Zagorová a Rezek promění sokolovnu v duhový sál
Hranice – Držitelka devíti Zlatých slavíků zahraje v Hranicích v pondělí 11. dubna.
Hranice – Držitelka devíti Zlatých slavíků zahraje v Hranicích v pondělí 11. dubna.
Praha /FOTOGALERIE, SOUTĚŽ/ - Parta plyšových postaviček, které můžete pravidelně vídat na Déčku, vtrhne v sobotu 16. dubna do pražské Hybernie. Flegy, Valentinka, Bóďa, paní Rochňa, pan Voráček, pan Vrána a další se na děti budou v divadle těšit už od 11 hodin. Prostřednictvím Pražského deníku lze vyhrát volné vstupenky, stačí se rychle zapojit do soutěže.
Chrast – Kostel na náměstí v Chrasti, kolem kterého denně projedou stovky aut, by mnohé překvapil krásným, ale i akusticky zajímavým interiérem.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - V pátek večer vystoupí v hradeckém KD Střelnice jedna z českých metalových legend - Arakain. Ještě před prvními tóny její fanoušci možná uslyší hřmot nadupané motorky na které do města nad soutokem Labe a Orlice přijede leader skupiny Jan Toužimský.
Zlín - V brzké době zažije Kongresové centrum Zlín další návštěvu hvězdy světové popmusic. Dne 5. června zde vystoupí americká zpěvačka Suzanne Vega, která přijede se svojí doprovodnou kapelou v rámci evropského turné s průřezem největších hitů své dosavadní kariéry.
Chotěboř – Vyprodané chotěbořské kino a ovace ve stoje – to byl čtvrteční koncert Petra Koláře, který se konal v rámci Chotěbořského jara.
Brno – Nejspíš nejvýraznější překážku k účasti na sobotním závodě Masaryk Run Zdravotní pojišťovny 211 pořadatelé odstranili. Obtížnou dostupnost brněnského automotodromu opět vyřešili objednáním speciálních autobusových linek. „Tentokrát neodjíždějí z Mendlova náměstí, ale přímo z hlavního nádraží. Jde o pohodlnější servis pro ty, co jedou z dálky," podotýká ředitel závodu Tomáš Mokrý.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - V pátek večer vystoupí v hradeckém KD Střelnice jedna z českých metalových legend - Arakain. Ještě před prvními tóny její fanoušci možná uslyší hřmot nadupané motorky na které do města nad soutokem Labe a Orlice přijede leader skupiny Jan Toužimský.
Praha - Osmnáctinásobná Zlatá slavice Lucie Bílá oslavila ve čtvrtek své významné životní jubileum. Ač se to u dam nesděluje, zpěvačka nemá problém říct veřejně všem, že jí je už zkrátka padesát. I proto se o víkendu v Bratislavě uskuteční trojice jejích mega koncertů s názvem Fifty Fifty. Kdo se na Slovensko nedostane, bude mít na podzim možnost jít na Fifty Fifty do pražské O2 arény, ovšem do neděle 10. dubna máte šanci popřát Lucii Bílé osobně.
Kostelem svatého Mikuláše v Petřvaldě se v neděli 10. dubna rozezní hudba. Chystají tam uspořádat benefiční koncert, v rámci kterého podpoří českou nemocnici v keňské oblasti Itibo.
Teplice /ROZHOVOR/ - Czech Clarinet Art, mezinárodní soutěž klarinetistů, už má svou prestiž. Pořádá ji Teplická konzervatoř se stejnojmenným sdružením, její 4. ročník trvá čtyři dny a vyvrcholí v neděli 10. dubna od 19.00 v DK Teplice koncertem vítězů. Doprovodí je symfonický orchestr místní konzervatoře.
Bulharská sopranistka Sonya Yoncheva, vítězka světové soutěže Plácida Dominga Operalia (2010), a polský tenorista Piotr Beczała, jeden z nejžádanějších pěvců současné operní scény, vystoupí na galakoncertě v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovic 16. června za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava pod taktovkou skvělého polského dirigenta Łukasze Borowicze.
Kadaň - Kadaň se už pošesté stane místem setkání motorkářů, kteří tam stylově oslaví začátek motorkářské sezóny.
Hradec Králové - Vážení příznivci rockové a metalové hudby! Měli jste šanci soutěžit s námi o vstupenky na skvělou zábavu při koncertu Arakain Dymytry Tour.
Valašsko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí od pátku do neděle.
Loket – Revivalové formace Depeche mode revival a Pilsen Queen tribute band zahrají na loketském hradě, a to už v pátek 15. dubna od 20 hodin.
Hrotovice /ROZHOVOR/ - Barbara Maria Willi, jak s úsměvem říká, má kořeny mezi Švarcvaldskou šunkou a alsaským vínem. Narodila se 60 km od švýcarských a 15 km od francouzských hranic v jižním Německu.
