
Tip na úterý 12. listopadu: Koncert sólistů v Redutě
Debussy, Bach, Mozart, Chopin i Čajkovský. Skladby těchto velikánů představí žáci a učitelé hudebního oboru ZUŠky.
Debussy, Bach, Mozart, Chopin i Čajkovský. Skladby těchto velikánů představí žáci a učitelé hudebního oboru ZUŠky.
Adventní koncert, na kterém se představí trio Inflagranti s hosty Václavem Noidem Bártou a Smíšeným pěveckým sborem Komenský se uskuteční v úterý 3. prosince od 18 hodin ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vítkově. Vstupenky v předprodeji můžete zakoupit v informačním centru ve Vítkově nebo na www.kulturavitkov.cz. Vstupné činí 300/280/260 korun za osobu.
Milovníci jazzu si přijdou na své na koncertě ve Vrbně pod Pradědem. Fanouškům zahraje Swing kvartet Bruntál se zpěvačkou Marii Velikou. Koncert se uskuteční v pátek 15. listopadu v 19 hodin ve středisku Střecha, vstupné činí 120 korun, ZTP a studenti platí 80 korun.
Kdy: V sobotu 16. listopadu od 20 hodin Kde: Klub Garaga Tábor
Vánoční koncert zpěvačky Lenky Filipové a jejích hostů se uskuteční 18. prosince od 19 hodin v Domě kultury Střelnice v Rumburku.
Netradiční koncert v kulturním domě.
Vystoupí kapela Vonička V-Band. Zazní skladby nejznámějších českých a moravských autorů a popové skladby od 60. let až po současnost.
Středočeská vědecká knihovna v Kladně bude místem, kde se ve středu 13. listopadu uskuteční koncert Vladimíra Merty.
Stane se tak v rámci oslav 30. výročí sametové revoluce.
30. výročí sametové revoluce v roce 1989 a 30 let od první ekologické demonstrace v Teplicích připomene akce s názvem Koncert pro všechny slušný lidi.
Nenechte si ujít koncert legendární kapely.
Koncert věnovaný 30. výročí sametové revoluce v Litomyšli bude poctou této významné události.
V kostele sv. Mikuláše v Boleticích si dnes od 17 h můžete připomenout dnešní Den válečných veteránů. Pěvecký sbor Perchta a obec Kájov zvou na koncert, který bude věnovaný právě jim.
Pozvánka na koncert v divadle.
Zpěvačka Hana Zagorová a tenorista Štefan Margita vystoupí příští rok poprvé na čtyřech společných koncertech. V projektu s názvem Konečně společně se manželé potkají na jednom pódiu v programu v režii Michala Cabana. Turné vyvrcholí 3. října 2020 v pražské O2 areně. Za pořadatele o tom informovala Hana Tietze.
/FOTOGALERIE/ Jedna z legend rakovnického bigbítu – The Undertakers – oslavila v Domě osvěty v Rakovníku významné jubileum. Kytarista Miloslav Černý ji spolu se zpěvákem Vladimírem „Samem“ Tučkem založili již před padesáti lety! Na oslavě nechyběli ani její generační souputníci, kapela Meditace, která příští rok pro změnu oslaví čtyřicáté páté narozeniny. Duo harcovníků na výročním koncertě doplnila o několik desítek let mladší formace Mr. Feelgood.
Základní umělecká škola ve Strakonicích slavý 80 let od svého založení. K této příležitosti pořádá koncert svých žáků a absolventů.
Benefici na záchranu varhan nezastavila ani siréna. Už v pořadí pátý Svatomartinský koncert uspořádala v sobotu 9. listopadu obec Mořice v kostele sv. Martina v rámci mořických hodů.
Doslova nabitý svatomartinský víkend zažily Jindřichovice na Kraslicku. V pátek se tam konala Svatomartinská čelovka, která pomáhala chebskému hospici i postižené Nelince. V sobotu byl v tamním kostele Svatomartinský varhanní koncert a v neděli víkend zakončila mše svatá. Kde jinde než v kostele svatého Martina.
