Na konci roku 2024 nastal přetřes v legendární plzeňské rockové kapele Turbo. Skončil zpěvák Míra Chrástka, kterého nahradil Radek Zíka. Důvodem měly být rozličné názory na chod a směřování kapely.
Kapela, o níž Jiří Pavlica z legendárního Hradišťanu prohlásil, že je na naší hudební scéně zcela nezaměnitelná, se představí v neděli 12. ledna na Tříkrálovém koncertě v kostele sv. Václava v Dobrušce. Jedná se o folkrockovou skupinu Oboroh s kořeny hluboko zapuštěnými na Rychnovsku, která se za více než 35 let své existence stala také legendou. Budou se o tom jistě moci přesvědčit posluchači, jimž nabídne písně jako Vítr, Tělo, Prosba nebo některé z Žalmů.
/VIDEO/ Bohatý program plný rozmanitých hudebních stylů připravil v lednu pro návštěvníky hudební klub Česká 1 v Kutné Hoře. Na své si přijdou fanoušci revivalové scény, gotického rocku, akustické hudby i legendárního českého rocku.
/PŘEHLED/ Plesová sezóna je na Pelhřimovsku v plném proudu. Připravili jsme pro vás přehled akcí napříč okresem. Pokud byste chtěli připojit ples ve vaší obci, můžete vyplnit formulář Čtenář reportér na webu nebo napsat e-mail na zuzana.musilova@denik.cz. Podívejte se, jak se vyvedl například ples v Kamenici nad Lipou.
Jarní měsíce už nyní vyhlížejí fanoušci kapel Jelen, Arakain a Alkehol i legendárního písničkáře Jaromíra Nohavici. Ti všichni totiž vystoupí na Pelhřimovsku.
Startuje nám první celý lednový týden roku 2025. Podívejte se na několik vámi vybraných akcí, které se od pondělí do pátku na území Prahy konají. Třeba si vyberete. Tradiční víkendové tipy vám pak přineseme v pátek.
Koncertů domácích i zahraničních hvězd, které se u nás v letošním roce uskuteční, je nepřeberné množství. Návraty zaznamenají kontroverzní postava heavy metalu Marilyn Manson, popová ikona Anastacia, Iron Maiden oslaví padesát let existence, The Rasmus překvapí novým zvukem a například Lucie vyrazí na narozeninové turné s novým zpěvákem Viktorem Dykem.
Co přinese nový rok 2025 pro obyvatele náchodského okresu? Nejenže v josefovské pevnosti na nejznámějším metalovém festivalu u nás vystoupí více než 120 kapel z celého světa a náchodská radnice se konečně bude moci vrhnout do obnovy lázeňského parku Velké lázně, ale v Novém Městě nad Metují se začne budovat tolik diskutovaný areál. Zřejmě tím nejzásadnějším momentem bude ale zahájení výstavby obchvatu Náchoda.
V roce 2025 se v Brně uskuteční řada významných kulturních akcí s účastí známých osobností a kapel. Připravili jsme pro vás přehled, aby vám nic neuniklo.
S novým rokem pomalu začínají různé plesy a zábavy. Největším lákadlem bývá bohatá tombola a dobrá kapela. Jaká podle vás hraje nejlepší písně, které si každý rád zazpívá? Deník právě takovou kapelu hledá.
Plesová sezona je tady. Pokud vás zajímá, na kdy máte připravit sváteční šaty a naleštit taneční střevíce, přinášíme vám tipy na plesy, které se konají na Znojemsku.
Kam vyrazit o prvním lednovém víkendu v Ostravě? Co takhle na extraligový nebo prvoligový hokej. Nebo je libo kulturu v Divadle Jiřího Myrona? Podívejte se, co nabízí pátek, sobota a neděle i na jiných místech Moravskoslezského kraje.
Co dělat o prvním víkendu nového roku na Opavsku a Hlučínsku? V Třebomi například už startuje plesová sezona. V Kravařích se uskuteční novoroční koncert. Zajímavé jsou i nabídky z jiných částí moravskoslezského regionu. Nechte se inspirovat.
Rozmanitý je program víkendových akcí v Moravskoslezském kraji o prvním víkendu roku 2025. Na Karvinsku se na emoce mohou těšit návštěvníci havířovského hokeje, kdo chce ale zklidnit, může se zajít podívat v Karviné do zámku Fryštát a nasát atmosféru historie.
Třinečtí Oceláři hrají doma jak v pátek, tak v neděli. To je hlavní tahák prvního lednového víkendu na Frýdecko-Místecku. V samotném Frýdku-Místku láká novoroční koncert. A co další místa v Moravskoslezském kraji? Nechte se inspirovat.
S novým rokem přichází i nová plesová sezona. Na Kroměřížsku se jich tradičně koná celá řada, od těch, které pořádají hasiči, sportovci či myslivci v obcích, až po reprezentační plesy měst. Deník proto nabízí přehled, kam a kdy mohou zájemci vyrazit.
