
Martin Kratochvíl & Jazz Q
Máte rádi jazz a rock? Pak si nenechte ujít koncert českého hudebníka, cestovatele, horolezce, letce, podnikatele, spisovatele, kameramana a režiséra Martina Kratochvíla a skupiny Jazz Q.
Máte rádi jazz a rock? Pak si nenechte ujít koncert českého hudebníka, cestovatele, horolezce, letce, podnikatele, spisovatele, kameramana a režiséra Martina Kratochvíla a skupiny Jazz Q.
/POZVÁNKY/ Varhanní koncert Vladimíra Jelínka v rámci 23. Orlicko-kladského festivalu se koná 5. října od 17 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Novém Městě nad Metují. Jedna ze skladeb bude věnována tragicky zesnulému Pavlu Vondřejcovi.
/ROZHOVOR/ Celé čtvrtstoletí už na hudební scéně působí pardubická kapela Vypsaná fixa. Výročí oslaví v pondělí 7. října v domácím klubu Žlutý pes. Přesně tam se před 25 lety odehrálo jejich vůbec první vystoupení. „Koncert tehdy nedopadl dobře, hráli jsme fakt blbě,“ vzpomíná v rozhovoru Deníku frontman kapely Michal Mareda, který je známý pod přezdívkou Márdi.
/ROZHOVOR/ Celé čtvrtstoletí už na hudební scéně působí pardubická kapela Vypsaná fixa. Výročí oslaví v pondělí 7. října v domácím klubu Žlutý pes. Přesně tam se před 25 lety odehrálo jejich vůbec první vystoupení. „Koncert tehdy nedopadl dobře, hráli jsme fakt blbě,“ vzpomíná v rozhovoru Deníku frontman kapely Michal Mareda, který je známý pod přezdívkou Márdi.
Při posledním samostatném koncertu v Hodoníně podle pamětníků Karel Gott slíbil, že už tady zpívat nebude. Slibu se v úterý zesnulý zpěvák více než čtyřicet let veřejně držel.
Jižní Morava – Při posledním samostatném koncertu v Hodoníně podle pamětníků Karel Gott slíbil, že už tady zpívat nebude. Slibu se v úterý zesnulý zpěvák více než čtyřicet let veřejně držel.
Bitpopová kapela Come and Play se vrací do svého rodného města, Opavy, kde v jazz clubu Evžen oslaví deset let své existence. Koncert proběhne 5. Října 19 hodin.
Program Branka fest zahájí od 16 hodin koncert kapely Boosta Grande (blues-rock). Po ní se postupně připojí Sorefingers (rock-grunde), Under the skin (crossover-rock), Places (indie-rock), Helpness (trash-crossover) a v závěru vystoupí Tartano:s ( hardcore-srossover). Hudební program doplní mažoretky a další místní zájmové skupiny.
Když Karel Gott v roce 2010 vystupoval v Prachaticích, vyjely na jeho koncert i tři fanynky z centra STROOM Dub.
Světově proslulá sopranistka a kytarový mág, který před dvaadvaceti lety uskutečnil v Antarktidě vůbec nejjižnější koncert klasické hudby v historii, přijali pozvání a obohatí program letošního ročníku Festivalu F. L. Věka.
Zpěvák s božským hlasem zůstává dál v srdcích obyvatel Českokrumlovska. Jeho koncert si mohli poslechnout v roce 2009 v Pivovarské zahradě Krumlova, kde zpíval spolu s Evou Urbanovou.
První říjnový víkend nabídne na Pelhřimovsku poslední speciální prohlídky hradu pro děti, procházku po šipkách, organizované pouštění draků či folkový koncert.
Pokračuje seriál koncertů
Na pohřeb zlatého slavíka se chystají jeho známí z Karlovarského kraje. Na mnoha místech visí černé prapory.
Co je horenská rada, burčáková policie, podzemní vojsko či Burčáková unie, či jakou hodnotu má platidlo zvané Búro se dozví návštěvníci na Burčákových slavnostech v Hustopečích. V pátek od pěti hodin večer zahájí slavnosti divadlo pro děti a v šest hodin zazní uvítací fanfáry z věže radnice. Poté se vydá Horenská rada otevírat mázhausy. Na pódiu zahraje Brazil Show - Ritmo factory a Tereza Mašková. V osm hodin večer se mohou diváci těšit na ohňovou show.