Jedna z největších hvězd a stálice české populární hudby Hana Zagorová vystoupí v blanenském Dělnickém domě. Na koncertu se představí se svým kolegou zpěvákem Petrem Rezkem.
30. výročí sametové revoluce v roce 1989 a 30 let od první ekologické demonstrace v Teplicích připomene akce s názvem Koncert pro všechny slušný lidi.
Třicet let od svého vzniku si na právě probíhajícím turné 30 případů majora Romana připomíná skupina J. A. R. Tradičně jej zakončí 17. listopadu v pražské Lucerně při koncertu s podtitulem Zahraj to znovu, Samet.
Základní umělecká škola v Prachaticích chystá první koncert letošního školního roku, dostal název Podzimní koncert. Ten se uskuteční v koncertním sále Základní umělecké školy v Husově ulici v Prachaticích.
Zpěvačka Ewa Farna se rozhodla po celý rok 2019 omezit počet venkovních vystoupení na městských akcích a festivalech v České republice a vyráží na turné s názvem „Málo se známe“. Své písně předvede v komornějším prostředí a dá hodně prostoru svým vynikajícím muzikantům. Posluchači si budou moci zároveň užít její vystoupení netradičně vsedě. Předskokanem koncertu bude zpěvačka Nely.
Pozoruhodná a hluboce současná zpěvačka a skladatelka z Anglie s podmanivým a výrazným hlasem Jennifer Kamikazi se v úterý představí v Bohumíně. Koncert, na kterém zpěvačku a kytaristku doprovodí kytarista Štefan Szabó a baskytarista Martin Gerla, se koná v úterý 12. listopadu v 19 hodin v sále K3 Bohumín.
O velký úspěch se na neoficiálním mistrovství světa hráčů do 17 let postarali čeští hokejisté. V Kanadě v boji o bronz porazili domácí celek 3:2 po prodloužení. Málo vídanou stopu na cenné medaili z World Hockey Challenge zanechal Přerov.
Před téměř vyprodanou libereckou arénou hrála v sobotu večer jedna z nejslavnějších českých kapel – Lucie. Koncert byl další zastávkou na jejich dlouhém turné, které uspořádali u příležitosti vydání alba EvoLucie, které kapela vydala po 16 letech od poslední řadovky.
/FOTOGALERIE/ Nedávno zesnulá legenda, zpěvák Karel Gott, nedává mnohým fanouškům zapomenout. Mnozí z nich pátrají ve vzpomínkách po zážitcích z koncertů, jiní přímo ve svých archivech. Jeden takový má v Kutné Hoře jiná legenda - jednaosmdesátiletý fotograf Jaromír Procházka, který v průběhu svého života zachytil se svým fotoaparátem všechny důležité momenty v Kutné Hoře.
Oblíbenou Skleněnou noc pořádala v pátek už podvanácté Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola Nový Bor. Návštěvníkům, kterých bylo několik stovek, nabídla koncerty, workshopy i soutěže a především pravou sklářskou show na školní huti, kde se kromě studentů předvedli i mistři svého oboru z několika sklářských firem z celého Novoborska.
Ve velkém rockovém stylu s hity Medvídek, Oheň, Šrouby do hlavy či Sen se v liberecké Home Credit Areně představila kapela Lucie v klasické sestavě Koller – P.B.CH. – Dvořák – Kodym. Na koncertní pódia se vrací po 15 letech. „Jsem rád, že jedeme turné. Máme plány na příští rok i napřesrok. Věřím, že to bude v kapele fungovat,“ svěřil se Deníku frontman skupiny David Koller.
Ve velkém rockovém stylu s hity Medvídek, Oheň, Šrouby do hlavy či Sen se v liberecké Home Credit Areně představila kapela Lucie v klasické sestavě Koller – P.B.CH. – Dvořák – Kodym. Na koncertní pódia se vrací po 15 letech. „Jsem rád, že jedeme turné. Máme plány na příští rok i napřesrok. Věřím, že to bude v kapele fungovat,“ svěřil se Deníku frontman skupiny David Koller.
