Řím - Slavný motocyklový jezdec Max Biaggi z Itálie se ve 44 letech vrací do mistrovství světa superbiků. Před téměř třemi roky ukončil jako mistr světa kariéru, podle oficiálního webu šampionátu příští týden na domácí trati v Misanu oslaví comeback v barvách týmu Aprilia Racing.
Východní Čechy - Lidé mají, zdá se, více peněz na letní dovolenou než v minulých letech. Před začátkem hlavní sezony si cestovní kanceláře pochvalují zájem klientů.
Litoměřice - Centrum denních služeb pro klienty se zdravotním postižením, které spravuje Středisko křesťanské pomoci Diakonie Českobratrské církve evangelické, se ve středu naplnilo veselím.
Praha - Možná to budou zajímavá dramata. Kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství Evropy 2016 od pátku do neděle nabídne pět soubojů prvního s druhým týmem ve skupinách. Vedle utkání českého celku na Islandu se stoprocentně úspěšná Anglie utká se Slovinskem, Belgie změří síly s Walesem, Rumunsko hraje se Severním Irskem a Chorvatsko s Itálií.
Adamov, Kokura /FOTOGALERIE/ – Krásné přírodní scenérie, koupání v jezírcích pod sopkou, návštěva šintoistického chrámu, fantastická japonská kuchyně a úcta k lidem. To jsou největší dojmy pětatřicetiletého hudebníka Michala Reicha z Adamova. Z cesty do země vycházejícího slunce.
Praha - Česká republika patří mezi tři země v Evropě, které mají nejvyšší náklady v případě propuštění zaměstnance s krátkou praxí z organizačních důvodů. Vyšší náklady na propuštění této kategorie zaměstnanců mají pouze v Litvě a Belgii. Naopak ve srovnání s evropským průměrem je propouštění zkušenějších zaměstnanců s delší praxí v Česku podstatně levnější. Vyplývá to ze studie evropské sítě advokátních kanceláří Deloitte Legal, která sledovala pracovněprávní podmínky pro propuštění zaměstnanců ve 29 evropských státech.
Brno /ROZHOVOR/ – V roce 2012 skončil na mistrovství Evropy sedmý, loni dokonce pátý. Letošní desáté místo, které brněnský šermíř Alexander Choupenitch vybojoval na víkendovém šampionátu ve švýcarském Montreux, se tak může jevit jako neúspěch. Jednadvacetiletý fleretista Sokola Brno I. si však cení i tohoto výsledku. „Měl jsem trochu vyšší cíle, ale šerm je hrozně nevyzpytatelný. I desátá příčka pro mě v obrovské konkurenci znamená hodně," povídá vysoký mladík běloruského původu, který se dlouhodobě připravuje v Itálii.
Východní Čechy - Lidé mají, zdá se, více peněz na letní dovolenou než v minulých letech. Před začátkem hlavní sezony si cestovní kanceláře pochvalují zájem klientů.
Východní Čechy - Lidé mají, zdá se, více peněz na letní dovolenou než v minulých letech. Před začátkem hlavní sezony si cestovní kanceláře pochvalují zájem klientů.
Uherské Hradiště – Lidé celé řady národností se už nemohou dočkat, až za deset dnů začne evropský fotbalový šampionát do 21 let. Jsou mezi nimi také Angličané, Italové, Švédi i Portugalci, jejichž fanouškovské squadry se chystají podpořit své reprezentační jedenáctky při zápasech na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti.
Vatikán - Představitelé Vatikánu a Spojených států dnes podepsali dohodu o boji proti daňovým únikům. Vatikán se tak oficiálně zavázal, že bude americkým daňovým úřadům poskytovat finanční údaje o občanech USA. Dohoda je dalším krokem ke zlepšení pověsti vatikánské banky, která se stala terčem obvinění z napomáhání k daňovým únikům a praní špinavých peněz.
Řím - Itálie má další fotbalový skandál. Prezident Lazia Řím Claudio Lotito je italskými úřady vyšetřován kvůli pokusu o vydírání. Dnes ráno policie prohledala kanceláře i dům osmapadesátiletého funkcionáře, který je rovněž šéfem druholigové Salernitany a členem vedení Italské fotbalové federace.
