Chomutov /ROZHOVOR/ - Na pozápasové hodnocení přišli asistenti, ze strany Chomutova Jan Šťastný, za Kometu Karel Beran. Až dlouho po utkání se v prostoru mezi kabinami objevil hlavní trenér Komety Alois Hadamczik. I když klubový autobus čekal už jenom na bývalého reprezentačního trenéra, ochotně odpovídal na otázky zbytku novinářů. A nevyhnul se ani vyjádření k incidentu mezi kabinami.
Rychnovsko – Vánoce se nezadržitelně blíží a spolu s nimi se blíží také akce našeho Deníku nazvaná Česko zpívá koledy, kterou si oblíbily tisíce lidí po celé zemi i v zahraničí.
Svitavy - Zdejší basketbalisté měli v týdnu více času na trénink a na doléčení všech možných šrámů, neboť v nejvyšší soutěži Kooperativa NBL měli volno. Zato nadcházející období pro ně bude znamenat slušný „záhul".
Ostrava - První potvrzenou hvězdou příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava je Antony and the Johnsons, který pod novým jménem ANOHNI přiveze speciální koncertní projekt založený na připravovaném albu HOPELESSNESS.
New York - Český brankář Michal Neuvirth dovedl v NHL Philadelphii k výhře 3:2 v prodloužení nad Nashvillem. Rodák z Ústí nad Labem kryl 33 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. U vítězné branky Flyers asistoval Jakub Voráček. Klíčovou postavou zápasu se v pátečním programu soutěže stal i David Krejčí, který gólem v předposlední minutě vystřelil Bostonu vítězství 4:3 nad New Yorkem Rangers.
Karlovy Vary, Dvory – 72. Tolik branek nastříleli kanonýři dvanácti týmů v šesti zápasech v rámci úvodního kola okresního přeboru Evropák – futsal FIFA.
Prostějov – Sametový hlas, účinkování v hudební televizi, spolupráce s hvězdami českého šoubyznysu a v neposlední řadě i zkušenost s komunální politikou. Řeč není o nikom jiném, než o devatenáctileté vycházející hvězdě českého pěveckého nebe, Ondřeji Provazníkovi z Prostějova.
Příbram – Příbramská MMA zápasnice Lucie Pudilová se po své zářijové bitvě ve Finsku opět tvrdě připravuje k dalšímu zápasu. Opět zamíří na sever s jediným rozdílem, že tentokrát letí do Švédska.
Praha /ROZHOVOR/ – Je nejen zajímavá herečka a tanečnice (jak dokázala v show StarDance… když hvězdy tančí), v poslední době o sobě dává Barbora Poláková vědět také jako zpěvačka. Velký ohlas vzbudila už písní a videoklipem Kráva, teď u posluchačů boduje hvězdně obsazeným klipem k písničce Nafrněná, který to za dva měsíce dotáhl na YouTube na více než šest milionů zhlédnutí. Nafrněná navíc předznamenává její sólový debut, který produkuje Jan P. Muchow a u Supraphonu vyšel v těchto dnech.
/FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté s přehledem zvládli čtvrté kolo Českého poháru. Na palubovce zaplněné haly v Příboru porazili svěřenci trenéra Petra Czudka Nový Jičín 114:48 a v další fázi by měli narazit na Svitavy.
Lukavice – V sobotním odpoledni bude sokolovna v Lukavici patřit seniorům. Obec pořádá tradiční každoroční předvánoční setkání seniorů, začátek je plánován na 13 hodin.
Ústí nad Labem - Vánoce budou letos Ústečané slavit i na Kostelním náměstí. Připravena tam pro ně bude řada prodejních stánků, ledová plocha, ale také bohatý doprovodný program, zejména pak o adventních nedělích.
Kojetín – Koupit si tradiční vánoční hvězdu a zároveň přispět na pomoc nemocným dětem v boji s leukémií. Taková možnost se nabízí všem v pátek 27. listopadu v Kojetíně. U příležitosti rozsvícení vánočního stromu se budou vánoční hvězdy prodávat ve vestibulu radnice a v přízemí informačního centra na náměstí.
