![](https://g.denik.cz/7/e4/cl-doksy-eurohry5p8260394_prazena-list-l.jpg)
EuroHry v Doksech navštívil olympijský medailista z Ria kajakář Josef Dostál
Doksy - Jsou to takové malé olympijské hry. Na EuroHry Doksy se už potřinácté sjely stovky sportovních nadšenců z celé země.
Doksy - Jsou to takové malé olympijské hry. Na EuroHry Doksy se už potřinácté sjely stovky sportovních nadšenců z celé země.
Záložník Slezského FC Petr Zapalač byl v sobotním utkání proti Ústí nad Labem hodně vidět. V prvním poločase mu sice jeho parádní dělovky mířící pod břevno vyškrábl ústecký gólman Tvrdoň na roh, na dorážku zblízka ale nedosáhl a Zapalač mohl slavit první branku v opavském dresu.
Kladruby – Čtvrtý ročník Hradozámecké noci přichystali na sobotní podvečer v Kladrubech, ve spolupráci s Hvězdárnou v Rokycanech a v Plzni.
Východní Čechy, Moravská Třebová - Na letišti ve Starém Městě o víkendu skončilo mistrovství Evropy v letecké akrobacii. Jeho vítězi se stali Rus Michail Mamistov mezi muži a jeho krajanka Světlana Kapaninová mezi ženami.
Teplicko - Za svitu svíček, pod oblohou plnou hvězd se na vnitřním nádvoří teplického zámku představil v pátek večer veřejnosti poprvé nový film Giacomo živá legenda. Romantickou scenérii by slavný světoběžník a milovník žen Giacomo Casanova, který je ústřední postavou filmu, jistě ocenil.
Města sice mají uznané pohledávky, zda jim ale OKD dostojí, se dnes neví.
Kutná Hora - Šestý ročník Kutnohorského varhanního festivalu se blíží a organizátoři znovu připravili velkolepý program pro milovníky vážné hudby, který se letos může pochlubit i jednou velikou vzácností. Vůbec poprvé bude hvězdou festivalu žena.
Kouřim – Slunečné odpoledne s nebem bez mráčku a příjemnou teplou letní noc připravilo počasí pro letošní již pátý ročník rodinného festivalu Kouřimská skála, který tradičně ve spolupráci s městem pořádají ve velmi pěkném přírodním prostředí kamarádi a bývalí hudební spolupracovníci před šesti lety zesnulého zpěváka a hudebníka Petra Muka jako vzpomínku na tohoto člověka s vzácnou přátelskou povahou a hudebním nadáním.
Dobrovice – Přestože jsou nováčkem soutěže, výkony tomu neodpovídají. Fotbalisté Polep ve třech kolech podzimní části I. A třídy ještě neprohráli a díky tomu okupují druhé místo tabulky. Naposledy přivezli tři body z Dobrovice, kde nad tamní rezervou vyhráli 5:1. Hvězdou zápasu byl Tomáš Javorek, autor čtyř gólů.
Kolín – Až o jedné hodině ranní skončil koncert tří kapel, který se poslední srpnový pátek uskutečnil na kolínském Kmochově ostrově v Kolíně.
/FOTOGALERIE/ Populární herec Pavel Kříž vytváří v letním hudebním filmu Muzzikanti pro něho dost netypickou postavu rockového mága Izziho.
/FOTOGALERIE/ Populární herec Pavel Kříž vytváří v letním hudebním filmu Muzzikanti pro něho dost netypickou postavu rockového mága Izziho.
Chrudimsko - Podél Hamerské nádrže jsme při našem minulém putování došli až k pomníku kde skončil život vášnivý rybář, který si tato místa oblíbil.
Mikulov – Pouze do posledního srpnového dne lze ještě koupit vstupenku na Pálavské vinobraní v Mikulově za výhodnější cenu. Za kompletní program obsahující mimo jiné sérii koncertů známých hudebních jmen je současná cena 490 korun.
Sokolov - Soubor ověnčený řadou titulů mistrů světa či Czech Dance Masters, vystupuje na řadě akcí, během roku je jich až 50, v televizi, jezdí po světě – Mirákl. Jeho výsledky jsou vidět, prezentují se v médiích. Co se ale skrývá za nimi? O Miráklu jsem si povídala s vedoucí a hlavní choreografkou Andreou Burešovou.
Východní Čechy, Staré Město - Strhující finále slibuje mistrovství Evropy v letecké akrobacii na staroměstském letišti. Po třetím programu vykrystalizovali dva adepti na titul: Rus Michail Mamistov a česká hvězda Martin Šonka.
Nová scéna, velké hudební hvězdy a bohatý doprovodný program. Takové budou Havířovské slavnosti 2016, které se uskuteční ve dnech 2. a 3. září v areálu Městské sportovní haly.
