Výstaviště v Českých Budějovicích patří o víkendu milovníkům čokolády. Zavítal sem třídenní Čokoládový festival. V pavilonu T1 čeká na návštěvníky od pátku do neděle nabitý program plný soutěží, kulinářských show i koncertů.
V duchu mysleli na lepší umístění, ale nakonec se čeští snowboardcrossaři jednou do elitní desítky na mistrovství světa ve Svatém Mořici dostali. Není to taková pecka, jako když se na pódiích objevovala Eva Adamczyková - ta triumfovala ještě na předchozím šampionátu v roce 2023, ale členové Czech SBX Teamu ve Švýcarsku posbírali cenné body do olympijské kvalifikace.
Interiéry zámku v Třeboni krášlí tradiční květinová aranžmá. V sobotu 29. března začal další ročník oblíbené výstavy květů amarylis neboli hvězdníků v kombinaci s dalšími druhy květin. Tentokrát expozice zavede návštěvníky do renesanční Itálie v dobách největší slávy divadelních her zvaných Commedia dell´arte.
Cítíte, že váš domov potřebuje nějakou změnu, ale na nic velkého si zatím netroufáte? Co takhle nahradit klasické záclony moderními římskými roletami? V současné době jsou tyto elegantní bytové textilie aktuálním trendem, je možné vybrat z velké škály materiálů a barev tak, aby dokonale ladily s každým stylem bydlení.
Hudební soutěž Blues Aperitiv, kterou vyhlašuje festival Blues Alive a je určena pro bluesové a z blues vycházející umělce, zná letošních sedm finalistů. O vítězích se rozhodne na veřejném finálovém koncertě 12. dubna od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury v Šumperku. Pořadatelé garantují třem kapelám, které vybere mezinárodní porota nebo diváci, postup na podzimní festival Blues Alive. Ten se uskuteční od 14. do 16. listopadu 2025.
Cestování po klášterech a objevování klášterních vín je pro Petra a Veroniku Pavelkovy z Prahy nejen koníčkem, ale především způsobem života, který je naplňuje a dodává smysl jejich práci. Tato cesta je pro ně příležitostí k osobnímu rozvoji a zároveň k objevování nových míst, která v sobě nesou zvláštní magii. Kláštery pro manžele Pavelkovy nejsou pouze historickými památkami, ale živými centry, která inspirují k zamyšlení nad životními hodnotami.
Biatlonista Vítězslav Hornig z Jilemnice prožil průlomovou sezonu, při vzpomínce na ni se mu ale jako hlavní událost vybaví narození dcery Rozárky. Po konci Světového poháru, v němž obsadil jako nejvýše postavený český reprezentant 20. místo, se těší, že se bude rodině věnovat. V rozhovoru pro Radiožurnál Sport řekl, že za odměnu "zhřeší" maximálně pizzou.
Čeští basketbalisté budou na mistrovství Evropy hrát v základní skupině A v Rize s domácím Lotyšskem, Portugalskem, Estonskem, Tureckem a také s vicemistry světa ze Srbska. Rozhodl o tom dnešní los v lotyšské metropoli.
Vyrůstala ve Znojmě, ale díky sportu, modelingu a vlastnímu odhodlání postupně poznala svět. Finalistka letošního ročníku Miss Czech Republic Simona Procházková se odvážně vydává za svými sny. Do soutěže se nezapojuje jen kvůli vítězství, ale i kvůli novým příležitostem, které vidí nejen na osobní úrovni, ale i v oblasti společenské odpovědnosti.
Za podnikatele, který dodává stroje na ropné plošiny, se vydával podvodník, který „zahrál“ na city osamělé starší ženy a vylákal z ní téměř 600 tisíc korun.
Na zámku v Třeboni jsou v plném poudu přípravy oblíbené květinové výstavy. Interiéry památky zaplní už od nadcházejícího víkendu nádherné květy amarylis neboli hvězdníků, doplněné řadou dalších květin. Letošní ročník expozice zavede návštěvníky do renesanční Itálie v dobách největší slávy divadelních her zvaných Commedia dell'arte.
Méně stresu za volantem na dálkové trase, úleva od vysokých pokut a o něco rychlejší cesta Čechů do Chorvatska, na jih Rakouska, do Slovinska nebo Itálie. To vše podle odborníků přinese aktuálně oznámené zrušení ekologického rychlostního limitu na dálnicích A2 a A9 v rakouském Štýrsku. Podle prohlášení tamní vlády řidiči patrně už od konce dubna mohou jezdit zase maximální rychlostí 130 kilometrů za hodinu.