Z důvodu nemoci byli pořadatelé nuceni koncert nestora a legendy Františka Nedvěda s kapelou, který se měl uskutečnit v sobotu 5. října v RnR Garage Martinov, přeložit na náhradní termín.
Radost ze Svobody se jmenuje koncert, který se uskuteční 17. října od 19 hodin v prostorách Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni.
/ROZHOVOR/ Těžko byste hledali oddanějšího fanouška Karla Gotta, než je Jiří Krušina z Krnova. Dvanáct let ho provázel na cestách jako novinář a osobní fotograf.
/ROZHOVOR/ Těžko byste hledali oddanějšího fanouška Karla Gotta, než je Jiří Krušina z Krnova. Dvanáct let ho provázel na cestách jako novinář a osobní fotograf.
/ROZHOVOR/ Těžko byste hledali oddanějšího fanouška Karla Gotta, než je Jiří Krušina z Krnova. Dvanáct let ho provázel na cestách jako novinář a osobní fotograf.
Páteční večer na koncertu kapely Hustej guláš, to je to pravé ořechové.
Beroun – Metro Club zahájí v prvním říjnovém pátku novou sezonu koncertem dvou místních kapel.
Známé hudební i manželské duo Eva a Vašek zavítalo ve středeční podvečer do Obecního domu v Nymburce. Jejich koncert sledovala převážně starší generace posluchačů, která velmi solidně zaplnila velký sál. Ostatně právě jim byla akce určena. Konala se totiž v rámci týdne, kdy radnice připravila celou sérii akcí pro spoluobčany v důchodovém věku. Ti měli 1. října svůj Mezinárodní den seniorů.
Koncert legendy v Mostě.
Boskovice - Na jedno z posledních vystoupení zesnulého Karla Gotta přišlo loni v červenci do boskovického letního kina na dva tisíce lidí. Koncert československých legend, na kterém vystoupily také osobnosti jako Petr Spálený nebo Petra Janů, byl zcela vyprodán.
Novopacké sklepy zahajují pozdzimní sezónu koncertem amerického kytaristy.
Klub přátel hudby Kdyně zve na pátý koncert této sezony.
Karel Gott zanechal ve spoustě lidí hlubokou stopu. Na mnohonásobného držitele ocenění Zlatý slavík a jeho koncerty a setkání s ním s láskou vzpomínají také Marcel Hadamczik nebo Věra Fridrichová.
Karel Gott zanechal ve spoustě lidí hlubokou stopu. Na mnohonásobného držitele ocenění Zlatý slavík a jeho koncerty a setkání s ním s láskou vzpomínají také Marcel Hadamczik nebo Věra Fridrichová.
Karel Gott zanechal ve spoustě lidí hlubokou stopu. Na mnohonásobného držitele ocenění Zlatý slavík a jeho koncerty a setkání s ním s láskou vzpomínají také Marcel Hadamczik nebo Věra Fridrichová.
Koncert zpěváka, kytaristy, skladatele a textaře Vladimíra Mišíka
Úvodním koncertem party saxofonistů Zpátky do klasiky začne v pátek v Uffu v 19 hodin hudební festival Trutnovský podzim. Má velkou tradici. Letošní ročník je devětatřicátý a vdechne život Trutnovské filharmonii, jejíž koncert se uskuteční 1. listopadu.
"Ringo, George, Paul, John, já si říkal, co to s tebou je. Ringo, George, Paul, John, pak mě chytlo taky to oh yeah," zpíval Karel Gott o nejslavnější skupině světa. V šedesátých letech se Beatles díky jeho manažerovi málem objevili u nás. A on sám jednal o možné návštěvě Johna Lennona.
Koncert rockových legend bude v pátek 4. října od 19 do 22 hodin dunět ve společenském sále Kulturního domu Chlumec.
Křenovice – V Křenovicích chystají oslavit už šesté výročí odhalení pamětní desky Bojovníkům proti totalitě, jejím odpůrcům a obětem v letech 1939 – 1945 – 1948 – 1989. „V neděli šestého října si výročí připomeneme v kostele svatého Vavřince slavnostní mší, po které bude pro návštěvníky kostela připraven duchovní koncert pod vedením sbormistra Karola Frydrycha,“ uvedli představitelé obce.
Telč - Svaz českých bohémů a další hity oblíbené kapely Wohnout fanoušci v listopadu uslyší v Telči. Jediný koncert podzimního turné na Vysočině se chystá v místní sokolovně na poslední listopadový den.