Dechová hudba Sebranka připravila pro své příznivce na konci roku 2024 svůj již tradiční vánoční koncert, který se uskutečnil v sále vlašimského Kulturního domu Blaník.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hudební srdce Zruče nad Sázavou se znovu rozbuší. V sobotu 16. srpna se ve Zručském dvoře uskuteční šestý ročník oblíbeného festivalu Zručský bigbítový (z)dunění, který se pyšní titulem největší kulturní akce svého druhu ve městě. Rocková setkání tam pravidelně přitahují více než tisícovku nadšených fanoušků všech věkových kategorií.
/TIPY/ Poslední den roku můžete strávit různorodě. Otevřený je Zámek Radim, kde nabizí speciální sváteční prohlídky. Nechybí ani kolínský silvestrovský běh. První den roku 2025 pak rozzáří nebe nad Kolínem tradiční ohňostroj.
Osmany Laffita rozesmál Sokolov, Olympic přináší legendární turné, Dasnický benchpress pomohl nemocným dětem, Loket hostil rockové ikony a Sokolov zářil barvami. Přečtěte si, jak tato nezapomenutelná kulturní a charitativní setkání rozzářila region a přinesla radost, hudbu i solidaritu. To je pět akcí, které si nenechalo ujít množství lidí. Připomeňte si je.
/FOTOGALERIE/ Volejbalová extraliga přišla o poslední neporažený tým. Lvi padli po 93 dnech a ztratili 14 kol trvající sérii. I přes porážku 2:3 v Liberci nikdo z hráčů nepanikařil. „Gratuluji domácím. Věřím, že nás prohra nastartuje a bude takzvaně zdravá,“ uvedl nahrávač Pražanů Jakub Janouch a jeho spoluhráč, smečař Jakub Ihnát, dodal: „Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. Musíme to brát pozitivně a znovu se nastartovat. Všechno zlé je pro něco dobré.“
/VIDEO, FOTO/ Už tradicí se stalo hudební setkání regionálních muzikantů v kolínském Baru Pod Hodinama pod názvem Muzikantské Vánoce organizované kytaristou několika kolínských skupin Romanem Čermákem.
Dvě kulturní akce, na které byli léta zvyklí chodit, tedy Historický víkend a Divadelní léto pod plzeňským nebem, museli letos Plzeňané oželet. I tak si ale mohli vybírat z pestré nabídky zajímavých událostí. Patřily k nim filmové, divadelní i hudební festivaly, oslavy spojené s historickými výročími i koncerty českých i zahraničních hvězd. Akce, které byly podle našeho názoru nejpodařenější, vám připomeneme v následujícím přehledu.
Ani po Vánocích neutichly koncerty na náměstí TG Masaryka v Přerově, které se v pátek večer zcela zaplnily fanoušky kapely Brouci Band The Beatles revival. Protože v okolních městech končí vánoční trhy o něco dříve, dorazili do Přerova lidé ze širokého okolí - ze Zlína, Olomouce, Ostravy, ale třeba i Ivančic u Brna.
Rok 2025 přinese Praze nezapomenutelnou hudební sezónu. Do hlavního města zavítají špičky světové hudební scény, od popových ikon přes rockové legendy až po vycházející hvězdy. Přinášíme vám přehled těch největších jmen a jejich koncertů, které nás v příštím roce čekají.
Ohňostroje patří mezi oblíbené části oslav příchodu nového roku. I když od nich řada měst a obcí v posledních letech upustila, stále se najde řada těch, kteří podívanou svým občanům dopřejí. Podívejte se na několik tipů, kam na přelomu roku vyrazit.
Přelom roku nabízí na Kutnohorsku pestrou paletu různých setkání, která potěší milovníky hudby, divadla i sportu. Připravili jsme pro vás přehled nejzajímavějších událostí v době od pátku 27. prosince do neděle 5. ledna. Každý si z téměř pětatřiceti tipů jistě najde to své.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Oblíbená herečka a zpěvačka Kateřina Brožová vystoupila na náměstí Starosty Pavla v Kladně o sváteční den 26. prosince. Jak řekla ve své úvodní řeči, na Kladno se velmi těšila, jelikož zde nějakou dobu nebyla. "Náměstí je fakt nádherné," podotkla.
V posledním dni letošního roku a prvním dni roku příštího se ve středních Čechách koná spousta akcí. A všechny v pohybu. Bude se běhat, jezdit na kole, chodit přírodou i tančit. Vyberte si z tipů Deníku.
/ROZHOVOR, FOTO, VIDEO/ Nedávnou anketu o nejlepší plesovou hudební kapelu na Kolínsku suverénně ovládla s 59 procenty skupina Unikát. Tu v roce 1991 založil a dnes vede Karel Brtek.
