Poděbrady – „Poděbradské závodnice v aerobiku a rodiče jsou velmi aktivní a jsou připraveni s dětmi trávit alespoň část víkendů na soutěžích. Připravili jsme pro ně i v podzimní části roku seriál soutěží pod hlavičkou Bohemia Aerobic Tour. Tentokrát jde o cvičení podle lektora. Opět v pěti městech – Kutná Hora, Hradec Králové, Jičín, Poděbrady a Náchod proběhnou postupová kola," uvedla trenérka poděbradského oddílu Monika Sobotková.
Vilémov /FOTOGALERIE/ – Šmejkal. Tak tohle jméno bude fotbalisty Vilémova strašit ještě hodně dlouho. Bývalý ligový hráč se stal hlavní hvězdou divizního utkání ve Vilémově. Krajní záložník Českého Brodu byl u všeho podstatného. Především díky němu se mužstvo z Kutilky radovalo z vítězství 5:0.
Litoměřice - V rámci dvanáctého kola WSM Ligy zavítal na litoměřický led celek SK Horácká Slavia Třebíč, který si ze severních Čech nakonec na Vysočinu odvezl plný počet bodů. Kališníci se po nepovedené úvodní třetině vzpamatovali brankou Martina Procházky 46 sekund po zahájení druhé třetiny, ale po vyrovnání přišly tři branky bílých hvězd a na ty Litoměřice již nedokázaly odpovědět.
New York - Ve velkém stylu vstoupil Jaromír Jágr a jeho Florida do nové sezony hokejové NHL. Český útočník vstřelil dva góly a přispěl k vysokému vítězství nad Philadelphií 7:1. V sobotních zápasech se trefili také Milan Michálek, jehož Ottawa zdolala Toronto 5:4 po nájezdech, a Tomáš Plekanec, který při výhře Montrealu 4:2 v Bostonu oslavil svůj jubilejní 500. bod v kariéře.
Nové Město na Moravě – Jablka jsou hlavními hvězdami novoměstské víkendové Ovocné výstavy. Podzimní plody a pestrost druhů tam mohou návštěvníci obdivovat (i ochutnat) ještě v neděli, a také soutěžit o jabloň nebo hlasovat pro „miss jablko".
New York - Basketbalista Thabo Sefolosha z Atlanty byl zbaven všech obvinění týkajících se dubnového incidentu s newyorskou policií před nočním klubem. Šestičlenná porota neshledala jednatřicetiletého Švýcara vinným z výtržnictví ani bránění ve výkonu úřední moci a zatýkání. Sefolosha doplatil na incident zlomenou nohou, jež ho připravila o zbytek minulé sezony NBA.
New York - Jiří Tlustý a Marek Židlický skórovali při premiéře ve svých nových týmech NHL. Jenže ani jeden z kladenských odchovanců se neradoval z výhry. Tlustý byl autorem jediného gólu New Jersey, které na domácím ledě podlehlo Winnipegu 1:3, New York Islanders díky Židlickému získali v souboji s obhájci Stanley Cupu z Chicaga alespoň bod za prohru 2:3 v prodloužení.
Jihlava - Petr Kolář, Bohuš Matuš, Petr Bende, Felix Slováček nebo ABBA Stars. To jsou hlavní hvězdy, které vystoupí v Jihlavě na sobotním charitativním galavečeru pro nadační fond Šťastná hvězda.
Svitavy /ROZHOVOR/ – Zatím se to ještě nepovedlo, ale sen pořád žije. Sen o tom, že si svitavští basketbalisté zahrají v play off mezi elitní osmičkou NBL.
Uherské Hradiště - Slovácké divadlo je právě uprostřed narozeninových oslav. Na jeho prknech se už vystřídali Stanislav Zindulka, Matěj Hádek a ve středu dorazila hvězda jménem Marta Kubišová, která pro zaplněné hlediště zazpívala své nejslavnější hity a na závěr divadelníky obdarovala podepsaným plakátem na vzpomínku speciálního narozeninového představení.
Domažlice – V pátek a v sobotu se domažličtí volejbalisté poprvé představí v I. lize v domácím prostředí, tradičně v hale ZŠ Komenského. Jejich soupeři budou místním fanouškům velice známé týmy, MFF Praha a Zikuda Turnov.
Břeclav – Ne. Optimismus neztrácí. Navzdory víkendovému debaklu Lvů se Vsetínem. Navzdory chybám, kterých se jeho tým dopouští mnohdy z nezkušenosti. Kouč Michal Konečný si myslí, že současné postavení v druholigové tabulce, tedy na hraně play off, odpovídá současné síle hokejové Břeclavi.
New York – Český brankář Ondřej Pavelec ve svém premiérovém utkání v nové sezoně NHL vychytal Winnipegu výhru 6:2 v Bostonu. Kladenského odchovance překonali pouze jeho krajané David Krejčí a David Pastrňák. Celkově si Pavelec připsal 29 zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i Aleš Hemský, který gólem a asistencí podpořil vítězství Dallasu 3:0 nad Pittsburghem.
