Náchodsko /FOTOGALERIE/ - Nejúspěšnějším sportovcem okresu Náchod za rok 2012 se podle hlasů odborné veřejnosti stala Michaela Drábková. Atletka novoměstského Sportovního klubu tak obhájila své loňské prvenství. Hvězdou Deníku, kterou určují prostřednictvím svých hlasů čtenáři Náchodského Deníku, je plavkyně náchodského Delfína, Petra Lemfeldová.
Nymburk – Čtyři body. To je bodový příděl okresních fotbalových celků Polabanu Nymburk a Semic po dvou jarních kolech v krajském přeboru. V úvodním zápase jara oba celky vyhrály, nyní se ve vzájemném souboji podělily o bod.
Most - V mostecké knihovně dnes od 19 hodin vystoupí světoznámý kytarista a zpěvák Gerald Clark. Most je jednou z několika zastávek v rámci jeho skoro měsíčního celorepublikového turné. Přední jihoafrický muzikant vystoupí v klubech, divadelních sálech i na festivalech. Doprovodí ho kapela složená z výborných českých hudebníků.
Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod: Florbalisté brodských Draků doslova utekli hrobníkovi z lopaty. Po vítězství 8:7 po samostatných nájezdech ve Žďáře odvrátili sestup a snížili stav série na 1:2.
New York - Brankář Tomáš Vokoun vychytal Pittsburghu vítězství nad Bostonem 2:1 a zasloužil se o devátou výhru Pinguins za sebou. Ondřej Pavelec si připsal proti Ottawě 38 úspěšných zákroků, Winnipeg přesto padl 1:4.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Gambrinus liga: Hradečtí fotbalisté se v utkání proti superfavoritovi rychle dostali do vedení, ale Pražané výsledek dvěma góly otočili.
Košalín, Most - Mostecké házenkářky válí! A to jak v česko-slovenské interlize, tak v evropském Challenge Cupu. Po čtvrtfinálovém domácím vítězství 26:23 nad polským Košalínem Mostečanky vyhrály i na jeho půdě 31:27 (14:11).
Praha – Stvořil jsem falešnou hvězdu – to je téma dalšího filmu z cyklu České televize Nevinné lži, Hvězdička. Na obrazovkách se objeví v neděli ve 20 hodin. Čtyřicetiletý novinář v něm přijme svou roli v mediálním obchodním záměru a začne se na internetu vydávat za sedmnáctiletou.
Kostice /VINAŘI POD LUPOU/ - Devětatřicetiletý Jaroslav Blažek vede v Kosticích vinařství, které nese jeho jméno. Mezi nejhorší zážitky řadí překvapivé výkyvy počasí.
New York - Basketbalisté Bostonu potvrdili v NBA domácí suverenitu už jedenáctým vítězstvím před vlastními fanoušky za sebou. Celtics v sobotu porazili 105:88 nejhorší tým soutěže Charlotte a oplatili mu vysokou úterní porážku.
Frenštát pod Radhoštěm - Frenštát pod Radhoštěm byl v pátek pod dohledem novinářů. Důvodem byla účast české zpěvačky Ivety Bartošové na benefičním plese Fren Music. Hlavní hvězdy večera se hosté dočkali krátce před půlnocí.
Los Angeles - Americká soudkyně otevřela cestu filipínské chůvě, aby se mohla soudit s hollywoodskou herečku Sharon Stoneovou, u které pracovala. Žaloba Stoneovou mimo jiné viní z nespravedlivého propuštění a týrání včetně rasistických nadávek, napsala agentura AFP.
Šumperk - Milovníci bluesové hudby se mohou příští pátek a sobotu vydat do Šumperka. Čekají je hned dvě tradiční přehlídky s názvem Echo Blues Alive a Blues Aperitiv, které vždy na jaře a v létě předcházely v Šumperku velkému podzimnímu festivalu Blues Alive. Letos poprvé se spojí a uskuteční se během jednoho víkendu. Divákům se představí přední hudebníci i naděje na bluesové scéně.
Františkovy Lázně – V pořadí již pátý ´Starostenský bál´ (některými hosty zvaný ´mejdan roku´) rozproudil v pátek večer a v noci na sobotu Františkolázeňské.
New York - Český hokejista Jiří Hudler se v pátečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vítězství Calgary 6:3 nad Nashvillem. Útočník, který více než měsíc neskóroval a v předchozích čtyřech zápasech ani nebodoval, pomohl zvýšit náskok z 1:0 na 3:0 a stal se třetí hvězdou utkání. Roman Červenka se podruhé za sebou nevešel do sestavy Flames.
Washington /VIDEO/ – Vůbec první mezihvězdná sonda může plout vesmírem jako loď napříč oceánem, poháněna velmi soustředěným světlem dopadajícím na plachtu o velikosti státu Texas. Někteří vědci tvrdí, že sluneční plachtění je pro lidstvo možná nejlepší způsob, jak v blízké budoucnosti dosáhnout hvězdných systémů za hranicemi naší sluneční soustavy. I když zároveň upozorňují, že první automatický mezihvězdný let hned tak na spadnutí není.
Plzeň – Kdo si odnese sošku z dílny sochaře Václava Česáka, se rozhodne v pátek večer… V Parkhotelu Plzeň budou slavnostně vyhlášeny výsledky prestižní hudební ankety Žebřík, která už k Plzni patří přesně dvacet let a jejíž vítězové si odnášejí Česákovo dílo.
