
Klasika Viva nabídne klavírní koncerty
Šumpersko/ Jesenicko - Vystoupení evropské úrovně slibuje koncert klavírního dua Eriko Takezawa a Christoph Sischka.
Šumpersko/ Jesenicko - Vystoupení evropské úrovně slibuje koncert klavírního dua Eriko Takezawa a Christoph Sischka.
Lomnice nad Popelkou - Práce s dětmi a mládeží v Řecku, pomoc s dětmi v mateřské školce v Polsku, výpomoc na workcampech v Itálii či pomoc starším lidem v Portugalsku, Německu, Rakousku a Maďarsku.
České Budějovice - Michal Gregor by měl v letošní sezoně táhnout jihočeský motokrosový tým Moto team Excel.
Hořice -Pro Základní uměleckou školu Hořice se stalo pravidlem, že koncem školního roku odjíždí skupina žáků na hudební festival do Itálie.
Káhira/Dobré - Dvojice stolních tenistek SK Dobré reprezentovala ve světové juniorské sérii.
Kolín - Již sedmé pokračování rockového festivalu ve Starých lázních se uskutečnilo tento pátek. Kapely z Česka i Itálie rozpálili stovky příznivců tvrdší muziky. Podívejte se na akci objektivem našeho fotografa.
Jablonec n. N. - Studentka gymnázia v ulici Dr. Randy Petra Kuříková je všestranně nadanou sportovkyní, která stále hledá svoji specializaci, ale zdá se, že to přeci jen vyhraje triatlon, který spojuje tři sportovní disciplíny – plavání, jízdu na kole a běh.
Pardubice - Do černého se včera oděla chemická průmyslovka v Pardubicích. Spolužáci sedmnáctiletého Ondřeje, který zahynul minulý týden během ničivého zemětřesení v Itálii, dali kamarádovi poslední sbohem v pardubickém krematoriu.
Žabovřesky - Ve stabilizovaném složení a s cílem čeřit vodu v popředí mistrovství republiky vstupuje do letošní sezony jihočeský motokrosový tým Moto team Excel.
Dobré - Na tradiční silně obsazený mezinárodní turnaj mládeže ve stolním tenise v rakouském Linci odjel o velikonočních svátcích na zkušenou talentovaný stolní tenista SK Dobré Vojta Rozínek. Čtyřdenní maraton zápasů proti soupeřům z více než dvaceti nejen evropských zemí zaručoval spoustu zážitků a zkušeností se vším co obnáší tak velký turnaj.
Valtice - Vinařskému Wimbledonu vládnou vinaři z Břeclavska. Tituly šampionů Valtických Vinných trhů putují do Valtic a do Kobylí.
Kolín - Indie-emo-rocková kapela AIM z italského Milána, která se v ČR představila na loňském ročníku Colours of Ostrava, se stane překvapením sedmého Kiss Delta Festu v Kolíně.
Břeclav - Štědrou dotaci od Evropské unie v hodnotě téměř čtyři sta tisíc korun získalo Evropské centrum mládeže v Břeclavi. Peníze z programu Mládež v akci sdružení použije na mezinárodní projekt, v rámci kterého představí mladým lidem z Polska, Turecka, Portugalska, Španělska a Itálie tradice a folklór na jižní Moravě.
Kutná Hora -Speciální hudební překvapení si přichystali muzikanti z kapely Rybičky 48 u příležitostipátečního křtu nové desky kutnohorské hudební skupiny Lure of Senses.
Ostrava - Tři zlaté ze tří startů na evropském halovém šampionátu získal koncem března veteránský sportovec z Ostravy Zdeněk Benek. Osmasedmdesátiletý atlet se do italské Ancony, kde se 7. mistrovství Evropy konalo, vydal s čerstvým oceněním Senior roku a pamětním listem, který převzal z rukou primátora města Ostravy Petra Kajnara.
Řím– IvSérii Anedostali mnozí hráči zaplaceno již od ledna. Ještě hůře je vnižších ligách.
Řím - Expertní zpráva, kterou nechala italská Civilní obrana (PC) vypracovat už v roce 1999, upozorňovala úřady ve středoitalském kraji Abruzzy na nebezpečí, jež by pro tamější budovy znamenalo případné zemětřesení.
Nový Jičín - Ploutvaři Klubu vodních sportů Laguna Nový Jičín se ve světové konkurenci opět neztratili a vzorně reprezentovali město Nový Jičín. Ze 4. kola Světového poháru CMAS v plavání s ploutvemi 2009, které se konalo v italské Ravenně, přivezli neuvěřitelných 9 medailí a 5 českých rekordů. Světového poháru CMAS se v Ravenně zúčastnilo 41 klubů z jedenácti zemí světa.
Nové Město na Moravě - Tour de Ski bez Zlaté lyže? To je reálná hrozba. Nové Město bez závodu Světového poháru? To snad v příští lyžařské sezoně nehrozí.
Jičín - Už potřetí během třinácti měsíců chce cyklista Ivan Pírko navštívit toto významné poutní město na západě Španělska, tentokrát podruhé na kole (v dubnu 2008 šel z francouzských Pyrenejí 900 km za 24 dní pěšky).
Příbram - Nedávno skončeného Mistrovství Evropy kadetek ve volejbale se v reprezentačním týmu České republiky zúčastnila i příbramská Andrea Kossányiová. S jakými pocity se vrátila domů po zisku desátého místa?
Sokolov - Přímý zásah dostal hotel Theierl, kde bylo sídlo vojenského velitelství města a kde v krytu zahynulo 10 příslušníků wehrmachtu
Praha/ O Velikonocích se zúčastnilo nově se tvořící družstvo juniorů pro příští rok (roč. 1992 a mladší) prestižního mezinárodního turnaje Easter Euro Basket. V desetičlenném poli konkurentů si Berounští nekladli větší cíle než je sehrání se, vždyť společně trénovali pouze týden. Tím větší bylo překvapení z dosaženého výsledku.
Praha - Jednocestné plastové PET sudy už brzo nahradí dosud běžně používané pivní nerezové KEG sudy a odpadnou tak zálohy na obaly, které firma distribuuje do vzdálenějších regionů.
L'Aquila, Vatikán – Dobrovolníci rozdávali vajíčka, aby stovkám italských dětí alespoň trochu zpříjemnila jedny z nejsmutnějších Velikonoc, které zažily. Bez střechy nad hlavou, kterou jim před týdnem sebralo ničivé zemětřesení.
Losail– Zčeských motocyklistů bodoval v Grand Prix Kataru jen Lukáš Pešek /AKTUALIZOVÁNO/.
Volyně - Letošní Dřevostavby měly rekordní účast
Losail - Jeden závod dlouhý pouhá čtyři kola, další zkrácen na 13. Tak si s účastníky premiérového závodu MS silničních závodů pohrával déšť.
Vysočina - Z jízdních řádů kraje Vysočina už toto léto zmizí podle nynějších odhadů až 38 vlakových spojů.
Vyšší Brod - Jak může vyšebrodský klášter a sama křesťanská víra v dnešní době někomu pomoci?
Aquila - Obyvatelé středoitalské Aquily prožili první klidnou noc bez silnějších otřesů.
Česká Lípa - Karatisté Sport Relaxu velkou měrou přispěli k historickému úspěchu reprezentace ČR.
Vlkoš - Kyjovský kroj na mnoho způsobů umí ušít sotva třicetiletý Martin Novosad z Vlkoše. Zvládá všechny jeho varianty včetně zmenšenin na panenky. Ušít kompletní ženský kyjovský kroj mu zabere tři měsíce práce.
Třebíčsko/ Vysočina - Z jízdních řádů kraje Vysočina už toto léto zmizí podle nynějších odhadů až 38 vlakových spojů.
Jindřichův Hradec - Jak zjistil Jindřichohradecký deník, student, který přežil v italském městě L´Aquila tragické zemětřesení, je z Jindřichova Hradce. Vzhledem k tomu, že rodina chlapce si nepřeje žádnou medializaci, další informace nebudeme sdělovat.
Pardubice - Prvním cizincem, který letos složil slib, byla Chorvatka Spomenka Habětínková Tomićová.
Ravenna, Itálie - Výborným výsledkem se prezentovali v závodě Světového poháru v ploutvovém plavání v italské Ravenně reprezentanti TZP Nemo Zlín. Za účasti 46 klubů z 28 zemí se ploutvoví plavci z krajského města neztratili a dovezli si domů čtyři cenné medaile.
Česko - Myslel jsem, že je to přelud, ale byla to ředitelka. Vypadala otrhaně jako bezdomovec, říká chlapec, kterému obětavá pedagožka pomohla vyprostit se z trosek zříceného internátu po zemětřesení v Itálii. Spolu se vrátili do vlasti. Dva čeští studenti ale v troskách zahynuli.
Česko - Myslel jsem, že je to přelud, ale byla to ředitelka. Vypadala otrhaně jako bezdomovec, říká chlapec, kterému obětavá pedagožka pomohla vyprostit se z trosek zříceného internátu po zemětřesení v Itálii. Spolu se vrátili do vlasti. Dva čeští studenti ale v troskách zahynuli.
Pardubice - Prvním cizincem, který letos složil slib, byla Chorvatka Spomenka Habětínková Tomićová
Zlín /ROZHOVOR/ - Přelomová. Tohle slovo nejlépe vystihuje nedávno skončenou sezonu zlínské sjezdařky Kláry Křížové. Včervenci dvacetiletá lyžařka absolvovala vněmeckém Garmisch-Partenkirchenu naposledy juniorské mistrovství světa, předtím si ale poprvé vyzkoušela ve francouzském Val d'Isere šampionát dospělých. „Je to úplně jiná liga. Na seniorském mistrovství je strašně moc diváků, novinářů. Mají ovás zájem, ikdyž jste ve startovní listině mezi posledními. Kdežto na juniorském šampionátu jsou diváky jenom rodiče, trenéři a známí,“ porovnává dcera olympijské medailistky Olgy Charvátové-Křížové.
Vídeň, Písek - Venkovní sezona frisbee ultimate začala v rakouské metropoli.
Nový Kostel - Na grafu ze seismografu v Novém Kostele byly jasně vidět otřesy země v Itálii
Řím /FOTOGALERIE/- Státním pohřbem se v pátek Itálie rozloučila s oběťmi ničivého zemětřesení, které v pondělí zasáhlo středoitalský kraj Abruzzy.
Znojmo - Historicky poprvé se sešli vinaři se sdružení VOC Znojmo, aby ohodnotili přihlášená vína k vůbec první certifikaci. Ta umožní konkrétním vínům ze Znojemské vinařské podoblasti získat certifikát VOC Znojmo.
Česko - Myslel jsem, že je to přelud, ale byla to ředitelka. Vypadala otrhaně jako bezdomovec, říká chlapec, kterému obětavá pedagožka pomohla vyprostit se z trosek zříceného internátu po zemětřesení v Itálii. Spolu se vrátili do vlasti. Dva čeští studenti ale v troskách zahynuli.
Česko - Myslel jsem, že je to přelud, ale byla to ředitelka. Vypadala otrhaně jako bezdomovec, říká chlapec, kterému obětavá pedagožka pomohla vyprostit se z trosek zříceného internátu po zemětřesení v Itálii. Spolu se vrátili do vlasti. Dva čeští studenti ale v troskách zahynuli.
Pardubický kraj - Pardubický kraj poskytne dar rodinám studentů, kteří zemřeli při zemětřesení v Itálii.
Klatovy - Vynikající formu potvrdil vicemistr světa motokár ve třídě KF1, držitel Zlatého volantu a prestižní Ceny Jiřího Sedláře, motokárista Libor Toman z Klatov
Pardubický kraj - Pardubický kraj poskytne dar rodinám studentů, kteří zemřeli při zemětřesení v Itálii.