Vicemistři Evropy jsou též z jihu Čech
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Minulý týden bylo Palaghiaccio v italském městě Pinerolo místem, kde se uskutečnil Ice Sledge Hockey European Championships 2007.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Minulý týden bylo Palaghiaccio v italském městě Pinerolo místem, kde se uskutečnil Ice Sledge Hockey European Championships 2007.
LIBEREC, BUENOS AIRES - Patří mezi nejzajímavější postavy fotbalového Slovanu Liberec za celou dobu působení klubu v první lize, i když v něm strávil jen tři roky.
Vyškovské pivo možná poputuje za hranice. V podniku došlo k několika změnám. Ty podle všeho nepomohly.
Hustopeče/ Co asi cítil lovec mamutů, když modeloval z hlíny světoznámou Věstonickou venuši?
KRNOV - Rozsáhlý projekt Zmizelí sousedé dal návod mládeži základních a středních škol, jak mohou ve svém okolí pátrat po osudech bývalých obyvatel, které smetla válka a holocaust. Výsledky pátrání nebývají veselé, ale poučné a velmi zajímavé.
BRNO - Uměleckoprůmyslové muzeum zahajuje výstavu černobílých fotografií Il Cerchio
PLZEŇ - Ani ve svém druhém vystoupení v kvalifikaci o účast v play off, ze kterého vzejdou účastníci mistrovství Evropy 2008, české házenkářky nezaváhaly. V Městské hale v Plzni přehrály Itálii přesvědčivým rozdílem 32:24 a ve zbývajících dvou zápasech jim stačí k definitivě postupu jedno vítězství.
ŘÍM - Mafiáni, kteří v osmdesátých letech odešli ze Sicílie do USA, se teď hodlají vrátit. Včera o tom informoval deník Le Monde.
PLZEŇ - České házenkářky vstoupily vúterý úspěšně do kvalifikace o účast na mistrovství Evropy 2008. V Městské hale v Plzni zdolaly svěřenkyně trenéra Jiřího Tkadlece Bulharsko vysoko 42:20.
EU - Téměř pětina domácností v Evropské unii používá pouze mobilní telefon a vůbec nemají pevnou linku. Vyplývá to ze statistiky Eurostatu, představené v Bruselu.
KARLOVY VARY - Slzy štěstí a nekonečná radost. Ty ovládly sledge hokejisty České republiky při návratu do své rodné vlasti. A měli k tomu pořádný důvod.
BEROUN-V době velké krize přišel vypomoct Berounským Medvědům urostlý útočník Vítězslav Jankových. Po jeho příchodu se hra berounského mužstva zvedla. Hráči jsme položili několik otázek.
Přemýšlíte, jak ozvláštnit chuť pečeného kuřete?
MOST - Elbel, dceřiná společnost italské firmy Candy Elttrodomestici, zrušila svůj plán. Závod u Mostu nepostaví. Stěžuje si na byrokracii.
JABLONEC NAD NISOU - Vystudovaná zpěvačka, cestovatelka a psychoterapeutka v jednom. Nejen to je Gail Whitmore, Newyorčanka přednášející v České republice o šikaně a domácím násilí.
OLOMOUC - Přehlídka, kterou by si neměl nechat ujít žádný filmový labužník. Snímky, které zvedly mezinárodní kritiku ze židle. Takto lákají diváky organizátoři nového putovního festivalu Cinepur Choice.
PINEROLO - S medailovým snem odjížděli sledge hokejisté České republiky na druhé mistrovství Evropy do Itálie.
DĚČÍN - Milovníci autíček závodili
PARDUBICE - „Hříšná“ salsa, která je nyní jedním z nejpopulárnějších latinsko–amerických tanců, vyučoval v sobotu odpoledne v Tanečním centru Lípa kubánský tanečník žijící v České republice Mandy Valdés. „Je takovým guru salsy u nás,“ uvedla organizátorka pardubických kurzů salsy Milena Kvítková.
PINEROLO - Čeští sledge hokejisté získali stříbro na mistrovství Evropy v italském Pinerolu.
OLOMOUC - Nejlepší házenkářky z České republiky se začátkem týdne sjely do Plzně za společným cílem. Ve čtyřech utkáních kvalifikační skupiny si chtějí zajistit postup do další fáze bojů o mistrovství Evropy, které se uskuteční příští rok v prosinci v Makedonii. Mezi patnáctkou vybraných je hned šest hráček olomouckého klubu.
O spisovatelkách máme asi tu představu ze záložek amerických románků – dotyčná žije na ranči s mužem, dvěma dětmi a třemi psy. Když ráno odejdou, uvaří si kávu a celé dopoledne píše. Jak žije česká spisovatelka Eva Hudečková?
MOST - Elbel, dceřiná společnost italské firmy Candy Elttrodomestici, zrušila svůj plán. Závod u Mostu nepostaví. Stěžuje si na byrokracii.
JIHLAVA - Zimní příprava bude pořádně nabitá. Fotbalisté druholigové Jihlavy sehrají před zahájením jarní části sezony dvanáct přátelských zápasů, ve kterých se kromě prvoligových českých a slovenských klubů střetnou i s italskou Bresciou, která hraje druhou nejvyšší soutěž.
PRAHA - I pouhá koupě padělku porušuje české zákony. V krajním případě byste se dokonce mohli dopustit trestného činu. Podobný postup platí i pro koupi padělku značkového zboží nebo třeba náhradních dílů do auta.
JIHLAVA - Zimní příprava bude pořádně nabitá. Fotbalisté druholigové Jihlavy sehrají před zahájením jarní části sezony dvanáct přátelských zápasů, ve kterých se kromě prvoligových českých a slovenských klubů střetnou i s italskou Bresciou, která hraje druhou nejvyšší soutěž.
