisou
Krnov -Církevní sbory města Krnova připravily na sobotu 13. listopadu společný koncert. Ve zdejším evangelickém kostele na Husově náměstí se představí poprocková kapela Proti proudu 30 z České Lípy a domácí Angles.
Smržovka - Pavel Fajt a jeho hosté z celého světa odstartovali turné, které zasáhne celou republiku.
Konice – Dvořákův osmý tanec, část Mozartovy Figarovy svatby, ale také skladby Život je jen náhoda nebo Bohemian Rhapsody z archivu slavné skupiny Queen zazní ve středu v barokním sále zámku v Konici. Na repertoáru je má soubor Ad libitum, jehož členové hrají výhradně na „dřeva“ a „žestě“. Druhý koncert třiadvacáté sezony místního kruhu přátel hudby začíná v sedm hodin večer.
Židovice - Country Ladies vystoupilyv rámci pravidelných koncertů v pořadu Léčení hudbou, které se zde konají každou první a třetí sobotu v měsíci.
Polička - Členové poličského ochotnického spolku Tyl připravili inscenaci hry Jiřího Voskovce a Jana Wericha.
Český Brod /FOTOGALERIE/ - Taneční večer plný energie, hudby a dobré nálady. Tak přesně vypadala premiérová Zumba párty v Českém Brodě.
Olomouc – Jiří Kubíček byl vždycky zvyklý nahlas říkat, co si myslí. Od září komentuje každou středu aktuální sportovní i mimosportovní události pro Olomoucký deník.
Žatec - Ojedinělá bubenická show zavítá do Žatce v pátek 19. listopadu.
Jičín – Příjemná nálada, mexické dekorace, španělské víno a především hudební bonbonek čekal ty, kteří zavítali ve středu 20. října do Porotního sálu jičínského zámku.
Litomyšl – Přípravy padesátého třetího ročníku mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl jsou v plném proudu. Uskuteční se od 10. června do 4. července 2011.
Turnov – Vernisáží začne výstava Biblický příběh, Narození Páně. Uskuteční se ve čtvrtek od 16.30 hodin v Muzeu Českého ráje v Turnově.
Olšinky /HLASUJTE/ – Zvěsti, že město Ústí plánuje v jejich bydlišti vybudovat tunel, zaskočily obyvatele Olšinek. „Dozvěděli jsme se to náhodou. Naše radnice na Střekově nás o tom neinformovala. A když jsme se tam poptávali sami, nic neřekli.
Přerov – Na kytaru začal hrát v pěti letech. Po letech klasické hry na španělku vzal do ruky basu, u které už natrvalo zůstal. Baskytarista skupiny Buty a zvukař Petr Vavřík, jenž natočil dvě stě padesát desek a na dalších sto vystupuje, se na špičce české hudební scény pohybuje už jednadvacet let. Rodák ze Zlína bydlí v jednom z domů na nábřeží Edvarda Beneše v Přerově.
Teplice - Tanec Zumba v sobotu pořádně rozhýbal sportovní halu na Letné v Teplicích.
Litoměřice – Knihovna K.H. Máchy, příspěvková organizace města, zaujímá v Litoměřicích na poli kulturním i vzdělávacím stále pevnější pozici. Důkazem toho je neustále se zvyšující množství kvalitních pořadů, které nabízí.
Brno – V hosty monstrózního galaplesu u satana i přímé aktéry příběhu o Pilátu Ponském se v pátek poprvé promění diváci v hledišti brněnského Divadla Husa na Provázku. Pod názvem Maestro a Markétka tam režisér Vladimír Morávek představí vlastní dramatizaci stěžejního románu Michaila Bulgakova, která se zároveň stane druhou premiéru 43 .sezony.
Orlickoústecko - 'Neseďte doma, vyrazte do kina!'
Zábřeh - Výjimečný koncert stálice české populární hudby Hany Zagorové bude hostit ve čtvrtek 11. listopadu kulturní dům v Zábřehu.
Trutnov – Posledním představením letošního ročníku festivalu Devět bran bude dnes od 19 hodin koncert klezmerového uskupení Klec a vyprávění Evy Vaňousové o holocaustu.
USA/Tachovsko - Jako au–pair poznává Ameriku. Sledujte s námi, co studentku potkává na cestách a s čím vším se setkává za velkou louží.
Plzeň - Dva originální české soubory se spojí v neméně unikátním programu staré a nové hudby dnes v Plzni. Projekt 4 + 4, což znamená čtyřikrát hlas a čtyřikrát saxofon, si můžete vychutnat od půl osmé večer v evangelickém kostele v Němejcově ulici.
Kopřivnice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Do posledního místa zaplněný kopřivnický kulturní dům, bouřlivý aplaus doprovázený indiánským pokřikem a svítící dětské oči. To byly hlavní znaky letošního ročníku přehlídky Motýlek.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ -Známý režisér natočil v rozhlase jihočeské pohádky.
Uherské Hradiště – Seminář britského filmu se chystá na 3. až 5. prosince 2010 v Uherském Hradišti. Jeho hlavním tématem bude retrospektiva filmů věnovaných osobnosti Johna Lennona.