Praha – V souvislosti s přílivem uprchlíků na jih Evropy nehrozí českým turistům v těchto oblastech nyní žádné nebezpečí. Před zahájením letní turistické sezony o tom dnes novináře ujistil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Varoval naopak před cestami do zemí, kde působí radikálové z hnutí Islámský stát (IS).
Praha - Volejbalista Jan Štokr změní klubový dres a z Ruska zamíří ještě více na východ. Dvaatřicetiletý diagonální hráč přestoupil po dvou sezonách v Krasnodaru do korejského klubu v Suwonu Kepco Vixtorm.
Nymbursko – Zápasy hodně bohaté na góly sehráli regionální zástupci v krajské fotbalové I.A třídě. Vykáň doma zdolala Radim 7:4, Čelákovice padly s rezervou Dobrovic 2:5 a Poříčany plichtily s Mnichovým Hradištěm 2:2.
Východní Čechy - Lidé mají, zdá se, více peněz na letní dovolenou než v minulých letech. Před začátkem hlavní sezony si cestovní kanceláře pochvalují zájem klientů.
Varna, Nové Město na Moravě - Definitivní pečeť. Na kongresu kalendářní komise Mezinárodní lyžařské federace FIS byl potvrzen program Světového poháru v běžeckém lyžování pro příští sezonu. Podle očekávání pak novoměstští pořadatelé uspěli s dřívější žádostí o přiřazení distančních závodů.
Brno – Řecko a Itálie. Pro tisícovky klientů brněnských cestovních kanceláří tradičně nejoblíbenější destinace. Letos ale někteří z nich zamíří jinam. Znepokojily je totiž zprávy o tisícovkách imigrantů, kteří do Itálie a na řecké ostrovy denně prchají před Islámským státem. „Tři roky po sobě jsme vždy létali na řecký ostrov Kos a vždy jsme tam byli spokojení. Letos ale změníme plány a dovolenou strávíme ve Španělsku," řekla Brňanka Ivana Koutná.
Brno – Řecko a Itálie. Pro tisícovky klientů brněnských cestovních kanceláří tradičně nejoblíbenější destinace. Letos ale někteří z nich zamíří jinam. Znepokojily je totiž zprávy o tisícovkách imigrantů, kteří do Itálie a na řecké ostrovy denně prchají před Islámským státem. „Tři roky po sobě jsme vždy létali na řecký ostrov Kos a vždy jsme tam byli spokojení. Letos ale změníme plány a dovolenou strávíme ve Španělsku," řekla Brňanka Ivana Koutná.
Praha – Zaměstnavatelé budou ve třetím čtvrtletí dále zvyšovat počet zaměstnanců. Přijímat chce devět procent firem, propouštět hodlají dvě procenta podniků, vyplývá ze studie Manpower Index trhu práce. Jde o nejoptimističtější výsledek od začátku roku 2008. Průzkum se uskutečnil mezi 750 českými firmami.
Olomouc – I přesto, že v loňské sezoně olomoucké volejbalistky skončily až na šestém místě extraligy, i v příštím ročníku si zahrají evropský CEV Cup. V něm ve druhé polovině října narazí na silný tým německé Bundeligy Schweriner SC.
Chrudim - Jachtařská sezona se opět rozeběhla a loni tak úspěšní mladíci Jaroslav Čermák a Petr Košťál jsou již opět na vodě a daří se jim. Na konci května se zúčastnili Mistrovství Evropy lodní třídy RS Feva v Itálii na Lago di Garda a dosáhli svého dosud nejlepšího výsledku. Z celkového počtu 80 lodí skončili na krásném sedmém místě.
Brno - Může porovnávat oba nejlepší výsledky Draků Brno v Evropském baseballovém poháru. Před jedenácti lety bylo nadhazovači Petru Minaříkovi dvacet a na prahu kariéry pomáhal k bronzu. V neděli zakončili čeští vládci skupinu A v nizozemském Rotterdamu porážkou ve finále s domácím Neptunusem 2:8.
