Jaroměř - Na jaroměřském historickém kovovém Komenského mostě, který postavili v roce 1884 a doplnili o boční lávky v roce 1931, se měly v těchto dnech zahájit opravy. Těch se však už most nedočkal. Důležitou spojnici břehů Labe mezi náměstím a Základní školou Na Ostrově vzala velká voda. Prasklý středový pilíř neudržel jednu z lávek, ta se rozlomila a spadla do rozbouřeného Labe.
Jaroměř /FOTOGALERIE/ - Na jaroměřském historickém kovovém Komenského mostě, který postavili v roce 1884 a doplnili o boční lávky v roce 1931, se měly v těchto dnech zahájit opravy. Těch se však už most nedočkal. Důležitou spojnici břehů Labe mezi náměstím a Základní školou Na Ostrově vzala velká voda. Prasklý středový pilíř neudržel jednu z lávek, ta se rozlomila a spadla do rozbouřeného Labe.
Uherské Hradiště – Možná o tom ani nevíte, ale každý z obyvatel Uherského Hradiště, dluží aktuálně státu 15 322 korun. Ale exekuce za tento dluh se bát nemusíte. Vše za vás vyřídí vedení radnice. Ta totiž v současné době „disponuje" dluhem ve výši 332 540 milionů korun.
Hradec Králové, Pardubice – Stotisícová města Pardubice a Hradec Králové chtějí v programovém období v letech 2014 až 2020 společně čerpat dotace z fondů Evropské unie. Zástupci Pardubic a Hradce Králové podepsali memorandum, které má oběma městům otevřít cestu k čerpání dotací z těchto fondů.
Praha /FOTOGALERIE/ – Částečně zatopená pražská zoo se znovu otevře už ve středu, přístupná ale bude pouze horní část zahrady, řekl ředitel zoo Miroslav Bobek s tím, že chce jednat o rozšíření protipovodňové ochrany u zoo. Gorily, kterým voda zatopila pavilon a kterých se dočasně ujme zoo ve Dvoře Králové, se mají stěhovat příští týden.
Višňové - Šest nových obyvatel získá již od prvního července bývalé zdravotní středisko ve Višňové. „Nevyužívané středisko jsme proměnili v sociální byty. Zastupitelé nedávno vybrali jeho obyvatele. Pět z nich je z Višňové. Podpořili jsme také mladé lidi z nedalekých vesnic," přiblížil starosta Višňové Vladimír Korek.
Svítkov – Členové přípravného výboru pro uspořádání místního referenda pro osamostatnění Městského obvodu (MO) Pardubice VI se rozhodli, že se referendum konat nebude!
Vyškov – Deštivé a studené počasí posledních týdnů znamená problémy nejen pro provozovatele koupališť, vodohospodáře, zahrádkáře nebo třeba zemědělce, ale také pro každého, kdo čeká na svůj spoj na vyškovském autobusovém nádraží. Přestože už před několika lety plánovala společnost Krodos ostrůvky zastřešit, kvůli nedostatku peněz práce nezačnou ani letos.
Uherské Hradiště – Možná o tom ani nevíte, ale každý z obyvatel Uherského Hradiště, dluží aktuálně státu 15 322 korun. Ale exekuce za tento dluh se bát nemusíte. Vše za vás vyřídí vedení radnice. Ta totiž v současné době „disponuje" dluhem ve výši 332 540 milionů korun.
Jindřichův Hradec - Jindřichohradečtí zastupitelé se rozhodli uchránit peněženky obyvatel města nad Vajgarem. Paradoxně tím, že nepřijali dotaci na novou kanalizaci v místní části Radouňka.
Plzeň - Tramvaje Škody Transportation se budou vyrábět v Číně. Zástupci plzeňské strojírenské skupiny již podepsali smlouvu s průmyslovým gigantem CSR Sifang, Číňané získají licenci k výrobě tramvají 15T, které jsou známé pod obchodním názvem ForCity.
Kroměříž – Kroměříž loni oproti schválenému rozpočtu ušetřila 21,5 milionu korun. V roce 2012 město hospodařilo s příjmy za 407,3 a výdaji 377,8 milionu korun. Přebytek tedy činil 29,5 milionu, schválený rozpočet počítal jen s osmi miliony korun.
