Do kina vlakem: Nová tradice?
Račice nad Trotinou – Projekce amatérského filmu Andělé na kolejích slavila v Račicích nad Trotinou úspěch
Račice nad Trotinou – Projekce amatérského filmu Andělé na kolejích slavila v Račicích nad Trotinou úspěch
Brno - Ten výrok mluví za vše. „My máme Dianu a ostatní týmy ne,“ prohlásil o ní kouč USA Geno Auriemma. Už jen to dává Dianě Taurasiové punc výjimečnosti. A po právu.
Seattle - Basketbalistky Seattlu vyhrály v prvním finálovém utkání WNBA nad Atlantou 79:77.
Jihlava -Z komorní přehlídky na louce u Štoků se za sedm ročníků stala vyhlášená akce pro tisíce milovníků folku a country.
Jihlava – Jednačtyřicetiletý Pavel Solar z Jihlavy uspořádal před osmi lety koncert své oblíbené kapely. Dnes organizuje jeden z největších festivalů trampské hudby.
Omsk - Čeští veteráni ve sledovaném souboji Omsku se Spartakem příliš nezazářili.
Praha /SPORTOVNÍ HVĚZDA VÍKENDU/ - Pětadvacetiletý liberecký rodák, který hrával mj. za Hlavici, řádil v 6. kole České fotbalové ligy v dresu Bohemians Praha. Ten v sobotu zdolal 6:2 béčko Jablonce a u všech branek vítězů byl záložník Jiří Šisler.
Liberec /FOTOGALERIE/ - Práce v ulici Na Bídě hodnotí Liberečané jako velmi pomalé. A rozčiluje je to. Jindy výrazně vytížená dopravní tepna v samotném centru města je uzavřená.
Kroměříž - Málokdo ví, že se v Kroměříži v oboře Hvězda nachází malý, ale unikátní psí hřbitov.
Předměřice – Správčický písník zažil první ročník Hawai Festu, který se nesl v duchu metalu, hardcoru a punk-rocku.
Dlouhá Lhota /FOTOGALERIE/ – Na letišti v Dlouhé Lhotě se v neděli konal už XIV. ročník Acrobatshow a X. Memoriál Martina Stáhalíka. Divákům se předvedli skuteční mistři letecké akrobacie a milovníci létajících strojů se mohli pokochat i řadou legendárních strojů.
Hradec Králové – /AKTUALIZOVÁNO O FOTOGALERII/ Osmé kolo Gambrinus ligy: Fotbalisté FC Hradec Králové remizovali s pražskou Slavií, i přesto, že si vypracovali několik možností
Udine – Evropský pohár Rally Mitropa cup pokračoval počátkem září na italské půdě 46. Rally del Friuli e delle Alpi Orientali s centrem v Udine. Soutěž situovaná do alpské krajiny s velkým převýšením je pověstná klikatými rychlostními zkouškami, lemovanými z jedné strany skálou a z druhé strží do údolí.
Tuchlovice – Byl to jen pamlsek. Při současné síle fotbalistů Klecan a Tuchlovic byla výhra hostů povinností. Splnili ji a udrželi se v čele tabulky I. A třídy.
Kroměříž /FOTOGALERIE/ – Tři cyklistické disciplíny si v oboře Hvězda u Kroměříže vyzkoušeli v neděli sportovní nadšenci, kteří se zúčastnili závodu Hvězda Cup 2010.
Ostrava - Pořadatelé 29. evropského šampionátu ve stolním tenisu dělají od počátku vše pro to, aby se ČEZ Arena v Ostravě-Zábřehu co možná nejvíce zaplnila fanoušky, kteří by měli pomoci českým reprezentantům ve snaze probít se do čtvrtfinále týmové soutěže družstev.
Libiš - Medvěda syrského, tygra ussurijského a ocelota představil dětem na dvoře libišské školy chovatel Jaroslav Kaňa.
Stonava – Sto let už je pořádný důvod k oslavě. Přesně tolik let letos uplynulo od vysvěcení kostela svaté Maří Magdalény ve Stonavě a farnost ve spolupráci s obcí plánuje na víkend 18. a 19. zaří hned dvoudenní oslavy.
Kyjov – David Herka, Václav Kolář, Martin Kakáč a Roman Chvojka budou největšími hvězdami sobotního mistrovství České republiky v biketrialu.
Vyškov – Pardubičtí muži dosáhli ve finále extraligy na nejlepší umístění v dlouhé historii klubu.
Karolinka, Vsetín – Na výstavbu supermarketu, který ještě před rokem jitřil emoce v Karolince, se jakoby zapomnělo. Slibovaná prodejna Penny ve městě dosud nestojí, její budoucnost je zatím ve hvězdách.
Karlovarsko - Pozvánka na fotbal I. B třída
Mariánské Radčice - Mariánská pouť se koná v sobotu v Mariánských Radčicích u Litvínova. Akce má již svou čtyřletou tradici a o její kvalitě svědčí každoročně se zvyšující počet návštěvníků. Program letošní pouti si určitě nezadá s ročníky předešlými.
Olomouc – V roce 2009 Zoru zastavilo ve finále, letos na jaře už v semifinále. V interlize házenkářek zřejmě není vypjatějšího souboje než mezi DHK Zora Olomouc a HC Britterm Veselí nad Moravou.
Lupenice – Letos se uskutečnil 24. ročník závodu Lupenická dvanáctka, který je tradičně zařazen do celoroční soutěže Velká cena východních Čech v bězích.
Opočno - Zastupitelé Královéhradeckého kraje zatím nerozhodli o konečném osudu nemocnice. Ve hře tak stále zůstává její přerod v polikliniku.
Opočno - Zastupitelé Královéhradeckého kraje zatím nerozhodli o konečném osudu nemocnice. Ve hře tak stále zůstává její přerod v polikliniku.
Ústí nad Labem /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Tonya Graves, dáma s nepřeslechnutelným hlasem, se v širším měřítku v ČR proslavila ve skupině Monkey Business. Tonya (ročník 1969), která přišla z rodných USA do Čech před 15 lety, má od jara 2010 vlastní kapelu Tonya Graves Live. S ní roztančí návštěvníky multikulturního festivalu Barevná planeta 2010. „Tonya Graves s kapelou vystoupí v sobotu od 14.25 schválně. Chceme už odpoledne přilákat na festival pestré publikum,“ říká pořadatel festivalu, Jan Kubíček.
Benátky - Další, už 67. ročník nejstaršího filmového festivalu na světě spěje k závěru a zatím se neobjevilo žádné dílo, které by bylo skutečnou událostí. Den před závěrem benátské filmové přehlídky se na tom shoduje většina kritiků. V samotné Itálii dokonce padla svatokrádežná otázka, zda má festival bez mistrovského díla smysl. Jiní připouštějí, že některé filmy v hlavní soutěži zklamaly, ale její celkovou úroveň považují za dobrou. Bookmakeři mají vcelku jasno. Jednoznačným favoritem na Zlatého lva pro nejlepší film je podle nich snímek amerického režiséra Darrena Aronofskyho Black Swan (Černá labuť), který festival 1. září zahajoval. Další v pořadí jsou Promises Written in Water (Sliby psané do vody) dalšího Američana Vincenta Galla a Balada triste de trompeta (Smutná balada o trubce) španělského tvůrce Álexe de la Iglesia.
Žatec /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Jak jinak než v černých brýlích a naplno mohla zazpívat Ilona Csáková velké hity (Jablko je vinno, 49 dnů do jara…) dříve mostecké Laury na Dočesné v Žatci? V sobotu 4. září v noci byla tato česká pop zpěvačka (hity Láska je láska, Tornero, Růžová…) tak nadšená a svá, že jsem chtěl mít její emoce nahrané i vytištěné na papíře. Zde tedy jsou pocity a postřehy chebské rodačky (ročník 1970) , kterou kapelník a zakladatel Laury a jejích tygrů Karel Šůcha v závěrečném grandiózním finále oslavy čtvrtstoletí představil slovy: „To je naše hvězda!“ Na žatecký mejdan ke 25. narozeninám rockové skupiny Laura a její tygři Ilona prý jen tak nezapomene…
Zábřeh /SEZNAM VÝHERCŮ/ – Partnerskou dvojici oblíbeného televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě uvidí návštěvníci zábřežského kulturního domu. Jiří Langmajer a Ivana Jirešová budou stejně jako na televizních obrazovkách v roli manželů, tentokrát ale v divadelní hře Líbánky aneb Láska ať jde k čertu.
Kroměříž – Volné pokračování MTB závodů Hvězda cup je na programu v neděli 12. září . Jedná se o trojboj v disciplínách: sprint do kopce – 300–500m, MTB časovka jednotlivců na 5km a závod na 30 minut +jedno kolo.
Kladensko - Do tradiční ankety fotbalový Počin víkendu jsme ve třetím podzimním pokračování vybrali šest adeptů na celkové prvenství. vybírat a hlasovat můžete do pátku 10. září do 10 hodin.
