Národní divadlo moravskoslezské (NDM) v Ostravě uvede komorní hru o osudu kapely ABBA. Inscenace ABBA / Scény z manželského života vznikla na základě rozhlasové hry Pavla Klusáka.
/PŘEHLEDNĚ/ Festivalová sezona v Jihlavě odstartovala v květnu rockovým nářezem v jihlavském amfiteátru. Odšpuntovala tím sérii nadupaných hudebních akcí. Přijede Marek Ztracený, Eva Farna, kapely Kabát, Chinaski a také Tři sestry nebo Arakain. Nebudou chybět ani Prázdniny v Telči.
Tisíce lidí si v pátek užívaly koncerty v amfiteátru za Plazou. Uskutečnil se tady další ročník oblíbeného festivalu Rock in Plzeň. Akce byla dopředu vyprodaná. Hvězdami byly kapely Olympic a Škwor.
Britská metalová skupina Iron Maiden v sobotu na koncertu na letišti v pražských Letňanech oslavila 50. výročí svého vzniku letitými písněmi. Fanouškům všech věkových kategorií, kterých se podle pořadatelů sešlo přibližně 60 tisíc, v rámci turné s názvem Run for your Lives nabídla skladby z devíti studiových alb od debutového Iron Maiden až po Fear of the Dark. Publikum aplaudovalo písním jako například Murders in the Rue Morgue z alba Killers, kterou koncertně zahráli naposledy v roce 2005. Podle manažera kapely Roda Smallwooda mnohé písně ze sobotního programu už pravděpodobně v budoucnu nikdy nezahrají.
/VIDEO, FOTO/ Fandové rocku, punku a další tvrdé muziky si užívají od pátku do sobotní půlnoci ve Slaném na ploché dráze třetí ročník Pěkně Slanýho festu, jeho letní části. Jak potvrdil hlavní pořadatel Honza Kokrhýl Kohout, fesťák uspořádali po šestileté pauze, na které se před časem podílely covidové lockdowny, svatby nebo narození potomků.
/PŘEHLED/ Blanensko ožije v nadcházejících měsících pestrou nabídkou festivalů. Přinášíme přehled těch nejvýznamnějších, které lákají na hudbu, tanec, gastronomii i tradiční řemesla.
Rock, pop, muzikál, punk, stand up i Wiliam Shakespeare. S nadupanou atmosférou v čele s žádanými interprety zboříme celý západ, to je další z akcí Shutdown Westside. Dále první ročník zahraniční přehlídky moderní americké country music. Kiss párty a hity devadesátých let. To a mnoho dalšího nabídne nabitá kulturní sezona v Karlovarském kraji. Hrát se bude přímo na pláží jezera Michal u Sokolova, v oblíbeném amfiteátru pod hradem Loket nebo na Meandru v Karlových Varech. Nabídka je vskutku pestrá a vyberou si milovníci všech žánrů i generací.
Sobotní koncert kapely Iron Maiden na letišti v pražských Letňanech omezí automobilovou dopravu. Kvůli zajištění bezpečnosti bude platit zákaz vjezdu zhruba do dvaceti ulic.
Festival Hrady CZ slaví v letošním roce již 20 let, kdy přináší zážitek z hudby a atmosféry historických památek lidem po celé republice. Jubilejní ročník organizátoři věnují všem hudebním fanouškům, kteří vyhledávají Hrady CZ a mají se na co těšit. Organizátoři festivalu vstupné oproti loňsku nezdražili, do 29. května je možné koupit lístky ještě za zvýhodněné ceny. Program je nabitý po oba dny. Do Švihova festival zamíří 25. a 26. července. Novinkou bude systém placení.
Víkend na přelomu května a června nabídne na Kutnohorsku i v blízkém okolí pestrý program - především díky oslavám Dne dětí. Chybět ale nebudou ani koncerty, divadla, blešáky nebo noční prohlídky, takže nudit se rozhodně nebudou ani dospělí. Přinášíme výběr toho nejzajímavějšího, co se chystá od pátku do neděle.
/VIDEO, FOTO/ Nadcházející víkend začíná na Mělnicku už pátečním akcemi a pak následují během soboty a neděle další. Od folkového večírku přes koncerty a májové zábavy až k veteránské podívané, rybářským závodům a dětským dnům. Také u sousedů ve středních Čechách je kam vyrazit, třeba na festival hvězdných kapel, sraz amerických vozů, pivní slavnosti nebo setkání s dakarskými legendami. Inspirujte se při svých víkendových plánech tipy Deníku.
Víkendové Tipy Deníku jsou tady! Každý týden pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend na Českolipsku i v celém Libereckém kraji. Vyberte si z naší nabídky akcí.
Víkendové Tipy Deníku jsou tady! Každý týden pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend. Vyberte si z naší nabídky akcí.
Víkendové Tipy Deníku jsou tady! Každý týden pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend. Vyberte si z naší nabídky akcí.
Víkendové Tipy Deníku jsou tady! Každý týden pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend. Vyberte si z naší nabídky akcí.
Víkendové Tipy Deníku jsou tady! Každý týden pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend. Vyberte si z naší nabídky akcí.
