Smyčce rozezněly Tylův dům
Polička - Martinů fest pokračvovalv úterý 20. května vystoupením Bennewitzova kvarteta.
Polička - Martinů fest pokračvovalv úterý 20. května vystoupením Bennewitzova kvarteta.
Nová Paka - Nádhernou kulisu podvečerního jarního koncertu deseti packých pěveckých sborů v aule gymnázia připravila sama příroda krásně rozkvetlými sakurami.
Boskovice - Tři a půl tisíce let starý duchovní nástroj pocházející z čínsko tibetské oblasti se v neděli prvního června rozezní v zámeckém skleníku v Boskovicích.
Žatec - V muzeu dokonce bojovali i keltové.
Prostějov - Do Prostějova, města, kde před jednačtyřiceti lety absolvoval svůj vůbec první koncert, se v pondělí vrátil Jaroslav Hutka. Zatímco tehdy byla jeho produkce dramaticky přerušena zásahem veřejné bezpečnosti, tentokrát koncert v přednáškovém sále Národního domu proběhl v poklidné atmosféře.
Jičín - Vévoda Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna, vládce a stavebník Jičína, dává všemu lidu na vědomost, že ve dnech 23. až 25. května do svého města opět zavítá. Na počest příjezdu vévody Frýdlantského uspořádají počestní jičínští občané velkolepé oslavy. Vévodovi vzdají hold předvedením rytířských klání, vojenského umění i barokními hrami.
Brno - Zítra v Brně vystoupí všeumělec David Kraus. Tentokrát se představí v roli zpěváka.
České Budějovice - Malé divadlo, Sokolský ostrov, Piaristické náměstí a Dům u Beránka zaplní na čtyři dny nejrůznější divadelníci
Benešovsko/ Mužstva v okresním přeboru odehrála 21. kolo. Po zaváhání Maršovic a Divišova se dostaly Chotýšany do postupové hry. Ostředek předvedl koncert
Dvůr Králové - Zopakovat loňské umístění se v první lize podařilo házenkářům 1. HK Dvůr Králové nad Labem.
Lhota - Procházka růžovým sadem, či koncert ala Mozart? Obě přirovnání sedí na jedničku. V 25. kole fotbalové I. A třídy zavítaly vedoucí Řevnice na půdu dvanácté Lhoty a uštědřily jí pořádný debakl. Výhru 7:0 zařídil především čtyřgólový útočník Petr Kalivoda.
Liberec - Zdarma otevřely návštěvníkům své brány o tomto víkendu liberecké Severočeské muzeum a Oblastní galerie. Oba chrámy kultury a historie totiž slavily Mezinárodní den muzeí a galerií. Proto sem návštěvníci mohli přijít zdarma, a navíc jim obě instituce ještě připravily zvláštní program.
Netřebice - Letošní Netřebické léto začíná v sobotu 24. května koncertem kapely Harlej. Během sezóny se ukáží třeba i Alkehol, Komunální odpad nebo známý zpěvák Peter Nagy.
KARLOVY VARY - Kromě Mezinárodního filmového festivalu to budou tradiční akce, například Kanoe Mattoni, ale třeba i koncert Whitesnake!
Libáň - Druhým koncertem pokračoval v sobotu 8. ročník hudebních slavností Foersterovy dny, který je zasvěcen významnému hudebnímu skladateli Josefu Bohuslavu Foerstrovi.
Liberec - Známý biotronik Tomáš Pfeiffer se svým koncertem vodnářského zvonu, nazvaným Společná věc, vystoupí zanedlouho také v Liberci.Zájemci si budou moci poslechnout léčivý zvuk starého tibetského zvonu v pátek 30. května v 19.00 hodin ve zdejší Základní umělecké škole.
Havířov - Komorní sál Základní umělecké školy Leoše Janáčka patřil páteční odpoledne 4. ročníku pěvecké soutěže Havířovská nota. Letos se jí zúčastnilo padesát osm dívek a chlapců.
Jičín - Vévoda Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna, vládce a stavebník Jičína, dává všemu lidu na vědomost, že ve dnech 23. až 25. května do svého města opět zavítá.
Zlín - Fanoušci jednoho z nejlepších rockových zpěváků světa Glenna Hughese dnes budou mít možnost spatřit hudebníka na vlastní oči a poslechnout si jeho nehynoucí hity i skladby z nového alba.
Okres Louny - Na jaké kulturní akce se můžete těšit v úterý 20. a ve středu 21. května.
Libáň - Druhým koncertem pokračoval v sobotu 8. ročník hudebních slavností Foersterovy dny, který je zasvěcen významnému hudebnímu skladateli Josefu Bohuslavu Foerstrovi.
Bystřice nad Pernštejnem - Jakub Pustina, absolvent Mistrovských kurzů Petera Dvorského a držitel první ceny mezinárodní pěvecké soutěže Pražský pěvec, potěší publikum v Bystřici nad Pernštejnem.
Liberec - Činohra libereckého Divadla F. X. Šaldy sáhla po titulu, který diváci znají z mnoha zpracování, a který v repertoáru každého divadla zaboduje vždycky. V čele s režisérkou Helenou Glancovou nyní herci nastudovali Pygmalion klasika světové dramatické literatury George Bernarda Shawa.
