Čtenářskou hvězdou se stal silák Šoukal
Kralovice - Nejúspěšnější sportovci okresu Plzeň-sever za rok 2012 byli v pátek odměněni v Kralovicích.
Kralovice - Nejúspěšnější sportovci okresu Plzeň-sever za rok 2012 byli v pátek odměněni v Kralovicích.
Dražice – V Sezimově Ústí odstartovala cesta ke korunce krásy. Odborná porota bude 2. března volit historicky první sezimoústeckou miss.
Detroit/Praha - Hokejový gólman Petr Mrázek pokračuje v závratném tempu, které jeho kariéra za poslední rok nabrala. Povedená vystoupení na mezinárodní scéně a následně i v nižších zámořských soutěžích dovedla velký talent až do NHL.
Plzeň – Národní házenou má v rodině. Začala s ní v deseti letech Sokole Nezdice společně se svými o dva roky staršími sestrami, dvojčaty.
Olomoucký kraj /VIDEO/ – Doby, kdy se světoví umělci Olomouckému kraji vyhýbali, snad už skončily. I letos se kulturní fajnšmekři mohou těšit na hvězdy první velikosti, za kterými nebudou muset vyrážet do Prahy nebo Brna. Tou nejvýraznější bude bezesporu král flamenca a jeden z nejvýznamnějších žijících hudebníků planety Paco de Lucía.
Houston - Jamajský sprinter Usain Bolt si příští týden zahraje s bývalými hvězdami basketbalové NBA. Šestinásobný olympijský vítěz se zúčastní zápasu celebrit, který se uskuteční 15. února v Houstonu před tradičním Utkáním hvězd zámořské ligy.
Boskovice – Markovič Gipsy Groove. Funky jazzovou lahůdku připravili pořadatelé pro návštěvníky boskovického Zámeckého skleníku. Tam v úterý vystoupí jazzový saxofonista Štěpán Markovič společně se zakládajícími členy brněnské funky soul kapely Gulo Čar. Koncert začíná v sedm hodin večer.
Chorzów/Šumperk /FOTOGALERIE/ – Pořadatelé festivalu Blues Alive slaví obrovský úspěch. Šumperská přehlídka zvítězila v prestižní anketě TOP Blues, kterou vyhlašuje nejčtenější středoevropský časopis věnovaný bluesové muzice Twój Blues.
Hradec Králové - Amatérská volejbalová liga: O nadcházejícím víkendu se ve sportovní hale hradecké Slavie uskuteční zápasy první a třetí ligy.
Ústí nad Labem - Uchechtáte se! Vystydne vám krev v žilách. Zapřemýšlíte si. Možná si i zatančíte. Dost zajímavého se dozvíte. Stačí jen navštívit v pátek večer na Mírovém náměstí podnik Café Alibi a zde 'večer uměleckých chuťovek', Eňo Ňuňo s triem Vašek, Dan & Kytice.
Kopřivnice - Taneční skupina Thara z Kopřivnice patří mezi mezinárodní taneční elitu. Svou pozici potvrdila lednovou účastí na festivalu ve Vídni, odkud si přivezla medaile a poháry.
Sedlec – Tak bujarý fotbalový život jako má útočník KSNP Sedlec Agon Limani, není jen tak k vidění. Přes krkolomné začátky a konec se nakonec nadějný mladík přenesl s velkou grácií, a v současné době patří k pilířům sedleckého A-týmu v krajské I. B třídě. Nejen o tom jsme si povídali s fotbalovou nadějí v bleskovém rozhovoru.
Pardubice - Německý šampion ovládl první ročník Zlaté tyčky. Jan Kudlička se mezi hvězdami neztratil, skončil na třetím místě
Moskva /VIDEO/ – Zamilovaná mladá dívka Lesya Toumaniantzová z Ruska si nechala vytetovat přes obličej obřím gotickým písmem jméno svého přítele, známého tatéra Ruslana Toumaniantze. A to v den, kdy se poprvé setkali. Informoval o tom deník Daily Mail.
Bystřice – Další hrací den se odjel ve futsalové 2. A třídě, za přítomnosti rozhodčích Chaloupky, Svobodného a Borka. Ze dvou jasně vedoucích celků zaváhali Tuleni z Olbramovic s béčkem Žejdlíku, z čehož měl velkou radost Struhařov, který všechny zápasy vyhrál. Souboj posledních celků pro sebe bralo Dlouhé Pole díky hattricku Piláta. Do čela produktivity vyskočil Šach z Tuleňů Olbramovice, střelce naopak vede Rosol z olbramovického Motoru.
