
Starý vodojem v Libouchci čeká oprava za 3,3 milionu
Libouchec - Práce, které doprovodí krátkodobé odstávky, potrvají do konce října.
Libouchec - Práce, které doprovodí krátkodobé odstávky, potrvají do konce října.
Kosmonosy – Obyvatelé osady Chaloupky se radují, město Kosmonosy jim nechá po letech žádostí postavit vodovod. Ten někdejší chatařskou lokalitu pravděpodobně promění.
Mouchy a komáři svým způsobem patří ke koloritu léta u rybníka, ale dům nebo chatu s nimi sdílet určitě nechcete. Možností, jak se jich zbavit, existuje celá řada, a své obydlí přitom vůbec nemusíte zamořit biolitem.
Novojičínské diagnostické centrum ve Frenštátě pod Radhoštěm disponuje novým skiagrafickým přístrojem. Lékařům tak upřesní mnohem přesnější diagnostiku.
Vzniknout by měl naproti kulturního domu. Městu se záměr příliš nezamlouvá.
S odchodem dětí na prázdniny školy neosiřely. Místo žáků do nich nastoupili dělníci, kteří se pustili do řady menších i větších oprav.
Po deseti letech se vrací do ředitelského křesla ve šternberské nemocnici Vítězslav Vavroušek.
Ministerstvo životního prostředí aktuálně schválilo dotace na 214 projektů. Většina z nich přispěje obcím k posílení vodohospodářské infrastruktury a zlepšení úrovně čištění odpadních vod. Mezi schválenými žádostmi jsou ale i projekty na podporu ochrany přírody a krajiny.
Ústí nad Labem - Osazení košů, laviček a označení na Střížovický vrch, altán na dětské hřiště v Předlicích, nové volejbalové hřiště za Barborkou, nebo třeba komunitní zahrada u Ždírnického potoka?
Společnost Tatra Trucks v roce 2016 meziročně zvýšila své tržby o 22 procent na 5,4 miliardy a také poprvé od roku 2008 překonala symbolickou hranici tisíce vyrobených vozidel, když vyrobila celkem 1326 automobilů.
Duchcov - Útočiště by tu našly různé spolky, a to včetně Sokola.
Neštěmice - Opozice se obává, že lidé některá nová stání nebudou využívat.
Provozování střelnic, trhacích jam a zvláštních zařízení pro odpalování munice by mělo získat nová pravidla. Počítá s tím vládní nařízení, které bude příští týden schvalovat kabinet. Přísnější podmínky neumožní, aby byl provoz stejný jako u běžných střelnic pro zbraně, což pravidla nyní povolují. Pokud bude předpis schválen, začne platit od 1. srpna.
Hrobčice - Krachující hrobčická konzervárna Shanghai Maling má nového majitele. Ten ji získal v dražbě za zhruba 69 milionů korun.
Česká Lípa – Nápad instalovat ve městě aktivní měření rychlosti se setkává s rozporuplnými reakcemi. Velitel dopravní policie nevidí pro jeden z radarů důvod.
Mladé Bříště – Pavel Koubek z Občanského sdružení Zelené srdce, které sídlí v Mladých Bříštích, se pouští do boje za snížení počtu umírajících ptáků. Ti hynou po nárazu do prosklených autobusových zastávek.
Brno - Zrekonstruovaného prostředí v poliklinice v Zahradníkově ulici se dočkají nemocní i personál. Brněnští radní vybrali projektanta posledních dvou fází oprav.. „Dělníci zrekonstruují vnitřní prostory a rozvody," uvedl náměstek primátora pro oblast investicí Richard Mrázek.
Poříčí nad Sázavou – Potrubí kanalizace investor, obec Poříří nepotáhne do Hvozdce z rekreační oblasti Lutov. To by podle starosty Jana Kratzera bylo neekonomické.
Tachov - Řidiči a chodci se během letních prázdnin a části podzimu budou muset opět obrnit klidem a počítat s komplikací při cestě na sídliště Západ.
Třinecko Žáci na dva měsíce opustí školní lavice, místo nich se ale leckde do budov nahrnou dělníci.
Adamov – Adamovští si už zanedlouho zaplavou na opraveném koupališti v lokalitě Horka. To bylo loňskou sezónu zavřené. Rozsáhlé úpravy stály zhruba sedm milionů a dělníci je dokončují v těchto dnech. „Bazén bychom měli napustit příští týden. Koupaliště pojede ve zkušebním provozu a vstupné bude v té době poloviční," uvedl starosta Adamova Roman Pilát.
Milevsko – Problémy se spodní vodou na milevském hřbitově pomůže městu řešit hydrogeologický průzkum.
Pardubice – Jako pěst na oko působí vedle opravené třídy Míru rozbité chodníky na ulici 17. listopadu v Pardubicích. To se ale nyní změní.
Letohrad - Město se připravuje na rekonstrukci Domu kultury, vezme si úvěr ve výši 150 milionů korun na dvacet let. Schválili jej zastupitelé.
Liberec - Zoo potřebuje peníze na opravy i provoz. Naposledy zvýšila ceny vstupenek v roce 2012, a to jen o pět korun. Nyní je skok vyšší.
Plazy /FOTOGALERIE/ - Desetiletá snaha a trpělivost se vyplatila. V obci Plazy začala stavba multifunkčního objektu, který bude sloužit jako městský úřad a hasičská zbrojnice zároveň. Součástí investice za více jak dvacet milionů je i garáž, kde bude uskladněna obecní technika.
