
Štramberské uši od Hezounů mají už i tekutou podobu
Štramberk - Přestože turistická sezona zatím ještě nezačala a hlavní atrakce Novojičínska na své návštěvníky teprve čekají, v pekařství Ladislava Hezkého je stále co dělat.
Štramberk - Přestože turistická sezona zatím ještě nezačala a hlavní atrakce Novojičínska na své návštěvníky teprve čekají, v pekařství Ladislava Hezkého je stále co dělat.
Berlín – Existuje velké nebezpečí, že Španělsko, Itálie, Portugalsko a Francie nedokážou kvůli vysoké nezaměstnanosti uskutečnit potřebné reformy. Uvedl to šéf německé divize ratingové agentury Standard and Poor's Torsten Hinrichs.
Praha – Polský herec, režisér, scenárista a pedagog Jerzy Stuhr je třetí osobností, jíž pražský Febiofest udělil cenu Kristián za přínos světové kinematografii. Tato mezinárodní přehlídka mu věnovala poctu, v níž jeden ze sálů Cinestar Cinemas uvádí čtyři jeho snímky včetně premiéry digitální verze legendární komedie Sexmise ze začátku 80. let. Před pěti lety byla vyhlášena nejlepší polskou komedií století, Stuhr se stal nejlepším komediálním hercem.
Vídeň - Na přelomu února a března se mladí lední metanáři z jihu Čech zúčastnili mistrovství Evropy, které se konalo ve Vídni.
London - Olympijská šampionka Kim Ju-na při svém návratu vyhrála mistrovství světa. Korejská krasobruslařka, která vynechala celou loňskou sezonu, v kanadském Londonu ovládla po krátkém programu i volné jízdy a nechala daleko za sebou obhájkyni titulu Carolinu Kostnerovou z Itálie i Japonku Mao Asadaovou.
Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Tradičně první zastávkou každoročního turné Národního cirkusu originál Berousek je Kutná Hora. Jeho ředitel Jiří Berousek jr. v rozhovoru pro Kutnohorský deník přiblížil strasti stěhování tak mohutného uměleckého tělesa, jako je cirkus.
Staré Město – Policistům se podařilo dopadnout kapsářky, které si jako místo pro rejdy svých nenechavých prstů oblíbily provozovnu rychlého občerstvení na Staroměstském náměstí. Dvojce Bulharek ve věku 22 a 23 let se nerozpakovala krást ani v pravé poledne. Přesně naopak! Skupinu turistů z Japonska, na které zaměřily svoji pozornost, právě v této době pokládaly za snadnou kořist.
Praha /REPORTÁŽ/ – Šaramantně bělavé vlasy, jiskrný pohled a zájem o vše kolem, včetně žen. Italský herec Giancarlo Giannini, známý z Viscontiho Nevinného i bondovek, dělal na Febiofestu čest svému národu - byl společenský a vtipný… Takový je zkrátka italský herec a producent Giancarlo Giannini, jeden z prvních hostů Febiofestu, který v pátek večer převzal cenu Kristián za celoživotní přínos světovému filmu.
Křemže, Mexiko – Křemežská kapela Gutalax vyrazila vloni na své první evropské turné. Koncerty v Itálii či třeba v Holandsku byly velice úspěšné, takže není divu, že domů kluci přijeli maximálně nadšení. V letošním roce se ale rozhodli posunout laťku o kus dál. V lednu nasedli do letadla, aby pokořili až daleké Mexiko. Seriálem provází zpěvák Gutalaxu Martin Matoušek.
Nyon /VIDEO/ - Sportovní ředitel Paris St. Germain a bývalý brazilský fotbalista Leonardo si na romantiku zřejmě moc nepotrpí. Svou přítelkyni a moderátorku televizní stanice Sky Italia Annu Billóovou totiž požádal o ruku v přímém přenosu po pátečním losu čtvrtfinále Ligy mistrů v Nyonu.
Plzeň – Do startu zbývají už pouze hodiny.
Lenzerheide - Závod družstev v paralelním slalomu ve finále Světového poháru v Lenzerheide vyhráli lyžaři Německa. Tým ve složení Lena Dürrová, Felix Neureuther, Veronique Hroneková a Fritz Dopfer ve finále porazil 3:1 Švédsko. Třetí příčku obsadila Itálie.
London - Korejská krasobruslařka Kim Ju-na, která se na světovou scénu vrací po roční pauze, ve čtvrtek vyhrála na mistrovství světa krátký program.
Tachovsko - Tachovsko společně oslaví příchod nového papeže Františka mší svatou.
Brusel – Česká republika usilovala o snižování strukturálního rozpočtového deficitu ještě před tím, než o tom začal jednat dnešní summit Evropské unie. V Bruselu to řekl premiér Petr Nečas, podle něhož vláda ovšem snižování rozpočtových deficitů již přibrzdila, aby nebránila růstu. Podle Nečase není adekvátní mluvit v souvislosti s ekonomickými problémy Evropy o riziku sociální exploze.