Slavnostní předávání Cen města Olomouce se ve středu večer uskutečnilo v prostorách olomouckého arcibiskupství. Mezi oceněnými je oční lékařka Klára Marešová, galerista Miroslav Schubert, olomoucká kapela Bluesmen, šermíř Jakub Jurka a chomoutovský sbor dobrovolných hasičů. In memoriam byl oceněn urbanista, historik a spisovatel Vilém Švec.
Letiště v Jičíně se v sobotu 24. května proměnilo v centrum rockové hudby a technických atrakcí. Čtvrtý ročník festivalu Rockový Hangár přilákal stovky návštěvníků všech generací, kteří si užili pestrý program plný hudby, leteckých ukázek a výstav.
Víkendové Tipy Deníku jsou tady! Každý týden pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend. Vyberte si z naší nabídky akcí.
Plán koncertů, divadelních představení i slam poetry vystoupení zveřejnili v těchto dnech organizátoři 51. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Hlavní zprávou však je to, že od pondělí 2. června startuje prodej festivalových akreditací.
Kauza lékaře Ondřeje Veselého, na jehož chování si stěžovala kapela O5 a Radeček, rezonuje celým Českem. Nemocnice již dříve oznámila, že Veselý v ní ke konci května končí. Deníku se podařilo sehnat vyjádření lékaře.
Tento víkend se ponese ve znamení oslav Dne dětí, ale přichystána je i celá řada dalších akcí. Můžete třeba společně s hasiči oslavit 140. výročí od založení SDH Nové Sedliště. Přinášíme vám výběr našich tipů, snad se vám některý bude líbit.
/FOTO/ Už 20 let své existence oslaví poslední květnovou sobotu velkým koncertem country kapela Ohrada zpod Broumovských stěn. Přestože její domovskou hospůdkou je Lokál, výroční koncert, kde zahrají kromě jubilantů další čtyři hudební formace, vypukne v 19 hodin v kulturním sále restaurace Střelnice.
/FOTO, VIDEO/ Koncerty Janka Ledeckého i Vlasty Redla ve Slavkově, bučovický festival Litava Park s bohatým programem, rytířský program v lesoparku Kalvárie nebo Benátská noc u Pístovického rybníka. Bude toho však mnohem více, nadcházející víkend nabízí pestrý výběr akcí. Podívejte se na našich deset tipů z regionu a na dalších jedenáct ze zbytku jižní Moravy.
Zpěvák Marek Ztracený ze Železné Rudy rozjede už za necelý měsíc své turné Zpátky Tour a nyní potěšil své fanoušky novou písničkou i klipem z daleké Kalifornie. Splnil si tím se svou kapelou slib, který si dali před více než deseti lety.
Nedaleko břeclavského přístavu a sportovního areálu se v hospůdce Na Kovárně uskutečnil další z hudebních večerů. Břeclavská kapela Yantar, hrající už čtvrt století, opět předvedla svým fanouškům to nejlepší ze své tvorby. A opět si přivedla hosta – hudební skupinu Knedlík z Vysočiny, hrající svůj vlastní pivní rock.
Narozena je ve znamení Býka. Nedávno oslavila jedenatřicáté narozeniny. Její motto zní: smích je hudbou života… Nejprve zazářila v soutěži SuperStar, aby postupně natočila několik CD – Na šňůře perel, Hard Rock Cafe Live, Kafe, bar a nikotin, Tablo, Má přání k Vánocům, JÁ. EP Projekt 6 – 6. Zpěvačka Markéta Konvičková patří ke známým tvářím domácí populární hudební scény. Jak se daří sympatické interpretce v současné době? Na to možná odpoví následující rozhovor.
Stížnost kapely O5 a Radeček na nevhodné chování lékaře v nemocnici v Ústí nad Orlicí vyvolala ve východočeském zařízení malé zemětřesení. Ondřej Veselý, který odmítl ošetřit zpěváka skupiny Tomáše Poláka, v nemocnici končí. Na zdravotníka si totiž stěžovali i další lidé.
Poslední květnová sobota bude ve Svatavě patřit radosti, tradici a sousedskému setkání. Na škvárovém hřišti se 31. května uskuteční tradiční akce pro malé i velké. Den dětí spojený s kácením májky a večerním kytarovým koncertem. Vše odstartuje už ve 14 hodin a vstup je pro všechny zdarma.
Jedenáctý ročník hudebních vystoupení ve stylu country a folk na nás čeká opět ve Mříčné, kde loni pokřtili nový přístřešek a oslavili desáté výročí pravidelných akcí, které na dva roky zastavil jen Covid.
Bar Labyrint v Benešově stal místem křtu nového alba kapely Čejka Band s názvem Tajný sny. Událost přilákala široké publikum včetně hudebních hostů i bývalých členů kapely, kteří se podíleli na vystoupení a společně zavzpomínali na historii souboru.