Mikulov - Lucie Bílá, David Koller, Jana Kratochvílová, kapely Kryštof, Support Lesbiens, Monkey Business nebo Nightwork. Ti všichni přijali pozvání na letošní Pálavské vinobraní. Víno a burčák potečou v Mikulově proudem už tento víkend.
Olomouc – Podobnou situaci česká ženská házená snad ještě nezažila. Dvě stabilní hráčky reprezentace Michaela Hrbková a Dominika Selucká nemohou zasáhnout do interligových bojů, oběma totiž Český svaz házené (ČSH) vyměřil dvouměsíční distanc za neoprávněný start v přípravě za Sokol Poruba.
Tábor – Historická slavnost nabídne od zítřka do neděle i mnoho popových hvězd. Přijedou Petr Kolář i David Koller.
Plzeň - Start ve Stříbře je pro Štybara jedním z mála, které absolvuje před domácími diváky.
Vřeskovice – Pět mistrovských zápasů odehráli házenkáři TJ Vřeskovice o minulém víkendu.
Olomouc - Pátý ročník populární Hanácké laťky přivede na olomoucké Horní náměstí i zajímavé skokany z "nevýškařského" sektoru. Na Horním náměstí bude soutěžit i trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák, kapitán Mory Richard Brančík nebo obránce Sigmy Tomáš Kalas.
Náchod – Další závodem pokračoval seriál Běžeckých potěšeníček 2010 SC Dobrošov, tentokrát šlo o XI. ročník Pekelné třináctky.
Zruč nad Sázavou - Realizace protipovodňových opatření ve Zruči nad Sázavou je v plném proudu. Nyní jsou ve fázi výkupu pozemků na výstavbu ochranné zdi.
Liberec /NENÍ PRAVDA, ŽE… / – Než ho nahradila rudá hvězda a český lev, vídal ho denně téměř každý Liberečan. Roku 2005 se na své výsostné místo vrátil. Řeč je o soše rytíře, která krášlí vrcholek věže liberecké radnice. Kdo to ale vlastně je? Názory se různí.
Kladno – Dnes, tedy ve čtvrtek 9. září,oslaví významné životní jubileum - 70. narozeniny, prezident extraligového hokejového klubu HC Vagnerplast Kladno a otec největší hvězdy našeho současného hokeje Jaromír Jágr starší.
Žatec /ROZHOVOR/ - Na mejdan ke 25. narozeninám rockové skupiny Laura a její tygři jen tak nezapomene zpěvačka Ilona Csáková.
Opava - První srpnová sobota patřila největšímu českému podniku v terénním triatlonu letošní sezony. Premiérově se Xterra Czech odehrávala v atraktivním prostředí Krkonoš, konkrétně v areálu ve Špindlerově Mlýně.
Pardubice /TISKOVÁ ZPRÁVA/ - Úterní autogramiáda basketbalistů z Pardubického klubu BK JIP Pardubice opět přilákala sportovní fanoušky. Stejně jako minulý rok se i letos v AFI Paláci podepisovali hvězdy pardubického basketu, mezi nimi Derek Wright, Jiří Černošek, Petr Bohačík a Zbyněk Pospíšil.
Rokycany – Po úspěchu loňského Pohádkového světa, se skauti letos rozhodli akci zopakovat, tentokrát s názvem Večerníčkovské dovádění na skautské louce.
Benátky – Dvě stálice francouzského filmu přitáhly v minulých dnech pozornost v Benátkách: Catherine Deneuve a Gérard Depardieu. Oba hrají ve filmu Françoise Ozona Potiche (Talisman), jež vyvolával při projekci bouře smíchu. Film, zasazený do 70. let, líčí poprask v továrně na deštníky, kterou po smrti majitele převezme jeho žena a obrátí vše naruby. „Od té doby se postavení žen zlepšuje, ale pomalu,“ komentovala úděl žen Catherine Deneuve. „Stále jsou velké rozdíly v přístupu k mužům a ženám, zvláště když jde o mzdy.“
Jenichov - Počtvrté před kamerou! Lída Žemberyová se stala hvězdou televizních soutěží ašou.
Krabčice /FOTOGALERIE/ - Místo konání megakoncertu Řípfest 2010 nad obcí Rovné na Roudnicku je více jak týden po vystoupení rockových hvězd stále plné odpadků a vypadá, jako by se tu konalo cvičení ženijní techniky.