Litvínov – V Litvínově možná vyrůstá nový rychlobruslařský talent. Je jím dvanáctiletá Tereza Nosková. Ta utekla od krasobruslení k rychlým nožům. A už si vysloužila i pochvalu od trenéra hvězdné Martiny Sáblíkové Petra Nováka.
Olomoucký kraj – Doby, kdy se světoví umělci Olomouckému kraji vyhýbali, snad už skončily. I letos se kulturní fajnšmekři mohou těšit na hvězdy první velikosti, za kterými nebudou muset vyrážet do Prahy nebo Brna.
Svitavy – Svitavská hvězda se svými výkony zařadila mezi nejvýraznější postavy základní části Mattoni NBL.
Zbraslavice – Šestnáctiletý atlet ze Zbraslavic Dominik Kubec se dal před dvěma lety na běhání. Jeho talentu si všimli i v pardubické Hvězdě, za kterou aktuálně závodí v běhu na tři tisíce a patnáct set metrů. Svými výkony se dostal i do české juniorské reprezentace.
Ústí nad Labem /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Zábava. Hity. Show. Hvězdy. Čtvrtý Ples severočeských patriotů v sobotu zcela vyprodal všechny prostory Domu kultury v Ústí. Pro mnohé úžasná živá party, na níž publikum tančí na své hvězdy. Na hudbu interpretů, které miluje a na jejichž hitech vyrůstalo. Pro jiné prestižní akce i „skanzen socialistického popu".
Uherský Ostroh - Na sedmdesát dětí převlečených za nejrůznější pohádkové postavy se v pátek zúčastnilo tradičního karnevalu na ledě v Uherském Ostrohu, který nesl název Vstupte s námi do pohádky.
Pardubice - Colorado uctilo svoji hvězdu, Milan Hejduk odehrál tisící zápas v NHL. Jaromír Jágr se jako gratulant neosvědčil, ukradl všechny body
Příbram – V pátek 1. února začal premiérový ročník ankety Příbramského deníku s názvem Hvězda okresních trávníků. Věříme, že příjemně vyplní pauzu, která ještě zbývá do startu jarních odvet a stane se pravidelnou součástí začátku roku.
Schladming - Americká lyžařská hvězda Lindsey Vonnová se po krkolomném pádu na mistrovství světa ve Schladmingu podrobí operaci kolena začátkem příštího týdne.
Harrachov – Třetí, druhý… Konat se v Harrachově ještě jeden závod, JAN MATURA by ho musel vyhrát.
Praha - Hokejová reprezentace v úterý v Praze zahájila přípravu na Švédské hry, třetí turnaj seriálu Euro Hockey Tour. Trenér Alois Hadamczik měl v pražské O2 areně k dispozici všech 23 nominovaných hráčů.
Chorzów/Šumperk – Pořadatelé festivalu Blues Alive slaví obrovský úspěch. Šumperská přehlídka zvítězila v prestižní anketě TOP Blues, kterou vyhlašuje nejčtenější středoevropský časopis věnovaný bluesové muzice Twój Blues.
Plzeňsko – Již ve středu se sportovní příznivci dozvědí jména nejlepších sportovců, družstev, trenérů a rozhodčích v okrese Plzeň-jih za rok 2012.
Karlovarsko – Dohráno. Tedy alespoň první část futsalového okresního přeboru. Základní část nakonec ovládlo áčko AC Žízeň, i když v posledním vystoupení první fáze soutěže v tělocvičně Základní školy ve Dvorech nakonec padlo v souboji s Denasem.
Pardubice – Atletický mítink, který doposud pardubická ČEZ Arena nezažila. Tak nějak by se dalo také hovořit o dnešní Zlaté tyčce.
Plzeň - Největší šanci získat prestižní hudební ocenění Žebřík má kapela Kryštof.
Gaborone - V dětství ji sousedé příliš v lásce neměli. Ostatně jako každého albína. Posmívali se jí za její zvláštní zjev.
Praha – Na víceletých gymnáziích jsou géniové a studijní hvězdy, zatímco na druhém stupni základních škol zůstávají méně šikovné děti. Tento často opakovaný mýtus boří čerstvá zpráva České školní inspekce za rok 2011/12.
Brno /ZBROJOVÁK STOLETÍ/ - Rodák z Bohušovic u Terezína byl jednou z nejvýraznějších postav brněnské éry Rudé hvězdy na přelomu padesátých a šedesátých let, kterou fotbaloví historici započítávají do klubové historie Zbrojovky vzhledem k pozdějšímu sloučení obou celků.
