Když nebyl po ruce lak, vlasy se tužily pivem
Severní Čechy - Muži si za socialismu vystačili s pěšinkou na stranu a výraznými kotletami, ženy si česaly složité drdoly. Gely a vosky tehdy nebyly.
Severní Čechy - Muži si za socialismu vystačili s pěšinkou na stranu a výraznými kotletami, ženy si česaly složité drdoly. Gely a vosky tehdy nebyly.
Kolín - Svátek metalové hudby čekal na všechny fanoušky tohoto žánru v sobotu večer ve velkém sále kolínského Městského společenského domu. Coby hlavní hvězda dorazila vůbec první známější metalová kapela u nás, ostravský Citron, o další zážitky se postaraly další dvě regionální skupiny.
Karlovarský kraj – Posledním patnáctým kolem pokračuje o tomto víkendu fotbalová divize. Všichni tři zástupci z Karlovarského kraje se představí na hřišti soupeře.
Rychnov n. K. – Okresní sdružení ČUS Rychnov nad Kněžnou ve spolupráci s Rychnovským deníkem, agenturou SPORT AKTION s.r.o., MěÚ Rychnov nad Kněžnou a pod záštitou starosty města Rychnova n. K. připravují další ročník ankety nazvané „Nejúspěšnější sportovec Rychnovska roku 2014".
Karlovarský kraj – O víkendu za sebou uzavřel svou podzimní část krajský přebor starších a mladších žáků. V kategorii starších žáků mohli slavit podzimního mistra v Ostrově a v kategorii mladších v Sedleci.
Praha – Jedenácté kolo házenkářské extraligy zavede do Ruzyně, na palubovku pražské Dukly, aktuálního lídra tabulky naší nejvyšší soutěže, tým Zubří. Hrát se bude v sobotu 16. listopadu od 16.30 hodin.
Praha - Po úspěšném comebacku kapely Lucie si její frontman David Koller nevzal volno, ale rovnou začal pracovat na novém albu. To sice vyjde až začátkem příštího roku, David však už nyní přichází s aktuálním singlem Ani ty ani já. Pod produkcí je podepsaný Angličan Steve Lyon. Producent, který udával směr alb takových hvězd jako jsou Depeche Mode, The Cure nebo Paul McCartney.
Liberec - Výchova nových talentů se v klubu stolního tenisu SKST Liberec daří stále lépe. Důkazem je účast desetiletého Štěpána Waldhausera na unikátním projektu České asociace „Hledáme budoucí olympioniky", který se uskutečnil ve Vlašimi.
Jihlava – Do Jihlavy zamířil velký letní hudební festival, na půl týdne se v krajském městě usadil Vysočina fest. V červenci 2013 šly desetitisíce lidí do nepříliš využívaného amfiteátru poprvé na domácí i slovenské hvězdy. A že jich vedle sebe vystoupila opravdu pěkná řada!
New York - Český hokejista Jiří Sekáč zpečetil ve čtvrtečním utkání NHL gólem z 55. minuty vysokou výhru Montrealu 5:1 nad Bostonem a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Skóre uzavřel i Michael Frolík, který trefou do prázdné branky při power play Caroliny přidal pojišťovací gól Winnipegu na 3:1.
Praha - Oštěpařka Barbora Špotáková a trenér Jan Železný ukončili vzájemnou spolupráci. Obě atletické hvězdy ve společném prohlášení uvedly, že se nedokázaly shodnout na koncepci přípravy s ohledem na mateřské povinnosti olympijské vítězky, dohodly se proto na rozchodu. Špotáková oznámila, že se bude v příští sezoně s vrcholem na mistrovství světa v Pekingu připravovat sama.