Čeští biatlonisté se po dvou letech vrací do jabloneckého areálu v Břízkách, aby zakončili sezonu exhibičním supersprintem. Na startu nebudou chybět členové stříbrné smíšené štafety z mistrovství světa, včetně Jessicy Jislové a Michala Krčmáře. Akce slibuje napínavé závody a účast úspěšných juniorů.
Život v dodávce přináší romantiku i každodenní boj. Zvlášť s přírodou, a také o každý centimetr prostoru. Podle Vladimíra Zapadla z Liberce lze v létě i v zimě přežít i na několika metrech čtverečních, vystačit si se dvěma vidličkami a zahřát se i v třeskutých mrazech. Ve svém Transportéru bydlí již nějaký ten měsíc. Jak si poradil s hygienou, přípravou stravy nebo vytápěním či praním?
Květinové výstavy na jihočeských zámcích letos propojí umění a historii. První budou na třeboňském zámku, kde rožmberské sály zkrášlí květiny amarylis (hvězdníky) od 29. března do 13. dubna.
Květinové výstavy na jihočeských zámcích letos propojí umění a historii. První budou na třeboňském zámku, kde rožmberské sály zkrášlí květiny amarylis (hvězdníky) od soboty 29. března do 13. dubna.
Pokud jste na cestách podhůřím Beskyd zahlédli tříkolovou dodávku s nápisem Bobulka jede, tak jste se právě minuli s Lucií Holmou z Horních Domaslavic. Máma tří malých dětí si splnila sen a pořídila si pojízdný vinný bar. Z kuriózního vozítka od Piaggia vytáhne i padesátku v hodině. Když zastaví, duní z něj italský hit Sarà perché ti amo.
Už pošestnácté se v Praze koná konference Equal Pay Day. Projekt si klade za cíl vyvolat diskuzi firem i veřejnosti nad příčinami stále vysoké mzdové nerovnosti. Na konferenci promluví vrcholné manažerky a manažeři nebo diplomaté.
Už jste na silnicích v okrese Karviná potkali legrační bílé vozítko od Piaggia? Řídí jej maminka tří dcer Lucie Holma, která si užitkový skútr na třech kolech nechala dovézt z Itálie a provozuje v něm pojízdný výčep s šumivým vínem. Nejdelší trasa, kterou zatím absolvovala, měřila 11 kilometrů. Ujela ji za hodinu.
/FOTO, VIDEO/ Odpad z Itálie zaplnil haly u Křižanovic, ve Vyškově dohlíží na provoz nové kamery, začne vlaková výluka a zahájili novou sezónu na Zámku Slavkov. To jsou pouze některé zajímavosti, který přinesl Vyškovský deník za uplynulý týden. Podívejte se na náš pravidelný souhrn.
Galerie Lázně Liberec zahajuje jarní sezónu v březnu s hned třemi novými výstavami. Největší pozornost má přehlídka děl renomovaného českého umělce Milana Kunce, která je součástí oslav jeho 80. narozenin. Dále je připravena výstava zaměřená na barokní a rokokové umění z Muzea Augsburg a třetí expozice se zaměřuje na tvorbu studentů Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci. Výstavy Milana Kunce a augsburských sbírek potrvají do 1. června, zatímco studentskou výstavu lze navštívit do 25. května.
/FOTOGALERIE/ Závody cross country (XCO) bikerů jsou již v plném proudu a Adéla Holubová z ROUVY Specialized Teamu Vimperk si připsala v Itálii čtyřicet bodů do mezinárodního UCI žebříčku.
/FOTO, VIDEO/ Obří balíky slisovaného textilu, molitanu, plstí a dalších na první pohled nerozpoznatelných látek. Místy se v dlouhé hradbě nakupily do výšky až několika metrů. K tomu pytle s plastovým odpadem a velké množství neprůhledných rozměrných vaků. A co se ukrývá v bývalých hospodářských staveních? Zřejmě také odpad. To vše už měsíce lemuje a ukrývá bývalý zemědělský areál v Křižanovicích poblíž Bučovic na Vyškovsku.
Dva muži a jedna žena jsou v policejní databázi pohřešovaných osob. Dalších deset žen a 56 mužů je hledaných z nejrůznějších důvodů. Některá jména v policejní databází figurují pár dnů, jiné jsou tam už dlouhé roky. Neviděli jste je?