Olomouc – Hudební zážitek, jaký jste neslyšeli, kytara tak, jak ji neznáte. Alexandre Glize představí svůj projekt Magic guitar v sobotu 9. dubna v uměleckém centru ARTUM v Sokolské ulici v Olomouci.
Mnichovo Hradiště /ROZHOVOR/ - Přítmí tak trochu ponuré restaurace na okraji sídliště šestitisícového městečka v Českém ráji. Mnichovo Hradiště. Obyčejný hospodský stůl s dřevěnými židlemi. Káva a nealko pivo. Sedím tu s těmi, kteří v tomhle městě žili a žijí desítky let. Zná je skoro každý. Dlouhé roky rozdávají radost svým hudebním uměním.
Praha - Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve své 82. koncertní sezoně zachová návrat k filmové hudbě. Šéfdirigent souboru Pietari Inkinen s Pražskými symfoniky opět odehraje 12 koncertů. Reprezentantem opery zůstává rezidenční umělec FOK José Cura, hlavním hostujícím dirigentem Nizozemec Jac van Steen. Pražské symfoniky čekají vedle domácích také koncerty v zahraničí.
Hradec Králové - Thema libera, volné téma. Jak se s tímto zadáním vyrovnala osmička fotografů z královéhradeckého Fotoklubu Omega, mohou zhodnotit návštěvníci stejnojmenné výstavy na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která začala ve středu a potrvá do 7. května.
Horšovský Týn - Říkejte mi Špinarko! Tak vyzvala své fanoušky během úterního večerního koncertu v horšovskotýnském kinosále zpěvačka Věra Špinarová.
Jablonecko - /Od čtvrtka 7. dubna/ Pořádáte společenskou, sportovní či kulturní akci? Napište nám: jablonecky@denik.cz
Prachatice - „Když přede mnou sedí kamarádi nebo učitel, je to horší," říká o trémě Václav Hoidekr.
Olomouc – Hudební zážitek, jaký jste neslyšeli, kytara tak, jak ji neznáte. Alexandre Glize představí svůj projekt Magic guitar v sobotu 9. dubna v uměleckém centru ARTUM v Sokolské ulici v Olomouci.
Louny - Základní umělecká škola Louny připravuje třeba koncert na počest narození Karla IV.
Liberec - Opuštěné hospůdky v centru Liberce se ujali mladí architekti ze studia Mjölk. Čepovat pivo se začne už koncem měsíce dubna.
Pecka – Dnes 7. dubna bude v Knihovně Kryštofa Haranta otevřena literární kavárnička. Přátelské posezení s knížkou a kávou začíná v 16 hodin. Program: Mlynářová, Marcela: Z lodiček do holin. Vstup zdarma. Zákusky na objednávku. Káva od 10 Kč.
Mnichovo Hradiště – Přítmí tak trochu ponuré restaurace na okraji sídliště šestitisícového městečka v Českém ráji. Mnichovo Hradiště. Obyčejný hospodský stůl s dřevěnými židlemi. Káva a nealko pivo. Sedím tu s těmi, kteří v tomhle městě žili a žijí desítky let. Zná je skoro každý. Dlouhé roky rozdávají radost svým hudebním uměním.
Ústí nad Labem - Účastník SuperStar Dalibor Slepčík spolu s operním pěvcem Danielem Matouškem vystoupí už v neděli v Brně.
Karlovy Vary - Koncert, na němž se představí jako sólistky houslistka Martina Bačová a violistka Věra Binarová, uvede ve čtvrtek 7. dubna v Grandhotelu Ambassador - Národní dům Karlovarský symfonický orchestr. Začátek je v 19.30.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.
Letohrad – Mezinárodní hudební festival Letohrad 2016 se blíží, ve dnech 4. až 12. června se uskuteční již 27. ročník významného českého festivalu. Poprvé pod patronací bývalé ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albright, která vloni festival osobně navštívila.
Teplicko - Čtvrtého ročníku mezinárodní soutěže ve hře na klarinet, kterou teplická konzervatoř již podruhé pořádá spolu s občanským sdružením Czech Clarinet Art, se zúčastní na osmdesát soutěžících z celé Evropy.
Ústí nad Labem, Liberec - Máte rádi zastřenou melancholii kanadského barda Leonarda Cohena? Pak přijďte ve čtvrtek od 20.00 do ústeckého veřejného sálu Hraničář či v pátek do libereckého Pivního Baru Azyl na koncert potemnělé londýnské party Buriers, kapely okolo básníka a zpěváka jménem James P Honey.