Plzeň – Z tria českých cyklistů na startu letošního závodu Tirreno-Adriatico skončil Roman Kreuziger nejvýš.
Plzeň – Návrat krále titánů z roku 2007 a plzeňské drtičky Martiny Jindrové. Ale také zápas čerstvého mistra ČR v Muay Thai Matouše Kohouta nebo souboje supertěžkých vah v tradiční pyramidě.
Chabařovice /PLNÍM SI SVÉ SNY/ - Rodinná tradice, šikovnost, fortel, vzácný úhel pohledu na sběratelství. Krásné věci by neměly upadat v zapomnění, zůstává v nich uchována lidská práce. Mimořádnou sbírku kávových mlýnků v Chabařovicích dával dohromady řadu let Ladislav Pruner.
Prachatice - Po pauze se muzikanti zase rozjíždějí a chystají pro své fanoušky nový repertoár. Třeba se zase objeví na prachatické Beatové scéně.
Havlíčkův Brod: V sobotu se v rakouském Gotzisu konal mezinárodní juniorský „FILA" turnaj v zápase řecko-římském.
Kroměřížsko – Venku se teprve pomalu probouzí jaro, mnozí lidé ale už plánují letní dovolenou. O nabídky first minute, tedy zájezdů koupených dlouho dopředu, je podle cestovních kanceláří i na Kroměřížsku zájem.
Katovice - Česká tenisová jednička Petra Kvitová bude hlavní hvězdou nového turnaje okruhu WTA v polských Katovicích. Halový podnik s dotací 235 tisíc dolarů, který se uskuteční od 8. do 14. dubna, pro ni bude zároveň generálkou na semifinále Fed Cupu proti Itálii.
Hodonín – Je mladá, krásná a navíc umí perfektně střílet. Sedmnáctiletá Jitka Pešková má před sebou velkou budoucnost. Odchovankyně X targetu Hodonín, která v současné době hájí barvy Komety Brno, má za sebou nadmíru povedený rok. Rodačka z Velké nad Veličkou loni na národním šampionátu vytvořila nový ženský rekord, díky kterému se stala mistryní republiky. Na mistrovství Evropy skončila talentovaná juniorka kvůli mizerným podmínkám pátá.
Kroměřížsko – Venku se teprve pomalu probouzí jaro, mnozí lidé ale už plánují letní dovolenou. O nabídky first minute, tedy zájezdů koupených dlouho dopředu, je podle cestovních kanceláří i na Kroměřížsku zájem.
Praha - Jarní šlágr fotbalové ligy mezi Spartou Praha a Plzní bude v sobotu 30. března řídit na Letné zahraniční sudí. V týdnu před očekávaným utkáním 21. kola se rozhodne, zda bude z Itálie, Německa nebo z Anglie. Informovala o tom komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR.
Praha – Tuzemský pracovní trh bude ve druhém čtvrtletí zřejmě stagnovat, zaměstnavatelé neplánují výrazněji měnit počty svých zaměstnanců. Propouštět a nabírat lidi chce stejný počet firem, vyplývá ze studie Manpower Index trhu práce.
Kutná Hora – Tradičně první zastávkou každoročního turné Národního cirkusu originál Berousek je Kutná Hora. Jeho ředitel Jiří Berousek jr. v rozhovoru pro Kutnohorský deník přiblížil strasti stěhování tak mohutného uměleckého tělesa, jako je cirkus.
Řím – Soud s bývalým italským premiérem Silviem Berlusconim, který měl dnes v aféře Rubygate pokračovat v Miláně, byl odložen na středu. Soud totiž na základě lékařského vyšetření opět uznal, že se Berlusconi k dnešnímu líčení nemohl ze zdravotních důvodů dostavit. U soudu měly za přítomnosti obžalovaného zaznít závěrečné řeči obžaloby a obhajoby v procesu, v němž Berlusconi čelí obžalobě ze sexu s nezletilou a ze zneužití pravomoci.
Havířov – Pro havířovskou lyžařku Kateřinu Pauláthovou byl celý únor ve znamení velkých závodů.
Vrchlabí - Vítězi třetího kola světového poháru ve skialpinismu v italském Clusone se stali Laetitia Roux z Francie a německý rychlík Josef Rottmoser.
Praha /REPORTÁŽ/ – Žaludek naruby, srdce v krku, hlava se motá i za střízliva. Takové a řadu dalších nečekaných pocitů a zážitků si můžete lehce vyzkoušet na probíhajícím 50. ročníku pražské Matějské pouti.
Jilemnice - Jilemnická běžkyně na lyžích se zúčastnila mistrovství světa dospělých v Itálii.
Praha /REPORTÁŽ/ – Žaludek naruby, srdce v krku, hlava se motá i za střízliva. Takové a řadu dalších nečekaných pocitů a zážitků si můžete lehce vyzkoušet na probíhajícím 50. ročníku pražské Matějské pouti.
