Praha /VIDEO/ - Smíchovský klub Futurum zažije v neděli 16. února pořádně divokou jízdu. Po sedmnácti letech se k nám totiž vrací metalově punková americká kapela M.O.D., neboli Method Of Destruction, vedená skvělým showmanem Billy Milanem.
Praha /SOUTĚŽ, VIDEO/ - Smíchovský klub Futurum zažije v neděli 16. února pořádně divokou jízdu. Po sedmnácti letech se k nám totiž vrací metalově punková americká kapela M.O.D., neboli Method Of Destruction, vedená skvělým showmanem Billy Milanem.
České holínky pobavily svět! Češi porazili Angličany jejich vlastní zbraní: humorem. Byli jsme vidět! Spoustu podobných titulků jsme si mohli přečíst po nástupu naší výpravy na poslední letní olympiádě v Londýně.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Lenka Krobotová, dcera režiséra i herce Dejvického divadla Miroslava Krobota, nyní baví televizní národ na ČT v komediálním seriálu Čtvrtá hvězda. Ovšem i „božská" inscenace Dejvického divadla Ucpanej systém je „masakr". A Lenka není ve své roli zdaleka jediná, kdo se tu topí „ve sra*kách".
Východní Čechy /FILMOVÁ RECENZE/ - Těžko říct, čím obloudil Bolek Polívka režiséra Roberta Sedláčka, že kývl na natočení filmu Dědictví aneb Kurvaseneříká. Patrně výřečností a placatkou, z níž si jeho hrdina přihýbá. A životním příběhem, který pravda budí poslední dobou (hlavně zadluženou farmou) pozornost.
Břeclav /TIP NA VÍKEND/ – Břeclavské kino Koruna tento víkend uvádí nový český film divadelníka, herce a televizního baviče Ondřeje Sokola s názvem Krásno. Černá komedie s detektivní zápletkou potěší zejména příznivce severské kinematografie, k níž Sokolův debut stylizací i humorem odkazuje. Dvouhodinový film obsadí plátno kina v pátek a v sobotu ve dvacet hodin.
Žatec, Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Lenka Krobotová, dcera režiséra i herce Dejvického divadla Miroslava Krobota, nyní vždy v pondělí večer na ČT1 baví televizní národ v komediálním seriálu Čtvrtá hvězda. Ovšem i „božská" inscenace Dejvického divadla Ucpanej systém je „masakr". A Lenka není ve své roli zdaleka jediná, kdo se tu topí „ve sra*kách"
Žatec, Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Lenka Krobotová, dcera režiséra i herce Dejvického divadla Miroslava Krobota, nyní vždy v pondělí večer na ČT1 baví televizní národ v komediálním seriálu Čtvrtá hvězda. Ovšem i „božská" inscenace Dejvického divadla Ucpanej systém je „masakr". A Lenka není ve své roli zdaleka jediná, kdo se tu topí „ve sra*kách"
Jičín – Pelíšky, Pelíšek a Pelášení je podtitul 24. ročníku festivalu Jičín – město pohádky, který se uskuteční od 10. do 14. září. Podtitul velmi srozumitelně a výmluvně naznačuje, kam bude letošní festivalový program směřovat.
Praha /RECENZE, VIDEO/ - Těžko říct, čím obloudil Bolek Polívka režiséra Roberta Sedláčka, že kývl na natočení filmu Dědictví aneb Kurvaseneříká. Patrně výřečností a placatkou, z níž si jeho hrdina přihýbá. A životním příběhem, který pravda budí poslední dobou (hlavně zadluženou farmou) pozornost. Ovšem představa, že právě tyto dvě odlišné osobnosti s odlišným pohledem na humor si vůbec mohly někdy porozumět nad stejným textem, je iluze. Nejspíš proto také dopadlo Dědictví tak, jak dopadlo. Nevalně.
Klášterec nad Ohří - Oslava smrti nebo snaha uvědomit si, že věci, za kterými se během života honíme, jsou pomíjivé? Taková otázka se honila hlavou nejednomu návštěvníkovi výstavy Luboše Vetengla „Hrobníkův sen", kterou můžete od pátku navštívit v klášterecké galerii Kryt. Výstava končí 28. února.
