
Havířovské slavnosti nabídnou pestrý hudební koktejl
Havířov – Pestrobarevný program plný hudby, tance a zpěvu a přijatelné vstupné. To vše patří k nabídce Havířovských slavností v areálu Městské sportovní haly.
Havířov – Pestrobarevný program plný hudby, tance a zpěvu a přijatelné vstupné. To vše patří k nabídce Havířovských slavností v areálu Městské sportovní haly.
Louny, Dolní Ročov - Spanilá jízda zavedla stovky milovníků jedné stopy až do kostela. Farář požehnal jim i jejich strojům.
Chomutovsko - Během jednoho dne poznáte dávnou historii, vyzkoušíte si středověká řemesla a užijete si spoustu zábavy
Plumlov – Rumcajs s Mankou a Cipískem, Mach a Šebestová, Sněhurka a sedm trpaslíků, Šmoulové či Rákosníček. Tyto postavičky a mnohé další na vás čekají v pohádkovém lese v sobotu od čtrnácti hodin v plumlovském kempu Žralok.
Dubí - V dubské části Cínovec proběhla o víkendu tradiční česko¬německá slavnost nazvaná Hraniční buk. Navazuje na mnohasetletou tradici setkávání sousedů z české i německé strany hranice z Dubí, Cínovce, Zinnwaldu, Altenbergu a Geisingu.
Táborsko - Následující srpnový víkend bude patřit poutím a obecním slavnostem. Na své si přijdou příznivci folkové i dechové hudby a nudit se nebudou ani děti.
Chomutovsko - O víkendu se na Chomutovsku nudit nebudete. Vyberou si mladí i starší, užijí si chlapi, ženy, děti i celé rodiny
Frenštát pod Radhoštěm - Další letní koncert na frenštátském náměstí bude patřit swingu. Hudební skupina Swingtime Band, která je úzce spojena s místní základní uměleckou školou, tady vystoupí už tuto sobotu. Těšit se můžeme na opravdové swingové šlágry.
Most - Na podzim to budou dvě desítky let, kdy mostecká hudební skupina Benedikt vydala první desku. Druhá vyšla v pětadevadesátém. Na dlouhé roky se potom muzikanti, kteří bodovali v hitparádách a vystupovali třeba na populární žatecké Dočesné, odmlčeli. Nyní se Roman Lukáš a Jiří Váňa znovu společně vrátili do nahrávacího studia.
Hubálov – Sjezd rodáků a přátel Hubálova se uskuteční v sobotu 17. srpna na louce „u Kosejků". Zároveň si připomeneme 640 let od první písemné zmínky o obci Hubálov.
Třešť - Po divadelním vystoupení se představí také domácí hudební skupina Lajky aneb hlasité písničky z Třeště.
Hradec Králové – „Ve východních Čechách se nám líbí. Léta jsme jezdili rádi do Náchoda a do Nového Města nad Metují, kde jsme vymýšleli nápadité věci. Doufám, že tam na nás vzpomínají v dobrém," zaznělo také.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Opět po roce ožilo město Vavřineckou poutí, která se letos nově uskutečnila na parkovišti, jež vzniklo po jedné ze zbouraných částí Tepny.
Valašské Meziříčí – Kulturní zařízení pořádá v pátek 16. srpna koncert oblíbené meziříčské kapely The Dust. Sedmičlenná hudební skupina vystoupí v amfiteátru ve Valašském Meziříčí.
Necelých 16 tisíc korun vydělala charitativní výstava obrazů, která se konala v červenci v kině v Kaplici.Částka bude použita na činnost Charity Kaplice.
Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Na úvod Horáckého džbánku ve Žďáře nad Sázavou se na pódium postavila první dáma folku Pavlína Jíšová, kterou tentokráte po pěvecké a hudební stránce doprovodily další tři ženy – Petra „Šany" Štanclová, Romana Tomášková a Adéla Jonášová.
Žďár nad Sázavou – Na úvod Horáckého džbánku ve Žďáře nad Sázavou se na pódium postavila první dáma folku Pavlína Jíšová, kterou tentokráte po pěvecké a hudební stránce doprovodily další tři ženy – Petra „Šany" Štanclová, Romana Tomášková a Adéla Jonášová.
Tábor – Tento víkend bude patřit především divadlu, komediantům a cirkusu. Do Tábora totiž míří třídenní festival Komedianti v ulicích. Na své si přijdou ale i příznivci rockové hudby nebo sportovních utkání.
