/VIDEO/ Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) v pondělí slavnostně zahájila další sezónu údržby a oprav letadel. V areálu Letiště Václava Havla Praha má od letošního roku k dispozici nový hangár pro traťovou údržbu, který představila novinářům. Hangár označený písmenem S je primárně určený pro provádění nižších stupňů údržby letadel.
Znojmo – Sedmapadesát bodů má programové prohlášení na období 2018 – 2022, které v pondělí podepsali znojemští radní. Prioritami jsou obchvat, krytý bazén a investice do infrastruktury. „Díky tomu, že jsme poměrně rychle vytvořili fungující a stabilní koalici, můžeme už teď představit programové prohlášení rady města. A začít naplno pracovat,“ uvedl starosta Jan Grois (ČSSD).
Stříbro – Chodník v dolní části Soběslavovy ulice dokončují dělníci ve Stříbře. Pohodlnější a bezpečnější cestu tak přinese dílo především dětem, které tudy denně chodí do dvou škol. Radnice však plánuje další úpravy a investice.
Střední Čechy - Na investice půjde o 1,2 miliardy korun více než letos. Je to pěkné číslo - nebo málo v době, kdy se ekonomice mimořádně daří? Debata o rozpočtu kraje na rok 2019 bude jedním z klíčových bodů programu zasedání, k němuž se středočeští zastupitelé sejdou v pondělí 26. listopadu.
Nový Bydžov - Vojenský hřbitov z prusko-rakouské války 1866 v Novém Bydžově září novotou. Kraj na opravy tohoto pietního místa vynaložil částku 444 000 korun.
Železná Ruda – Nové náměstí, dokončení rekonstrukce průtahu městem, investice do chodníků a místních komunikací i zlepšení komunikace se Správou Národního parku Šumava má v plánu na začátku volebního období nové vedení Železné Rudy.
Japonský premiér Šinzó Abe, se stal prvním japonským vůdcem, který navštívil od druhé světové války australské město Darwin. Během ní zde při bombardování japonským letectvem zahynuly stovky lidí. Informovala o tom agentura Reuters.
Chvaletice - Silnice a mosty na silnici II/322 v oblasti Kojic a Chvaletic na Pardubicku čeká rozsáhlá modernizace. Pomoci mají i peníze z Evropské unie.
Humpolec – Ve Školním statku v Humpolci vyrostlo Centrum zemědělského vzdělávání. Jedná se o nové prostory v humpoleckém areálu Dusilov, které budou sloužit jak pro potřeby statku, tak především pro výuku studentů humpolecké České zemědělské akademie.
Čistý zisk společnosti ČSOB dosáhl během tří čtvrtletí letošního roku 11,5 miliardy korun. To je o patnáct procent méně, než vloni. Na vině je podle společnosti mimořádně úspěšný rok 2017 i navýšení investic do zaměstnanců a rozvoje inovací.
Exkurze v přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně budou pokračovat také v zimních měsících. Nutná je pouze předchozí rezervace v informačním centru v Koutech nad Desnou. Výjezd na horní nádrž však bude záviset na klimatických podmínkách.
O prvním listopadovém pondělku zahájená rekonstrukce Plumlovské ulice v Prostějově zatím běží podle plánu. Pracuje se na prvním, zhruba pět set metrů dlouhém úseku ve směru do centra města.
Králův Dvůr - Nové zastupitelstvo Králova Dvora začalo už na ustavujícím veřejném zasedání pracovat na nových projektech. Ty budou stejně jako v uplynulých letech i v tom příštím roce zaměřené mimo jiné také na školství. To už je prioritou Králova Dvora dlouhou dobu.
Slaný - V sídlišti Na Dolíkách ve Slaném vzniknou v dohledné době nová hřiště. Vedení města chce do ploch na sport a rekreaci investovat výhledově 20 milionů korun. Práce budou rozděleny do několika etap. V první řadě bude rekonstruováno dětské hřiště a vytvoří se dále plocha pro míčové sporty. První práce budou zahájeny ještě letos na podzim a vyvrcholí zjara.
Město Přerov si s trochou nadsázky nemusí lámat hlavu tím, kde sežene peníze na nutné investice. Do městské pokladny je totiž začali střádat neukáznění řidiči, kteří hazardují se svým zdravím a ohrožují bezpečnost provozu v místních částech Lověšice, Lýsky a Kozlovice.
Kvalitnějších vyšetření a časnější diagnostiky vážných onemocnění se dočkají ženy z Novojičínska a okolí v Nemocnici Nový Jičín. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení získalo pětici nových, maximálně špičkových ultrazvuků, které poslouží zejména k přesné diagnostice onkologických nálezů.