Mšeno – Poslední lednový den se stal konečným termínem pro nahlášení soupisek na letošní extraligová klání. Při podrobnějším pohledu na seznamy borců v jednotlivých klubech je na první pohled vidět, že jejich manažeři přes zimní přestávku rozhodně nezaháleli. Soupisky čtyř extraligových týmů se tak zaplnily jmény, která budou v českých „vodách" rozhodně znamenat určité oživení.
Mšeno – Poslední lednový den se stal konečným termínem pro nahlášení soupisek na letošní extraligová klání. Při podrobnějším pohledu na seznamy borců v jednotlivých klubech je na první pohled vidět, že jejich manažeři přes zimní přestávku rozhodně nezaháleli. Soupisky čtyř extraligových týmů se tak zaplnily jmény, která budou v českých „vodách" rozhodně znamenat určité oživení.
Liberecký kraj - Veselte se, hodujte, tancujte, radujte se. Masopustní úterý už se blíží. Po něm začíná čtyřicetidenní půst.
Hodonín – Dubňanská krize se prohlubuje. Trápící se Oranjes nezvládli ve futsalovém přeboru další utkání, se Strážnicí prohráli po dalším bezkrevném výkonu v hodonínské sportovní hale 6:13. Hvězdou zápasu byl útočník Marek Popelka. Známý okresní kanonýr, který v den zápasu slavil čtyřiatřicáté narozeniny, se podílel na demolici odevzdaného soupeře pěti góly. Hattrick zaznamenal Dušan Helísek.
Pardubice – Prestižní atletický mítink Zlatá tyčka se premiérově uskuteční v Pardubicích již v úterý
Louny - Loni se vystoupení rockových kapel přesunula do restaurace Stromovka, letos má zamířit zpět.
Ústí nad Labem – Zábava. Hity. Show. Hvězdy. Čtvrtý Ples severočeských patriotů v sobotu zcela vyprodal všechny prostory Domu kultury v Ústí.
Hranice – Zimní počasí s dalším přívalem sněhu zajistilo vánočnímu stromu na hranickém Masarykově náměstí dalších několik hodin existence. Pracovníky Ekoltesu, kteří měli patnáctimetrovou jedli v pondělí 4. února už definitivně odstranit, zaskočilo noční a ranní sněžení, a tak místo úklidu posledního kousku Vánoc z Hranic se vydali bojovat se sněhovou pokrývkou.
Beroun – Ještě jednou se vracíme k vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Berounska za rok 2012. Jedním z vyhlášených sportovců na pódiu byl i fotbalista Petr Pudhorocký, který se stal sportovní hvězdou Berounského deníku. Mladému fotbalistovi z Hýskova jsme položili několik otázek.
Pardubice – Statistika nuda je… Píseň z pohádky Princové jsou na draka rozhodně netěší sportovní fandy.
Rychnov nad Kněžnou - Reprezentant v jízdě na skibobech Pavel Čiháček byl čtenáři zvolen Hvězdou Deníku v anketě Nejúspěšnější sportovec Rychnovska 2012.
Hranice – Zimní počasí s dalším přívalem sněhu zajistilo vánočnímu stromu na hranickém Masarykově náměstí dalších několik hodin existence.
Ostrava - Jedno únorové a jedno březnové představení muzikálu Divotvorný hrnec nabídne divákům Národního divadla moravskoslezského exkluzivní hosty. V roli Bellindy se představí Radka Fišarová a jako vodníka Čochtana diváci uvidí Lumíra Olšovského.
Liberec /NOMINACE NA THÁLII/ - Dvě širší nominace pro libereckou operu a jedna pro balet. Takové je letošní skóre pro Divadlo F. X. Šaldy v Cenách Thálie udělovaných hereckou asociací za mimořádné výkony.
Kyjov - Po dvou úspěšných večerech, při kterém se představily hvězdy pořadu Na stojáka ve Strážnici, nyní uvede žánr stand up také Kyjov. Ve středu dvacátého února přijedou publikum pobavit ostřílení borci Lukáš Pavlásek, známý z reklamy telefonního operátora, Karel Hynek a herec Josef Polášek, který ztvárnil hlavní roli ve snímku František je děvkař.
Schladming - Americká lyžařka Lindsey Vonnová se bude moci na mistrovství světa ve Schladmingu cítit jako filmová hvězda. Čtyřnásobná vítězka Světového poháru totiž bude mít po dobu šampionátu k dispozici osobní strážce, kteří se budou starat o její klid a bezpečí.