Zlín – /ROZHOVOR/ Juventus Turín je českým fotbalistům zaslíbený. Doživotní sympatie k němu chovají Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera a již druhým rokem je ve Staré dámě a celkově v Itálii šťastný zlínský odchovanec Roman Macek.
Ženám stravujícím se podle středomořské diety hrozí o 50 procent menší nebezpečí, že onemocní rakovinou dělohy. Ukazuje to studie financovaná Italskou nadací pro výzkum rakoviny (FIRC), kterou publikoval British Journal of Cancer. Tým italských vědců ve spolupráci s experty z Lausannské univerzity ve Švýcarsku na vzorku 5000 dobrovolnic zjišťoval souvislost mezi středomořskou stravou a rizikem vzniku rakoviny dělohy. O výsledcích bádání píše italský deník La Repubblica.
Vzít, či nevzít svého čtyřnohého kamaráda k moři? Pokud se rozhodnete pro první variantu, připravte se na to opravdu včas. Vy máte zabaleno za deset minut, ale víte, co všechno je potřeba zařídit svému psovi? Jaká očkování musí mít před vstupem do Itálie a stačí mu obyčejné tetování jako identifikace?
To nejpodstatnější z vrcholných setkání politiků se dovíme z jejich společných fotografií. Na setkání G7 se společně usmívají představitelé Kanady, Francie, Německa, Itálie, Japonska, Velké Británie a USA, spolu s evropským prezidentem a předsedou Evropské komise. Do loňského března býval na fotografii i prezident Ruska a klub měl označení G8. Ruského prezidenta ovšem najdeme na fotografii usmívající se pětice představitelů BRICS, tedy Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jihoafrické republiky. Z fotografií je jasné, kdo s kým kamarádí.
Již 43. ročník Mezinárodního večerního běhu Bruntálem pořádá TJ Olympia Bruntál a město Bruntál v pátek 19. června. Běh se koná v rámci oslav „Dnů města".
Entracque (Itálie) - Dvě mláďata vzácného orlosupa bradatého pocházející z ostravské zoo byla v sobotu vypuštěna do volné přírody v italských Alpách. Skončil tím podle agentury AFP mezinárodní projekt zaměřený na návrat orlosupů bradatých do Alp. Program začal už v roce 1986 a ostravská zahrada se do něj zapojila před šesti lety.
Madrid, Řím - Barcelona se sobotním vítězstvím 3:1 nad Juventusem ve finále Ligy mistrů podle španělského tisku vrátila na fotbalový Olymp. Za zaslouženou označují výhru katalánského celku v Berlíně i italská média, která však zdůrazňují, že hráči "Staré dámy" v čele s brankářem Gianluigim Buffonem ukázali velké srdce a dlouho drželi s favoritem krok.
Berlín - Skvělý rok, ale smutná tečka. Juventus teď doufá, že brzy přebolí. Turínský celek sice sobotní finále Ligy mistrů s Barcelonou prohrál 1:3, nicméně pro trenéra Massimilana Allegriho byli jeho hráči vítězové. "Stará dáma" podle něj odehrála s favorizovaným soupeřem vyrovnanou partii a ukázala, že na evropské scéně patří ke špičce.
Brno /ROZHOVOR/ - S velkou neznámou přišlo vedení královopolských házenkářů. Po úspěšném kouči Andreji Titkovovi, který po zisku bronzu na vlastní žádost odešel do Zubří, nedávno angažovalo slovenského trenéra Michala Hradila. O něm neexistují takřka žádné informace. Přes deset let žil v Itálii, kde se živil různými profesemi a v posledních letech také trénováním v jihotyrolském Meranu.
Monte Carlo – Titul EY Světový podnikatel roku získal letos Francouz syrského původu Mohed Altrad, jehož firma Altrad Group prodává či pronajímá stroje a další zařízení do stavebnictví. Beduín, který se narodil v syrské poušti, se vypracoval z těch nejchudších poměrů až k doktorskému titulu v počítačových vědách. Ve svém projevu na sobotním slavnostním obřadu vyzval ostatní podnikatele, aby se inspirovali jeho příkladem. V letošním světovém finále měla své zastoupení i Česká republika v osobě Vlastislava Břízy, majitele holdingu Koh-i-noor.