Zatímco v 50. a 60. letech patřil Karel Gott k nejprogresivnějším zpěvákům přinášejícím do českého prostředí nové trendy (byl mimo jiné jedním z prvních českých zpěváků rokenrolu), v 70. letech se rychle zabydlel v oblasti táhlé kantilény a vyčníval pracovitostí, ale nikoli hudebním stylem. Přesto však v tomto období nazpíval jednu výjimečnou píseň. Ani ne tak melodií, jako textem.
Původně jsem na tenhle koncert jela jen jako řidič, doprovod a takové to ramínko na šaty. Byla téměř půlka června, venku krásně teplo. Dovedla jsem si na tenhle večer představit mnohem lepší program, než koncert Karla Gotta v pražské O2 aréně. Věkový průměr blížící se stovce, obecenstvo vesměs senilní a na pódiu megahvězdy snad ještě z šedesátých let. Tak jsem si koncert, který se odehrál loni 12. června, představovala dopředu. Ale co, kdo se bojí, nesmí do lesa, a tak jsem vyrazila, v podstatě bez jakéhokoliv očekávání.
Sobotní koncert je u evangelíků
Milevské muzeum společně s Milevským smíšeným sborem pořádají v sobotu 12. října v 16 hodin v synagoze v Sokolovské ulici koncert ke 100. výročí dokončení židovské synagogy.
"Karla Gotta jsem měl velice rád a těší mě, že jsem mohl navštívit jeho koncert. Nezaznamenal jsem u nás ani žádné místo, kam by lidé chodili zapalovat svíčky nebo podobně. Takové akty podle mého názoru patří místům, ke kterým měl pan Gott nějaký blízký, osobní vztah, například k Plzni, kde byl rodákem," uvedl starosta Třeboně Jan Váňa. Stejná situace je také v Jindřichově Hradci. "Žádné kondolenční místo zřizovat nebudeme. To považuji za projev úcty Karlu Gottovi," sdělil starosta města Stanislav Mrvka.
/FOTOGALERIE/ Květiny a stále další a další svíčky přibývají u budovy radnice na pietním místě Karla Gotta. Na zábradlí visí zpěvákova fotografie v černém pasportu, na kartonech se objevují nápisy „Díky, Karle“, „Díky za vše“, nechybí malůvky včelky Máji s podpisy dětí nebo osobní poděkování obyvatel města i třeba jedné z taxislužeb.
Karel Gott zanechal hlubokou stopu i na Mostecku. Lidé na něj rádi vzpomínají a má tu i sběratele svých desek.
Brno /VZPOMÍNKA/ - Zesnulý Karel Gott naposledy v Brně vystoupil 9. března letošního roku. Na jeho koncertu byla v publiku i redaktorka Brněnského deníku Rovnost Eliška Gáfriková.
/ROZHOVOR/ Pětadvacet let existence oslaví vydáním nového studiového alba a velkým koncertním turné kapela Vypsaná fiXa. Odstartuje jej 7. října v pardubickém klubu Žlutý pes a zakončí 18. prosince v pražském Fóru Karlín.
/ANKETA DENÍKU/ Karel Gott mezi vámi:
Zdeněk Volf se setkal s Karlem Gottem v minulosti několikrát. Mezi lety 2006 až 2015 produkoval několik jeho koncertů v Českých Budějovicích a v Plzni.
/FOTOGALERIE/ Celý orchestr Harmonie 1872 Kolín se vydal ve středu 18. září na dlouhou cestu do ruského Petrohradu, kde se zúčastnil III. ročníku Festivalu pouličního umění. Ze své cesty se hudebníci vrátili po osmi dnech, ve čtvrtek 26. září.
V říjnu roku 2012 Karel Gott na zimním stadionu v Táboře odstartoval po dvouleté pauze nejdražší a zároveň nejnáročnější turné ve své kariéře. Během podzimu a zimy tehdy objel s kapelou a několika dalšími hosty celkem šestnáct měst po Česku a Slovensku.
Karel Gott byl jedním z nejslušnějších lidí. Byl nejlepší. Fascinoval svým profesionálním přístupem a lidskostí. Byl citlivý. Věděl spousty věcí. Byl opravdu vtipný… Takto se s úctou vyjadřují Jihočeši ve svých vzpomínkách na legendu české populární hudby.