
Benátská mění název. Headlinery jsou Him a Team s Haberou
Liberec - „Jedu na Benátskou!" Tohle úspornější označení používají návštěvníci největšího festivalu na severu Čech už delší dobu.
Liberec - „Jedu na Benátskou!" Tohle úspornější označení používají návštěvníci největšího festivalu na severu Čech už delší dobu.
Pardubice - „Doma jsme ve dvou zápasech dali jediný gól, to je neskutečně ubíjející," říká obránce Václav Benák. Východočeši jsou kousek od vyřazení
Mělnicko – Hned v úvodním jarním kole museli odrážet útok jednoho z hlavních pronásledovatelů. Fotbalisté Dolan ale domácí zápas se třetím Obřístvím zvládli a nadále tak drží na čele B skupiny III. třídy tříbodový náskok.
Vyškov – Při přebírání diplomu pro nejlepšího sportovce Vyškova za loňský rok ragbista Martin Kovář řekl, že jedinec v tak kolektivním mužském sportu neznamená nic. Jeho spoluhráči se ale už v prvním jarním kole extraligy přesvědčili i o tom, že jednotlivec také může svému týmu citelně chybět.
Plzeň – Před zápasem 28. kola juniorské ligy sice dělilo oba soupeře pět příček v tabulce a pro Viktorii hovořilo i domácí prostředí, přesto byl zápas až do závěrečných minut zcela vyrovnaný. Výhru 3:1 si Plzeňané zajistili až dvěma brankami v samotném závěru utkání.
Jablonec n. N. - Již tuto středu 26. března, tedy zítra, propukne v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky v biatlonu mužů a žen. Exhibice pořádá SKP Kornspitz Jablonec v místním biatlonovém areálu a zúčastní se jí všichni čeští medailoví biatlonisté ze Soči.
Praha - Poctu finské herečce Kati Outinenové uvádí prostřednictvím pěti filmů pražský Febiofest. Herečka, která svou kariéru začínala v divadle, se na filmovém plátně poprvé objevila jako devatenáctiletá v roce 1980 v Česku málo známým filmem Živote, tady jsem! Získávala pak slávu především ve filmech Akiho Kaurismäkiho Hamlet podniká, Děvče ze sirkárny, Drž si šátek, Tatjano! a řady dalších. Za roli v jeho snímku Muž bez minulosti byla v Cannes oceněna za herecký výkon.
Prostějov – V 17. kole jihomoravské skupiny II. ligy házené mužů postavil los prostějovské házenkáře proti lídrovi průběžné tabulky a to ještě na olomouckou palubovku. Na podzim Prostějovští doma s TJ STM Olomouc překvapivě remizovali a nikdo neočekával, že by se jim mohlo něco podobného podařit i v odvetě. Zadařilo se ještě víc!
Rumburk – Na televizi Nova už běží třetím týdnem česko-slovenská pěvecká soutěž Hlas. Před pět hvězd hudebního showbyznysu se postavil i devatenáctiletý Marek Relich z Rumburka.
Hranice – Cyklistika, to bude hlavní téma letošního vyhlašování nejlepších sportovců města Hranice za rok 2013. Ve dvoraně hranického zámku se čtrnáctý ročník slavnostní akce chystá na úterý 15. dubna od 17 hodin.
Jičín – Druhým kolem pokračovala nadstavbová část nejvyšší soutěže házenkářů Triglav pojišťovna extraliga. Jičínští cestovali na palubovku Frýdku-Místku, tedy týmu, se kterým ještě v letošní sezóně nebodovali a zejména domácí nejtěsnější porážka je hodně mrzela.
Jablonec n. N. - Nejkrásnější české vyhlídky připomene nová série pamětních medailí. Startují tou nej… rozhlednou Štěpánka Hvězda z Jablonecka.
Miami - Petra Kvitová si zahraje na elitním turnaji v Miami poprvé čtvrtfinále. Čtyřiadvacetiletá tenistka sice prohrála s Anou Ivanovičovou úvodní set, jenže pak bývalou světovou jedničku zostudila dvěma "kanáry" a může se těšit na zápas s ruskou hvězdou Marií Šarapovovou.
Plzeň – Tradiční galavečer Souboje Titánů začíná psát novou kapitolu své historie, vstupuje totiž do své druhé dekády.
Tahle pochvala ho musela zahřát u srdce. Když kapitán ostravského Baníku Michal Frydrych opouštěl v sobotu večer Bazaly, u vestibulu se potkal s bývalou hvězdou klubu René Bolfem.
Pardubice - Pardubice jsou na jaře stoprocentní, i bez tří hráčů základní sestavy zničily dalšího soupeře
Jaroměřice nad Rokytnou - Sedm bretaňských kapel bude jedním z hlavních taháků 20. ročníku festivalu keltské kultury Beltine, který se na přelomu dubna a května uskuteční v areálu zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Beltine bude první zastávkou na evropském turné tohoto uskupení.