PRAHA - Kdo pojede na EURO? „Brückner má sestavu hotovou, bude si to jen odškrtávat,“ říká Radek Drulák, bývalý kanonýr a jeho olomoucký krajan. „Teď není aktuální to řešit,“ namítá trenér Josef Csaplár. „Na jaře se určitě ještě někdo nový narodí a jiný jistý umře,“ soudí kouč.
PRAHA - Muž, který pro Českou republiku získal finále volejbalové Ligy mistrů, si ze všeho nejvíc přeje dostatek fanoušků. „Chceme volejbal přiblížit široké veřejnosti, Final Four v Praze je k tomu ideální příležitostí,“ popsal předseda českého svazu Antonín Lébl.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Poznávat krásy Burgundska se před dvěma lety vydal spisovatel, který má na svém kontě dvoudílnou biografii Jaromíra Jágra a pět turistických průvodců o různých regionech Francie, dvaačtyřicetiletý Jan Šmíd. Ten nyní působí jako zpravodaj Radiožurnálu v Paříži. Jeho nová kniha se jmenuje Obrázky z Burgundska.
VYŠKOV - Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek ve čtvrtek navštívil areál dědické vojenské posádky, aby si prohlédl nové Centrum ochrany proti zbraním hromadného ničení NATO. Předvedl mu ho jeho ředitel Radomír Mikeš.
KARLOVARSKO - Ve finále ME trojic měl karlovarský nohejbal zastoupení na obou stranách sítě
ZNOJMO - Trenér znojemských fotbalistů 1. SC Michal Sobota je s podzimní částí Moravskoslezské fotbalové ligy nadmíru spokojen
VSETÍN - Zástupci Turecka, Itálie, Rumunska a Albánie včera měli navštívit vsetínskou radnici. Jako první očekávala starostka Vsetína Květoslava Othová zástupce měst a obcí z Albánie. Ti však kvůli potížím s dopravou nakonec na radnici nedorazili a pokračovali v dalším programu na Maštaliskách.
KŘIVICE - Malá italská vesnička Piante de la Gotti se o uplynulém víkendu stala centrem musherských závodů.
FRÝDEK-MÍSTEK- Filmový festival outdoorových filmů má bohatou nabídku.
DENÍK RADÍ - Život nebo zdraví mají v České republice nižší cenu než v řadě zemí EU.
VRÁTNA DOLINA - Medvědů je na Slovensku tolik, že se z nich co nevidět stane zboží na vývoz. Hnědé šelmy se přestanou střílet a místo toho dostanou nové bydlení v zahraničí.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ, BORŠICE - Dvacet let od svého vzniku si o víkendu 17.-18. listopadu připomněli zakladatelé folklorního souboru Pentla z Boršic. Šestatřicetičlenný spolek folkloristů se v sobotu představil na pódiu uherskohradišťského Klubu kultury s programovým pásmem Od jara do zimy. Tanečníky doprovodila osmičlenná cimbálová muzika Pentla.
KARLOVY VARY - Ve finále ME trojic měl karlovarský nohejbal zastoupení na obou stranách sítě.
Osmdesátičlenné pěvecké a orchestrální sdružení JKP Svitavy vzniklo rozšířením chrámového sboru a souboru Lidového divadla, který mimo jiné slavil úspěch ve hře J. K. Tyla Fidlovačka. Sdružení poprvé veřejně vystoupilo v březnu 1967. DALŠÍ SNÍMKY NAJDETE VE FOTOGALERII!
PRAHA - Loňská teplá zima zastavila nejeden vlek a talent v rozpuku. Pokud si chcete pojistit, že letos vytáhnete ze skříně svoje zánovní přezkáče, zkuste zvážit možnost krátkého výletu za hranice.
PLZEŇ -Český národní tým házenkářek si v úterý v Plzni konečně zatrénoval v plném složení. Trenér reprezentace Jiří Tkadlec tak má nyní k dispozici to nejlepší, co mu domácí ženská házenkářská scéna nabízí.
KUTNÁ HORA - Delegaci učitelů a žáků z Německa a Itálie přijal 20. listopadu ve Vlašském dvoře starosta města Ivo Šalátek.
Sportovní redaktor Chrudimského deníku Petr Novák o podivné brankářské rošádě.
BRNO - Tisíc šest set bomb. Přes čtyři sta mrtvých. Dvě stě zcela zničených domů a šest tisíc lidí bez přístřeší. Takový byl výsledek amerického kobercového náletu na Brna dvacátého listopadu roku 1944.
CHRUDIM/PORTO - Ahoj,kluci zápas s favorizovanými Portugalci odjezdili doslova po zadku, ale přece jen, soupeř byl o něco lepší a zaslouženě vyhrál 5:3. To musíme sportovně uznat.
PLZEŇ - Patnáctka elitních českých házenkářek se včera krátce po poledni hlásila v plzeňském Parkhotelu trenérovi reprezentace Jiřímu Tkadlecovi. „Později se k týmu přidá brankářka Kristýna Selicharová, která ještě plní klubové povinnosti,“ upřesnil Tkadlec.
TOČNÍK - Některé skalní účastníky tentokrát zlákala místo závodů sněhová nadílka na horách
BRUSEL - Přes 50 procent kontrolovaných internetových stránek obsahovalo nesrovnalosti v údajích o cenách, ve smluvních podmínkách a jejich srozumitelnosti.
PROSTĚJOV - Kávou začínají den miliony lidí na celém světě. Správnou přípravu espressa, kapucina, latté a horké čokolády si pod vedením „mistra kávy“ ze slunné Itálie Maria Borssettiho vyzkoušeli žáci Středního odborného učiliště obchodního v Prostějově.