Řím – Většina obyvatel Itálie si přeje zůstat v eurozóně, ačkoli výsledek nedávných parlamentních voleb tomu nenasvědčoval. Ukázal to nejnovější průzkum veřejného mínění, který provedla agentura ISPO a který zveřejnil list Corriere della Sera. Italové také odmítají, aby se na téma členství v eurozóně konalo referendum.
Londýn/Řím/Atény - Británie, Itálie a Řecko považují své občany zajaté v únoru nigerijskými radikály za mrtvé. Britský ministr zahraničí William Hague dnes ostře odsoudil zabití britského rukojmího.
Křemže, Mexiko – Křemežská kapela Gutalax vyrazila vloni na své první evropské turné. Koncerty v Itálii či třeba v Holandsku byly velice úspěšné, takže není divu, že domů kluci přijeli maximálně nadšení.
Praha /REPORTÁŽ/ – Ahoj, jmenuji se Andrea a dnes vám něco povím o mém domovu. O Peru," začíná svou hodinu Andrea Celi Villanueva, dvacetiletá černovláska. Její posluchači zpozorní. Malí pacienti z Nemocnice na Bulovce si na svých lůžkách ještě před chvílí hráli s technickými vymoženostmi, surfovali po internetu.
Brno - /ROZHOVOR/ Muž s maskou. Nikoli železnou, ale sklolaminátovou. Vladimír Nadrchal zavedl na začátku šedesátých let minulého století spolu s reprezentačním kolegou Josefem Mikolášem „módu" v podobě obličejových krytů pro hokejové brankáře.
Berlín – Německé úřady varovaly spotřebitele v oblasti Frankfurtu nad Mohanem před konzumací nejnovější zásilky hlávkového salátu dovezeného z Itálie. Zelenina byla kontaminována jedem na krysy, informovala dnes agentura ANSA.
Brno /ZBROJOVÁK STOLETÍ/ - Vedení brněnského klubu získalo v lednu 2006 třiadvacetiletého gólmana jako volného hráče prakticky zadarmo. Přišel jako velká neznámá, když předtím strávil tři roky v Itálii, kde toho moc neodchytal. Jenže v Brně se Martin Lejsal chytil okamžitě. Hodně mu pomohla ligová premiéra před domácími diváky. V supersledovaném utkání se Spartou měl velký podíl na cenné remíze 1:1 a navíc zneškodnil Matušovičovi penaltu. Od tohoto momentu měl u fanoušků vyhráno.
Plzeň - Bojovali, fanoušci byli jejich dvanáctým hráčem, na tureckého giganta však nestačili. Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli úvodní bitvu osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce 0:1 a postupové akcie českého celku tak před odvetou v Istanbulu prudce klesly.
Plzeň - Bojovali, fanoušci byli jejich dvanáctým hráčem, na tureckého giganta však nestačili. Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli úvodní bitvu osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce 0:1 a postupové akcie českého celku tak před odvetou v Istanbulu prudce klesly.
Lignano, Břeclav – Italské Lignano bylo dějištěm dalšího mezinárodního turnaje mladých stolních tenistů světové série WJC. Na startu se v dresu reprezentace České republiky objevili i hráči MSK Břeclav Veronika Tušlová a Jan Vašíček.
Milán – Milánský soud dnes poslal bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho na rok do vězení za vyzrazení úředního tajemství. Tresty za nenásilné činy v Itálii obvykle nenabývají právní moci, dokud odsouzení nevyužijí dvoustupňový odvolací systém, upozornila agentura ANSA.
Trutnov - Ke slavnostnímu dekorování nejlepších sportovců města Trutnova dojde sice na Staré radnici až v tradičním jarním termínu, již nyní se ale ví, že většinu kategorií tentokrát ovládly ženy.
Zlín /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Zná přesné míry herců či politiků. A nově také nastupujícího prezidenta Miloše Zemana. Zlínský krejčí Jaroslav Mejta upravoval i oblek, který si nová hlava státu už zítra vezme na sebe při inauguraci.
Zlín - Projekt zaměřený na prevenci proti šikaně Silní bez násilí přiváží do Zlína muzikál Streetlight, který představí tuto středu zlínskému publiku děti z 9. základní školy ve Zlíně.
Zlín - Projekt zaměřený na prevenci proti šikaně Silní bez násilí přiváží do Zlína muzikál Streetlight, který představí tuto středu zlínskému publiku děti z 9. základní školy ve Zlíně.
Předlice - Město nechá zbourat asi dvacet domů v Předlicích a Krásném Březně, místní obyvatelé si musí najít jiné bydlení.
Karviná, Orlová /FOTOGALERIE/ – Další umístění na předních pozicích svých kategorií si v lezeckých závodech na obtížnost připsaly děti z Karvinska.