Praha - Večerní koupání pod hvězdami, taneční party na vltavské pláži nebo megaskluzavka. To na poslední prázdninový víkend slibují provozovatelé. Jasno a teploty tropické, až 34 stupňů Celsia. Rozpálená metropole pošle stovky a tisíce svých obyvatel k vodě. Všechna pražská koupaliště jsou prý na nebývalý nápor lidí připravena, některá navíc chystají i speciální program.
Kvůli dudákům čekají Strakonické od pátka zákazy vjezdu, záchytná parkoviště i změny v autobusových linkách.
Králův Dvůr – Městské slavnosti v Králově Dvoře se blíží. Konají se už v sobotu 27. srpna a stejně jako v uplynulých letech v areálu zámku v Králově Dvoře.
Staré Město – Strhující finále slibuje evropský šampionát v letecké akrobacii na staroměstském letišti. Po třetím odlétaném programu vykrystalizovali dva adepti na titul: Rus Michail Mamistov a česká hvězda Martin Šonka.
Kutná Hora – I když do Svatováclavských slavností v Kutné Hoře zbývá ještě měsíc, již teď je známo, kdo se stane hlavní hvězdou letošního programu. Bude jí Roman Dragoun, který na Palackého náměstí zahraje s kapelou Futurum.
Přerov – Díky svému sportu navštívil hned několik kontinentů. Ovládl dva letošní závody prestižní série Arnold Classic. Strongman Jiří Tkadlčík má za sebou také mistrovství světa v Irsku. Poslední červencový den totiž v Belfastu startoval na akci World's Strongest Man a obsadil skvělé čtvrté místo.
České Budějovice – Sice se stále jedná jen o přípravu, ale tenhle výsledek se cení. Hokejisté ČEZ Motoru porazili po velmi dobrém výkonu hvězdami nabitou extraligovou Kometu Brno 3:1 a v hledišti jim aplaudovaly téměř čtyři tisícovky diváků. V úterý se bude hrát atraktivní jihočeské derby, ve kterém se Motor představí na ledě druholigového Tábora (18).
Přestanov - Americký výrobce magnetických snímačů, společnost SSI Technologies, otevře svou první pobočku v Evropě.
Teplice – Petr Kotvald, stálice tuzemské hudební scény, bude v sobotu společně s Helenou Vondráčkovou hlavní hvězdou Dubských slavností! Rodák z Žatce, který je na sólové scéně už třicet let, na Teplicko nejezdí často, o to víc bude jeho vystoupení svátečnější. Se svou kapelou Trik představí nejen osvědčené hity jako například Je v tahu, Milujem se čím dál víc, Gejzír nebo Mumuland, ale i skladby z nového alba EXXXclusive, které vyšlo na jaře. Pro Teplický deník zpěvák poskytl exxxkluzivní interview.
Praha - Ivanu Jirešovou můžeme s nástupem nové divadelní sezony vidět nejen ve dvou rolích v muzikálu Mýdlový princ s písněmi Václava Neckáře v Divadle Broadway, ale i na televizních obrazovkách. Bude totiž jednou z tváří druhé řady zábavné show Tvoje tvář má známý hlas, kde se bude společně s ostatními soutěžícími proměňovat v domácí i světové hvězdy populární hudby.
Ústí u Vsetína – Slušnou porci rockové muziky nabídnou v pátek 26. srpna večer fanouškům v areálu Sokol klubu v Ústí u Vsetína.
České Budějovice, Brno - Ani duel v Českých Budějovicích neukončil sérii nepříznivých výsledků hokejistů Komety v letní přípravě. Na jihu Čech padli Brňané 1:3 a prodloužili sérii porážek na šest v řadě.
České Budějovice – V dalším přípravném utkání vyhráli hokejisté ČEZ Motoru po velmi dobrém výkonu nad extraligovou Kometou Brno 3:1. V úterý čeká českobudějovický tým jihočeské derby v Táboře (18).
Linec – „Blízko a daleko" je mottem letošních mezinárodních Brucknerových slavností, které zahájí 18. září herečka Senta Bergerová. Také její úvodní řeč se bude zabývat touto tématikou, píší OÖN – mimo jiné i s tezí v titulku článku.
Studie Mercedes-Maybach 6 byla dost možná největší hvězdou letošního ročníku přehlídky Pebble Beach Concours d'Elegance v kalifornském Monterey. Obrovské červené kupé zaujalo svou majestátností, odvážným designem i elektrickým pohonným ústrojím. Koncept však skrývá ještě jedno překvapení: Mercedes-Maybach 6 je ve skutečnosti velké autíčko na dálkové ovládání.
Uherské Hradiště – Velkého úspěchu dosáhly atletky Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Ve čtvrtém kole 1. národní ligy sice obsadily „až" čtvrté místo, v celkovém pořadí seriálu jim to však stačilo na fantastickou bronzovou pozici. Hvězdou závěrečného kola byla hradišťská sprinterka Kateřina Vávrová, která posbírala nejvíce bodů ze všech 205 účastnic.