Chrudim - Český lidový soubor Chrudim ve spolupráci s Plzeňským lidovým souborem Mladina představil v sobotu v chrudimském Divadle Karla Pippicha díla, která v sobě spojují taneční styl Miloše Vršeckého a hudbu Josefa Krčka.
Pardubice - Beznadějně zaplněný sál Sukovy síně Domu hudby byl v pátek večer svědkem výjimečného koncertu. Padesáté narozeniny zde oslavil Pardubický dětský sbor (PDS) Iuventus cantans.
Brno /FOTOGALERIE/ - V sobotu se po Špilberku procházely děti s lampiony, neděla patřila spíše dospělým. Na Šilingrově náměstí v Brně se totiž konala akce s názvem Komunistický ManiFEST aneb strašidla NEVER DIE, kterou pořádalo Brněnské kulturní centrum.
Děčín/BOHATÁ FOTOGALERIE/ – Rozhovor s kapelou Skyline, která vystoupila v Děčíně.
Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ - Doslova nadchl publikum tradiční ústecký Mezinárodní taneční festival. Byl pastvou pro oči. Pestrobarevné šaty střídaly decentní róby, podmanivé tóny tanga s vídeňským valčíkem gradovaly přechodem na charismatickou rumbu i sambu.
Vídeň - Největším favoritem udílení Evropských filmových cen je politický thriller Muž ve stínu (The Ghost Writer) amerického režiséra polského původu Romana Polanského, který ale žije už léta v Evropě. Ze Států uprchnul již v sedmdesátých letech kvůli trestnímu stíhání… Nominován byl v sedmi kategoriích. Českým želízkem v ohni bude při vyhlašování cen 4. prosince v estonské metropoli Tallinnu hudební skladatel Aleš Březina, jenž byl nominován za filmovou hudbu v Kawasakiho růži. Nominace v sobotu oznámila Evropská filmová akademie (EFA).
Sokolovsko -Lidé v okrese si užívají taneční kurzy. Učit se mohou v Sokolově, Chodově či Lokti
Poříčany - Sokolovna v Poříčanech hostila ples dobrovolných hasičů.
Lovosice - Lovosickou zvláštností a tradicí jsou každoročně v listopadu konané Koncerty při svíčkách. Ten letošní se uskuteční v neděli 7. listopadu v kostele sv. Václava.
Nová Paka – Již tradičně připravil Václav Fejfar na závěr sezony setkání s mechaniky, sponzory a přáteli.
Rychnov nad Kněžnou - Zdejší Základní umělecká škola slaví 65 let od vzniku.
Děčín – Dramaturgie mezinárodního festivalu tradičně staví na významných, ale i méně známých jménech, ať už jde o autory hudebních děl, nebo jejich interprety.
Valašské Meziříčí – Kapela OK Country vznikla v roce 1997 po rozpadu kapely DDT (dlouho dřímající talenti).
Kolín - Legenda kolínských muzikantů, tubista Karel Peška oslavil v plné svěžesti a elánu 24. října krásné jubileum 90 let.
V občanském kalendáři se dočítáme, že dnes má svátek Liběna. Vedle ní rovněž Luboslava a Liboslava.
Milovice /FOTOGALERIE/ - Na italském vojenském hřbitově si pamětníci, armáda, zástupci italské ambasády a další lidé připomněli památkuna tomto místěpochovaných válečných zajatců.
Liberec /ROZHOVOR/ - Jen kytara a gotická image? Ale ne, tytam jsou minulé časy potemnělého písničkáře Nicelanda (Dušan Motyčka). Má vlastní kapelu, s níž je nyní na turné k nové desce God Has Her Ways.
Opava - Členka orchestru Slezského divadla Daniela Džorova-Waldhans pokřtila v polovině letošního října svou druhou básnickou sbírku s názvem Zázraky všedního dne. V ní upozorňuje na běžné věci, které jsou stejně krásné jako neopakovatelné.
Třebíč – S písněmi Wabiho Ryvoly přijel ve čtvrtek do třebíčského Národního domu Roman Horký, tahoun brněnské skupiny Kamelot. Brněnské kapely „ryvolovky“ vždy uměly; vzpomeňme nezapomenutelné interpretace Karabiny nebo T. E. Bandu.
Svitavy – Fabrika včera ožila folklórem. Kroje, tanec, hudba a zpěv.
Žatec - Houslového virtuóza Jaroslava Svěceného a cembalistku Jitku Navrátilovou uslyšíte 18. listopadu.
Nasavrky – Občanské sdružení Boii a město Nasavrky zvou v sobotu 6. listopadu od 14 hodin na oslavu keltského svátku Samhain.
Česká Třebová – Známého cestovatele Leoše Šimánka asi představovat našim čtenářům nemusíme.
Kunštát /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Lehká mozková dysfunkce Kunštát. Pod tímto názvem by hledal ochotnické divadlo málokdo. Ovšem opak je pravdou. Přesně tak se totiž jmenuje spolek amatérských herců z Kunštátu