Uplynulé týdny mohli fanoušci hlasovat na webových stránkách Deníku o nejoblíbenější kapelu na Znojemsku. Svou přízeň mohli dát muzikantům najevo ještě 25. prosince, kdy hlasování skončilo.
V anketě Deníku o nejlepší kapelu na Vyškovsku zvítězila skupina Kuala Lumpur. Získala celkem 4 546 hlasů. Poměrně těsně tak předstihla uskupení Karel Gott revival Morava, které mělo 4 459 hlasů a ještě v samém závěru ankety se o vedení přetahovalo. Obě skupiny měly přibližně po jednadvaceti procentech všech hlasů.
Uprostřed středočeské krajiny, mezi chatami a stromy, stojí poměrně nenápadná stavba. Kdekdo by ji mohl přehlédnout, ale uvnitř se skrývá něco nevšedního. Chatka je zašívárnou a soukromým hudebním klubem milovníka americké muziky a kultury.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Na Masarykově náměstí ve Slaném se v úterý 24. prosince sešli lidé, aby si od 14 hodin užili Slánské vánoční zpívání. Koledy a vánoční písně si příchozí zazpívali společně s kapelou Blueberry F.
Na Masarykově náměstí vyvrcholil kulturní program. Ostravské Vánoce v centru Ostravy roztančila a rozezpívala kapela Buty. Před kulturním vyvrcholením akce organizátoři předali šek organizaci Haima Ostrava, na kterou mohli návštěvníci trhů přispět po celou dobu Ostravských Vánoc pomocí QR kódu nebo svým vratným kelímkem.
Koncertem kapely Turbo vyvrcholil v neděli program vánočních trhů v Kroměříži, nazvaný Šťastné a veselé. Hity jako Chtěl jsem mít nebo Láska z pasáží zvedla ruce nad hlavy několika tisícům lidí.
Tradiční provedení České mše vánoční v Šumperku, Štěpánská party v Novém Malíně, koncert šumperské metalové kapely nebo vánoční výstava. Podívejte se, kam můžete vyrazit o vánočních svátcích na Šumpersku a Jesenicku a jaké akce lákají k účasti na dalších místech našeho kraje.
/FOTO, VIDEO/ Pro pravověrné fanoušky metalu je to stejný svátek, jako pro jiné o pár dní později Štědrý večer – spojení blackmetalové kapely Törr a jejich thrasmetalových mladoboleslavských parťáků Debustrol. Jejich společný koncert je výjimečný a letos se uskutečnil jen v Olomouci a v sobotu v kolínském městském společenském domě. A fanoušci na to slyší, dorazili nejen ze širokého regionu, ale početná výprava i třeba z Karlových Varů.
Čtyřicetiletou historii má legendární „vánoční besídka“, kterou začala pořádat v roce 1984 přerovská undergroundová kapela Stará Dobrá Ruční Práce. Letos se tato skvělá předvánoční akce přesunula z hospůdky U Olinka ve Lhotce do restaurace v parku Michalov. Hostinec v sobotu večer praskal ve švech a zpestřením bylo i vystoupení cimbálovky Primáš, která roztančila i „máničky“.
Legendární britský hudebník a producent Mike Vernon, irská zpěvačka Kaz Hawkins či kapela Hardwicke Circus, z českých jmen pak Robert Křesťan a Druhá Tráva, Radůza, Jiří Stivín nebo Luboš Pospíšil. To je jenom zlomek z programové nabídky 43. ročníku festivalu Valašský špalíček, který se uskuteční ve Valašském Meziříčí od 18. do 21. června 2025.
/VIDEO/ O uplynulém víkendu vyvrcholil v Uherském Hradišti předvánoční Velký jarmark. V sobotu 21. prosince odpoledne jako předposlední vystoupila na pódiu na Masarykově náměstí kapela Venca´s Group. Zazněly písně Vladimíra Mišíka, Romana Dragouna, Michala Prokopa i světových rockových legend.
/VIDEO, FOTO/ Tři regionální a jedna pražská kapela byly na programu pátečního Vánočního koncertu v sále kolínské pivnice U Vodvárků. Právě punková partička z hlavního města pod názvem Paragraf 219 a existující již dvacet let program otevřela. „U nás je to spíš divadlo než muzika,“ shrnul z pódia jejich výkon sám zpěvák říkající si Hanz Piss a zpestřující jednoduchou punkovou hudbu různými maskami, převleky a rekvizitami.
Netradiční hudební spojení si užili v pátek večer návštěvníci vánočních trhů na Masarykově náměstí v Hranicích, kteří zavítali na koncert známé české zpěvačky Báry Basikové s kapelou Blue Cimbal. Zpěvačka spojila svůj nezaměnitelný hlas s pop-rockovou kapelou, ve které nahradil kytary elektro-cimbál. Na koncertě zazněly nejen její velké hity, ale i vánoční melodie a muzikálové skladby.