Brno – Nesloužila svému účelu a Brno ji využívat nemohlo. Brněnští radní v úterý rozhodli o zrušení cenové mapy stavebních pozemků. „Cenová mapa není podle současných zákonů závazná a pro Brňany může být spíš matoucí než přínosná," zdůvodnil náměstek primátora pro majetek a investice Richard Mrázek.
Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) pozastavila poskytování dotací pro sportovní organizace a svazy. Investiční program, kterého se týká aktuální kriminální kauza kolem fotbalové asociace, zruší a připraví program nový. Uvedla to na úterní tiskové konferenci. Zároveň zdůraznila, že sportovním svazům včetně fotbalové asociace letos ministerstvo na základě jeho vlastních kontrol a zpřísnění podmínek zatím nevyplatilo "ani korunu".
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) pozastavila poskytování dotací pro sportovní organizace a svazy. Investiční program, kterého se týká aktuální kriminální kauza kolem fotbalové asociace, zruší a připraví program nový.
V roce 2016 vyrobila společnost Tatra Trucks 1326 nákladních automobilů. Letos jich chce vyrobit ještě více, a proto hledá nové zaměstnance. Shání až sto čerstvých posil převážně do dělnických profesí.
Moldavsko dělá všechno pro to, aby bylo atraktivní pro české investory. V zemi nyní působí 53 firem s českým kapitálem, uvedl po dnešním jednání se svým českým protějškem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) v Praze moldavský premiér Pavel Filip. Podle Sobotky je návštěva jednou z mnoha forem, kterými chce Česko vyjádřit Moldavsku a jeho vládě podporu v reformách.
Region - Každý řidič mířící do center měst na úřady či k lékařům se předem děsí, kde zaparkuje. Zvlášť v dopoledních hodinách a v úředních dnech je to o nervy. Pomoci mají, a někde už fungují, parkovací domy. Často ale zejí prázdnotou. Než platit, to si šoféři raději několikrát objedou centrum, dokud nenajdou parkování bez placení.
Karlovy Vary – Na téměř čtyři miliony korun přijde rozsáhlá modernizace kardiologického oddělení v karlovarské nemocnici. Už brzy budou moci pacienti k dispozici nové pokoje s moderními lůžky a veškerým potřebným zázemím.
Pardubice - O tom, jak pokračuje rekonstrukce pardubického přednádraží, se v minulých dnech přijeli přesvědčit zástupci Švýcarska, které projekt podpoří dotací ve výši až 85 procent způsobilých nákladů.
Karlovy Vary - Letištní hasiči se konečně dočkali. Budova nové Záchranné požární stanice stojí. Po třinácti měsících práce se stěhují do nového, moderního a prostorného objektu.
Český Brod – Městští radní rozhodli, že Český Brod bude mít městského architekta. Ten bude pracovat jako konzultant radnice v oblasti architektury, urbanismu a tvorby veřejného prostoru na poli samostatné působnosti obce.
Pardubický kraj, Litomyšl - Zatoulaní psi z okolí města a blízkého okolí zpravidla končí v psinci v Pohodlí. Objekt je však ve stavu, který nelze považovat za ideální.
Kde se ve městě cítím dobře, kam bych zavedl známého, na kterých místech se naopak bojím a vyhýbám se jim? Na tyto či podobné otázky budou odpovídat obyvatelé a návštěvníci Jeseníku.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Opentlená břízka, tedy glajcha, která od středy vlaje na nejvyšším místě rozestavěné nové budovy Kliniky Dr. Pírka na okraji Štěpánky, dává na vědomost, že hrubá stavba byla dokončena. Na zahájení provozu objektu, kam se přestěhuje většina ambulancí, si však pacienti počkají přinejmenším do listopadu.
Pohled na některá dětská hřiště v Přerově přenese mnohé z nás do doby tuhé normalizace, kdy herní prvky tvořily jen průlezky, v lepším případě kolotoč ve tvaru globusu a nebo pískoviště.
Řehlovice - Kanalizaci dlouhou 2,5 kilometru by ráda postavila v Dubicích radnice v Řehlovicích. Požádala proto o dotaci ze Státního fondu pro životní prostředí.
Valtice – Balkon obnovují ještě před začátkem hlavní turistické sezóny na vnitřním nádvoří valtického zámku. Hlavním důvodem oprav je statické zajištění. Stavební úpravy vyřeší i odvod dešťové vody a lidem nabídnou atraktivnější pohled.