Ve velkém rockovém stylu s hity Medvídek, Oheň, Šrouby do hlavy či Sen se v liberecké Home Credit Areně představila kapela Lucie v klasické sestavě Koller – P.B.CH. – Dvořák – Kodym. Na koncertní pódia se vrací po 15 letech. „Jsem rád, že jedeme turné. Máme plány na příští rok i napřesrok. Věřím, že to bude v kapele fungovat,“ svěřil se Deníku frontman skupiny David Koller.
/FOTOGALERIE/ Kulturní dům Lorec v Kutné Hoře zažil v sobotu 9. listopadu hudební večer plný tvrdé muziky. Z Moravy a Prahy přijela svým fanouškům zahrát skupina Traktor. Jako předkapela se představila skupina Forrest Jump. Její hardcore-crossover muzika dávala tušit, jakým hudebním směrem se bude program koncertu zabývat.
V úterý 15. října 2019 se vydalo 30 zpěváků dětského pěveckého sboru Viola ze Základní školy 28. října 581 v Žambnerku na dalekou cestu do Barcelony, aby se od 17. do 20.10. zúčastnili sborového festivalu Cantate Catalunya 2019.
Opět po dvou letech se můžete těšit na koncert legendy folkové hudby kapely Nezmaři za doprovodu bystřického Smyčcového orchestru Něhoslava Kyjovského a hostů.
V neděli 10. listopadu pořádá sepekovská farnost od 15 hodin koncert k poctě svaté Anežky České při příležitosti 30. výročí jejího svatořečení ve Vatikánu.
Přijďte na koncert zlínského orchestru Avion Big Bandu o síle dvaceti muzikantů a třech zpěváků a zpěvaček hrající živou hudbu od 30. let po současnost.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Přes tisícovka diváků sledovala v sobotu doslova koncert opavských basketbalistů. Domácí tým se rychle vzpamatoval z vídeňské facky a doslova zničil Pardubice 85:65. Velký zápas odehrála dvojice Jakub Šiřina – Martin Gniadek.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Přes tisícovka diváků sledovala v sobotu doslova koncert opavských basketbalistů. Domácí tým se rychle vzpamatoval z vídeňské facky a doslova zničil Pardubice 85:65. Velký zápas odehrála dvojice Jakub Šiřina – Martin Gniadek.
Koncert v rámci turné.
Unikátní duchovní koncert rozezvučí v neděli odpoledne kostel svatého Jana Křtitele v Morkovicích.
/ROZHOVOR/ Ve velkém rockovém stylu s hity Medvídek, Oheň, Šrouby do hlavy či Sen s pár hity z alba EvoLucie se po patnácti letech na Zimní stadion v Ústí v úterý 12. listopadu vrátí skupina Lucie.
Ve velkém rockovém stylu s hity Medvídek, Oheň, Šrouby do hlavy či Sen s pár hity z alba EvoLucie se po patnácti letech na Zimní stadion v Ústí v úterý 12. listopadu vrátí skupina Lucie.
Třebíč - Koncertem duchovní hudby oslaví svátek sv. Martina třebíčský soubor Musica animata. Zazní ty nejlepší duchovní skladby všech období.
Partnerská dvojice předních českých umělců violoncellista Jiří Bárta a klavíristka Terezie Fialová vystoupí příští týden poprvé v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí, a to na koncertu k 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii.
Společné zakončení letošní kulturní sezóny na rožmitálském zámku se koná v sobotu 9. listopadu od 16 hodin. K poslechu bude hrát Jirka Hejnic Band a těšit se návštěvníci koncertu mohou i na malé občerstvení.
Koncert na připomínku třicetiletého výročí sametové revoluce.
Koncert v hudebním klubu.
/ROZHOVOR/ Ve velkém rockovém stylu s hity Medvídek, Oheň, Šrouby do hlavy či Sen s pár hity z alba EvoLucie se po patnácti letech na Zimní stadion v Ústí v úterý 12. listopadu vrátí skupina Lucie.