Tehdy ještě neměli vlastní děti, ani letité zkušenosti z byznysu, ale měli jeden velký sen: vybudovat unikátní místo sloužící k očistě těla i duše a zároveň je gurmánským rájem. Dnes si tato dvojice – generální ředitel Petr Borák a obchodní a marketingový ředitel Roman Taťák – může říct, že jejich sen opravdu existuje. Jmenuje se Augustiniánský dům v Luhačovicích a patří mezi špičku českých wellness hotelů.
Jako každý rok plánoval Diacel Písek na jarní prázdniny uspořádat lyžařský zájezd do Itálie, ale v září bylo všechno jinak. Cestovní kanceláři oznámili, že rezervovaný pobyt prodali.
Je to obrovská pocta pro FC Hradec Králové i celý region. Dlouhé roky bylo krajské město mimo hru, ale po otevření nového stadionu se stal pravidelnou zastávkou reprezentačních výběrů. Víkendový duel českého národního týmu proti Faerským ostrovům v kvalifikaci o postup na mistrovství světa to jen potvrzuje.
Symbolicky s prvním jarním dnem, který připadá na čtvrtek 20. března, začala v táborské Galerii 140 výstava s názvem Velikonoce ve světě, která měla slavnostní vernisáž ve středu v podvečer. Doprovázelo ji vystoupení dětí ze sboru Adély Slachové při WZŠ Mistra Jana z Ratibořských hor.
Ženu z Jihlavska připravil podvodník o téměř čtyři sta tisíc korun. Jak se mu to povedlo? Udělal ze sebe lodního technika, kterého při cestě do Sydney potkala celá řada komplikací. Žena muži uvěřila a poslala mu prakticky veškeré své úspory. Seznamování na sociálních sítích nemusí být bezpečné, varují policisté a radí.
/VIDEO/ Mezinárodní společnost Nexans dnes uvedla do provozu novou továrnu v chebské průmyslové zóně. Přestěhovala sem svůj stávající provoz z nedalekého Kynšperka nad Ohří. Chebská továrna je jednou z pěti, kterou má společnost v Evropě. Kromě Chebu je to sousední Německo, Belgie, Francie a Itálie.
Ve Vlkově na Náchodsku bude v polovině května referendum ke stavbě sluneční elektrárny na polích v katastru obce. O vypsání referenda rozhodli v pátek zastupitelé Vlkova, vyplývá z informací na webu obce. O uvažované stavbě elektrárny byla již loni v září referenda v sousedních obcích Rasošky a Nový Ples. Lidé v nich stavbu elektrárny odmítli.
Fotbalový klub Hradec Králové ve středu dokončil výměnu špatné části trávníku v Malšovické aréně. Plocha tak bude připravena na páteční tréninky před sobotním duelem kvalifikace mistrovství světa mezi Českou republikou a Faerskými ostrovy. ČTK to řekl vedoucí stadionu Milan Ptáček. Trávníkáři vyměnili téměř pětinu hrací plochy v místech, kde má trávník málo slunce.
Sedmnáctiletý fotbalista Louis Buffon potvrdil, že rozhodnutí přijmout pozvánku do české reprezentace do 18 let probral s celou rodinou. Syn italské brankářské legendy Gianluigiho Buffona a modelky Aleny Šeredové v rozhovoru pro web Fotbalové asociace ČR uvedl, že také slavný otec mu radil, aby reprezentoval Česko. Mladý záložník Pisy má dvojí občanství.
Erik Machů (Kerteam) zvítězil v posledním čtvrtém závodě zařazeném do ČSOB zimní série. Vytrvalec z Nedašova v Bratislavě na 5kilometrové trati, která vedla v okolí Dunaje, zaběhl čas 15:44.
Každá výhra potěší a když jde o vítězství v derby, je radost dvojnásobná. A když k tomu fotbalista vstřelí hattrick, tak už mu pomalu svět leží u nohou. Útočník Martin Jelínek z Uhlířských Janovic si užil slávy vrchovatě, když vsítil tři branky do sítě Slavoje Vrdy v okresním derby krajské I.A třídy a jeho tým porazil soupeře jasně 5:1. A Jelínek se díky tomu stal Osobností Deníku.
Ofenzivní fotbalista Bohemie Poděbrady Ondřej Martínek už oslavil třicáté narozeniny. Jeho předností byla vždy rychlost s míčem, krátká, rychlá klička a velice dobrá koncovka. A také chladná hlava při pokutových kopech. A chladnou hlavu zachoval i v mnohem důležitější situaci. O víkendu se blýskl sice na fotbalovém trávníku, ale ani ne tak výkonem, jako pomocí svému spoluhráči. Při ošklivém zranění mladíčka Adama Severy nezmatkoval a nahodil mu vypadlé koleno. Díky tomu se stal Osobností Deníku.