Litomyšl /ROZHOVOR/ - Zajít si na špičkový koncert není problém. Obzvláště ve Smetanově městě. Do hudebního klubu Kotelna přišlo na jazzovou muziku několik desítek lidí. Nevelký zájem nenasvědčoval tomu, že přijede hvězda pódií. Opak byl pravdou. Se svojí kapelou vystoupil skvělý slovenský muzikant, skladatel, zpěvák, jazzman PETER LIPA.
Turnov - V šestém kole druhé ligy sice futsalisté Dalmachu prolomili výsledkovou mizérii a v Ústí nad Labem konečně získali vítězství, hned o týden poději na ně však v domácím utkání čekal nejtěžší možný soupeř. Gardenline Litoměřice soutěži letos doslova kraluje, neztratil ještě ani bod a byl favoritem.
Česká Lípa - „Měli jsme dva hrníčky, čtyři talíře. Vyzdobené sluníčky, přímo od malíře…". Maluj zase obrázky, Bludička Julie nebo také Nešlap, nelámej. Osvědčené hity, ale i nové písně z posledního alba „Vyznání" vydaného letos po dlouhých sedmi letech, zazpívala Hana Zagorová českolipskému publiku v Kulturním domě Crystal. Společně s Hanou Zagorovou vystoupil také známý zpěvák, kytarista a textař Petr Rezek. Hvězdná dvojice přilákala do Crystalu stovky lidí všech věkových kategorií, od mladých až po starší generace.
Liberec - Do Liberce v pátek 14. listopadu dorazí mezinárodní taneční hvězda street dance, moderního tance, kterému se věnují v Česku tisíce mladých lidí. Z Belgie dorazí Alex The Cage, člen uskupení The Legion X.
Liberec - Všechny hlavní postavy dramatu Davida Cronenberga Mapy ke hvězdám, který se odehrává v Los Angeles v Hollywoodu, jsou přinejmenším sociopati a mírně řečeno nevyrovnaní lidé.
Brno – První reprezentační pauzu zakončili ve čtvrtek hokejisté brněnské Komety týmovým focením. V polovině listopadu se tedy zdá, že po příchodech a odchodech některých hráčů vedení klubu na nějaký čas uzavřelo kádr. „To nemá cenu řešit, fotili jsme se prostě až teď. Myslím, že nám to v současnosti funguje. Je na vedení, jestli chce tým ještě nějak posílit," řekl útočník Jan Hruška.
Domažlice – Hlavní hvězdou 7. ročníku festivalu filmů pro děti a mládež Juniorfest, který se koná v Horšovském Týně, Dobřanech a Plzni, je indický herec Kabir Bedi, představitel Sandokana z kultovního seriálu. Zázemí pro svůj čtyřdenní pobyt našel v nově otevřeném luxusním hotelu Zlatá včela na domažlickém náměstí.
Litomyšl – /ROZHOVOR/ Zajít si na špičkový koncert není problém. Obzvláště ve Smetanově městě. Do hudebního klubu Kotelna přišlo na jazzovou muziku několik desítek lidí. Nevelký zájem nenasvědčoval tomu, že přijede hvězda pódií. Opak byl pravdou. Se svojí kapelou vystoupil skvělý slovenský muzikant, skladatel, zpěvák, jazzman PETER LIPA.
Klatovy – Sportovci z Klatovska budou opět odměněni za své výkony a výsledky v letošním roce.
Domažlice – Hlavní hvězdou 7. ročníku festivalu filmů pro děti a mládež Juniorfest, který se koná v Horšovském Týně, Dobřanech a Plzni, je indický herec Kabir Bedi, představitel Sandokana z kultovního seriálu. Zázemí pro svůj čtyřdenní pobyt našel v nově otevřeném luxusním hotelu Zlatá včela na domažlickém náměstí.
Krnov - Florbalistům Orcy Krnov se v nové sezoně daří. Nováček Regionální ligy se na novou soutěž bez problémů adaptoval a patří ke špičce soutěže. O víkendu se Krnováci střetli s dlouholetým účastníkem ligy, týmem Bohumína, a také s nevyzpytatelnou Stonavou.