Nové Veselí - Přestřelku s posledním Přerovem 42:36 rozhodli házenkáři Nového Veselí až v poslední desetiminutovce. Na silné Strakonice by ale podobný výkon stačit nemusel. Důležitost pátečního domácího střetnutí přitom může být v závěrečné honbě za postupem klíčová. Po osmi kolech přivítá stále neporažený lídr první ligy jen o dva body horší Strakonice.
Praha - Ten čas ale letí! První čtvrtina hokejového maratonu zvaného základní část NHL je za námi. K vidění toho bylo spousta počínaje takovou atraktivní novotou, jakou je prodloužení hrané tři na tři přes nadvládu tria Dallas, New York Rangers a Montreal až po další a další góly z hokejky nestárnoucího Jaromíra Jágra. Kanadskému bodování soutěže vévodí chicagský průšvihář Patrick Kane a hvězdné duo z Texasu Jamie Benn a Tyler Seguin (jedním z nejpříjemnějších překvapení sezony je navíc jejich parťák z obrany John Klingberg). V první desítce produktivity se stále drží David Krejčí. Podívejme se teď ale na borce, kteří v první čtvrtině nového ročníku zklamali a čeká se od nich mnohem víc. O koho se jedná?
Lipovec – Lípa v červeno-zeleném štítu s devítihrotou hvězdou. Znak s tímto motivem i novou vlajku bude brzy používat Lipovec. Obec dosud měla k dispozici pouze historickou pečeť. Nové symboly ještě musí schválit podvýbor pro heraldiku a vexilologii v parlamentu.
Otočec, Břeclav – Karin Adámková s Anetou Kučerovou získaly každá po dvou a půl bodu. Hlavní hvězda MSK Břeclav v posledním zápasu ve skupině Superligy Vivien Ellö tradičně chyběla. Pokud chtěly Jihomoravanky uspět, musela aspoň jeden bod získat týmová trojka Veronika Tušlová. Zvládla to. Ze superligového triumfu se šestnáctiletá hráčka radovala vůbec poprvé.
Hradec Králové - Krajskou metropoli ve středu ozdobil poslední vánoční strom. Po Velkém náměstí a náměstí 28. října jeden usadili i na Masarykově náměstí.
New York - Útočník Radim Vrbata se v NHL zasloužil dvěma góly o výhru Vancouveru na ledě Minnesoty 3:2 a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Z českých hokejistů se ve třinácti středečních zápasech trefil ještě Andrej Nestrašil, jenž gólem v 60. minutě zpečetil výhru Caroliny nad Edmontonem 4:1. Předtím na jeden gól přihrál.
Veselý keramický gramofon, skřítci, malý i velký Napoleon, ale také svícny, kachle, obrazy, modré i zelené soupravy a jiné artefakty. Desítky různorodých keramických plastik dovnitř i ven. To vše je k vidění do 18. prosince v galerii Most. Autorkou těchto zajímavých keramických děl je výtvarnice Jarka Rybová z Dolní Lutyně.
Kladno – Posledním soupeřem, který se v této sezoně WSM ligy představil na kladenském ledě, byl Prostějov. Nutno říci, že byl také nejslabším a prohra je 2:5 hodně milosrdná. Hrdinou zápasu byl útočník Patrik Machač, který v kladenském dresu nikdy nedal víc než jednu branku, teď byly ale rovnou tři.
Třebíč - Zcela vyprodaný velký sál divadla Pasáž o víkendu sledoval netradiční koncert jedné z největších hvězd českého hudebního nebe Michala Hrůzy a jeho Kapely Hrůzy. Vystoupení nazvané Hrůza v divadle bylo pojaté jako návštěva zkušebny.
Chomutov - Vysportovaná těla a cviky na hrazdě, které popírají fyzikální zákony. Hvězdy street workout nafotily benefiční kalendář pro rok 2016, jehož výtěžek poputuje na podporu boje proti leukémii.
Praha /FOTOGALERIE/ - Legendární Helena Vondráčková se s mimořádným úspěchem představila jako Donna v muzikálovém hitu Mamma Mia! Titulní roli, kterou ve filmové verzi hrála Meryl Streep, se učila sama tři měsíce. "Pouštěla jsem si videozáznam české verze, učila se doma choreografii a s celým souborem jsem zkoušela až těsně před premiérou," vysvětlila zpěvačka náročnost příprav.
