The Air Collective zahřejí publikum před festivalem
MILEVSKO - Do Domu kultury v rámci svého evropského turné dnes zavítá švýcarská indie skupina The Air Collective.
MILEVSKO - Do Domu kultury v rámci svého evropského turné dnes zavítá švýcarská indie skupina The Air Collective.
LOS ANGELES - Být zavřená v cele je "traumatizující zkušenost", svěřila se dědička hotelového impéria Paris Hiltonová v rozhovoru s moderátorem zpravodajské televize CNN Larrym Kingem v prvním velkém interview po propuštění z vězení. Pořad Larry King Live se vysílal ve středu večer amerického času.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Soutěž v odzemku, pozdravy přátel z Indie, Řecka a Slovinska, ale hlavně domácí folklorní soubory, to všechno nabídne od pátku do neděle Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Už v pátek večer tady začnou tradiční Rožnovské slavnosti, které skončí až v neděli odpoledne.
BENEŠOVSKO - „Myslete včas na očkování,“ varují zdravotníci v současné době, kdy jsou dovolené za dveřmi, ne–li blíž.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Soutěž v odzemku, pozdravy přátel z Indie, Řecka a Slovinska, ale hlavně domácí folklorní soubory, to všechno nabídne i víkendu Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Už v pátek, 29. června, večer tady začínají tradiční Rožnovské slavnosti.
PRAHA - V Česku už je 14 760 lidí, kteří by neměli problém na požádání předložit milion dolarův hotovosti nebo v cenných papírech, které se dají hned zpeněžit.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Soutěž v odzemku, pozdravy přátel z Indie, Řecka a Slovinska, ale hlavně domácí folklorní soubory, to všechno nabídne od pátku do neděle Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
RAKOVNÍK - Sulabha je studentkou speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Díky tomu, že je zapojena do programu Erasmus Mundus, který je zaměřen na podporu spolupráce a mobility v oblasti vysokoškolského vzdělávání a podporuje kvalitní magisterské kursy a stipendia pro studenty a akademické pracovníky ze třetích zemí, mohla Sulabha svůj um a znalosti předávat i školákům a učitelům ze Speciálních škol v Rakovníku a klientům denního stacionáře Ráček.
BEROUNSKO, HOŘOVICKO - „Myslete včas na očkování,“ varují zdravotníci v současné době, kdy jsou dovolené za dveřmi, ne–li blíž.
MIKULOV - Ještě do čtvrtka mají milovníci fotografie možnost zajít na výstavu fotek exotických zemí a jejich obyvatel.
ČERVENÝ KOSTELEC - Rytmická hudba, tanec, zpěv či pestré kroje, z nichž stovkám diváků přechází zrak. To vše a mnohem více neodmyslitelně patří k atmosféře Mezinárodního folklorního festivalu, který letos od 22. do 26. srpna ovládne již po třiapadesáté přírodní areál u Divadla J. K. Tyla, v němž se s ukázkami svých tradic opět představí soubory z celého světa.
DOLNÍ ČERMNÁ - Mezinárodní folklorní festival „Čermenské slavnosti“ nabídl od středy 20. června do soboty 23. června deset koncertů nejen v centru konání, ale i v Lanškrouně, Svitavách, Žamberku a Dolní Dobrouči.
MLADÁ BOLESLAV - Největší tuzemská automobilka chce být ještě větší. Do roku 2010 plánuje vyrábět o polovinu aut víc než nyní. Podstatně víc práce nedostanou čeští dělníci, ale nedávno postavenétovárny v Asii.
SVITAVY - Již podruhé se na hrázi rybníka Rosnička konal folkový festival Pískoviště. Svitavští zálesáci se rozhodli vloni obnovit tradici Vandrbálů, kterou pořádal dům dětí a mládeže.
RAKOVNÍKSe slovy „Kanada má neuvěřitelnou produktivitu“ vystoupil z autobusu, který z německého Ratingenu do Plzně přivezl český národní tým z letošního mistrovství světa hokejbalistů, devětadvacetiletý Rakovničan Milan Sýkora. I jemu se na krku houpala stříbrná medaile. Přes obrovskou únavu zářil štěstím.
