Prachatice – Deset procent z celkové ceny zakázky zatím neuvidí společnost Miras, která od června prováděla zateplování a výměnu oken na Základní škole ve Vodňanské ulici. Důvodem jsou drobné závady a nedodělky, na které včera upozornili zástupci investora při předání stavby.
Obříství – Nový bezbariérový chodník, který se v Obříství pomalu rýsuje, bude nejspíše dokončen včas. Stavba má propojit obec s autobusovou zastávkou Na Štěpáně II. Chodník bude dostatečně široký, aby jej mohly využívat nejen postižení, ale i maminky s kočárky.
Rumburk – V rumburské průmyslové zóně má vzniknout do roku 2014 spalovna biomasy vyrábějící teplo i elektřinu. Celý areál i s dalšími provozy má stát 1,5 miliardy korun a přinést až 250 pracovních míst.
Mikulov – Investici padesát tisíc korun si vyžádají úpravy překážek v mikulovském skateparku. Jinak by o něj adrenalinoví sportovci přišli. Na nedostatky v zabezpečení přišli v minulých dnech kontroloři.
Č. Třebová- Českotřebovské kino se digitalizuje. Nová technologie divákům přinese možnost sledovat filmy v digitální kvalitě, a dokonce ve formátu 3D. V novém se začne promítat v listopadu.
Brno – Už příští rok nebudou pravděpodobně muset v brněnské ulici Dornych tramvaje nuceně zpomalovat na rychlost pouhých dvacet kilometrů v hodině. Dopravní podnik se totiž rozhodl opravit koleje, které jsou v současnosti v dezolátním stavu.
Brusel/Praha – Jak to vypadá, když v bruselské kase dochází peníze, pocítí brzy i Pražané. Od roku 2014 totiž hlavní město nebude dostávat na investice z bruselských fondů dotace 85 procent, nýbrž jen 50 procent.
Pardubice - Výbor Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod (ROP SV) odsouhlasil na svém zasedání nový plán výzev, který otevírá cestu k dalším financím z Evropské unie.
Frenštát pod Radhoštěm /AKTUALIZOVÁNO/ - Žádný hotel, žádná restaurace na úrovni či wellness centrum, ale nadále chátrající komplex, který je opět na prodej. Budoucnost kdysi proslulého hotelu Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm zůstává značně nejistá.
Ostrava - Kunčická huť ArcelorMittal bude mít od konce října nového generálního ředitele. Dosavadní šéf huti Augustine Kochuparampil v Ostravě už působit nebude.
Ostrava - Kunčická huť ArcelorMittal bude mít od konce října nového generálního ředitele. Dosavadní šéf huti Augustine Kochuparampil v Ostravě už působit nebude.
Nové Město na Moravě - Dva hospicové pokoje mají vzniknout ještě do konce tohoto roku v nemocnici v Novém Městě na Moravě. Budou náhradou za pokoj v léčebně dlouhodobě nemocných na Buchtově kopci na Novoměstsku. Léčebna tam ke konci roku končí provoz a její pacienti se postupně stěhují do novoměstské nemocnice.
Náchod - Připravovaná dopravní opatření ve městě - to bylo hlavní téma setkání, kterého se zúčastnili představitelé města a zástupci Ředitelství silnic a dálnic, SÚS Královéhradeckého kraje, VAK Náchod, Policie ČR, Celního úřadu v Náchodě a členů „dopravního týmu”.
Mladá Boleslav – Česká automobilka Škoda Auto zahájila v indickém závodě v Pune sériovou výrobu nové kompaktní limuzíny Rapid. Na indický trh ji uvede ještě letos. Oznámila to dnes automobilka, výši investice nezveřejnila.
Kroměřížsko – Bez povšimnutí nechali v minulých dnech movitější lidé z Kroměřížska možnost zakoupit si spořící státní dluhopisy. Podle dostupných informací šla přitom jejich emise v celém Česku doslova na dračku.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Počty obecních bytů se ve městech na jižní Moravě liší. Co má většina obcí společného je to, že se jich chtějí postupně zbavovat. Nejvíc bytů má Brno. Ale i tam se situace v jednotlivých městských částech různí.
Zlín – /ROZHOVOR/ Rekonstrukce velkého sálu Otrokovické Besedy je druhou největší letošní investicí města. Kromě zpestření kulturního programu Otrokovic slibuje také propojení Besedy s provozovateli hotelů a ubytovacích zařízení.
Plzeň - V šestatřiceti letech patří mezi pár českých miliardářů. Rodilý Brňák vystudoval tamní Právnickou fakultu Masarykovy univerzitu, před osmi lety se stal partnerem slovenské finanční skupiny J&T.
Lučany n. N. – Loni znovuotevřená kamenná rozhledna Bramberk dělá Lučanským radost. A to nejen místním lidem, ale i městu, protože turisty přitahuje doslova jako magnet. Možná až nad očekávání.
Praha - Pražská zoologická zahrada začala opravovat skalní stezku zvanou Zakázanka. Pro návštěvníky zoologické zahrady byla stezka zavřena celkem třicet let. Cesta vede napříč skalou od Velké voliéry dravců až k dnešní rozhledně Obora.
Přerov – Odbedněním bočních stěn mostovky pokračují v těchto dnech práce na stavbě Tyršova mostu přes řeku Bečvu v Přerově. Stavebníci souběžně s tím upravují s pomocí trysky betonový povrch, a to kvůli lepší přilnavosti izolace. Kolemjdoucí mohli také tento týden vůbec poprvé spatřit mohutný podstavec, na němž bude po dokončení osazena bronzová socha zubra.
Kurovice - Konečně poteče čistá. Investici za bezmála sedmnáct milionů korun a hlavně fakt, že v kohoutcích teče čistá a nezávadná voda, včera slavnostně ocenili v Kurovicích.
Žernovice – Žernovičtí by chtěli posílit vodovodní zdroje. Starostka Petra Kleinová ale podle předběžných odhadů finanční nákladů, že na to v obecním rozpočtu peníze nejsou. Posílení totiž vyjde na zhruba tři miliony korun.
Valašské Meziříčí – Na největší problémy města budou moci i letos upozornit obyvatelé Valašského Meziříčí. K dispozici je jim už nyní dva tisíce hlasovacích lístků na různých místech ve městě.
Troja - Pražská zoologická zahrada začala opravovat skalní stezku zvanou Zakázanka. Pro návštěvníky zoologické zahrady byla stezka zavřena celkem třicet let. Cesta vede napříč skalou od Velké voliéry dravců až k dnešní rozhledně Obora.