Chodov - Vavřinecká pouť začíná od 10. sobotní hodiny ve Staroměstské ulici, kde postupně zahrají hudební soubory a kapely Plzeňský MLS, Vesnická čtyřka, Plzeňští heligonkáři a Březovská desítka
Plzeň – Festival Živá ulice, jehož program v těchto dnech navštěvují tisíce Plzeňanů a návštěvníků města, bohužel nemusí být jen potěchou pro uši.
Hradec Králové – Videoklip plný bublin představuje královéhradecká hudební skupina Memphis. Klip k písni Give me more měl premiéru minulý týden. Letos na jaře vydali Memphis debutové album In songs about her, křest desky proběhl v květnu na Velkém náměstí v Hradci Králové.
Frýdek-Místek – V pátek 9. srpna od 17 hodin proběhne již tradiční festivalové odpoledne pro širokou veřejnost nazvané Hvězdy ve městě. To se i letos uskuteční na náměstí Svobody v Místku.
Písek - Čtyři srpnové dny budou opět patřit domácím a zahraničím folklorním souborům. Od pátku 21. do neděle 25. srpna se v Palackého sadech a na dalších místech v Písku a okolí uskuteční Mezinárodní folklorní festival, který společně s partnery a sponzory pořádá domácí soubor Písečan.
Bystřička – Obec Bystřičku na Vsetínsku obsadili o uplynulém víkendu příznivci country a bluegrassové hudby. Uskutečnil se zde již patnáctý ročník festivalu Starý dobrý western. Nenechalo si jej ujít více než dva a půl tisíce diváků.
Jívka - Trabi team šílenců Podkrkonoší, jak si říkají příznivci německých autíček, pořádá ve dnech 9. až 11. srpna tradiční akci. Setkají se na ní majitelé a příznivci značky Trabant a všech vozů koncernu IFA.
Jívka - Trabi team šílenců Podkrkonoší, jak si říkají příznivci německých autíček, pořádá ve dnech 9. až 11. srpna tradiční akci. Setkají se na ní majitelé a příznivci značky Trabant a všech vozů koncernu IFA.
Rouské – Mít šikovné ruce a hlavně svatou trpělivost. V tropických vedrech, která panovala v sobotu odpoledne, pak navíc silnou vůli dokončit započaté dílo. Všechny tyto předpoklady vyžaduje výroba postaviček či zvířat ze slámy, do které se už popáté pustili účastníci „Slámování" v Rouském.
Plzeň /ROZHOVOR/ – Ve čtvrtek začal nabitý program multižánrového festivalu Živá ulice. Jeho ředitel Jakub Vedral v rozhovoru prozradil, jak je letošní ročník organizován a na co se Plzeňané mohou během následujících jedenácti dnů těšit.
Pouťové atrakce – Řemeslné trhy – Benátská noc. To je největší pouť ve východních Čechách, Porcinkule v Opočně, která se již tradičně koná o prvním srpnovém víkendu, letos tedy od 2. do 4. srpna. Zatímco Kupkovo náměstí a přilehlé ulice zaplnily pouťové atrakce a stánky s občerstvením i zbožím všeho druhu, Trčkovo náměstí zažívá třídenní kulturní maratón s bohatým programem v podobě Opočenského jarmarku, který pořádá Divadlo Kodym ve spolupráci s městem Opočno.
Březová - Ani letos nevynechali zástupci bělokarpatské obce Březová tradiční setkání s vesnicemi a městy stejného názvu. Každoroční sešlost se už pojedenadvacáté konala v sobotu 27. července v Březové nad Svitavou.
Bystřička – V areálu letního kina v Bystřičce na Vsetínsku ve čtvrtek stavbou pódia pro účinkující vrcholí přípravy na 15. ročník country festivalu Starý dobrý western. Ten začíná v pátek v 16 hodin odpoledne.
Hranice – Dva dny plné zábavy a skvělé speciality z grilu z masa i zeleniny. To slibuje 1. ročník festivalu grilovaných specialit s názvem Grillparty s radiem Čas, který se v areálu letního kina v Hranicích uskuteční v pátek 2. a v sobotu 3. srpna.
Lety – Ve čtvrtek 1. srpna večer se na místě bývalého sběrného tábora v Letech uskuteční pietní vzpomínka s kulturním programem.
Opočno – Pouťové atrakce – Řemeslné trhy – Benátská noc. To je největší pouť ve východních Čechách, Porcinkule v Opočně, která se již tradičně koná o prvním srpnovém víkendu, letos tedy od 2. do 4. srpna. Zatímco Kupkovo náměstí a přilehlé ulice zaplní pouťové atrakce a stánky s občerstvením i zbožím všeho druhu, Trčkovo náměstí zažije třídenní kulturní maratón s bohatým programem v podobě Opočenského jarmarku, který pořádá Divadlo Kodym ve spolupráci s městem Opočno.
