Sedlnice – Už zítra budou v Sedlnicích korunovány první princezny a princové českého dabingu. První ročník Ceny Miroslava Moravce (CMM), tedy ocenění herců a hereček za dabing dětských filmů a pohádek, se zde uskuteční pod záštitou Valérie Zawadské a sedlnického starosty Františka Jordánka. Návštěvníci akce se mohou, mimo jiné, těšit také na Vojtu Kotka, Janu Páleníčkovou, Aťku Janouškovou či moderátora Aleše Cibulku.
Rokycany – Ve dvou školách okresního města, tvořících ale jeden celek, byl ve čtvrtek pocit napětí přímo hmatatelný. V gymnáziu a střední odborné škole totiž ti nejstarší psali maturitní písemné práce z českého jazyka.
Olomouc – Popáté v celé a potřetí v historii samostatného českého poháru se Sigma probojovala do semifinále. Současný kouč Hanáků Zdeněk Psotka si tak připsal další z řady úspěchů. V jeho případě však stále může jít o úspěch dílčí.
Kopřivnice - Prostory Šustalovy vily přivítaly ve středu 7. dubna nejlepší sportovce, kteří působí v Kopřivnici či odsud pocházejí. Důvodem bylo již tradiční vyhlášení Sportovce roku.
Trutnov– Také vletošním roce si návštěvníci trutnovského Pivofestu, který se bude 12.června konat tradičně na Krakonošově náměstí, mohou zvolit hudební hvězdu.
Zlín – Pokud se chcete hudebně pobavit, na 28. dubna si nic neplánujte. Park naproti Nadace Tomáše Bati ve Zlíně bude totiž druhým rokem hostit řadu kapel. Hvězdou večera bezplatné univerzitní akce Apráles 2010 bude známá formace Buty.
Mladá Boleslav /VÍME PRVNÍ/ - Okresní hudební scéna se otřásá. Zpěvák Filip Šubr, několikrát oceněný diváckými cenami popularity, odchází ze skupiny Seven.
Břeclav - Břeclavská rocková kapela Final Fiction předvedla svůj muzikantský um a udělala další krůček k posunu v kariéře. Postoupila do velkého finále soutěže International Live Award, které se koná prvního května v areálu vídeňského Prateru.
Zlín – Základní osu týmu má vedení hokejového klubu PSG Zlín smluvně pojištěnou pro následující sezonu. Včera po 16 hodině odpolední se dohodlo s kapitánem a kanonýrem Jaroslavem Balaštíkem na jednoleté smlouvě bez opce.
Přerov /FOTOGALERIE/ - Krásy řeckého ostrova Lefkada můžou v těchto dnech obdivovat lidé, kteří zavítají do přerovského kina Hvězda. Ve foyer jsou totiž vystaveny snímky fotografa Martina Siptáka, které zachycují nezaměnitelnou atmosféru ostrova.
Chomutovsko – Léto u vody možná přinese leckterá překvapení. Těla Chomutovanů už nezdobí jen decentní tetované ornamenty na bicepsech a drobné motivy na ramenou. Sahají po těžším kalibru.
Ostrava/Šumperk /FOTOGALERIE/ – Bezesporu největší postavou ostravských basketbalistů je čtyřiatřicetiletý křídelník Marek Stuchlý. Rodák ze Šumperku byl jedním z hlavních strůjců nečekaného vítězství Nové Huti na palubovce Opavy.
Kutná Hora - Ve čtvrtek pokračuje v kutnohorské hale Bios Club Deportivo futsalová liga. Na programu jsou první zápasy semifinále. Kdo vykročí do odvet lépe? Hrací čas je dvakrát 25 minut.
Břeclav - Hrát stolní tenis s nohama na stole? Nebo v sedě? Navíc před několika tisícovkami diváků? Renáta Štrbíková už ví, jaký je to pocit. Zažila jej dokonce v Mekce stolního tenisu, v Číně.
Mostecko – Zamilovaný pár si sedá v teplý letní večer do kina pod širou oblohou. Ruce se něžně dotýkají. Nad hlavou blikotají hvězdy. Na plátně se odehrává romantický příběh. Tak na tohle v Mostě a Litvínově zapomeňte!
Proč si dávají představitelé velmocí dostaveníčko v Praze? Určitě ne proto, že bychom byli pupkem světa, anebo že by měly velmoci zrovna Prahu na půli cesty.
Cheb, Vancouver – Hrbek: Kanada je velká a Kanaďanům je složité vysvětlit, kde je vůbec Česká republika, natož nějaký region, ale setkal jsem se tam s lidmi, kteří věděli, kde leží Karlovy Vary a co se tam nachází.
České Budějovice – Ještě nikdy neměl na vysvědčení jinou známku než jedničku, kapesné utrácí za okuláry dalekohledu nebo horolezecké potřeby a za pár dní poletí na Mars.
Kladensko - Hned dvě víkendová kola odehráli účastníci okresní ligy hokejbalistů. Tři kola před koncem základní části si vedoucí pozici upevnili Beer Stars B, zatímco Sparta téměř ztratila naději na postup do play-off.
Lanškroun – Vše nezbytné pro svatbu - od šatů, přes kytice, prstýnky, dorty až po ozdobný špendlík – nabídla akce nazvaná Svatební den, které patřil celý víkend v hale Na Střelnici.
Frýdek–Místek – Po odmlce v loňském roce se na frýdecké nábřeží řeky Ostravice vrací čtvrtý ročník hudebního festivalu Beskydy Sound. Hlavní hvězdou dosavadních přehlídek byl doposud legendární Alphaville. Také letos se představí zahraniční interpreti. Vedle nich zahrají 14. srpna ve Frýdku-Místku přední české a slovenské kapely.