Hodějice – Novou střechu bude mít už od září škola v Hodějicích. A obec navíc ušetří, na poslední chvíli se jí totiž podařilo získat dotaci. Díky tomu zbydou tak v rozpočtu peníze i na případné další investice.
Praha - Zájem o veteránská vozidla v Česku v posledních dvou letech kvůli ekonomické recesi klesá. Přesto ročně změní majitele několik tisíc veteránů v hodnotě přes půl miliardy Kč. Vyplývá to z informací námi oslovených obchodníků.
Ježkovice - Ježkovický hřbitov, který loni dvakrát zaplavila voda, by měl být letos chráněný. Právě v uplynulých týdnech totiž obec nechala vyčistit a opravit zanesený odvodňovací kanál, aby se situace neopakovala.
Trento - Italská vláda hodlá během několika let snížit míru nezaměstnanosti mládeže pod 30 procent ze současných více než 40 procent. Uvedl to dnes italský premiér Enrico Letta. Dodal, že chce k dosažení tohoto cíle využít daňových úlev a dalších opatření.
Soběslav - Dvanáct milionů potřebuje soběslavské muzeum k naplánované rekonstrukci budovy. Plány i povolení jsou na stole, čeká se jen na ministerstvo kultury.
Bučovice - Popelkou mezi základními uměleckými školami na Vyškovsku byla ještě nedávno budova v Bučovicích. Rozbitou střechou do ní zatékalo a starými okny foukalo. Ještě loni si její vedení stěžovalo na komplikace, které její stav způsobuje při výuce.
Jindřichův Hradec - Jindřichohradečtí zastupitelé se rozhodli uchránit peněženky obyvatel města nad Vajgarem. Paradoxně tím, že nepřijali dotaci na novou kanalizaci v místní části Radouňka.
Východní Čechy - Policisté z ÚOOZ v pátek „řádili" v chrudimském hotelu Bohemia a kladrubském hřebčíně. Do obou mají jít desítky milionů z Evropské unie. Hotel a Hřebčín mají jedno společné: Generálním dodavatelem investic, zaplacených EU, je firma Metrostav.
Východní Čechy - Policisté z ÚOOZ v pátek „řádili" v chrudimském hotelu Bohemia a kladrubském hřebčíně. Do obou mají jít desítky milionů z Evropské unie. Hotel a Hřebčín mají jedno společné: Generálním dodavatelem investic, zaplacených EU, je firma Metrostav.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Jiří Paroubek se často ostře vymezuje proti vládnoucí pravicové koalici. Kritizuje její chybné kroky v ekonomice a dopady, které to má na českou společnost. Dnes jeho strana LEV 21 zveřejnila svůj nový ekonomický program.
Šumperk - Pořádný shon zažil na počátku tohoto týdne personál gynekologicko-porodnického oddělení Šumperské nemocnice. V pondělí 27. května přivedli zdejší lékaři na svět během dvou a půl hodin pět krásných chlapečků a jednu holčičku. Za celé pondělí se v nemocnici narodilo dokonce 8 dětí. V minulém roce se na oddělení rodily průměrně dvě až tři děti za den.
Jablonec n. N. - Devatenáct zastupitelů ze třicet možných rozhodlo o osudu Jablonecké teplárenské a realitní. Za 202 565 581 korun si město dokoupí majoritní podíl od Energie CZ a budoucnost tepla pro tisíce jabloneckých domácností ovlivní volení jablonečtí politici.
Praha - Zlato je považováno za nejjistější prostředek ukládání kapitálu. V době nouze je snadno přenosné, dělitelné na menší kousky, jejichž prodej pokryje momentální potřebu. Kdo kdy byl na útěku či v nouzi, tyto jeho přednosti jistě ocenil.
Praha - Zlato je považováno za nejjistější prostředek ukládání kapitálu. V době nouze je snadno přenosné, dělitelné na menší kousky, jejichž prodej pokryje momentální potřebu. Kdo kdy byl na útěku či v nouzi, tyto jeho přednosti jistě ocenil.