Přibyslavice, Třebíč – Další tři body do tabulky Moravské hokejbalové ligy si připsali hráči Přibyslavic. Slza se v 9. kole MHbL protrápila k těsné výhře nad Jundrovem. Přibyslavické ještě o víkendu čeká dohrávka 6. kola proti MAC Eagles Brno, ve které se utká v přímém souboji o to, kdo přezimuje na třetí příčce. Mnohem hůře je na tom Třebíč. Ta podlehla vedoucím Flyers Jihlava a po podzimu jí patří až sedmá příčka.
Hradec Králové - Pátý ročník přehlídky nezávislých snímků Cinema Open slibuje filmy, koncerty i přednášky. A také hned několik tvůrců zvučných jmen. Akce začíná v pátek, program probíhá ještě po celou sobotu.
Liberec - Všechny hlavní postavy dramatu Davida Cronenberga Mapy ke hvězdám, který se odehrává v Los Angeles v Hollywoodu, jsou přinejmenším sociopati a mírně řečeno nevyrovnaní lidé.
Pardubice/Svitavy - Kooperativa NBL: Svitavy dnes budou čelit amerických hvězdám Jindřichova Hradce.
Kolín – Jeho tým je sice beznadějně poslední, on však drží prapor hodně vysoko. David Adamec dal opět o sobě vědět. Proti Kácovu vstřelil jeden gól, Velký Osek ale i tak prohrál.
Česká Lípa - Těžký zápas v rámci dalšího kola 1. ligy absolvoval florbalový celek České Lípy. Na jeho palubovku přijel jeden z adeptů na extraligový postup - pražský Start 98.
Zlín - Jsi nadšenec do sportu, rozumíš si s češtinou a psát Tě opravdu baví? Neboj se nové výzvy a pojď si zkusit práci novináře a být přímo v centru dění! Jsme bezva parta, rádi Tě přivítáme.
Dobrovice - Zimní spánek, Divoké historky, Cesta ven, Leviatan, Zázraky, Mami! a Pulp Fiction. To je sedmička filmů, které uvidíte v rámci unikátního festivalu nejen pro filmové fajnšmekry
Brno – Čelili zářícím hvězdám evropského hokeje. A v přímém souboji nezklamali. Obránci Michal Kempný a Martin Pláněk vytvořili při víkendovém Karjala Cupu ve Finsku pevný defenzivní pár v hře české reprezentace. Oba přitom v národním týmu debutovali.
Dobrovice - Zimní spánek, Divoké historky, Cesta ven, Leviatan, Zázraky, Mami! a Pulp Fiction. To je sedmička filmů, které uvidíte v rámci unikátního festivalu nejen pro filmové fajnšmekry
New York – Hokejisté New Jersey zvítězili v úterním utkání NHL nad Minnesotou 3:1 a přerušili sérii čtyř porážek. Dvěma přihrávkami se o to zasloužil Jaromír Jágr, jenž byl vyhlášen třetí hvězdou večera, jednu asistenci si připsal obránce Marek Židlický.
Slaný – Městský fotbalový stadion ve Slaném bude opět hostit mezistátní utkání. Ve čtvrtek už v 11.00 hodin na jeho pažitu poměří síly reprezentační výběry hráčů do 16 let Česka a Německa.
Brno – Patří mezi šest hokejistů, kteří v brněnském dresu získali všech jedenáct československých titulu. Ve středu slaví bývalý útočník Rudolf Scheuer osmdesáté narozeniny. „Opravdu jsme tolikrát vyhráli? Myslel jsem, že jen desetkrát," smál se ostravský rodák před dvěma roky při vzpomínání pro Brněnský deník Rovnost.
