Znojemsko - Ještě do konce tohoto týdne je možné podpořit jednu ze šesti památek ze Znojemska, které se s dalšími čtrnácti pamětihodnostmi utkají o titul Nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje v roce 2008. Do soutěže už poslalo hlas okolo osmi tisíc lidí.
Břeclavsko - /FOTOGALERIE/ O statisícovou cenu za nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje v roce 2008 soutěží čtyři historické objekty na Břeclavsku. Už jen do posledního února mohou lidé prostřednictvím SMS zpráv rozhodnout o vítězi.
Hořice - Plastiky Ladislava Jana Kofránka (1880–1954) a reprodukce soutěžních návrhů, vystavené od 21. února v Galerii plastik, podávají svědectví o osudu sochaře, který individualistickým způsobem reagoval na hektické změny v první polovině 20. století.
Dvůr Králové - V letošním roce by se měl změnit způsob návštěv věže a rukopisné kobky v kostele sv. Jana Křtitele. Vloni se mnoho zájemců na věž nedostalo, chyběla také propagace této atrakce.
Hranice - /FOTO/ Turisté i místní lidé budou mít od letošního léta k dispozici novou atrakci. Po rozsáhlé rekonstrukci se totiž v Hranicích otevře dříve nepřístupná věž v budově Staré radnice.
Hranice - /FOTO/ Turisté i místní lidé budou mít od letošního léta k dispozici novou atrakci. Po rozsáhlé rekonstrukci se totiž v Hranicích otevře dříve nepřístupná věž v budově Staré radnice.
Olomouc - /FOTO/ Vzkříšení renesančního domu v Lafayettově ulici, ale i rekonstrukce polikliniky SPEA či domu s moravskou orlicí nad vchodem v Riegrově ulici. Devět loňských oprav a přestaveb v historickém centru Olomouci pochválili památkáři jako zdařilé. Podívejte se, které to jsou.
Znojemsko - /FOTOGALERIE, ANKETA/ Šest z dvaceti nejlépe opravených památek pochází ze Znojemska a Krumlovska. O vítězi rozhodnou lidé v hlasování smskami.
Český Jiřetín - Návštěvníci Českého Jiřetína mohou každou sobotu zavítat do dřevěného kostela sv. Jana Křtitele. Díky sponzorům i úřadům se daří tuto památku ze 16. století, která dříve stála v zaniklých Flájích, zachránit.
Brno/Znojmo - Soutěž o nejlépe opravenou památku v loňském roce vyhlásil krajský úřad. Od neděle do konce února mohou lidé vybírat z dvaceti nominovaných pamětihodností. Celou čtvrtinu tvoří díla ze Znojemska. Je mezi nimi například portál v Miroslavi nebo kostel ve Višňové
Brodek u Přerova - Rekonstrukce by se letos měly dočkat tři zvony ze zvonice kostela sv. Jana Křtitele v Brodku u Přerova. O tento záměr usilují věřící, kteří na opravu zvonů vyhlásili veřejnou sbírku.
Brodek u Přerova - Rekonstrukce by se letos měly dočkat tři zvony ze zvonice kostela sv. Jana Křtitele v Brodku u Přerova. O tento záměr usilují věřící, kteří na opravu zvonů vyhlásili veřejnou sbírku.
Hlučín - Již třetí rok Hlučínský smíšený sbor (HSS) pracuje pod vedením sbormistryně Barbory Bortlové z Markvartovic a pokračuje v tradičně dobré spolupráci se Základní uměleckou školou Pavla Josefa Vejvanovského Hlučín.
Neplachovice - (TRADICE V OBCÍCH) Karmáš na svátek svatého Jana Křtitele, Mše svatá, kolotoče na návsi, karmášová zábava, hasičské plesy, bály, velikonoční pomlázky neboli kyčkovanky.
Podkrkonoší - V sobotu 10. ledna krátce po půl deváté odjíždí z nádraží ve Staré Pace jeden motorový vůz dosti zaplněný turisty, mezi nimiž zaujímáme se synem Lukášem dvě místa. Dnes koná se ZIMNÍ PŘECHOD ZVIČINY – memoriál Petra Holveka.
Podkrkonoší - V sobotu 10. ledna krátce po půl deváté odjíždí z nádraží ve Staré Pace jeden motorový vůz dosti zaplněný turisty, mezi nimiž zaujímáme se synem Lukášem dvě místa. Dnes koná se ZIMNÍ PŘECHOD ZVIČINY – memoriál Petra Holveka.
Frenštát pod Radhoštěm – Tříkrálový koncert snázvem Koleda je ve Vánoce pořádá frenštátská Muzejní a vlastivědná společnost a Valašský soubor písní a tanců Sedmikvítek tuto sobotu v kostele sv. Jana Křtitele. Těšit se můžeme opět na lidové koledy a zvyky z Frenštátska.
Náměšť nad Oslavou - Tradiční novoroční vystoupení je připraveno na neděli 4. ledna v náměšťském kostele svatého Jana Křtitele. Se svým koncertem se představí tenorista Richard Samek.
Hranice - Sváteční atmosféru naladila série vystoupení trubačů ve středu 24. prosince v ulicích Hranic. Na hřbitově U Kostelíčka, v Domově seniorů a pod vánočním stromem na Masarykově náměstí se během Štědrého odpoledne a večera vystřídaly dvě skupiny trubačů.
Třebíčsko - Již po staletí patří neodmyslitelně k oslavám Vánoc půlnoční mše jako připomenutí příchodu Ježíše Krista na svět. Nejinak tomu je i na Třebíčsku, kde se na Štědrý den otevřou brány všech křesťanských svatostánků ve všech místech okresu.
Šumperk - Vánoční hru Narození Ježíše hrály po dva dny v kostele svatého Jana Křtitele v Šumperku děti z místní farnosti. Do představení a hudebního doprovodu se zapojily tři desítky účinkujících – od nejmenších předškoláků v rolích oveček, přes děti prvního stupně až po středoškoláky. Scénář napsala Eva Suchomelová.