Praha - Jen den poté, co byl nominován na veledůležitý kvalifikační dvojboj s Dánskem a Arménií, potěšil svou přítomností reprezentační záložník a hvězda Sparty Ladislav Krejčí děti na finálovém dnu Dětského fotbalového poháru.
Bruntál - Kvalitní sestavu metalových skupin přiváží také v letošním roce do Bruntálu pořadatelé festivalů Prometalfest. Před hlavním podzimním Prometalfestem čekají fanoušky dva speciály, které se odehrají 16. března a 18. května v Africa Pubu.
Kočkov - „Děléj! Radkó! Jó! Víš, co jsem ti slíbil, když to dáš!" Tak povzbuzují kamarádi servírku, která zrovna závodně čepuje pivo. Radka Volfová, jak se jmenuje celým jménem, se zachechtá, ale vyrušit se nenechá. Má totiž jen čtyři minuty na to, aby si opláchla sklenice, zchladila je a natočila správnou míru do „štucu" i do „kriglu".
Hradec Králové – Poprvé v sezoně se z vítězství ve východočeském derby Ženské basketbalové ligy radovaly hráčky Trutnova. V rámci třetího kola nadstavbové skupiny A1 zvítězily v Hradci Králové 74:71. Hradecké Lvice se při pátku představí v Brně, Trutnov v sobotu hostí USK Praha.
Police nad Metují - Asi poprvé v historii se ve středu v podvečer sešli společně městští radní Broumova a Police nad Metují. Setkali se na Hvězdě. Odstartovali tak větší spolupráci obou měst.
Pardubice – Tak se to podařilo. Svítkov zodpovědným výkonem zhasl poličskou Kometu a po dlouhých šesti letech si opět zahraje vyřazovací boje v „národce".
Kladno – Hvězdou prvního semifinále play-off hokejové II. ligy mezi Řisuty a Kláštercem byl domácí útočník Jakub Kraus, který za pět minut nastřílel tři branky a výrazně se podílel na výhře 5:0. „Vstřelit tři góly během tří střídání se mi v kariéře ještě nepovedlo," přiznal 33letý borec jenž má za sebou i pár sezon v extralize.
Uherské Hradiště - Milí čtenáři, redakce Slováckého deníku pro vás připravila pravidelné soutěže o zajímavé ceny. Najdete je vždy na titulní straně páteční přílohy Slovácké noviny.
Praha, Ostrava – Šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt se už posedmé, a podle očekávání, stane hlavní hvězdou Zlaté tretry Ostrava, která se letos uskuteční už po dvaapadesáté.
Benešov – Žejdlík Benešov již pošesté za sebou získal titul okresního přeborníka ve futsale s velkým náskokem 19 bodů. „Cesta za ním nebyla zdaleka tak snadná jak se na první pohled zdá. Několik zápasů jsme vyhráli pouze o gól a měli jsme při nich i štěstí," říká hlavní duše a kapitán týmu Marián „Baryk" Král.
Praha – Pražské restaurace Alcron v hotelu Radisson a Degustation Boh?me Bourgeoise obhájily loňské ocenění a získaly jednu hvězdu v letošním vydání gastronomického průvodce Michelin. Uvedla to na svých internetových stránkách společnost Michelin. Šéfkuchaři obou restaurací, Roman Paulus z Alcronu a Oldřich Sahajdák z Degustation Boh?me Bourgeoise, byli už loni prvními dvěma Čechy, kteří ocenění získali.
Praha /VIDEO/ – Supernova na hvězdném nebi jazzového zpěvu Gregory Porter rozzáří oči, potěší uši a zahřeje srdce českých posluchačů již ve čtvrtek od 19.30 hodin na Jarním GALA pro Struny podzimu v pražském Paláci Žofín. V exkluzivním programu připraveném pouze pro tento výjimečný večer, jehož výtěžek bude použit na financování dalšího ročníku festivalu Struny podzimu, Portera podpoří i domácí hudebníci.
České Budějovice – Čtyři sezony odehrál v obraně českobudějovického prvního týmu, poté vychoval jako trenér mládeže řadu hokejových hvězd i světového formátu a nyní stále v klubu pracuje nejen u mládeže, ale má funkci i hospodáře extraligového týmu HC Mountfield. K tomu role kustoda u reprezentační devatenáctky. Jiří Šrámek, který v pátek oslaví životní šedesátku, se rozhodně nenudí.
Třebíč - Zkušení hvězdáři i nadšení astronomičtí laikové jsou v těchto dnech doslova v sedmém nebi. Noční oblohu totiž krášlí nesmírně fotogenická kometa Pan Starrs.
Turnov - Souboj šestého se sedmým. Dobře známí soupeři z Turnova a Litoměřic si to v neděli v hale ve Skálově ulici rozdali o další body do druholigové tabulky. Domácí před utkáním ještě živili alespoň teoretickou naději na konečné třetí místo, kterou si nakonec v přestřelce udrželi.
Pelhřimov - Televize R1 Jih natáčí ve spolupráci s Kulturními zařízeními města Pelhřimova pořad Z očí do očí Šimona Pečenky. Veřejné natáčení se uskuteční v úterý 19. března v 19 hodin v městském divadle v Pelhřimově.
Atacama – Velká část hvězd vznikla asi o miliardu let dříve, než se dosud myslelo. Podle mezinárodního týmu vědců se utvořily již před 12 miliardami let. Ke svému pozorování astronomové použili největší observatoř světa ALMA, která se sice oficiálně otevírá až dnes, ale částečně je v provozu už od roku 2011.