Lysá nad Labem -Strhující zážitek připravili v pátek v lyském kině Luft brněnští Ty Syčáci v čele se zpěvákem a básníkem Petrem Vášou.
Sezimovo Ústí - Oponu sezimoústeckého kina Spektrum v pátek rozkmitaly rytmy bicích nástrojů.
ŽLUTICE - Až do roztrhání těla chce Milan Veselý, kapelník žlutické Veselky a ředitel místní základní umělecké školy, stát v čele dechového orchestru.
Velim/ Kdo si chce spravit chuť, ať zavítá na fotbal do Velimi. Nikoliv však na áčko, ale na rezervu. Ta v posledních týdnech drtí jednoho soupeře za druhým.
Olomouc - Hned nejatraktivnějším hostem odstartuje v pondělí večer hudební část multikulturního festivalu Open Konvikt. Začátek vystoupení populárního belgického tria na nádvoří univerzitního Konviktu je plánován na 22:30. Vstup je stejně jako na všechna představení festivalu zdarma.
Rychnov nad Kněžnou - Rychnov nad Kněžnou se zapojil do 5. ročníku mezinárodního festivalu Královéhradecké slavnosti sborového zpěvu, jehož prezidentem je profesor Jiří Skopal.
Trutnov - Přední české a slovenské kapely Mandrage, Peha, Mig 21, No Name a Monkey Business vystoupily v sobotu na zimním stadionu v rámci 3. ročníku festivalu Zimák.
Praha - Kouč Karel Jarolím se objímá s každým ze svých svěřenců. Pak dává rozhovor do televize, přemůže ho dojetí a do očí mu vytrysknou slzy.
Ostrava - Třiatřicátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj Ostrava 2008 byl v pondělí večer zahájen v Domě kultury města Ostravy a v Moravskoslezském kraji letos potrvá do 9. června.
Zlínský kraj - Kam dnes za zábavou a poučením v kraji?
Zlín - Součástí krajského města je, ač o tom spousta lidí neví, hudební těleso s názvem Sdružení dechového orchestru mladých Zlín (SDOM). Již dlouhá desetiletí rozdává radost a potěšení z hudby nejenom v České republice, ale také po celé Evropě. O tom, jak takový orchestr funguje, s čím vším se musí potýkat a co připravuje do budoucnosti, vyprávěl dirigent a umělecký vedoucí Libor Mikl a manažer orchestru Ondřej Staněk.
Třebíč - Aula Katolického gymnázia v Třebíči bude tento čtvrtek hostit dvaačtyřicáté Třebíčské nokturno.
Frýdek–Místek - Kdo ten zápas neviděl, neuvěří. Mutěničtí totiž hrají v naprosté pohodě a fotbalem se baví. To po Zábřehu (6:0) odnesl i Frýdek.
Děčín - Zajistěte si vstupenky a přijďte do Městského divadla Děčín ve středu 21. května v 19 hodin.
Strakonice - Koncert je ve středu 21. května v 19 hodin v kapitulní síni strakonického hradu.
Zdounky - Absolventským koncertem ukončí ve středu 21.května sedm žáků studium 1.stupně Základní umělecké školy ve Zdounkách. Žáci hudebního oboru vystoupí v16.30hodin vtamním hudebním sále.
Jablonec n. N. - Úterý 20. května: Eurocentrum Jablonec, velký sál: 20.00 Nezmaři.
Praha - Autor hitu Don’t Worry, Be Happy zažil v Kongresovém centru pár magických chvilek
Toxic People - to je nespoutaná dynamická pódiová show čtyř muzikantů ze severu Čech v zajímavých převlecích hrající podle svých slov north-cross. Co to je? Tvrdé kytarové rify, mohutná basa, rapovaný i melodický zpěv, ale celkově veselá muzika.
MARIÁNSKÁ TÝNICE - Bez ostychu si zazpívat lidovou písničku s kapelou, toho se odvážili mnozí ze spokojených návštěvníků Májového dne v areálu bývalého probošství v Mariánské Týnici.
Toxic People - to je nespoutaná dynamická pódiová show čtyř muzikantů ze severu Čech v zajímavých převlecích hrající podle svých slov north-cross. Co to je? Tvrdé kytarové rify, mohutná basa, rapovaný i melodický zpěv, ale celkově veselá muzika.
PLZEŇ - Výběr z Moravských dvojzpěvů Antonína Dvořáka a písně na texty moravské lidové poezie Bohuslava Martinů si vybrali do repertoáru účinkující sobotního koncertu v Hruškově meditační zahradě v Doudlevcích.
Ostrava/ Ve druhé polovině května a začátkem června žije každoročně Ostrava Mezinárodním hudebním festivalem Janáčkův máj.
Tachov - Velkolepým sobotním koncertem a pátečním lampionovým průvodem masek oslavil Tachovský dětský sbor společně s Tachovany své pětatřicáté narozeniny.
Františkovy Lázně - Rockový koncert oživil přírodní divadlo
Chrudim - Asi sto padesát posluchačů přilákal populární písničkář Jaroslav Hutka na svůj páteční koncert na Resselově náměstí v Chrudimi.
Jihlava - Pěvecké sdružení Campanula Jihlava, které se začátkem května na pozvání německého BOSCH Choru představilo na dvou koncertech v Reutlingenu a Stuttgartu, připravilo také pro jihlavské publikum jarní koncert.