OSTRAVA - Mládě supa bělohlavého mohou v těchto dnech obdivovat návštěvníci ostravské zoologické zahrady. Vylíhlo se před nedávnem ve voliéře supů, která byla zprovozněna v uplynulém roce.
Kladno - Nebývale rušno bylo včera v kladenské Poldovce. Stovky lidí si sem přišly prohlédnout provozy například ocelárny, kováren či expedice.
OSTRAVA - Mládě supa bělohlavého se vylíhlo 4. května v nové voliéře supů, která byla dána do provozu v loňském roce.
KUTNOHORSKO - „Myslete včas na očkování,“ varují zdravotníci v současné době, kdy jsou dovolené za dveřmi, ne–li blíž.
VÝCHODNÍ ČECHY - VII. ročník Svátků dřeva v Žamberku Od pátku 22. června do neděle 24. června v areálu žamberského zámku
Na světovém šampionátu hokejbalistů v německém Ratingenu hájil branku reprezentace ČR jindřichohradecký Jan Donauschachtl. Gólman, který na MS startoval už podruhé, zasílal z dějiště šampionátu průběžně své postřehy a poznatky, které nyní přinášíme v ucelené podobě.
VÝCHODNÍ ČECHY - VII. ročník Svátků dřeva v Žamberku Od pátku 22. června do neděle 24. června v areálu žamberského zámku
ŽAMBERK - Od pátku 22. června do neděle 24. června se v areálu žamberského zámku koná VII. ročník Svátků dřeva.
KARVINÁ - Vladimír Luka a Martin Klepač, hokejbalisté karvinského Inteva, získali s českým národním týmem stříbrné medaile ze světového šampionátu v Düsseldorfu a Ratingenu.
PRAHA - Češi utratí za letošní dovolenou přibližně opět procent více a nejčastěji na dovolenou poletí do Egypta, Řecka a Tuniska. Vyplývá to ze statistik prodaných zájezdů agentury Last.cz. Podobné údaje uvádí za první tři měsíce roku i NetTravel.
KOLÍNSKO - „Myslete včas na očkování,“ varují zdravotníci v současné době, kdy jsou dovolené za dveřmi, ne–li blíž.
PRAHA - Příjemné počasí a prázdné pláže.To jsou výhodyzájezdů k moři v těchto dnech, tedy před hlavní sezonou.
DOLNÍ ČERMNÁ - Přiblížil se konec školního roku a s ním již tradičně Čermenské slavnosti. Letos se budou konat již po devatenácté a opět slibují skvělou podívanou. Během festivalu se představí soubory z Indie, Bulharska, dva soubory ze Slovenska a tři soubory české, přičemž Jaro z Ústí nad Orlicí a Jitřenka z Dolní Čermné nemohou chybět.
PROBOŠTOV - Nevidí svět, ale slyší a cítí hudbu. Nevidomá čtrnáctiletá Katka Svobodová ze Základní školy v Proboštově se dokázala prosadit mezi celosvětovou konkurencí.
NYMBURK - Nymburský cestovatel a námořník Petr Polesný už navštívil 106 zemí světa a obeplul i svět. Prý mu to nepřipadá jako něco výjimečného.
ÚSTÍ NAD LABEM - Zbláznili se všichni, nebo jen cítí šanci „urvat“ si z finančních odměn školáků za páteční vysvědčení, co se dá? Ať tak či tak, stihnout vše se o víkendu zkrátka nedá.
DILÍ - Indie bude v roce 2009 hostit podnik světového šampionátu formule jedna. S odvoláním na Indický olympijský výbor (IOV)to ve čtvrtek uvedla agentura Reuters.
PRAHA - Nováček první fotbalové ligy Viktoria Žižkov oficiálně představil první posilu po příští sezonu.13. června 2007krátce po druhé hodině odpolední podepsal s pražským celkem roční smlouvu trenér Stanislav Griga.
PLZEŇ - Jedenáctý ročník plzeňského mezinárodního festivalu přívitaly ve středu Čižice, ve čtvrtek bude hostem ve Vrčeni.
LONDÝN - Rostoucí využívání biopaliv již přispělo k růstu nákladů na potraviny, a to vyvolává obavy v řadě zemí světa. Řekl to na výroční konferenci Mezinárodní rady pro obilí (IGC) výkonný ředitel této organizace Ecuo Kitahara.
PRAHA - Na světě žije čtvrt miliarda dětí, které nikdy nepoznaly, co je to dětství a nikdy nebyly ve škole. Místo toho pracují v továrnách, dolech, na polích, v restauracích nebo jako služky a sluhové v domácnostech.
MOST - Celý včerejší den se studentky 3. ročníku Střední odborné školy InterDact v Mostě věnovaly dětem ze základní školy profesora Zdeňka Matějíčka.
GLOSA - K vlastnostem člověka, které si pochvalu nezaslouží, patří fakt, že si neváží toho, co má. A navíc úplně zadarmo. V případě povinného očkování to platí dvojnásob. Problémem je, že podobné možnosti bereme jako samozřejmost.
K vlastnostem člověka, které si pochvalu nezaslouží, patří fakt, že si neváží toho, co má. A navíc úplně zadarmo. V případě povinného očkování to platí dvojnásob. Problémem je, že podobné možnosti bereme jako samozřejmost.
HEILIGENDAMM - Summit G8 hlásí nečekaný úspěch. Hostitelce Angele Merkelové se podařilo přesvědčit George Bushe, aby kývl na radikální snížení emisí skleníkových plynů.
KOSMONOSY - Už tento pátek startuje velkolepá Orientální galashow. V restauraci Šmak se diváci seznámí od 18 hodin s několika druhy orientálních tanců, které předvedou zkušené lektorky s pokročilými kurzistkami. A že je na co se těšit!
OSTRAVA - Novým (doposud nikdy nechovaným) druhem ostravské zoo je panda červená.
VÝCHODNÍ ČECHY - „Sám po třech kontinentech“ – i tak by se mohl pojmenovat neuvěřitelný příběh svitavského cestovatele Ondřeje Getzela. „V budoucnu bych si podobné dobrodružství určitě rád zopakoval,“ dodává bez rozpaků.
ROUSÍNOV - Zapalovače všech možných tvarů a barev učarovaly šestadvacetiletému Lukáši Skřivánkovi z Rousínova. Na svém kontě jich má něco přes šestnáct set.
PRAHA - Celkem 37 produkcí z 32 zemí nabídl účastníkům Světový festival loutkářského umění, který3. června 2007v Praze skončil udělením cen. Už pojedenácté ho uspořádal Mezinárodní institut loutkářského umění Todora Rističe.
STŘEDNÍ ČECHY - Strmě a soustavně rostou počty těch, kteří nejenže neukládají své úspory na běžné účty, natož pak pod polštář, ale využívají investiční a spořicí produkty bank. Ženy investují stejně jako muži, nejintenzivněji ve věku 40 až 60 let.
LIBEREC - Už jako malý kluk rád četl knížky o józe a mistrech bojových umění z Asie. Fascinovalo ho to. Dnes třiatřicetiletý Martin Procházka vlastní největší sportovní komplex se školou bojových umění v Libereckém kraji.
BENEŠOV - Daniela Bendová je úspěšná benešovská knihkupkyně, přesto nemyslí jen na rodinný podnik, ale i na charitu. Proto jí Benešovský deník položil 2 x 12 otázek.
DILLÍ - Indická policie zatkla osmiletého chlapce kvůli vraždám tří dětí. Podle místních médií hoch ve čtvrtek uškrtil šestiměsíční holčičku, její tělo rozdrtil cihlami a ukryl. Při vyšetřování vyšlo najevo, že již dříve zavraždil svou malou sestru a bratrance.
BRUSEL - Hologramy, zvláštní soutisk barev a hlubotiskové značky. Dnes běžná ochrana bankovek. Za rok by ale podobně nezfalšovatelné mohly být i krabičky od léků.