Vimperk – Do konce týdne bude opravená Nádražní ulice. Před dvěma týdny skončila oprava ulice Pivovarská. Rozkopaný Vimperk se tak pomalu a jistě stává minulostí.
Zastupitelstvo Třemešné se nechalo inspirovat velkorysými dotacemi, které získalo Čapí hnízdo Andreje Babiše. Také tato obec chce koupit čapí hnízdo a shánět dotace. K hnízdu totiž patří i areál bývalé továrny.
Tatrovice - Přehrada v Tatrovicích je téměř bez vody. Sokolovská uhelná se pustila do jejího vypuštění, aby opravila výpustný objekt. Prázdná nádrž se nyní stala atrakcí pro výletníky. Vypuštěno bude přes 1,7 milionu metrů krychlových vody.
Jablonec nad Nisou - Střed Jablonce hyzdí rohový dům. Přede dvěma lety jej kopil Miroslav Pelta, vystěhoval nájemníky a nájemce a začal zpracovávat projekt na přestavbu přesně v duchu této kulturní památky. Všichni ji znají jako Jizeru s mléčným barem a kavárničkou. Letos v dubnu už stavebník vybíral okna. Nemovitost vlastní se svou manželkou Simonou.
Pardubice – O tom, jak pokračuje rekonstrukce pardubického přednádraží, se v minulých dnech přijeli přesvědčit zástupci Švýcarska, které projekt podpoří dotací ve výši až 85 procent způsobilých nákladů.
Kolín /FOTOGALERIE/ – Kvůli deštivému počasí se o několik dní posunul start rozsáhlých rekonstrukčních prací na fasádách kolínského zámku. Nyní už se i přes občasné dešťové kapky pracuje, aktuální etapa by měla být hotová do konce října.
Krupka - Deset milionů korun zaplatí Krupka za bývalý hotel Horal v centru města. Takovou cenu totiž požaduje současný vlastník objektu. Město chce hotel přeměnit na byty pro seniory. S tím ale nesouhlasí opozice, podle ní je cena nevýhodná.
Slavkov u Brna – Je obehnaná páskou a částečně ji nahrazuje pletivo. Už sedm let. Od doby, kdy se Slavkovem prohnaly záplavy a zámeckou zeď dost poničily. Jak už Vyškovský deník Rovnost několikrát informoval, město ji chtělo opravit, chyběly ale peníze. Až letos se mu podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, díky které bude památka z osmnáctého století opět reprezentativní součást zámku.
Jindřichohradecko – S jarním obdobím v řadě měst přichází čas na to, začít se znovu zbavovat hlodavců. Za jejich zvýšený počet v okolí domů mohou často sami občané, když vyhazují zbytky jídla do kontejnerů.
Rosice nad Labem – S novou moderní kuchyní vstoupí do příštího školního roku mateřská škola v Rosicích nad Labem. Rekonstrukce stávajícího stravovacího provozu začne v červnu, hotovo by mělo být před koncem prázdnin. Pardubická radnice investuje do rekonstrukce zastaralé kuchyně svého předškolního zařízení zhruba pět milionů korun.
Skaličtí obyvatelé by si mohli v brzké době oddechnout. V zájmu vedení města Frýdku-Místku je totiž opravit stávající nedostatečnou kanalizaci v příměstských oblastech.
Hrobčice - Říjen 2019. To je termín, kdy se poprvé katedrálou sv. Víta rozeznějí nové varhany. Svatostánek tak konečně získá monumentální nástroj, sestaví ho španělská firma Gerharda Grenzinga.
Praha - Česko počítá s investicemi do modernizace železničního spojení mezi Plzní, Domažlicemi a česko-německou státní hranicí v letech 2019 a 2024. Po dnešním jednání se svým bavorským protějškem Horstem Seehoferem to novinářům řekl předseda české vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Modernizace železnic na obou stranách hranice je jedním z hlavních témat česko-bavorské spolupráce. Seehofer o ní dnes jednal také s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD).
Praha - Poslanecká sněmovna i Senát loni vynaložily na své fungování méně peněz, než kolik měly k dispozici ze státního rozpočtu. Vyplývá to z údajů ve státním závěrečném účtu. Loňským hospodařením obou parlamentních komor se ve středu zabýval sněmovní rozpočtový výbor a doporučil Sněmovně, aby údaje v jejich závěrečných účtech schválila.