Zlín – Ve Zlíně bude koncertovat hvězda světového formátu, kytarista skupiny Queen Brian May. V kongresovém centru vystoupí 5. března 2016. Brian May přijede společně se zpěvačkou Kerry Ellis a jejich společným projektem „One Voice", s nímž sklízejí úspěchy ve vyprodaných sálech po celém světě. Během koncertu zazní nejen skladby Queen v netradičních aranžích, ale také písně jiných umělců a kapel.
Dolní Poustevna /UVNITŘ PROGRAM FESTIVALU/ – Na festival podporující boj tibetského lidu za svobodu letos přijede sedm kapel a čtyři dýdžejové. Uvidíte i výstavu fotografií ze země nazývané „Střecha světa".
Česká Lípa, Děčín /ROZHOVOR/ - Čtvrtý týden Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica otevře dnes na Zámku Děčín sólový recitál jedné z největších hvězd letošního ročníku Nicolase Altstaedta, německo-francouzského violoncellisty vystupujícího na předních scénách po celém světě.
Zábřeh – Tradiční lahůdkou zábřežského kulturního podzimu bude i letos hudební festival Jazz in Hall, jehož dvanáctý ročník se uskuteční v sobotu 10. října v tenisové hale. Pořadatelé opět připravili výběrové swingové a jazzové menu, a to nejen v podání domácího Moravia Big Bandu, ale i hostujících mladých swingařů z Přerova nebo dvou pražských kapel, jež patří v posledním desetiletí k pozoruhodným interpretům moderního jazzu.
Česká Lípa, Děčín - Čtvrtý týden Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica otevře dnes na Zámku Děčín sólový recitál jedné z největších hvězd letošního ročníku Nicolase Altstaedta, německo-francouzského violoncellisty vystupujícího na předních scénách po celém světě.
Brno /ROZHOVOR/ – Trvalo to dva roky, než se v Brně dočkal nejvyšší soutěže, kterou s klubem v roce 2013 vybojoval. Basketbalový kouč Tomáš Pětivlas se do Mmcité vrací oklikou přes dvě angažmá u ženských družstev a čeká ho úkol zamezit třetímu poslednímu místu v nejvyšší domácí soutěži za sebou. Přesun z NH Ostrava do Brna uvítal. „Jsem strašně rád, že se to podařilo. Když jsem dostal nabídku, ani minutu jsem neváhal," těší se pětačtyřicetiletý Pětivlas na novou sezonu, která pro Mmcité startuje ve středu v Děčíně.
Brno – Zkusili si trénink s hvězdami slavné NHL a míří zpět mezi hokejové vrstevníky do zámořských juniorských soutěží. Odchovanci brněnské Komety obránce Jakub Zbořil a forvard Pavel Jenyš dostali pochvalu. „Jakub si vedl velice dobře. Rozumí si s pukem a má dobrou rozehrávku. Ale víme, že ještě potřebuje zlepšit práci bez puku a bránění," povídá hlavní kouč Bostonu Bruins Claude Julien.
Chrudimsko - S podzimem je tradičně spojen i začátek plesové sezóny. Odstartovaly také stále oblíbené základní kurzy tance a společenského chování, kde se mladé slečny a pánové naučí nejen ty správné taneční kroky, ale i vhodné chování ve společnosti a základy etikety. Stát se „hvězdou" parketu vyžaduje i ten správný vzhled. Proto přichází Chrudimský deník s novým seriálem rad a tipů, které nejen účastníkům tanečních poradí, jak se správně obléknout, aby vyhověli požadavkům kurzů, chybět nebudou ani rady ohledně líčení nebo účesů.
Karlovy Vary - Ještě příští týden bude patřit jednatřicátému karlovarskému Jazzfestu, jehož nejvlivnější tváří a účinkujícím bude americký zakladatel saxofonové hry Bob Mintzer. Diváci se mohou těšit ještě na tři koncertní večery, kde kromě saxofonového mága uslyší také Karlovarský symfonický orchestr, premiéru jazzové mše či regionální spolky.
Braine-l'Alleud - Basketbalistky ZVVZ USK Praha přidaly do své sbírky další cenný triumf. Po vítězství v Evropské lize vyhrály i Superpohár. A znovu po skalpu silného Jekatěrinburgu, který ve středu v Belgii porazily 93:91. I v oslabené sestavě předvedly české mistryně skvělý výkon v útoku a získaly tak obě nejprestižnější evropské trofeje. Ruskému favoritovi nepomohlo ani 28 bodů uzdravené hvězdy Diany Taurasiové.