Severní Čechy, Děčín /ROZHOVOR/ - Městské divadlo v Děčíně v úterý 25. března od 19.00 bude prvním místem severu Čech, kde zahraje písničkářka Radůza s kapelou po vydání nového alba „Gaia" (Radůza Records/ Supraphon, březen 2013). O desce i koncertech jsme dali řeč s Radůzou i bubeníkem její kapely Davidem Landštofem.
New York - Byl vidět. Patrik Eliáš měl prsty v důležitém vítězství New Jersey 3:2 nad Torontem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Devils díky výhře snížili ztrátu ve Východní konferenci na poslední postupové místo do play off na rozdíl pěti bodů. Do konce základní části jim chybí odehrát deset utkání.
Františkovy Lázně - Účast hvězdy českého popu Michala Davida měla být velkým ´tahákem´ tradičního Starostenského bálu, který se odehrál v pátek večer ve františkolázeňském Společenském domě.
Pardubice - Pardubice doma dvakrát padly, pokaždé je složil Růžička. V nedělním zápase je „sejmul" 26 sekund před koncem
Uherské Hradiště – Vedle první hvězdy zápasu, autora hattricku Jaroslava Diviše, oslavovali fanoušci Slovácka i muže, který se pohybuje na opačné straně hřiště. Gólman Milan Heča Slovácko opět podržel několika výbornými zákroky a na jaře ve svém pátém startu vychytal už čtvrtou nulu.
Šumperk - Polské skupiny Joanna Knitter Blues & Folk Connection a Jan Galach Band si zahrají na mezinárodním festivalu Blues Alive v Šumperku. Účast na prestižní akci si vybojovaly v sobotu večer na přehlídce talentů Blues Aperitiv. ČTK to dnes řekl produkční festivalu Ondřej Polák. Porota vybírala ze sedmi kapel, které už dříve prošly sítem přihlášených.
Myslkovice - Myslkovičtí mají nový znak a vlajku. Oficiálně je představí na začátku června při setkání místních rodáků.
Českolipsko - Konec školního roku je sice ještě daleko, avšak rodiče, kteří chtějí své děti o prázdninách poslat na letní tábor, by už měli ten vhodný vybírat.
Pardubice /ROZHOVOR/ - „V normálním životě se mi nestává to, co Markovi na plátně," říká známý herec.
Uherské Hradiště – Dost možná budoucí vycházející hvězdy anglického nebo českého fotbalu budou mít možnost vidět fanoušci na Slovácku v nejbližších dnech. Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti se totiž koncem března stane místem pro tři zápasy finálové fáze kvalifikace na Mistrovství Evropy do 17 let.
České Budějovice – Veřejná ukázka zlacení omítky kostela Svaté Rodiny při Biskupském gymnáziu umožnila ve čtvrtek zájemcům seznámit se s další fází rekonstrukce tohoto svatostánku. Omítku odborníci pozlacují dvaadvacetikarátovými plátky zlata o rozměru 8 na 8 centimetrů podle návrhu architekta Josefa Pleskota.
New York - Ani basketbalisté Toronta nedokázali v NBA zastavit Kevina Duranta. Nejlepší ligový střelec dal v pátečním utkání 51 bodů a hosté z Oklahomy zvítězili 119:118 po druhém prodloužení, třebaže ještě 47 sekund před koncem prohrávali o osm bodů.
Praha - Termín otevření tunelového komplexu Blanka se zřejmě opět vzdálil. Zda-li se stihne ten letní, deklarovaný dosud vedením Prahy, je ve hvězdách. K posunu od prosincového uzavření stavby nepřispělo ani mimořádné zasedání zastupitelstva hlavního města.
Lednice, Podivín – Zámek v Lednici zahajuje tuto sobotu novou sezonu. Návštěvníkům se díky nebývale teplému počasí o týden dříve než loni otevře první prohlídková trasa, skleník a minaret. A v neděli znovu.
Praha /ROZHOVOR/ - Herec, mim, moderátor Michal Nesvadba patří k nepřehlédnutelným osobnostem českého šoubyznysu. Rozhodl se však pro tu nejtěžší disciplínu, bavit děti, stal se „Michalem z Kouzelné školky", se svým zábavným programem jezdí republikou. Mimo to napsal a režíroval balet Billiard a lední show Princezna Zmrzlina. Letos vyráží jako hlavní hvězda na lední revue „Jen počkej, zajíci!" po sedmi městech v Čechách a na Moravě.
Havlíčkův Brod – Takový ohlas svého výkonu nečekali ani samotní borci našeho národního výběru.