/VIDEO, FOTO/ Až do noci se bude v úterý pokládat trávník na fotbalovém stadionu v Hradci Králové. Výměnu 1200 metrů čtverečních hrací plochy si vynutilo první ostré utkání mužské reprezentace. Ta pod lízátky zahájí v sobotu večer kvalifikaci pro MS 2026 s Faerskými ostrovy.
Hospodaření prvoligového fotbalového klubu FC Hradec Králové skončilo v účetním roce 2023/2024 ztrátou 1,8 milionu korun po předchozím zisku 6,6 milionu korun. Celkové výnosy klub zvýšil o 48 procent na 171 milionů korun.
ZUŠ A. Dvořáka v Karlových Varech se zúčastnila letošního 12. ročníku setkání českých škol v Itálii, které se uskutečnilo ve dnech 28. února až 1. března tohoto roku v Římě. České školy v Itálii navštěvují děti z českých nebo italsko-český rodin. Tyto děti, které jsou běžně zařazeny do italského vzdělávacího systému, české školy navštěvují ve volných dnech. Výuka v českých školách jim pomáhá držet si rodný jazyk a vazbu na zem, ze které pochází alespoň jeden z rodičů. Pozvání zástupců ZUŠ A. Dvořáka v Karlových Varech na setkání bylo vyvrcholením tříleté úspěšně navázané spolupráce.
Nepřestává udivovat. Trojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková sice nedávno ohlásila, že zahájila roční odpočet do konce své kariéry, ale není to tak, že by objížděla oblíbené rychlobruslařské štace, zazávodila si a zamávala fanouškům.
/VIDEO, FOTO/ Čtyři kamiony vezou z Itálie trávník na opravu hrací plochy na malšovickém stadionu. V sobotu se v Hradci Králové vůbec poprvé představí v ostrém zápasu fotbalová reprezentace proti Faerským ostrovům. V pondělí dělníci odstraňovali poškozený trávník a v úterý mají položit nový zelený koberec.
/VIDEO, FOTO/ Čtyři kamiony už vezou z Itálie trávník na opravu hrací plochy v Malšovické aréně. V sobotu se v Hradci Králové vůbec poprvé představí v ostrém zápasu mužská reprezentace proti Faerským ostrovům. V pondělí dělníci odstraňovali poškozený trávník a v úterý mají položit nový zelený koberec.
Fotbalový klub FC Hradec Králové v pondělí začal s výměnou špatné části trávníku v Malšovické aréně. Činí tak před utkáním fotbalové reprezentace v kvalifikaci mistrovství světa s Faerskými ostrovy, které se bude hrát v sobotu.
Fotbalový klub FC Hradec Králové v pondělí začal s výměnou špatné části trávníku v Malšovické aréně. Činí tak před utkáním fotbalové reprezentace v kvalifikaci mistrovství světa s Faerskými ostrovy, které se bude hrát v sobotu.
Adéla Brotánková (16), talentovaná šestnáctiletá sportovkyně z Tlustice, zazářila na mistrovství České republiky v twirlingu, kde porazila dvanáct soupeřek. Tento dynamický sport, kombinující prvky mažoretek, gymnastiky a baletu, ji nyní zavede na prestižní Pohár národů v italském Turíně.
Devatenáctiletý Ind Lalit Patidar se stal oficiálním držitelem nového světového rekordu. Má totiž tu nejvlasatější tvář, jaká byla v historii lidstva zaznamenána. Za jeho vzhled může hypertrichóza, známá také jako vlkodlačí syndrom. Se svým nevšedním vzhledem je mladík dnes spokojený. V minulosti ale čelil šikaně, urážkám i strachu okolí.
Jen pár dnů po návratu z Itálie, kde po remíze 1:1 s Laziem Řím vypadli z Evropské ligy, čeká fotbalisty Viktorie Plzeň další důležitý zápas. Ve 26. kole Chance Ligy přivítají v neděli od 15.30 hodin ostravský Baník, který na ně ztrácí pouhé dva body.
Snowboardistka Zuzana Maděrová vybojovala v posledním slalomu Světového poháru ve Winterbergu třetí místo a v generálce na mistrovství světa se poprvé v sezoně prosadila na stupně vítězů. V malém finále uspěla v aktuálním ročníku na třetí pokus, Elisu Caffontovou z Itálie porazila o 21 setin a připsala si druhý nejlepší výsledek v kariéře.