Řím - Mezinárodní síly dnes ve Středozemním moři musely přispěchat na pomoc více než 2500 uprchlíkům, kteří se snažili dostat z Afriky k evropským břehům. Na záchranných akcích, z nichž některé ještě probíhají, se podílela mimo jiné italská, irská, maltská a německá plavidla, uvedla dnes italská pobřežní stráž.
Montreux - Český fleretista Alexander Choupenitch vypadl na mistrovství Evropy v šermu už v osmifinále a nenaváže tak na loňské páté místo. Ve švýcarském Montreux prohrál jednadvacetiletý rodák z Brna s o rok starším Italem Edoardem Luperim.
Garmisch-Partenkirchen (Německo) - V dějišti konání summitu skupiny hospodářských mocností G7, bavorském městě Garmisch-Partenkirchen, se dnes na ohlášené demonstraci jeho odpůrců střetli účastníci protestu s policií. Demonstranti podle agentury DPA napadli policisty lahvemi a hasicími přístroji, policie použila pepřový sprej. Několik lidí bylo zraněno.
Berlín, Praha /ROZHOVOR + INFOGRAFIKA/ - V Itálii mu obdivně říkali Grande Paolo nebo Furia Ceca, česká fúrie. Před dvanácti lety tyhle přezdívky Pavlu Nedvědovi seděly ještě o něco víc než jindy: neunavitelný blonďák dostal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu planety.
Břeclavsko – Jubilejní dvacátý ročník mezinárodního hudebního festivalu třinácti měst Concentus Moraviae zavítá i na několik míst na Břeclavsku. Již v sobotu je na programu koncert v Hustopečích.
Havlíčkův Brod – Unikátní obraz tvořený kravatami a šátky poslanců a senátorů Parlamentu ČR můžeme od pondělí 1. června vidět v italském Roveretu, takzvaném Městě míru.
Příbram /ANKETA/ – Od příštího roku by se mělo ve všech restauracích přestat kouřit. Jak se to dotkne i provozovatelů a majitelů restaurací na Příbramsku?
Telč - Z Itálie do Telče – Po stopách kavalíra. Tak se jmenují nové prohlídky, které si v neděli odbudou premiéru na zámku v Telči. Stane se tak během tradičního pohádkového dne pro děti.
Břeclavsko – Jubilejní dvacátý ročník mezinárodního hudebního festivalu třinácti měst Concentus Moraviae zavítá i na několik míst na Břeclavsku. Již v sobotu je na programu koncert v Hustopečích.
Znojmo - Znojemské Sauvignony patří mezi světovou špičku. To se ostatně nedávno potvrdilo na největší mezinárodní soutěži věnované této odrůdě. V soutěži Concours Mondial du Sauvignon 2015, které se účastnilo přes osm set Sauvignonů z celého světa, uspělo jen šest českých vín. Z toho hned dvě vína pocházejí ze znojemského vinařství. Znovín Znojmo si za svůj Sauvignon VOC Znojmo 2014 odvezl stříbrnou medaili. Za Sauvignon 2014 Tropical dokonce medaili zlatou.
Písek – Od středy do 28. června je v Galerii Prácheňského muzea v Písku k vidění výstava předního českého fotografa Jana Pohribného Za hranicí ráje. Jeho obrazy působí harmonicky na duši návštěvníka, ale přitom v něm zároveň probouzejí zvědavost.
Argentinští cestovatelé se umístili v čele pomyslného žebříčku národů, které nejvíce kradou v hotelích. Globální průzkum společnosti hotels.com mezi 5000 turisty, o kterém informoval britský list The Telegraph, nezahrnoval toaletní potřeby jako šampony nebo sprchové gely. Ty podle mluvčího firmy totiž "bere každý" a hotely to předpokládají.
/POZVÁNKA, ROZHOVOR/ Nováček in-line hokejové extraligy z Nového Jičína vybojoval v závěrečném duelu postup do play-off, kde vyzve Berounské Medvědy. Hrající předseda IHC Nový Jičín, Zbyněk Kubičík, říká: