Kamil Baránek: Argentina? To je životní i hráčská výzva
Břeclav /ROZHOVOR/ – Odchovanec poštorenského volejbalu Kamil Baránek se vydává na další zahraniční štaci. Tentokrát míří až za oceán do jižní Ameriky.
Břeclav /ROZHOVOR/ – Odchovanec poštorenského volejbalu Kamil Baránek se vydává na další zahraniční štaci. Tentokrát míří až za oceán do jižní Ameriky.
Hradec Králové – Už posledních pár dní zbývá do začátku festivalu Hip Hop Kemp, který každoročně přivítá tisíce návštěvníků. Na playlistu se kromě zahraničních jmen objevila, i známá česká partička Prago Union.
Prostějov – Tenisové mistrovství světa družstev do 14 let již zná své finalisty. O titul se na Hané v sobotu utkají chlapci Itálie a Chile. Počtvrté v řadě se v Prostějově do finále probojovaly dívky USA. V předchozích třech letech byly Američanky úspěšné. Tentokrát jim v cestě ke zlatu stojí družstvo Číny.
Karlovy Vary – Rozvoj městských dopravních systémů, které jsou šetrné k životnímu prostředí, je jednou z hlavních výzev 21. století a zároveň jádrem evropského projektu GUTS (Green Urban Transport Systems), financovaného Fondem regionálního rozvoje EU částkou dva miliony Eur.
Jevíčko – Jihočeský všestranný talent přidal k účasti na MS cyklokrosařů i šampionát na silnici
Berounsko – Také se už nemůžete dočkat až letos vyrazíte s rodinou na dovolenou do zahraničí? Já se pokaždé těším jako malé dítě.
Louny - Finanční objem celé zakázky se pohybuje v řádech několika stovek milionů korun.
Jeseníky – Hvězdnou účast bude mít netradiční cyklistický závod spojený s pokusem o vytvoření historického rekordu, který se uskuteční v sobotu 7. srpna v Jeseníkách. Jeho účastníky čeká náročná trasa s téměř devítisetmetrovým převýšením z Dolní Moravice až na vrchol nejvyšší hory na Moravě a ve Slezsku Pradědu.
Nyní jsou v oblibě takové typy destinací, do kterých se může klient dopravit autobusem nebo vlastním autem, říká viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.
Příbram – Český mládežnický fotbal čeká už velmi brzy doslova revoluční změna. Jiná by měla být podoba rozdělení týmů do soutěží, jinak by měli přistupovat k zápasům trenéři a jinak se bude pohlížet i na hodnocení výkonů. O všem podstatném, co čeká všechny, kteří se kolem fotbalu v České republice pohybují, jsme si povídali s jedním z nejzasvěcenějších osob – místopředsedou Komise mládeže ČMFS Antonínem Barákem.
Nová Paka – Výborného výsledku dosáhl Petr Soukup.
Prostějov – Mistrovský tým minulé ženské volejbalové sezony VK Modřanská Prostějov v pondělí zahájil přípravu na další ročník. V něm jej kromě obhajoby českého titulu, českého i česko-slovenského poháru a postupu ze základní skupiny Ligy mistryň čeká i nová zkušenost v podobě Středoevropské ligy.
Přerov – Světový šampionát v biketrialu je letos rozdělen do dvou závodů. Ten úvodní se jel koncem července ve Španělsku, kde Pavel Procházka z Přerova obsadil desátou pozici v kategorii Senior. Vše chtěl napravit o týden později (v neděli 1. srpna) v Itálii, kde ovšem úřadovali rozhodčí.
Hradec Králové - Nabídky cestovních kanceláří v republice i v hradeckém regionu zrovna nehýří možnostmi pořídit si dovolenou narychlo.
Vila Nova De Prades, Darfo Boario Terme – Hodonínský biketrialista David Herka si ve Španělsku vybral nováčkovskou daň, v Itálii se zlepšil a nakonec z jižní Evropy odjíždí spokojený s desátým místem.