Volary – V souvislosti s chystaným otevřením hotelu, který by měl hostům i místním nabízet částečně i lázeňské služby, otevřel zastupitel Roman Kozák opět problematiku motokrosových aktivit v areálu bývalých dřevařských závodů. „Znovu se s lepším počasím začalo v areálu jezdit. Obávám se trochu toho, aby hluk, který se odtud do města šíří, neodrazoval hosty a nebyla tak zmařena poměrně velká investice," shrnul své obavy Roman Kozák, podle něhož přijíždějí zájemci o motokrosové vyžití do Volar zejména z Rakouska a Německa.
Karvinsko – Odboráři se dnes po složitých vyjednáváních dohodli s vedením těžební společnosti OKD na nové kolektivní smlouvě. Příplatky, o které se vedl boj, zaměstnanci dostanou, ale později a rozdělené na dvě části, řekl mluvčí OKD Vladislav Sobol. Kolektivní smlouvu zástupci odborů a vedení firmy podepíší zřejmě příští týden.
Praha – Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí v dubnu opět meziměsíčně vzrostly, a to o 1,9 miliardy korun na 1,166 bilionu korun. Meziročně byly dluhy domácností vyšší o 41,5 miliardy korun. Vyplývá z dnešních údajů České národní banky.
Hodějice – Novou střechu bude mít už od září škola v Hodějicích. A obec navíc ušetří, na poslední chvíli se jí totiž podařilo získat dotaci. Díky tomu zbydou tak v rozpočtu peníze i na případné další investice.
Ostrava - O čtvrtinu emisí oxidů dusíku méně. To bude výsledek ekologické investice za více než miliardu korun, kterou v těchto dnech zahájil průmyslový gigant ArcelorMittal Ostrava.
Sušice - Slavnostním přestřižením pásky začal provoz nového digitalizovaného rentgenového pracoviště v nemocnici a poliklinice v Sušici na Klatovsku. Po krátkém zkušebním provozu bylo zařízení uvedeno do ostrého provozu. Pracoviště přináší výhody pro lékaře i pro pacienty.
Sušice – Slavnostním přestřižením pásky začal provoz nového digitalizovaného rentgenového pracoviště v sušické nemocnici a poliklinice. Po krátkém zkušebním provozu bylo zařízení uvedeno do ostrého provozu.
Kroměříž – Kroměříž loni oproti schválenému rozpočtu ušetřila 21,5 milionu korun. V roce 2012 město hospodařilo s příjmy za 407,3 a výdaji 377,8 milionu korun. Přebytek tedy činil 29,5 milionu, schválený rozpočet počítal jen s osmi miliony korun.
Budapešť - Českou občanku zatkly maďarské úřady v Budapešti pro podezření ze spoluúčasti na rozsáhlém finančním podvodu. Na jejím bankovním kontě vyšetřovatelé zajistili devět milionů eur (zhruba 232 milionů korun). Podvodníci operující v USA údajně tyto prostředky vylákali od občanů různých zemí pod příslibem výhodné investice. Oznámila to dnes agentura DPA.
Klimkovice - Výměna ekologických kotlů se z Moravskoslezského kraje rozšíří do celé republiky. Dotace na nákup nového kotle šetrného k životnímu prostředí bude činit asi polovinu nákladů. Program umožní podporu různých typů vytápění. Novinářům to dnes řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).
Český Dub - Bowling, sportoviště, kemp či snad golf? To i mnoho dalšího by mohlo vyrůst v rozsáhlém areálu městského koupaliště v Českém Dubu. Ale nevyroste. Město totiž nesehnalo vhodného investora, který by zde záměr zrealizoval.
Svitavy – Multifunkčnímu centru Fabrika bylo včera přesně pět let. Město připravilo den otevřených dveří a oslavy vyvrcholily večerním koncertem Čechomoru a ohňostrojem ze střechy objektu.
Teplice - Teplické bytové družstvo Mír možná prodá diskutovanou vilu Birnbaum v Lípové ulici, kterou vlastní. Rozhodovat o tom bude představenstvou. Není ale ani vyloučena možnost, že by zde mohli mít družstevníci své sídlo. Původní objekt v Gagarinově ulici by pak pronajali.
Praha – Skupina Agrofert Holding miliardáře Andreje Babiše plánuje v příštích letech investovat až 25 miliard korun v chemickém průmyslu. Naopak další potravinářské firmy nyní nakupovat nehodlá. Babiš to řekl týdeníku Ekonom. Uvedl také, že nemůže vyloučit vstup společnosti na burzu.