Pardubice – Hned dvakrát mohla na posledním zasedání zastupitelstva zbývajícím nájemníkům bytového domu u pardubického nádraží, který je odsouzen k demolici, svitnout naděje, že dům k zemi nepůjde. Opoziční zastupitelé se totiž pokusili nejdříve bourání alespoň pozastavit, následně ho zrušit úplně. Ani jeden návrh ale neprošel.
Rotava – Rozsáhlé investice v řádech desítek milionů korun má za sebou strojírenská firma Rotas Strojírny v Rotavě na Sokolovsku. Ta přitom začne v příštích letech hledat strategického partnera, který se bude podílet na řízení firmy, která s více než stovkou pracovníků patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Kraslicku a právě slaví pětadvacet let od privatizace tehdejšího podniku Škoda Rotava.
Plzeň - K tradičním třetinkám a půllitrům přibydou plechovky o objemu od 200 mililitrů až po jeden litr.
Nejen renovovanou stezku ke studánce v Městském lese, ale i nový park mohou využívat lidé v Jablunkově. V prostranství u Městského lesa najdou místo k odpočinku s rozhlednou, ale také sportovní workoutový kout a nově i hřiště pro nejmenší.
Rumburk – Ústecký kraj i Rumburk daly jasně najevo, že stojí o převod městské Lužické nemocnice v Rumburku pod křídla kraje. Nyní se bude jednat o podmínkách převodu.
Jihlava – Hlučné kostky na silnici v Telečské ulici měly do konce letošního roku zmizet. Nahradit je měl asfalt. Obyvatelům této části Jihlavy by se tak splnil dlouholetý sen.
Za tři měsíce zdražil průměrný nový byt v hlavním městě o čtvrt milionu korun. Nově tak nyní stojí už 6,15 milionu korun. Vyplývá to ze statistik společnosti Ekospol, která nedávno monitorovala ceníky 141 aktivních developerů.
Náchod - Poslední šancí je sehnat někoho, kdo zajistí bezproblémový provoz.
Na koupaliště, které pro špatný technický stav převzalo od Tělocvičné jednoty Sokol Vrahovice město Prostějov, čeká letos rekonstrukce. Pokud všechno půjde podle plánu.
Liberec - Dobrý, čili za tři. To vzkazují osobnosti Libereckého kraje vládě premiéra Bohuslava Sobotky. S přimhouřenýma očima.
Česká republika vlastní v severočeském Cínovci asi šest procent světových zásob lithia. Tedy kovu, který je důležitým prvkem pro výrobu baterií. Český premiér Bohuslav Sobotka, který je na pracovní návštěvě v Japonsku, řekl Japoncům, že Česko je možné budoucí lithiové centrum starého kontinentu.
Prázdné výlohy, zanedbané prostory a spousta místa pro obchody, která však jsou trvale nevyužívaná. Takový v Prostějově není jen obrázek centra města, ale také nádražních budov.
Brno – Místo známých cedulí Musíme to opravit a smutného smajlíka raději vysvětlení důvodu dopravních omezení. Představitelé Brna už před časem spustili novou kampaň Kopeme za Brno, ve které chtějí řidičům přímo u dopravních staveb vysvětlovat, proč jsou silnice rozkopané. První výsvětlující banner přímo na staveništi odhalili ale až ve středu.
Žatec – Spodní část ulice prošla opravami už loni. Teď přijde na řadu jiný úsek včetně typických schodů.
Břasy – Důvod k jásotu mají v Břasích i jejich satelitech (Vranovice, Kříše, Darová a Stupno). Obec triumfovala v krajském kole soutěže Vesnice roku 2017.
Prachatice – V tartanové dráze na Městském stadionu jsou díry. Alespoň to tvrdil zastupitel Miroslav Lorenc při diskuzi o investicích do městského sportoviště při nedávném jednání zastupitelů.
Brno - Tramvaj číslo čtyři od konce letošního roku návštěvníky na hvězdárnu nepřiveze. Dělníci totiž budou přes rok opravovat Údolní ulici.
Písek - Zázemí Městského atletického stadionu v Písku se dočká nutné rekonstrukce. Město na ni uvolní zhruba dva miliony korun.
Vimperk - Firma ROHDE & SCHWARZ navýší od 1. července mzdy svým zaměstnancům v průměru o 8,9 procenta.
Milovice – Celkem 46 nových parkovacích míst má vzniknout na parkovišti u nádraží v Milovicích. Řidičům se tak uleví a nebudou muset parkovat někde v postranních uličkách.
Plzeň - Krajský soud v Plzni v pondělí vynesl zásadní rozhodnutí ve sporu mezi městem Plzní a společností Amédeus Real.
Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Přesun části provozních prostředků do investic tak, aby díky tomu bylo možné ještě letos upravit lékárnu nevyhovující současným předpisům, se podařil vedení benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Připomněl to při nedávné návštěvě Benešova náměstek středočeské hejtmanky pro zdravotnictví Martin Kupka.
Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.
Plzeň – Základem je dobrý světlý jemnozrnný kámen, bez kterého to nepůjde. K takovému závěru došel plzeňský magistrát poté, co byl nucen zrušit výběrové řízení na stavbu památníku Díky, Ameriko! u Práce. Důvod? Ani jeden z uchazečů nedodal vhodnou žulu, ze které by se mohl pomník postavit.