Kladno – Další ročník regionální hudební ankety Kladenský Otík pořádané Kladenským deníkem se kvapem blíží. Poslední tři roky svými hlasy katapultovali posluchači na první místo kapelu Gladly S.W., která koncem minulého týdne potěšila své příznivce vystoupením v kladenském country klubu Dřevák. Po loňském pomyslném zlatém hattricku frontman skupiny Milan Procházka prohlašoval, aby fanoušci letos hlasovali pro jejich soupeře.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Zhruba tři stovky převážně mladých nadšenců se podle organizátorů utkaly v sobotní polštářové bitvě na hradeckém Masarykově náměstí.
Ústí nad Labem, Teplice /ROZHOVOR/ - Trampské trio Hop Trop loni slavilo 35 let, letos si ke 36 letům vydalo své historicky první DVD. Ve čtvrtek ho představí v Národním domě v Ústí na koncertě k 50. ročníku Porty, přidá novinky a v pátek zas od 20.00 pobaví Krušnohorské divadlo v Teplicích.
Načeradec – Stejně jako v loňském roce i letos se nejen obyvatelé Načeradce, ale i jeho návštěvníci mohou těšit na celou řadu kulturních akcí. Manželé Hana a Petr Stehlíkovi se za pomoci celé řady obětavých dobrovolníků totiž rozhodli, že v Načeradci, který před několika lety získal opět statut městyse, a kde už patnáct let vlastní rodina Stehlíkových chalupu, budou obnovovat tradice.
Praha - Velké ovace zcela vyprodaného Kongresového sálu v Praze ve středu provázely koncert francouzského šansoniéra, skladatele a herce Charlese Aznavoura. Legendární umělec se ve svých jedenadevadesáti letech v České republice představil poprvé. Nadšení fanoušci všech generací se po poslední skladbě nahrnuli pod pódium a mnozí z nich zpěváka obdarovali květinami.
V Koncertní síni svatého Ducha vystoupí ve čtvrtek 7. dubna v 19 hodin dechový komorní soubor Trio DuBois.
Praha - Velké ovace zcela vyprodaného Kongresového sálu v Praze dnes provázely koncert francouzského šansoniéra, skladatele a herce Charlese Aznavoura. Legendární umělec se ve svých jedenadevadesáti letech v České republice představil poprvé. Nadšení fanoušci všech generací se po poslední skladbě nahrnuli pod pódium a mnozí z nich zpěváka obdarovali květinami. V osmičlenné kapele ho jako vokalistka doprovodila jeho dcera Katia.
Mnichovo Hradiště /ROZHOVOR/ - Přítmí tak trochu ponuré restaurace na okraji sídliště šestitisícového městečka v Českém ráji. Mnichovo Hradiště. Obyčejný hospodský stůl s dřevěnými židlemi. Káva a nealko pivo. Sedím tu s těmi, kteří v tomhle městě žili a žijí desítky let. Zná je skoro každý. Dlouhé roky rozdávají radost svým hudebním uměním.
Hodonín – Konto veřejné sbírky na koupi nové sanitky pro hodonínskou nemocnici stoupá. I díky středečnímu koncertu Petra Bende v chrámu svatého Vavřince lidé už věnovali více než dvě stě tisíc korun.
Beřkovice – Jaro se dostavilo i do Horních Beřkovic, a to v dvojnásobné porci. V příštím týdnu bude totiž tamní Multifunkční centrum patřit oblíbenému festivalu Beřkovické jaro 2016, které láká na doslova nabitý program.
Kladno /ROZHOVOR/ – Kapela Slza, která se na scéně české populární hudby proslavila v roce 2014 songem Lhůta záruční, má již za sebou velké množství úspěchů. Jen málokdo by neznal i jejich další chytlavé hity jako Celibát či Katarze. Popové duo Petr Lexa a Lukáš Bundil vyprodávají jeden koncert za druhým. V rámci své jarní Katarze Tour 2016 zavítali v pondělí do Domu kultury v Kladně, kde svým příznivcům předvedli skvělou show. Po koncertě zodpověděli Petr a Lukáš Kladenskému deníku několik otázek.
Františkovy Lázně - Letošní zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních bude v duchu 20. a 30. let minulého století. V jeho rámci dorazí do města automobil se slavnými dobovými herci. Návštěvníci se mohou také těšit třeba na pochod mažoretek nebo velký ohňostroj.
Radim – V prosinci se v radimské kapli uskutečnil adventní koncert. Hned po něm byla kaple Nejsvětějšího Vykupitele předaná jako staveniště.
Vysoké Mýto – Ve čtvrtek 7. dubna od 18 hodin zahájí v regionálním muzeu nový cyklus jarních přednášek Posezení s jazzem. „Letošní přednáškový cyklus se bude od předchozích značně odlišovat. Namísto historie či válečných konfliktů se bude věnovat hudbě – konkrétně jazzu," uvedl historik regionálního muzea Zdeněk Horák.
Chotěboř – Petr Kolář, rocker s něžnou duší, se ve čtvrtek představí chotěbořskému publiku.