První potvrzenou hvězdou příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava je Antony and the Johnsons, který pod novým jménem ANOHNI přiveze speciální koncertní projekt založený na připravovaném albu HOPELESSNESS.
Praha - Legendární Helena Vondráčková se s mimořádným úspěchem představila jako Donna v muzikálovém hitu Mamma Mia! Titulní roli, kterou ve filmové verzi hrála Meryl Streep, se učila sama tři měsíce.
Nyon - Žádný český fotbalista se nedostal mezi 40 hráčů, z nichž mohou fanoušci na internetové stránce UEFA vybírat nejlepší jedenáctku roku. Na seznamu, na kterém nechybějí největší hvězdy Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar či Zlatan Ibrahimovic, jsou hráči z 13 klubů a šesti lig.
Olomouc, Litovel – Koupit si tradiční vánoční hvězdu a zároveň přispět na pomoc nemocným dětem v boji s leukémií, takovou možnost mají od tohoto týdne všichni, kteří chtějí podpořit charitativní sbírku Vánoční hvězda.
Jeho koncerty jsou jedinečné a jeho tajemstvím je radost z hraní! To vše je houslista, skladatel, aranžér a dirigent André Rieu, který získal svůj titul Král valčíků začátkem devadesátých let, kdy se začal specializovat na takzvanou lehkou klasiku, především pak na vídeňskou salonní hudbu let dávno minulých. Ročně jeho koncerty, na kterých ho doprovází jeho ansámbl Johann Strauss Orchestra, navštíví přes šest set tisíc lidí, díky čemuž se řadí k takovým hvězdám jako je Elton John nebo Bon Jovi.
Třebíč - Zcela vyprodaný velký sál divadla Pasáž o víkendu sledoval netradiční koncert jedné z největších hvězd českého hudebního nebe Michala Hrůzy a jeho Kapely Hrůzy. Vystoupení nazvané Hrůza v divadle bylo pojaté jako návštěva zkušebny.
Auckland - Veřejný smuteční obřad na největším novozélandském stadionu Eden Park v Aucklandu v pondělí naposledy uctí ragbyovou hvězdu Jonaha Lomu. S legendárním hráčem týmu All Blacks, jenž minulý týden náhle zemřel ve věku 40 let, se mohou přijít rozloučit všichni fanoušci, soukromý pohřeb je naplánován na 1. prosince.
Prostějov – Prostějov Už v září příštího roku zamíří do kin celovečerní trhák na motivy populární počítačové hry Assassin's Creed a hlavního hrdinu v očekávaném velkofilmu bude oblékat prostějovská firma Bernhardt Fashion CZ.
Kolín - Na Karlovo náměstí dorazil vánoční strom. Je to opět stříbrný smrk, který dosud rostl před domem v Bezručově ulici a bude vysoký úctyhodných sedmnáct metrů.
Nyon - Pavlu Nedvědovi jen těsně unikla ideální sestava Evropské fotbalové unie z let 2001 až 2014. Nejlepší hráč Evropy za rok 2003 tak byl zařazen do vybrané společnosti sedmi náhradníků. O hvězdné jedenáctce každoročně hlasují fanoušci.
Praha /ROZHOVOR/ – Po dvouleté odmlce se do České republiky vrátí světová hudební hvězda, kanadský zpěvák, skladatel i textař Paul Anka. Koncertovat přijede 3. února 2016 do pražského Kongresového centra. Společně se svou kapelou zahraje vlastní skladby, které obletěly svět. Kromě slavné Diany půjde o písně, které Anka napsal pro Franka Sinatru, Toma Jonese nebo Michaela Jacksona. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportál v ceně od 1090 korun.
New York /VIDEO/ - Hokejový útočník Tomáš Fleischmann přispěl v nedělním utkání NHL gólem v oslabení k výhře Montrealu 4:2 nad New Yorkem Islanders a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Radim Vrbata trefou šest desetin sekundy před koncem utkání zmírnil úspěšnou dorážkou prohru Vancouveru 2:3 s New Jersey.