Plzeň – Indický herec Kabir Bedi, který se proslavil jako seriálový malajský bojovník za nezávislost Sandokan, má k Česku vřelý vztah. Osmašedesátiletý herec je tu teprve potřetí, k Čechům se ale vážou vzpomínky na dětství. Asi půl roku vyrůstal v Indii v péči české rodiny, řekl dnes v Plzni. Bedi je hlavní hvězdou mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest, který se koná v Plzni, Dobřanech a v Horšovském Týně.
Hořice – „Festival je naprosto perfektní," pochvaloval si letošní JazzNights muzikant Vlastimil Šafařík z Hořic, který si víkendové koncerty doslova užil. Jubilejní dvacátý ročník je už ale minulostí, my jsme se za ním ohlédli s hlavním organizátorem Janem Sezimou.
Nymbursko - Po roce se vrací anketa, kterou jste si oblíbili. Začíná měsíční nominace vašich hvězd.
Dalovice – Derniéra. Vítězné loučení zaznamenaly v rámci desátého kola podzimní části České fotbalové ligy žen fotbalistky SKP Hvězda Karlovy Vary.
Celkem osmnáct koncertů absolvuje v závěru roku v rámci svého Vánočního turné 2014 zpěvák a muzikant Petr Bende.
Krnov – Benefiční koncert u příležitosti Světového dne diabetu se odehraje v neděli 16. listopadu v krnovském divadle. Pořádá ho diabetologická ordinace Tomáše Edelsbergera.
Jihlava – Na svátek Svatého Martina se pravidelně těší nemalé množství dětí, aby si jej užili i dospělí, má každoročně i svoji kulturně-hudební stránku. Letos zahrají čtyři kapely.
Valašsko – Od šesti let hraje Martin Výmola výlučně za svůj mateřský klub z Valašského Meziříčí.
Litomyšl - Mít vyzdobený vánoční strom v obýváku podle nejslavnějších českých pohádek? Jde to! Rodiče s dětmi se mohly nechat inspirovat v litomyšlském zámeckém sklepení, kde právě začala výstava vánočních ozdob a tématicky laděných stromků.
Litomyšl – Mít vyzdobený vánoční strom v obýváku podle nejslavnějších českých pohádek? Jde to! Rodiče s dětmi se mohly nechat inspirovat v litomyšlském zámeckém sklepení, kde právě začala výstava vánočních ozdob a tématicky laděných stromků.
Olomouc – Hvězda současného tance, nizozemsko-srbská choreografka Jelena Kostić, zatančí v úterý návštěvníkům olomouckého Divadla na cucky sólové přestavení A Short Odyssee | Woman.
Nymburk – Série nadále pokračují. Fotbalisté nymburského Polabanu vyhráli už popáté za sebou, Ostrá naopak počtvrté v řadě prohrála. Vzájemný zápas, který sledovalo 350 diváků, vyhráli domácí fotbalisté. Ostrá vyšla v okresním derby krajského přeboru bodově i střelecky naprázdno.
Hradec Králové - Vánoční motivy na veřejném osvětlení se už objevily na řadě míst ve městě. Radnice jich hodlá instalovat přesně 138, k jejich rozsvícení dojde už v sobotu 29. listopadu. V provozu zůstanou do Tří králů.
Třebíč – Bengálské ohně, zajímavé fyzikální a chemické pokusy, přednáška o haváriích slavných raket a hlavně spousta povídání o hvězdách, planetách, galaxiích a celém vesmíru. Tak vypadal první ročník Astronomického dne na třebíčské hvězdárně.
Praha /ROZHOVOR/ - To byl boj! To, co dnes předvedly Petra Kvitová s Angelique Kerberovou ve finále Fed Cupu, se jen tak nevidí. Fantastický zápas plný zvratů se šťastným koncem pro českou hvězdu. "Takový zápas se musí dohrát, i kdybych měla lézt po čtyřech," povídala pak vyčerpaná, ale šťastná Kvitová. Poslední zápas sezony jí dal zabrat, ale stálo to za to.