Kladno /ROZHOVOR/ - Postavil se naposledy do branky Kladna a mnozí kroutili hlavami. Hráče, který podepíše už před koncem sezony smlouvu s jiným klubem (mluví se o Slavii), by do nebes nevynášeli. Ale většina byla těch, kteří jméno Miroslava Kopřivy před koncem vyvolávala. Sám gólman, který se mezi tyče postavil proti Kometě na úvodních 33 minut, tvrdí, že nic podepsané nikam nemá.
Praha /FOTOGALERIE/ - Pražský Febiofest v pátek skončil slavnostním ceremoniálem, kde se předávaly i čestné ceny Kristián - pro švýcarského herce Bruna Ganze a amerického režiséra Hudsona. Cenu české kritiky Kristián za nejlepší celovečerní tuzemský film na 17. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Febiofest získal snímek Protektor režiséra Marka Najbrta. Cenu za animovanou tvorbu dostal Jiří Barta za film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny, nejlepším dokumentem kritici zvolili Vítejte v KLDR od Lindy Jablonské. Anticenu Hroch pro nejhorší český film roku obdržel Tomáš Vorel za snímek Ulovit miliardáře. „Cenu za nejhorší film nebereme jako popravu, ale jako hru," uvedla filmová kritička Mirka Spáčilová. Podotkla, že na rozdíl od Vorla si americká herečka Sandra Bullock pro podobné „ocenění" Zlatá malina osobně přišla.
Praha - Na hřišti v Praze na Palmovce odehráli v pátek večer hokejbalisté Alpiqu Kladno čtvrtfinálový zápas Českého poháru proti Ďáblům Praha. A po výhře 2:0 míří kladenský favorit do rozhodujícího turnaje, jehož se zúčastní čtyři nejlepší celky.
Kladno - Kladno je městem prvoligových sportů a už příští sezónu může na konto přibýt další. I když netradiční, a před několika lety naprosto nemyslitelný. Ovšem rok se s rokem sešel a na florbalový klub FBC Kladno čeká největší výzva v historii. Vybojovat titul v druhé nejvyšší soutěži a postoupit přímo do extraligy. O víkendu totiž dvakrát přivítá vítěze základní části FBŠ Bohemians za nerozhodného stavu 1:1.
Prostějov - Podle očekávání neuspěly volejbalistky Šternberka na hřišti mistrovského Prostějova, V prvním duelu play-off s ním alespoň odehrály dva slušné sety.
Mladá Boleslav - Hokejisté Kladna poprvé nastoupili v této sezoně uvolněně a bez stresu a na ledě Mladé Boleslavi v předposledním kole extraligového play-out vyhráli 6:5.
Bílovec – Bílovický Dům kultury ovládne tuto sobotu řízný rock. Koná se zde totiž tradiční Easter rock minifest, v jehož rámci se opět představí celá řada místních i hostujících kapel v čele s Crashpoints, Barricade nebo HC3.
Přerov – Opravdovou lahůdku chystá pro milovníky tance a zpěvu přerovské kino Hvězda. Ve třech termínech, a to v úterý 4. května od 19 hodin a ve středu 5. května od 17 a 20 hodin, zde můžou návštěvníci zhlédnout muzikál „Pošli to dál“, ve kterém se představí úspěšná přerovská taneční škola Duckbeat.
Prostějovsko /PŘEHLED VELIKONOČNÍCH MŠÍ/ – Katolíci, ale i část protestantů prožívá právě pašijový neboli svatý týden. „Připomínáme si v něm události spojené se smrtí a zmrtvýchvstání Ježíše Krista,“ vysvětlil farář Církve československé husitské Miloš Košíček s tím, že nejsvětějším je pro většinu církví závěr týdne.
Trutnov– Plán jezdeckého parku letošního ročníku Bike Hall Contestu je hotový, téměř konečnou podobu má idoprovodný hudební program. Sedmý ročník akce pro příznivce BMX iMTB se na zimním stadionu uskuteční od 6.do 8.května.
Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ – Býval muzikant a vyhlášený kuchař. Jiří Škaloud vařil pro takové hvězdy filmu, jakými jsou Luc Besson, Milla Jovovich nebo John Malkovich. Na bubny už si pravděpodobně nezahraje. Cukrovka ho připravila o obě nohy.
Přerov /ROZHOVOR/ - Dokument o soutěži Superstar v Afghánistánu sledovalo ve čtvrtekv přerovském kině Hvězda mnoho desítek diváků. Film, který byl asi nejočekávanějším snímkem promítaným v rámci festivalu Jeden svět, přišel zhlédnout i major Vladimír Daněk, který se na přelomu let 2007 a 2008 účastnil vojenské mise v Afghánistánu.
Hranice /APRÍLOVÁ KACHNA/ – Kdo by teď odjel mimo město a vrátil se za pár měsíců, nejspíš by to tu vůbec nepoznal. Občany města čeká v nejbližších týdnech řada novinek. Změny, kterých se lidé dočkají, budou vesměs k lepšímu.
Žďársko – Po pěveckých hvězdách jako jsou Radůza, Aneta Langerová, Jakub Smolík či Jarek Nohavica se obyvatelé žďárského okresu mohou těšit i na další plejádu populárních zpěváků a hudebních skupin.
Svitavy – Umějí se vzájemně respektovat a nikdy v sobě neztrácet lidství? Vnímají dnešní mladí lidé historické souvislosti této tragédie ze správného úhlu pohledu.
Hradec Králové, Náchod – Plavci ze 44 oddílů z celé České republiky a z Polska se sešli na 20. ročníku Jarního poháru města Hradce Králové. Hvězdou mítinku se stal plavec roku 2009, reprezentant ČR Michal Rubáček, který zvítězil ve všech svých startech.