Náchodsko - Je libo polku, valčík, tango, foxtrot, sambu, cha-chu, rumbu nebo jive? Plesová sezona vrcholí a taneční sály sokoloven, divadel či restaurací se každý víkend doslova otřásají v základech. Ve svém živlu budou zajisté i ti tanečníci, kteří oplývají smyslem pro humor a recesi. Mohou se totiž pobavit třeba i v pyžamu nebo v kostýmech kovboje či Supermana. Dokonce i vousatí budou mít svůj ples.
Brno – Komedie? Komedie, komedie! Toto nové motto festivalu Divadelní svět Brno napovídá, v jakém duchu se ponese letošní, v pořadí již pátý ročník mezinárodní divadelní přehlídky: bude to v tónu humoru. Humoru rozmařilého, ale i ironického, prostor v programu dostane také groteska či divadlo s prvky nového cirkusu.
Brno – Komedie? Komedie, komedie! Toto nové motto festivalu Divadelní svět Brno napovídá, v jakém duchu se ponese letošní, v pořadí již pátý ročník mezinárodní divadelní přehlídky: bude to v tónu humoru. Humoru rozmařilého, ale i ironického, prostor v programu dostane také groteska či divadlo s prvky nového cirkusu.
Pelhřimovsko – Třídy maturantů středních škol na Pelhřimovsku se předhánějí v tom, kdo na maturitním plese svými videy, v nichž se objevují upíři i Pamela Anderson, rozesměje publikum víc.
Mikulov - Colu, pijeme colu, zpívá Michal David ve známé písni. Učitel mikulovského gymnázia Lukáš Růžička si text této skladby upravil. Poté se studenty natočil i krátké video. Nový mikulovský hit Školu, miluju školu, který nazpíval, už obíhá internetovým světem na sociálních sítích.
Londýn – Takto vypadá cesta za snem. Britka Annette Gabbedy, která se narodila bez prstů, odmalička i přes svůj handicap toužila živit se rukama. Svůj sen si splnila, a to i s úroky: Dnes patří mezi nejvyhlášenější šperkařky v Británii.
Orlickoústecko – Sportu zdar a srandě zvlášť! Zazní už v sobotu při 44. Hrách bez katastru. Zimní varianta recesistického klání se uskuteční v Mistrovicích. Příznivci recese by si ale v kalendáři měli zakroužkovat i neděli, kdy se bude premiérově couvat do Kozlovského kopce u České Třebové.
Ústí nad Labem, Střekov - Inscenace Romeo a Julie byla krása. Tolik humoru v textu klasika nad klasiky. Ale žádný patos, byť ústečtí herci hráli v lednu naposledy. Smrt. Velká láska. Smutek. Něco končí?!
Bavory - Jak upoutat voliče před volbami? Novým veřejným záchodkem! Ochotníci bavorského amatérského divadla v sobotu sehráli představení Zvonokosy. Podle reakcí diváků premiéra hry v Bavorech dopadla na jedničku. K napsání scénáře inspirovala režisérku Zdeňku Krososkovou humoristická kniha Gabriela Chevalliera.
Vápenice – Každý účastník obdrží nějaké ocenění. Takovým pravidlem se řídí organizátoři koštu ve Vápenicích. Již čtvrtý ročník koštu slivovice proběhl v sobotu 1. února od 18 hodin.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ – Zobrazit duši Wolfganga Amadea Mozarta má dvojvečer, jehož premiéru nabídne dnes balet Jihočeského divadla (JD). V Metropolu představí od 19 hodin svou choreografii nejprve šéf souboru Attila Egerházi, druhá část přinese Šest tanců světově proslulého českého choreografa Jiřího Kyliána.
České Budějovice – Zobrazit duši Wolfganga Amadea Mozarta má dvojvečer, jehož premiéru nabídne dnes balet Jihočeského divadla (JD). V Metropolu představí od 19 hodin svou choreografii nejprve šéf souboru Attila Egerházi, druhá část přinese Šest tanců světově proslulého českého choreografa Jiřího Kyliána.
Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Mladík, kterého živí drogy, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, protože je hodnej, básník žijící v romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. O tom všem je film Hany debutujícího režiséra Michala Samira. Projekt vzniká v produkci Matěje Chlupáčka, který vloni natočil svůj film Bez doteku, a do kin by měl vstoupit už na jaře.
Opava /FOTOGALERIE/ - Zdeněk Troška už je v Opavě jako doma. Přesně před rokem v OC Breda&Weinstein představil svůj nový filmový počin Babovřesky, letos se vrátil, aby uvedl pokračování. A za rok prý přijede zas.