ANKETA/ V centru Ostravy už finišují přípravy Vánoc. Pracovníci technických služeb včera na Masarykově náměstí začali stavět – vlastně montovat vánoční strom.
Trutnov - Miliony korun nasměrovala radnice v posledních dvou letech do oprav městského hřbitova. "Měl by působit klidným a čistým dojmem,“ vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec důvod investice ve výši zhruba patnácti milionů korun.
Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila svůj růst meziročně na 2,3 procenta. Oproti druhému čtvrtletí se HDP zvýšilo o 0,4 procenta. Podle analytiků české hospodářství narazilo na své limity. Ekonomiku táhla především spotřeba domácností, naopak poklesl růst investic. Projevilo se zpomalení Německa i nedostatek zaměstnanců.
Česká Skalice /FOTO/ - Budování koupacích jezírek na Rozkoši od samého začátku provází řada komplikací, které vyvrcholily tím, že od smlouvy na výstavbu biotopového koupaliště odstoupila dodavatelská firma. Jako důvod uvádí, že jí město neposkytlo dostatečnou součinnost.
Mladá Boleslav - Plavete rádi? Pak byste mohli mít radost z vidiny nového bazénu v Mladé Boleslavi. Tedy staronového bazénu. Magistrát se totiž chystá zrekonstruovat bazén v suterénu sokolovny. Nebude to ale úplně levná záležitost: celkem má rekonstrukce vyjít na 32 milionů korun bez DPH.
Lanškroun - Plánovanou rekonstrukci městské polikliniky, která bude největší investicí města v novém volebním období, projednají zastupitelé. Ve čtvrtek odpoledne se kvůli tomu sejdou na mimořádném zasedání.
Schůzky s britským velvyslancem Nickem Archerem se včera zúčastnili nejen odboráři z kunčické hutě, ale také předseda Českomoravské komory OS (ČMKOS) Josef Středula a předseda odborového svazu KOVO Jaroslav Souček.
České subjekty se za uplynulých deset let zúčastnily zhruba 300 projektů v rámci programů Evropské kosmické agentury (ESA). Zatímco v roce 2012 spolupracovalo s agenturou 18 firem, letos je to 42, sdělil ředitel odboru inteligentních dopravních systémů, kosmických aktivit a výzkumu, vývoje a inovací při ministerstvu dopravy Václav Kobera.
Písek - V pondělí 12. listopadu se mělo uskutečnit další ze série jednání o možné koaliční většině. Předcházelo mu projednání prvního návrhu rozpočtu na rok 2019, kterého se zúčastnili zástupci všech stran ze zastupitelstva města kromě ODS. Těm nedovolily účast pracovní povinnosti.
Neratovice – Do areálu neratovické Spolany v pondělí dorazily dva plynové kotle o velikosti 10 krát 5 metrů a hmotnosti 162 tun. Kvůli nadměrnému nákladu nebyla v okolí výrobního závodu plánována žádná dopravní omezení. Podle mluvčího Spolany Pavla Kaidla plynové kotle nahradí stávající kotle na hnědé uhlí. „Modernizace teplárny bude dokončena v polovině roku 2019, celkové investice dosahují 200 milionů korun,“ říká Kaidl.
/ROZHOVOR/ Víc než měsíc po volbách se tento týden ujímá vedení Prahy nová koalice. O rozpočet a finance se bude starat Pavel Vyhnánek z občanské iniciativy Praha sobě. Ten také v rozhovoru pro Pražský deník zmínil, že jedním z prvních kroků nové městské rady bude přijetí rozpočtu na příští rok podle návrhu dosluhující garnitury.
Libice nad Cidlinou - Novou starostkou Libice nad Cidlinou je Iveta Myšková ze sdružení Pro Libici. Z jejích plánů je patrné, že o palčivých problémech obce ví a chce je řešit.
ROZHOVOR / V komunální politice strávil Pavel Motyčka osm let. V uplynulém volebním období zastával dokonce funkci místostarosty. Vzhledem k výsledku povolebního vyjednávání se jeho strana stáhla do opozice a on se tak vrátil zpět za katedru na Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži, odkud před čtyřmi roky odešel.
Na investice ve zdravotnictví bude vyčleněno příští rok podle premiéra Andreje Babiše (ANO) 6,5 miliardy korun, z toho 3,8 miliardy půjde z evropských fondů. Dvanáctiletý investiční plán chce vláda předložit do Vánoc. Babiš to dnes řekl na tiskové konferenci k zahájení odborné konference Zdravotnictví 2019.