Volkswagen Transporter, legendární dodávka, slaví letos 75. výročí. Do oslav tohoto kultovního vozu se originálním způsobem zapojila i severočeská kapela Toxic People, která mu věnovala píseň s názvem Téčko. Skladba, doprovázená videoklipem, byla zveřejněna na YouTube v neděli 25. května. Co původně začalo jako nápad na hudební video, přerostlo v mohutné setkání fanoušků Transporterů – sraz plný legendárních dodávek, hudby a oslavy vozu, který způsobil „téčkománii“ a propojuje generace.
Jednou ze zastávek festivalu Rockin.cz bude i Plzeň. Akce nabídne v pátek 30. května od 14 do 22 hodin v amfiteátru za Plazou koncert pěti špičkových českých rockových skupin.
Omluva nezabrala. Stížnost zpěváka kapely O5 a Radeček Tomáše Poláka způsobila v Orlickoústecké nemocnici drobné zemětřesení. Veřejná stížnost na přístup lékaře Ondřeje Veselého má po týdnu jasné řešení. Lékař, který odmítl ošetřit hudebníka, v nemocnici v Ústí nad Orlicí končí. Ke stížnostem dotyčného zpěváka se totiž přidali další lidé, takže bylo zřejmé, že nešlo jen o ojedinělé selhání.
Dva dny naplněné českou hudbou. Takový zážitek slibuje festival Hrady CZ, který i letos zavítá do Rožmberka nad Vltavou. Konat se tu bude první srpnový víkend.
/FOTOGALERIE a VIDEO/ Tři dny plné muziky, pouličního uměním a setkávání slibuje čtvrtý ročník multižánrového festivalu Zlín žije. Letos se uskuteční od 27. do 29. června. Festivalem ožije prostor u zámku, park Komenského, parčík Pod Lípou, náměstí Míru i tržiště Pod Kaštany. Vstup je zdarma.
Pětadvacet let v životě jedné kapely je docela dost. Přesně tolik si připomínají svou nakažlivě povzbuzující energií Monkey Business, čerství držitelé hudební Ceny Anděl v kategorii Skupina roku. Výjimečný koncert odehrají 29. května na pražském Vyšehradě, kde se k nim na pódiu připojí dechová sekce, s níž kapela běžně nevystupuje, a další speciální hosté. „Ve vyšehradském areálu Na Hradbách jsme hráli už několikrát, je to místo, které máme rádi a které nabízí krásný výhled na celé panorama Prahy. Je tam prostě dobře, moc se těšíme,“ říkají v rozhovoru pro Deník zpěváci „Mankáčů“ Tereza Černochová a Matěj Ruppert.
Muzikant Václav Noid Bárta už před šesti lety přijal výzvu vytvořit hudbu pro nový muzikál Edudant a Francimor, který na podzim uvede Hudební divadlo Karlín. Ujal se toho statečně. Své výtvory pouštěl dcerám a čekal na reakci. Jsou prý jeho největší kritičky.
Na osmi dvoudenních zastávkách putovního a letos také jubilejního 20. ročníku festivalu Hrady Cz po celé republice vystoupí Kabát, Richard Krajčo, Ben Cristovao, Divokej Bill, Wanastovi Vjecy, Pam Rabbit, Marpo, Visací zámek a další. V soupisce tradičních míst akce samozřejmě nechybí Hradec nad Moravicí, kde se festival uskuteční ve dnech 15.-16. srpna.
Již po sedmnácté se uskuteční během posledního červnového víkendu tradiční hudební festival JamRock, který láká na program nabitý tuzemskými, nejen rockovými hvězdami. Během třídenního festivalu, který se uskuteční v Letohradě od 26. do 28. června 2025, se na dvou pódiích vystřídá více než 20 předních českých interpretů, mezi nimi například Rybičky 48, Gaia Mesiah, O5 a Radeček, Kryštof, Čechomor, Koblížci, Civilní obrana, Petr Kolář, Doga, Martina Pártlová, Highland, Arakain, slovenská legenda Tublatanka a mnoho dalších. Festival nově pořádá agentura Eventforyou.
Dlouhá léta v Kolíně pořádal Dalibor „Dališ“ Mierva společně s Vojtou Kloučkem festival nazvaný Southern Rock & Blues Kolín, jemuž kromě bluesové muziky dominovala právě ta jižanská. Letos na organizaci rezignoval a festival se neuskutečnil.
Kapela Chinaski jede na vlně oslav třicátého výročí své existence. Nedávno absolvovala turné po Slovensku, vystoupení v pražském Fóru Karlín se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a teď už se plně soustředí na dva zásadní open-air koncerty. První se uskuteční 7. června v Hradci Králové, kde zahraje v prostorách nového stadionu „pod lízátky“, a ten druhý 14. června v Brně na Velodromu, ikonickém cyklistickém stadionu u tamního výstaviště. O čem budou, a zdaleka nejenom o nich, vypráví v rozhovoru pro Deník frontman Chinaski Michal Malátný.
/VIDEO, FOTO/ Poskytovatel sociálních služeb Domov Na Hrádku u Bečvár na Kolínsku vytvářející Domov pro osoby se zdravotním postižením a Chráněné bydlení svůj areál se zámkem pro veřejnost otevírá pravidelně každým rokem. Na kulturní program přilákal množství návštěvníků.