Vůně sýrů, mléka a másla, muzika a pivo. I na této kombinaci se dá postavit turistické lákadlo. Jedno podobné vyrostlo v roce 1998 v tyrolském Mayrhofenu ve známém lyžařském středisku Zillertal.
Mayrhofen – Vůně sýrů, mléka a másla, muzika a pivo. I na této kombinaci se dá postavit turistické lákadlo. Jedno podobné vyrostlo v roce 1998 v tyrolském Mayrhofenu ve známém lyžařském středisku Zillertal.
Českolipsko /ANKETA/ - Krize zasahuje i do způsobu trávení dovolených. Zájezdů se prodává o polovinu méně
Pelhřimov – Skupina šesti mladých lidí se v tomto týdnu vypraví z Pelhřimova do španělské Silly.
Lanškroun – Od pátku do neděle se v našem regionu konal mezinárodní etapový cyklistický závod
Kladno – Osmdesátka je věk, ve kterém řada lidí dožívá v domově důchodců nebo v péči svých dětí. Ne tak Václav Fröhlich z Kladna-Rozdělova, jenž osmdesáté narozeniny oslavil letos v únoru. Hokejoví pamětníci jeho jméno dobře znají, protože v roce 1959 se stal s kladenským týmem mistrem republiky.
Starý Klíčov – Lomeček u Starého Klíčova se po roce opět stal domovem sochařů a hudebníků.
Kunovice – Malou rodinou Itálii zažili sousedé jednoho manželského páru v Kunovicích v pátek 30. července. Krátce před půlnocí se totiž v jednom rodiném domku odehrála partnerská hádka, která málem skončila tragicky.
Opava – Tradiční tenisový turnaj Galea Cup je také nazýván neoficiálním mistrovstvím Evropy do 18 let. Jedna ze skupin se hrála také v opavském Tenis centru. Jedním z favoritů byl i Český výběr, ten sice v posledním zápase skupiny podlehl Španělům, nicméně postup do další fáze ho neminul.
Bečov, Nežichov – Dobrovolníci z Kanady, Nizozemí, Německa, Španělska, Polska, Tchaj–wanu, Jižní Korey, Itálie, Francie a Turecka jsou od neděle 1. srpna na návštěvě Karlovarského kraje.
Plzeň, Hradec Králové – Ondřej Rybín se zaskvěl na mládežnickém mistrovství České republiky v dráhové cyklistice v Plzni.
Svojanov /FOTOGALERIE/ – Na hrad přijely o víkendu stovky návštěvníků.
Hradec Králové – Titul v nejsledovanější a nejvíce zastoupené disciplíně, těsném slalomu, si nakonec odnesl Američan Joe McLaren, o jednu setinu sekundy horší čas měl borec z Lotyšska Janis Kuzmis, který skončil druhý.
Kdyně – Mitropa Rally Cup letos slaví již pětačtyřicáté narozeniny. Mezi vítěze tohoto šampionátu patří taková esa evropského rallyesportu, jako legendární Sandro Munari, Armin Schwarz, Franz Wittman či Eric Moosleitner.
Krnov /FOTO/ - Posledním největším úspěchem taneční skupiny Calipso z Krnova je zisk stříbrné medaile na mistrovství České republiky.
Domažlice – Uspět na mistrovství republiky v běhu do vrchu, dosáhnout kvalitního času v půlmaratonu a přispět k oddílovému úspěchu v prestižním Evropském poháru družstev. To jsou hlavní cíle běžce AK Kroměříž Martina Freie do druhé části sezony.
Pardubice – Na území Evropské unie je kolem sedmi tisíc černých skládek. Nejvíc jich mají Italové.
Duisburg - V západoněmeckém Duisburgu se v sobotu konal smuteční obřad za 21 obětí tlačenice na technoparty Loveparade z minulé soboty.
Příbram – Český mládežnický fotbal čeká už velmi brzy doslova revoluční změna. Jiná by měla být podoba rozdělení týmů do soutěží, jinak by měli přistupovat k zápasům trenéři a jinak se bude pohlížet i na hodnocení výkonů. O všem podstatném, co čeká všechny, kteří se kolem fotbalu v České republice pohybují, jsme si povídali s jedním z nejzasvěcenějších osob – místopředsedou Komise mládeže ČMFS Antonínem Barákem.