Zábřeh – Tradiční lahůdkou zábřežského kulturního podzimu bude i letos hudební festival Jazz in Hall, jehož dvanáctý ročník se uskuteční v sobotu 10. října v tenisové hale. Pořadatelé opět připravili výběrové swingové a jazzové menu, a to nejen v podání domácího Moravia Big Bandu, ale i hostujících mladých swingařů z Přerova nebo dvou pražských kapel, jež patří v posledním desetiletí k pozoruhodným interpretům moderního jazzu.
Manila - Slavný filipínský boxer Manny Pacquiao se nechal slyšet, že v příštím roce ukončí kariéru. V plánu má prý pouze jedno utkání, ale o odvetu proti Floydu Mayweatherovi Jr., kterému letos v květnu podlehl v duelu přezdívaném "zápas století", velmi pravděpodobně nepůjde.
Mohelnice – Nejnovější kolekce od špičkových českých návrhářů, které představí přední modelky a miss, nabídne už dvaačtyřicátý díl autorské módní přehlídky Top Styl, jenž se bude konat v pátek 9. října v Mohelnici.
Londýn - Mužský tenisový okruh ATP v příštím roce poprvé zavítá do Sofie, kam se přesune turnaj, který dosud hostil Záhřeb. V bulharské metropoli se bude hrát od 1. do 7. února. Dějištěm turnaje bude Arena Armějec, která pojme na tenis přes 15 tisíc diváků.
Hřebeč – Favorit fotbalové I. B třídy Hřebeč hostil v sobotu béčko Tatranu Rakovník, které se vytáhlo k nejlepšímu výkonu v sezoně. Nakonec ale na půdě svého soka trochu smolně podlehlo 1:3. Na vině bylo neproměňování šancí a chyby v obraně, které v rozhodujících chvílích potrestala největší hvězda domácích, ještě nedávno prvoligový borec Adam Klavík.
Zábavnou talk-show z cyklu Hvězdy, jak je neznáte, v níž moderátor Václav Kosík představí Evu Holubovou a Bohumila Klepla, připravila na pátek 30. října dramaturgie Domu kultury města Ostravy. Diváci se mohou přímo z hlediště zapojit svými dotazy.
Přerov – Zvenku prosvítá několik světelných paprsků. Opatrným krokem kráčím prázdnou a monumentální budovou staré elektrárny. Stavbou, kterou viděl i ten, kdo Přerovem pouze projíždí.
Klášterní Skalice – Barokní pískovcová socha sv. Jana Nepomuckého čeká na renovaci. Podle starosty obce Jaroslava Lukeše jsou jediným a důležitým prvkem, který brzdí započetí restaurování, peníze. Obec ve své kase nemá tolik prostředků, aby mohla opravu vzácné sochy financovat.
Hřebeč – Favorit fotbalové I. B třídy Hřebeč hostil v sobotu béčko Tatranu Rakovník, které se vytáhlo k nejlepšímu výkonu v sezoně. Nakonec ale na půdě svého soka trochu smolně podlehlo 1:3. Na vině bylo neproměňování šancí a chyby v obraně, které v rozhodujících chvílích potrestala největší hvězda domácích, ještě nedávno prvoligový borec Adam Klavík.
Praha - Slavit postup a pobavit fanoušky? Ne. Čeští fotbalisté chtějí víc - ač již reprezentace vybojovala postup na Euro, touží uzavřít kvalifikaci úspěchem. Má šanci: hostí Turecko a pak jede do Nizozemska. Václav Procházka tvrdí, že právě jména soupeřů jsou dostatečnou motivací. Už to prý hráčům nedovolí zápasy vypustit, ale donutí je to podat maximální výkon.
Benešov – Po dvouleté odmlce se do Benešova vrátil Cirkus Bernes. Cirkus, jehož hlavní atrakcí je v současné době velbloudí mládě Džango a hvězdami představení fríští koně.
Frýdecko-Místecko - Zahrádkáři jsou organizováni skoro v každé obci. A téměř všude se mluví o tom, že věkový průměr členské základny se dlouhodobě zvyšuje.
Kladensko - Úterní vydání Kladenského deníku tradičně přináši bohaté zpravodajství u krajských, a také okresních fotbalových soutěží. Najdete zde zmínku o každém týmu.
Cardiff - Nejlepším fotbalistou Walesu za uplynulý rok byl popáté v historii vyhlášen Gareth Bale. Šestadvacetiletý záložník získal rekordní trofej i po své druhé sezoně v Realu Madrid a navázal na předchozí úspěchy z let 2010, 2011, 2013 a 2014.
Přerov – Zkuste se vžít se do pocitů člověka, který obchází jedno výběrové řízení za druhým a všude slyší odpověď „ne." Na Přerovsku, kde se na jedno místo tlačí desítky uchazečů, to není nic neobvyklého. Na nezaměstnané, kteří propadali beznaději, se teď konečně usmálo štěstí. Desítka z nich bude pod hlavičkou technických služeb pomáhat s úklidem.