Jaroměřice nad Rokytnou - Sedm bretaňských kapel bude jedním z hlavních taháků 20. ročníku festivalu keltské kultury Beltine, který se na přelomu dubna a května uskuteční v areálu zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Beltine bude první zastávkou na evropském turné tohoto uskupení.
Opava /2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ - Parádní basketbal se v pátek servíroval v Opavě. Vydatnou měrou se na tom podílel skvěle hrající tým Opavy. Slezané na kolena z nymburských hvězd nepadli, naopak tři čtvrtiny si drželi vedení a Nymburk byl pořádně nervózní. Vítězství urval až v poslední desetiminutovce hlavně díky Hrubanovi.
Opava - Parádní basketbal se v pátek servíroval v Opavě. Vydatnou měrou se na tom podílel skvěle hrající tým Opavy. Slezané na kolena z nymburských hvězd nepadli, naopak tři čtvrtiny si drželi vedení a Nymburk byl pořádně nervózní. Vítězství 77:68 urval až v poslední desetiminutovce hlavně díky Hrubanovi.
Ústí nad Labem - Ústecký deník přináší přehled důležitých a zajímavých událostí dne.
Rosice, Brno – Celou dosavadní část kariéry měl za úkol hlídat soupeřovy útočné hvězdy. Teď se má z defenzivního dříče proměnit na tahouna ofenzivy. Zatímco pro většinu fotbalistů by taková výrazná změna práce znamenala jisté problémy, fotbalista divizních Rosic Martin Živný se s ní už v posledních pěti podzimních kolech popasoval bravurně, když se na hrotu útoku čtyřikrát gólově prosadil.
Severní Čechy, Děčín - Městské divadlo v Děčíně v úterý 25. března od 19.00 bude prvním místem severu Čech, kde zahraje písničkářka Radůza s kapelou po vydání nového alba „Gaia" (Radůza Records/ Supraphon, březen 2013). O desce i koncertech jsme dali řeč s Radůzou i bubeníkem její kapely Davidem Landštofem.
Severní Čechy, Děčín - Městské divadlo v Děčíně v úterý 25. března od 19.00 bude prvním místem severu Čech, kde zahraje písničkářka Radůza s kapelou po vydání nového alba „Gaia" (Radůza Records/ Supraphon, březen 2013). O desce i koncertech jsme dali řeč s Radůzou i bubeníkem její kapely Davidem Landštofem.
Brno - Až při 69. ročníku Běhu Lužánkami dojde k jedné premiéře. Na startu populárního brněnského závodu se v sobotu poprvé představí atlet tmavé pleti. Největší favorit letošního klání bude keňský vytrvalec Joel Maina Mwangi. „Je to světová supertřída a věřím, že to potvrdí," prohlásil ředitel závodu Karel Walter.
Zlín – Hudební vystoupení ve zlínských trolejbusech? Nic není nemožné. Již pátý ročník festivalu Busfest se koná ve středu 16. dubna od 16 hodin. Nedávno byli odhaleni tři interpreti, kteří se v trolejbusech představí.
Ústí nad Labem - Na komedie láká 2. ročník přehlídky Jarní forbína. V pondělí 7. dubna od 19.30 to je hra Jistě, pane premiére, hlavní role hrají Karel Heřmánek, Josef Carda, Dana Morávková a Stanislav Zindulka.
Kutná Hora - Junioři florbalového klubu SKP Olympia Kutná Hora mají po sezoně, kterou zhodnotil jejich trenér Jan Třískala. Jeho tým skončí nejhůře sedmý ve II. lize.
Opava /POZVÁNKA/ - Basketbalový fanoušek v Opavě se dočkal. Dnes uvidí na vlastní oči v akci tým nymburských hvězd. Favorit je jasně daný, Středočeši letos zatím českou basketbalovou scénou proplouvají bez ztráty kytičky, a to jak v lize, tak poháru.
Pardubice – Co byste si s sebou vzali na roční cestu do Japonska? Studentka pardubického Gymnázia Mozartova v tom má jasno.
Skuteč - Tomáškova a Novákova hudební Skuteč se chystá na další z řady festivalových koncertů. Již tuto neděli na pódium velkého sálu kulturního klubu vystoupí hvězda českého houslového nebe, vynikající a vyhledávaný virtuos Pavel Šporcl.
Olomouc – Na jednom parketu a pod jednou střechou, se sejdou nejlepší české taneční páry všech věkových kategoriích.
Přerov – Nejlepší filmy o cestování a sportování v přírodě přináší již 5. ročník filmového festivalu Expediční kamera v přerovském kině Hvězda.
Přerov – Na čtyřhodinovou hudební smršť se můžou těšit návštěvníci, kteří zavítají v pátek 28. března do Městského domu v Přerově na koncert dvou legendárních metalových kapel Arakain a Dymytry.