Plzeň – Ve čtvrtek začíná nabitý program multižánrového festivalu Živá ulice. Jeho ředitel Jakub Vedral v rozhovoru prozradil, jak je letošní ročník organizován a na co se Plzeňané mohou během následujících jedenácti dnů těšit.
Jeseník – Ulice, hudební skupina, lázně či soutěž parašutistů. Po nejslavnějším rodákovi regionu je na Jesenicku pojmenováno leccos. Nyní má Vincenz Priessnitz i vlastní pivo. Pěnivý nápoj, který nese jeho jméno, mohou lidé ochutnat v jesenických lázních. A nejedná se o pivo ledajaké. Je konopné.
Hradec Králové – „Největší radost mám z toho, že jsme vydrželi být celých těch pětatřicet let pohromadě. Univerzální recept na to podle mě neexistuje. Děláme muziku, která nás baví. Umíme se přitom spolu dohodnout. To je celé tajemství," říká k narozeninovému výročí kapelník Nezmarů Pavel Zajíc.
Hradec Králové – „Největší radost mám z toho, že jsme vydrželi být celých těch pětatřicet let pohromadě. Univerzální recept na to podle mě neexistuje. Děláme muziku, která nás baví. Umíme se přitom spolu dohodnout. To je celé tajemství," říká k narozeninovému výročí kapelník Nezmarů Pavel Zajíc.
Casablanca – Suchý, téměř britský humor a pokerová tvář. To jsou dva rysy, podle nichž poznáte francouzského herce Jeana Reno, který v úterý slaví pětašedesátiny. Chladným mužem představitel jednoho z nejslavnějších zabijáků filmového plátna „čističe" Leona ale rozhodně není. Jeho temperament má kořeny ve španělské Andaluzii, odkud pocházeli hercovi rodiče, kteří ze země prchli před režimem generála Franca.
Jeseník – Ulice, hudební skupina, lázně či soutěž parašutistů. Po nejslavnějším rodákovi regionu je na Jesenicku pojmenováno leccos. Nyní má Vincenz Priessnitz i vlastní pivo. Pěnivý nápoj, který nese jeho jméno, mohou lidé ochutnat v jesenických lázních. A nejedná se o pivo ledajaké. Je konopné.
Kunětická hora – Mimořádnou show minimálně evropského formátu předvedla v sobotu večer pod Kunětickou horu na festivalu Hrady CZ oblíbená hudební skupina Monkey Business.
Cheznovice – Přes obrovskou sluneční výheň se v sobotu odpoledne zaplnil prostor za cheznovickým Lidovým domem do posledního místečka. Obyvatele přilákal program III. ročníku Dne s obcí.
Hradec Králové – Hned dvoje narozeniny se slavily v rámci sobotního večerního programu v královéhradecké restauraci U Letců. Oblíbená hudební skupina Nezmaři sem přijela oslavit pětatřicet let své existence.
Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Jičínfest má za sebou jubilejní desátý ročník. Oblíbený festival, který podporuje hudební skupiny z Novojičínska, se těší velké oblibě a nejinak tomu bylo i v sobotu 27. července.
Polní Chrčice – Šedesát šest zúčastněných dětí v soutěži, příjemně teplá voda, teplotní rekordy padající jako švestky a spousta zajímavých soutěží.
Plzeň – Dvoudenní festival prvního ročníku rockové hudby In Pilsen fest přilákal stovky lidí na břeh borské přehrady. Pod širým nebem zahrály kapely Sifon, Odyssea, Regenerace, Turbo a Walda Gang.
Krásný Dvůr - U hřiště v Krásném Dvoře v sobotu proběhl festiválek Krásnej fest, vystoupilo na něm sedm kapel.
Cheznovice – Přes obrovskou sluneční výheň se v sobotu odpoledne zaplnil prostor za cheznovickým Lidovým domem do posledního místečka. Obyvatele přilákal program III. ročníku Dne s obcí.
Pelhřimov – Posledním červencovým hostem v rámci koncertů Pelhřimovského kulturního léta bude kapela Kamenická čtyřka pod vedením Petra Nováka. Na Masarykově náměstí bude hrát a zpívat v neděli od 10 hodin.
Kadlín - Hlavním bodem sobotního dne bude hodinu po poledni vernisáž výstavy obrazů s názvem Dámská jízda.