Pasov – Do Schöllnsteinu v dolnobavorském okrese Deggendorf se má přestěhovat až sto azylantů poté, kdy jejich ubytovna v Landshutu přestala být uživatelnou.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Během dvoufázového tréninku v těchto dnech dostávají do těla hokejisté litoměřického Stadionu, který se připravuje v prostředí Kalich Areny na premiérovou sezonu v 1. lize.
Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnské náměstí Svobody zdobí od pátečního rána objemný černý válec ze žuly, který za několik dní ještě povyroste. Kamenická firma tam totiž začala instalovat nové hodiny, které budou slavnostně odhaleny 18. září. O měsíc později uplynou čtyři roky ode dne, kdy bylo náměstí slavnostně otevřeno po celkové rekonstrukci.
Řím - Italští lékaři ve Florencii oznámili úspěšnou transplantaci rakovinou napadené průdušnice u dvou žen. Jedna z nich byla jednatřicetiletá Češka, druhá devatenáctiletá Angličanka. Šlo o vůbec první transplantace průdušnice napadené rakovinným nádorem, napsala italská agentura ANSA.
Plzeň -Se třináctou příčkou v devětadvacetičlenném poli, navíc s mnoha zážitky z dosud největšího světového lakrosového svátku. Tak se vrátili čeští reprezentanti ze světového šampionátu v anglickém Manchesteru.
Příbram - Místopředseda Komise mládeže ČMFS v rozhovoru pro Deník vysvětlil základní body k chystaným změnám v mládežnických soutěžích.
Kolín - Český mládežnický fotbal čeká už velmi brzy doslova revoluční změna. Jiná by měla být podoba rozdělení týmů do soutěží, jinak by měli přistupovat k zápasům trenéři a jinak se bude pohlížet i na hodnocení výkonů.
Opava /FOTOGALERIRE/ – Jako nasazení vstoupili do letošního ročníku Galeova poháru, který je zároveň neoficiálním mistrovstvím Evropy družstev, hráčů do 18 let Čeští tenisté.
Blansko /ROZHOVOR/ – Šéftrenér blanenského baseballu Jaroslav Krejčíř se nedávno vrátil z úspěšného mistrovství Evropy, kde byl jako asistent trenéra u stříbra kadetů, a za pár dní odlétá do Spojených států amerických k další významné akci. Finále Pony League.
Soběslav - Sedm neziskových organizací z Gruzie a Arménie chce v Čechách načerpat zkušenosti
Miřejovice – Kdo se chystá v sobotu 31. července na Miřejovický půlmaraton, může se těšit na pěkný závod.
Pardubice – U Taxisu zase bude živo.
Vídeň/Paříž/Řím - Na evropských tazích k jižním mořím se čeká dopravně zřejmě nejvypjatější víkend letošních prázdnin. Na dálnice vyjedou rodiny z jižního Německa, kde školákům teprve o víkendu začínají letní prázdniny.
Nová Paka / Tyrolsko – Dolomitický masiv Sella se nachází v italské provincii Jižní Tyrolsko.
Brno /ROZHOVOR/ - Najradšej mám lipu, košatú lipu, slovanského typu, vždy v júli kvety sa z nej sypú a z nich je naj naj naj, lipový čaj. Těmito slovy začíná nová skladba Čo mám rád neboli Lipový čaj předního slovenského jazzmana, zpěváka, skladatele, moderátora, publicisty a pořadatele evropského festivalu Bratislavské dny Petera Lipy.
Brno /ROZHOVOR/ - Najradšej mám lipu, košatú lipu, slovanského typu, vždy v júli kvety sa z nej sypú a z nich je naj naj naj, lipový čaj. Těmito slovy začíná nová skladba Čo mám rád neboli Lipový čaj předního slovenského jazzmana, zpěváka, skladatele, moderátora, publicisty a pořadatele evropského festivalu Bratislavské dny Petera Lipy.