Velké Pavlovice - Ferdu Mravence, Čmeláka Aninku a Uprchlíka na ptačím stromě spojuje osoba jejich autora, Ondřeje Sekory. Hrdiny těchto tří knížek pro děti uvidí návštěvníci na výstavě ve Velkých Pavlovicích.
Pardubice - Tradičním účastníkem doprovodného programu Grand Festivalu smíchu je pardubické divadlo Do Houslí. Tak si říká autorské duo Michaela Doleželová – Roman Vencl, jejichž doménou jsou svižné konverzační komedie.
Praha 5 /ROZHOVOR/ - Až do konce února je v kulturním klubu Poštovka na Kotlářce k vidění výstava dvou Pražanů. Kreslený humor vystavuje Roman Jurkas a fotografie z cest Petr Brodecký. K prezentaci ojedinělé tvorby ještě přizvali reportážní a uměleckou fotografku, výtvarnici a publicistku Evou Hubatovou z Plzně.
Tachov – V neděli večer jste mohli zhlédnout divadelní hru Velký holky nepláčou od autora Neila Simona. Diváky večer pobavili slavní herci a herečky jako Jana Šulcová, Veronika Jeníková, Kateřina Seidlová, Libor Hruška, Čestmír Gebouský.
Klatovy – O víkendu zemřel ve věku třiceti let zpěvák klatovské tanz metalové skupiny Trautenberk Tomáš Paima, známý pod přezdívkou Obrouš. Deníku smutnou zprávu potvrdil člen skupiny Dalibor Dvořák.
Východní Čechy, Pardubice / Praha – Tři holky jako květ je inscenace, jak už sám název napovídá, o třech ženách – vnučce, matce, babičce a jejich životech.
Východní Čechy, Pardubice / Praha – Tři holky jako květ je inscenace, jak už sám název napovídá, o třech ženách – vnučce, matce, babičce a jejich životech.
Varnsdorf - Slavnostního znovuodhalení se dočkal v sobotu dopoledne pomník obětem první světové války ve Studánce nedaleko Varnsdorfu. O jeho obvou se postaral Svaz c. a k. vojenských vysloužilců zemí Koruny české.
Novopacko – Prstýnek je název úspěšné české filmové veselohry z časů první republiky. Zdatný chudý hrdina Otomar Korbelář tu zachraňuje zanikající šlechtický rod , aby nevymřel po meči.
Studánka – Svaz c. k. vojenských vysloužilců zemí Koruny české připravil na sobotní den v 10.30 hodin slavnostní znovu odhalení opraveného památníku obětem první světové války obce Studánka (Varnsdorfsko) na místním hřbitově.
Rychnov n. K. – Taneční hodiny pro starší a pokročilé – to není název kurzu tance, jak by mohlo v plné plesové sezoně leckoho napadnout, je to divadelní hra, kterou nabízí Pelclovo divadlo v Rychnově nad Kněžnou poslední lednovou středu, tedy 29. ledna. Jedná se o nejnovější divadelní úpravu hry Bohumila Hrabala, která křehce a srozumitelně zprostředkovává texty pábitelských historek, objevuje pravdu o životě, lásku v mnoha podobách a filozoficky znamenitě podložený humor autora, a do Rychnova nad Kněžnou ji přiveze Divadelní společnost Josefa Dvořáka.
Červený Kostelec - Mimořádnou událostí se stala výstava čtyř úpických výtvarníků, která byla minulý pátek zahájena ve výstavní síni městského úřadu. Zbrusu nové panely nyní zdobí zejména kresby, grafiky, akvarely a linoryty Květy Krhánkové, Daniely Mikešové, Stanislava Špeldy a Zdeňka Petiry.
Tachov – Tachovský amatérský divadelní soubor Komedyjanti opravdu nelení. Již v počátku rok 2014 má pro své tachovské příznivce připravenu novou premiéru. Jedná se o hru Františka Nepila: Noc a skála.
Moravský Krumlov, Brno - Rodinné muzikantské trio z Moravského Krumlova, které si říká Švédova trojka, vydalo po pěti letech společného muzicírování první CD.
Opava - Jak dopadne záletný manžel, kterému tutlání nevěry přeroste přes hlavu? Odpověď dává komedie Georga Feydeaua s názvem Dámský krejčí, kterou v premiéře uvedla činohra Slezského divadla.