Dvůr Králové - Po třiačtyřiceti letech se místní atleti dočkali nové běžecké dráhy. Přestřižením pásky ji zprovoznila starostka Edita Vaňková a ředitel Českého atletického svazu František Fojt.
Závišice - Pohostinství v Závišicích má nového majitele. Stala se jím obec a jako taková má s tímto objektem své plány. Pohostinství zůstane v provozu.
Orlickoústecko - Vicehejtman Roman Línek v pondělí podepsal jako zástupce Regionální rady NUTS II Severovýchod další smlouvu o poskytnutí evropských dotací z oblasti rozvoje venkova. Prostředky směřují do Červené Vody.
Studená - V současné době pokračují přípravy na modernizaci čistírny odpadních vod ve Studené. Celkové náklady se předpokládají přes padesát milionů korun.
Ostrava - „Víme, že naše společnost má významný vliv na kvalitu ovzduší v Radvanicích a Bartovicích. Spoluzodpovědnosti za stav ovzduší se samozřejmě nezříkáme a do jeho zlepšování investujeme miliardy.“ To je jedna z odpovědí na soubor otázek, které radvanicko-bartovické sdružení Vzduch předalo na nedávné besedě konané v tomto nejznečištěnějším ostravském obvodu šéfovi hutního kolosu ArcelorMittal Ostrava (AMO) Sanjayi Samaddarovi.
Červenohorské sedlo -Úderem poledne se ve středu otevřela zrekonstruovaná severní strana hlavní silnice vedoucí přes Červenohorské sedlo. Stavbaři i přes těžkosti způsobené špatným počasím a letními lijáky dokázali stavbu dokončit s dvoutýdenním předstihem.
Kutná Hora - Trvalo to dlouho, ale kutnohorským radním se přes první zamítavé reakce podařilo najít prostředky na odbahnění a nutné opravy staré hasičské nádrže v Poličanech.
STOD - Deník tento týden zavítal do jihoplzeňského města Stod. Jeho Starosta Jiří Vlk se v rozhovoru svěřil, co nového se za jeho působení v čele města podařilo pro místní obyvatele udělat, a naopak co jim ještě schází.
Červenohorské sedlo -Úderem poledne se ve středu otevřela zrekonstruovaná severní strana hlavní silnice vedoucí přes Červenohorské sedlo. Stavbaři i přes těžkosti způsobené špatným počasím a letními lijáky dokázali stavbu dokončit s dvoutýdenním předstihem.
Praha - Belgický bankovní a pojišťovací gigant KBC, majitel ČSOB, odepíše kvůli investicím do cenných papírů, které jistily zkrachovalé banky na Islandu a ve Spojených státech, zhruba 1,6 miliardy eur (zhruba 40 miliard korun). Společnost proto ve třetím čtvrtletí očekává ztrátu ve výši 930 milionů eur.
Mošnov - - Nový světelný a navigační systém vzletové a přistávací dráhy uvádí v těchto dnech do života Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Akreditaci letiště pro provoz za nízkých dohledností předcházely téměř rok probíhající stavební práce.
Ostrava - Nový světelný a navigační systém vzletové a přistávací dráhy uvádí vtěchto dnech do života Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Akreditaci letiště pro provoz za nízkých dohledností předcházely téměř rok probíhající stavebnípráce.
Ostrava - Nový světelný a navigační systém vzletové a přistávací dráhy uvádí v těchto dnech do života Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Akreditaci letiště pro provoz za nízkých dohledností předcházely téměř rok probíhající stavební práce.
Lhotka nad Labem - Lhotka nad Labem jako zřejmě jediná obec na okrese Litoměřice nebude usilovat o získání dotací. Akce týkající se rozvoje obce totiž nepřipravuje. Podle starosty Jaroslava Pošvy je ve Lhotce prakticky všechno hotovo. Probíhat tu má pouze údržba obecního majetku; z peněz, které obec našetřila a našetří.
Dobruška - Firmou roku Královéhradeckého kraje 2008 se stala společnost Servisbal Obaly z Dobrušky. Porota ji ocenila především za inovativní přístup v oblasti obalů. V listopadu bude Servisbal Obaly reprezentovat Královéhradecký kraj v celostátním finále soutěže v Praze.