Přibyslav – Youtubeři. Fenomén, který se v posledních letech objevuje čím dál více.
Přestanov - Americký výrobce magnetických snímačů, společnost SSI Technologies,otevře svou první pobočku v Evropě.
Znojmo /ROZHOVOR/ – Před sezonou koketoval s KHL. I když se mladé hvězdě minulého ročníku hokejové soutěže EBEL nepodařilo přestup dotáhnout do konce, v té nové hned v prvním ostrém zápase zařídil Orlům tři branky a drama. Obránce Libor Šulák vstřelil při historické premiéře Znojma v prestižní Lize mistrů pro beka netypický hattrick, k výhře jeho týmu to však nestačilo a Orli padli na domácím stadionu 3:4. „Postoupit dál však chceme stále," hlásí Šulák.
Mnichov/Praha - Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které by tedy mohla být tekutá voda. Oznámila to dnes Evropská jižní observatoř (ESO), jejíž dalekohledy, mimo jiných zařízení, vědci při objevu použili. O události podrobně informuje prestižní vědecký časopis Nature.
Praha - V hlavním městě se za rok sejdou tenisové hvězdy. O2 arena bude hostit první ročník tenisového Laver Cupu, v němž se utká tým Evropy s výběrem světa. Organizátoři nové soutěže to ve středu oznámili na tiskové konferenci v New Yorku.
New York - V Praze se za rok sejdou tenisové hvězdy. O2 arena bude hostit první ročník tenisového Laver Cupu, v němž se utká tým Evropy s výběrem světa. Organizátoři nové soutěže to ve středu oznámili na tiskové konferenci v New Yorku.
Praha - V několika českých lokacích začalo natáčení bollywoodského romantického filmu s názvem The Ring. Jeho režisér Imtiaz Alí se do Česka vrátil po šesti letech od natáčení svého snímku Rockstar. Ten v roce 2010 obdržel jako jeden z prvních filmů tehdy nově zavedené filmové pobídky, sdělila Ludmila Claussová z České filmové komise. Také právě vznikající film je registrován do programu pobídek u Státního fondu kinematografie. Mezi 150 členy štábu je 90 Čechů a za 16 natáčecích dnů v Česku filmaři utratí přes 50 milionů korun.
Třebíč - Relativně nedávno v Třebíči skončilo mistrovství Evropy malých baseballistů do 12 let. Sjelo se na něj 11 týmů, Češi skončili druzí, ohlasy byly skvělé, návštěvnost veliká. Lví podíl na tom všem má tým Třebíč Nuclears, na jehož hřištích celé mistrovství proběhlo.
Ústí nad Labem – Čtvrtým kolem v Jablonci nad Nisou vyvrcholila druhá nejvyšší tuzemská soutěž družstev atletů. V ní se vedlo mužům AC Ústí, kteří po obětavém výkonu vybojovali celkové třetí místo.
Přestanov - Americký výrobce magnetických snímačů, společnost SSI Technologies,otevře svou první pobočku v Evropě.
Velké Pavlovice – Na známá hudební jména láká festival, který se koná v sobotu v areálu velkopavlovického Vinia. Vinohraní tentokrát nabídne hvězdy současné scény i minulých desetiletí. „Letošní line-up zaručuje velkolepé rozloučení s létem v jedinečném prostředí na jižní Moravě," zvou pořadatelé z Vinia.
Zlín – /FOTO, VIDEO/ Turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever se v úterý jako první prezentovala v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín, aby se mohla zúčastnit 46. ročníku. „Dorazili deset minut před zahájením, ale tu chvilku rádi počkali," pousmála se Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu závodu.
Přerov – Jediné přerovské kino Hvězda budou od listopadu provozovat Kulturní a informační služby města Přerova. Zastupitelé na svém pondělním zasedání návrh na tuto změnu posvětili, i když se skřípěním zubů.
Ústí nad Labem - Davy, které na Aree pamatuji z minulých let, byly minulost, ač pohodový festival měl nabitý program. Nechápu to.
Praha - V neděli odstartuje druhá polovina dostihové sezony v Praze a na jejím startu čekají fanoušky dva vrcholy. Na chuchelském závodišti se pojede 71. ročník rovinového St. Legeru a krátce nato pak druhý ročník Velké národní steeplechase o Pohár Josefa Váni. V akci se divákům představí i sám legendární žokej, který si v exhibičním dostihu zopakuje loňský souboj s další hvězdou Václavem Chaloupkou.
Králův Dvůr – Městské slavnosti v Králově Dvoře se blíží. Konají se už tuto sobotu 27. srpna a stejně jako v uplynulých letech v areálu zámku v Králově Dvoře.
/FOTOGALERIE/ Během uplynulé soboty se přímo ve slezské metropoli uskutečnil desetikilometrový běh s názvem Breda City Trail Opava.