Kostelec nad Orlicí - /aktualizováno/ Privatizace bytového fondu ve městě byla zastavena. Na pondělním veřejném zasedání totiž třináct zastupitelů schválilo revokaci předešlých usnesení, týkající se prodeje bytů v domě čp. 1371 až 1373 v ulici Solnická. Čtyři zastupitelé byli proti, stejně jako přítomní nájemníci.
Dobruška - Firmou roku Královéhradeckého kraje 2008 se stala společnost Servisbal Obaly z Dobrušky. Porota ji ocenila především za inovativní přístup v oblasti obalů. V listopadu bude Servisbal Obaly reprezentovat Královéhradecký kraj v celostátním finále soutěže v Praze.
Praha - Do společnosti Ataxo, největší středoevropské agentury specializované na marketing v internetových vyhledávačích, vstoupil zahraniční investor.
Hradec Králové - Síť nabídne lidem v Hradci telefonování zdarma, desítky kanálů televize, rychlý internet, propojení s institucemi a další vymoženosti za bezkonkurenční ceny. První část začne brzy fungovat v Malšovicích.
Kostelec nad Orlicí - Privatizace bytového fondu ve městě byla zastavena. Na pondělním veřejném zasedání totiž třináct zastupitelů schválilo revokaci předešlých usnesení, týkající se prodeje bytů v domě čp. 1371 až 1373 v ulici Solnická. Čtyři zastupitelé byli proti, stejně jako přítomní nájemníci.
Ostružná/ Olomouc - Olomoucký kraj se připravuje na svou největší investici směřovanou do dopravy. Jestli kraj uspěje se svou žádostí o dotaci, tak už v příštím roce zahájí stavbu obchvatu Ostružné, na který se čeká desítky let.
Hradec Králové - Síť nabídne lidem v Hradci telefonování zdarma, desítky kanálů televize, rychlý internet, propojení s institucemi a další vymoženosti za bezkonkurenční ceny. První část začne brzy fungovat v Malšovicích.
Hradec Králové - Síť nabídne lidem v Hradci telefonování zdarma, desítky kanálů televize, rychlý internet, propojení s institucemi a další vymoženosti za bezkonkurenční ceny. První část začne brzy fungovat v Malšovicích.
Broumov - Minulý týden v pátek byly v broumovské nemocnici slavnostně otevřeno nově zrekonstruované prostory s 25 lůžky, které zvětší kapacitu oddělení lůžek následné péče. Nová část oddělení, které vzniklo rekonstrukcí prostor bývalé porodnice a částečně půdy, bude mít rehabilitační charakter.
Jeseník - Radost a zklamání zároveň prožívali fotbalisté i příznivci kopané při slavnostním otevření fotbalového hřiště s umělým povrchem v Jeseníku, na který hráči i fanoušci čekali desítky let. Avizovaná první velká zatěžkávací zkouška povrchu nového hřiště se totiž nekonala.
Prostějov - Radní města Prostějova představili první návrh rozpočtu na příští rok. Ohledně sumy peněz se nemá nijak výrazně lišit od toho letošního. Do kasy by měla přitéct více než miliarda, stovky milionů mají jít na investiční akce. Nutno ovšem zmínit, že za vydatné pomoci peněz z Evropské unie.
Dolní Lánov - Snížit náklady na vytápění a úsporněji hospodařit má za cíl probíhající výměna oken ve zdejším dětském domově. Vsoučasné době probíhá vobou budovách zařízení druhá etapa invetsice.
Mostecko - Moderní učebny, interaktivní tabule či pořádání kulturních akcí. Jen malý výčet toho, co si žáci základních škol na Mostecku mohou užívat díky štědrým sponzorským darům i menším finančním pomocem. Z vlastních kapes si to dovolit nemohou a z rozpočtu měst se příliš peněz na modernizaci škol také nedostává. Stále však ještě existují školy, které na sponzora čekají marně.
Na funkci ředitele jste nečekaně rezignoval už před časem. Můžete uvést důvody, které vás k tomu vedly? Přece jenom opouštíte rozdělané dílo, výstavba multifunkční haly je zatím v polovině a jde o největší investici města v jeho novodobé historii. Kdy post ředitele opustíte?